Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П136.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шабликін В. В. 
Держвипробування сортів рослин України і міжнародні стандарти / В. В. Шабликін, Г. Г. Жаркова // Хмелярство. - 1999. - № 20. - С. 3-5. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Викладено сучасні підходи до визначення цінності сорту і вихідного матеріалу, подано їх опис в інфраструктурах генетичних ресурсів, селекції та Держсортовипробуванні з метою створення єдиного інформаційного простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5(4Укр),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж66190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Методика державного сортовипробування сільськогосподарських структур. Вип. 1. Загальна частина / ред.: В. В. Волкодав; Держ. коміс. України по випробуванню та охороні сортів рослин. - К., 2000. - 100 c. - укp.

Розглянуто питання організації території держсортостанції, основні засади проведення польового досліду. Висвітлено особливості сортовипробування на меліорованих грунтах, агротехніки в сортовипробуваннях. Наведено результати метеорологічних спостережень на держсортостанціях і дільницях, документацію державного сортовипробування. Подано імунологічну оцінку сортів і гібридів, методику визначення якісних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5(4УКР) я82

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Методи визначення показників якості рослинницької продукції. Вип. 7 / ред.: О. М. Гончар; Держ. коміс. України по випробуванню та охороні сортів рослин. - К. : Алефа, 2000. - 144 c. - (Сер. Методика держ. сортовипробування с.-г. культур). - укp.

Наведено методи технологічної оцінки зерна різних культур і продуктів з нього, а також седиментаційну оцінку якостей твердої пшениці, досліджено фізичні властивості тіста на фаринографі, кольору крупи та готових макаронів, а також чисельність втрати сухої речовини під час варіння. Розглянуто принципи та методи проведення аналізу та визначення хімічної якості рослинної продукції. Визначено умови проростання зерна пивоварного ячменю, розглянуто вміст клейковини в борошні та зерні пшениці та тритикале, проаналізовано особливості круп'яних і зернобобових культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343621/7 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Василюк П. М. 
Становлення та розвиток наукових засад сортовипробування в Україні : [монографія] / П. М. Василюк; ред.: В. А. Вергунов; НААН України, Укр. ін-т експертизи сортів рослин, Нац. наук. с.-г. б-ка. - Київ : Нілан, 2013. - 213 c. - укp.

Досліджено передумови створення і розвиток організаційних основ Української сортомережі. Виділено основні етапи побудови української державної системи охорони прав на сорти рослин. Вперше в історії галузевого дослідництва розроблено періодизацію науково-організаційного становлення вітчизняного сортовипробування. Удосконалено загальні підходи щодо здійснення аналізу й систематизації опублікованих матеріалів про розвиток вітчизняного сортовипробування. Доповнено предметну джерелознавчу базу маловідомими архівними документами й постановами уряду і відомчих установ, що дозволяє об'єктивно розкрити значення вітчизняного сортовипробування для потреб агропромислового комплексу та його роль в історії аграрної науки і дослідної справи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА779184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Василюк П. М. 
Становлення та розвиток наукових засад сортовипробування в Україні (кінець XIX - початок XXI ст.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / П. М. Василюк; НААН України, Нац. наук. с.-г. б-ка. - Київ, 2014. - 24 c. - укp.

Вперше проведено системне дослідження передумов створення Української сортомережі, виявлено економічні, соціально-політичні та науково-організаційні чинники впровадження єдиної методики сортовипробування. Здійснено історіографічний аналіз літератури з цієї проблеми, проаналізовано, систематизовано та введено до наукового обігу ряд маловідомих архівних матеріалів й опублікованих урядових постанов, виявлено основні етапи розвитку державної сортомережі. Виокремлено найважливіші періоди організаційного наповнення державної системи охорони прав на сорти рослин, висвітлено наукові засади сортовипробування в Україні. Розкрито структуру та завдання Державної служби з охорони прав на сорти рослин. На основі аналізу методик сортовипробування упродовж 1923 - 2013 pp. розроблено концепцію заходів з удосконалення формування національних сортових ресурсів у світлі євроінтеграційних процесів. Запропоновано періодизацію науково-організаційного становлення та розвитку державного сортовипробування в Україні. Уточнено напрям наукової діяльності з відтворення історії окремих галузей вітчизняної аграрної науки та дослідної справи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Методика проведення експертизи сортів рослин групи технічних та кормових на придатність до поширення в Україні (ПСП) / уклад.: З. Б. Києнко, Н. П. Костенко, Є. А. Шкапенко; Держ. вет. та фітосанітар. служба України, Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - Вид. 3-тє, випр. і допов. - Вінниця : Нілан, 2015. - 73 c. - укp.

Висвітлено умови проведення кваліфікаційної (технічної) експертизи сортів рослин групи технічних і кормових на придатність до поширення в Україні: оформлення й закладання досліду, проведення спостережень, збирання та облік урожаю. Наведено календарі ентомологічного та фітопатологічного обліку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА800602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Методика державної науково-технічної експертизи сортів рослин. Методи визначення показників якості продукції рослинництва / ред.: С. О. Ткачик; уклад.: З. Б. Києнко, Л. М. Присяжнюк, О. О. Шовгун; Держ. вет. та фітосанітар. служба України, Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - Вид. 4-те, випр. і допов. - Вінниця : Нілан, 2015. - 158 c. - укp.

Наведено методи технологічного оцінювання зерна різних ботанічних видів і продуктів його переробки. Викладено основні методи оцінювання технологічних якостей, а також приділено увагу принципам, методам, реактивам й обладнанню для виконання аналізів і визначень хімічної якості рослинної продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА800603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Методика проведення експертизи сортів рослин групи декоративних, лікарських та ефіроолійних, лісових на придатність до поширення в Україні (ПСП) / уклад.: З. Б. Києнко, В. М. Матус, Н. В. Павлюк; Держ. вет. та фітосанітар. служба України, Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - Вид. 2-ге, випр. і допов. - Вінниця : Нілан, 2015. - 128 c. - Бібліогр.: с. 51 - укp.

Висвітлено умови проведення кваліфікаційної (технічної) експертизи сортів рослин групи декоративних, лікарських та ефіроолійних, лісових видів на придатність до поширення в Україні: оформлення й закладання досвіду, проведення спостережень, збирання та облік урожаю. Наведено календарі ентомологічних і фітопатологічних обліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8 + П346 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА800601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Методика проведення експертизи сортів рослин групи технічних та кормових на придатність до поширення в Україні / ред.: С. О. Ткачик; уклад.: З. Б. Києнко, Н. П. Костенко, М. І. Загинайло, Є. А. Шкапенко, О. Ю. Жаркова, І. В. Смульська; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - 3-тє вид., випр. і допов. - Вінниця : Корзун Д. Ю., 2016. - 73 c. - укp.

Висвітлено умови проведення кваліфікаційної (технічної) експертизи сортів рослин групи технічних та кормових на придатність до поширення в Україні: оформлення й закладання досліду, проведення спостережень, збирання та облік урожаю. Надано календарі ентомологічних та фітопатологічних обліків. Розглянуто особливості експертизи сортів арахісу, гірчиці, кунжуту, льону, перили, редьки олійної, рижію, рицини, суріпиці, ріпаку. Описано порядок відбирання проб сортів олійних видів для виконання аналізів у лабораторіях та зроблено обчислення виходу олії з гектара посівної площі. Наведено класифікацію сортів ріпаку озимого та ярого, суріпиці, гірчиці сарептської (сизої) за біохімічними показниками та експертизу сортів маку низьконаркотичної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Методика проведення кваліфікаційної експертизи сортів рослин на придатність до поширення в Україні. Загальна частина / уклад.: С. О. Ткачик, О. І. Присяжнюк, Н. В. Лещук; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - 4-те вид., випр. і допов. - Вінниця : Корзун Д. Ю., 2016. - 118 c. - Бібліогр.: с. 81-82 - укp.

Висвітлено методику проведення експертизи сортів рослин групи зернових, круп’яних та зернобобових на придатність до поширення в Україні, а також методику проведення експертизи сортів рослин групи технічних та кормових на придатність до поширення в Україні та методику проведення експертизи сортів рослин картоплі та груп овочевих, баштанних, пряно-смакових на придатність до поширення в Україні. Розглянуто методику проведення експертизи сортів рослин групи плодових, ягідних, горіхоплідних, субтропічних та винограду на придатність до поширення в Україні та методику проведення експертизи сортів рослин групи декоративних, лікарських та ефіроолійних, лісових на придатність до поширення в Україні. Обрано методи визначення показників якості продукції рослинництва. Описано умови проведення кваліфікаційної експертизи сортів рослин на придатність до поширення в Україні та методичні й агротехнічні вимоги до проведення польових дослідів: передумови закладання, оформлення й проведення досліду, особливості агротехніки, збирання, облік урожаю та опрацювання результатів досліджень. Окрему увагу приділено питанням закладання дослідів на меліорованих землях, методам імунологічної оцінки сортів, післяреєстраційного вивчення сортів рослин та оформлення первинної документації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Методика проведення кваліфікаційної експертизи сортів рослин на придатність до поширення в Україні. Методи визначення показників якості продукції рослинництва / ред.: С. О. Ткачик; уклад.: З. Б. Києнко, Л. М. Присяжнюк, О. О. Шовгун, А. П. Іваницька, Н. В. Павлюк; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - 3-тє вид., випр. і допов. - Вінниця : Корзун Д. Ю., 2016. - 158 c. - укp.

Представлено методи технологічної оцінки зерна різних ботанічних видів та продуктів його переробки, основні методи оцінки технологічних якостей, а також принципи, методи, реактиви й обладнання для виконання аналізів і визначень хімічної якості рослинної продукції. Описано методики електрофорезу запасних білків та методи молекулярно-генетичного аналізу. Розглянуто особливості безопарного методу лабораторної випічки хліба з інтенсивним замісом тіста з пшеничного борошна та з житнього борошна методом пробних випічок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Методика проведення експертизи сортів рослин групи декоративних, лікарських та ефіроолійних, лісових на придатність до поширення в Україні / ред.: С. О. Ткачик; уклад.: З. Б. Києнко, В. М. Матус, Н. В. Павлюк, О. Б. Барбан; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - 2-ге вид. , випр. і допов. - Вінниця : Корзун Д. Ю., 2016. - 128 c. - укp.

Висвітлено умови проведення кваліфікаційної (технічної) експертизи сортів рослин групи декоративних, лікарських та ефіроолійних, лісових видів на придатність до поширення в Україні: оформлення й закладання досліду, проведення спостережень, збирання та облік урожаю. Наведено календарі ентомологічних та фітопатологічних обліків. Надано основні біологічні та декоративні показники сортів декоративних рослин. Оцінено обліки ураження збудниками хвороб та пошкодження шкідниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8 + П346 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Методика проведення експертизи сортів рослин групи лісових на відмінність, однорідність і стабільність / ред.: С. О. Ткачик; уклад.: Н. П. Костенко, С. М. Гринів, Н. В. Павлюк, В. В. Баликіна, В. М. Матус, О. Б. Барбан; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - 2-ге вид. , випр. і допов. - Вінниця : Нілан, 2016. - 320 c. - укp.

Розглянуто методики проведення експертизи сортів рослин на відмінність, однорідність і стабільність (ВОС-тест) для ботанічних таксонів: береза повисла (Betula pendula Roth.), бук лісовий (Fagus sylvalica L.), верба (Salix L.), горобина звичайна (Sorbus aucuparia L.), дуб австрійський (Quercus austriaca Willd.), дуб звичайний (Quercus robur L.), дуб скельний (Quercus petraea Liebl.), каштан справжній (Castanea saliva Mill.), кедр атласький (Cednis atlantica (Endl.) Am.), кедр ліванський (Cedrus libani A. Rieh), кипарисовик (Chamaecyparis Spach.), клен несправжньоплатановий (Acer pseudnplatanus L.), липа серцелиста (Tilia cordata Mill.), модрина європейська (Larix decidua Mill.), псевдотсуга тисолиста (дугласія) (Pseudotsuga menziesii (Mirb.) Franko), робінія звичайна (Robinia pseudoacacia L.), сосна австрійська (Pinus austriaca Hull.), сосна Веймутова (Pinus strobus L.), сосна звичайна (Pinus sylvestris L.), сосна кедрова (Pinus cembra L.), тополя (Popuhts L.), туя західна (Thuja occidentalis L.), туя східна (Thuja orientalis L.), яловець (Juniperus L.), ялина європейська (Picea abies (L.) Karst.), ялина сиза (Picea glauca (Moench) Voss), ялиця бальзамічна (Abies balsamea (L.) Mill.), ялиця біла (Abies alba Mill.), ясен вузьколистий (Fraxinus angustijblia Vahl). Приведено морфологічні та ідентифікаційні ознаки сортів рослин, які мають свою градацію, ступінь виявлення, довірчі інтервали мінливості ознак. Проілюстровано малюнками та фотографіями.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8 + П346 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Методика проведення експертизи сортів рослин групи зернобобових та круп'яних на відмінність, однорідність і стабільність / ред.: С. О. Ткачик; уклад.: Н. П. Костенко, С. М. Гринів, О. І. Безручко, Н. В. Павлюк; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - 2-ге вид. , випр. і допов. - Вінниця : Корзун Д. Ю., 2016. - 215 c. - укp.

Розглянуто методики проведення експертизи сортів на відмінність, однорідність та стабільність (ВОС-тест) для ботанічних таксонів: горох посівний (Pisum sativum L.), квасоля багатоквіткова (Phaseolus multiflorus Willd.), квасоля звичайна (Phaseolus vulgaris L.), квасоля золотиста (маш) (Phaseolus aureus Roxb.), квасоля кутаста (адзуки) (Phaseolus angularis (Willd.) W. Wight), квасоля лімська (Phaseolus lunatus L.), нут звичайний (Cicer arietinum L.), сочевиця харчова (Lens culinaris Medik), чина посівна (Lathyrus sativus L.), гречка їстівна (Fagopyrum esculentum Moench), просо посівне (Panicum miliaceum L.), рис посівний (Oryza saliva L.), сорго звичайне (двокольорове) (Sorghum bicolor L.), сориз (Sorghum oryzoidum). Приведено морфологічні та ідентифікаційні ознаки сортів рослин, які мають свою градацію, ступінь виявлення, довірчі інтервали мінливості ознак. Проілюстровано малюнками та фотографіями.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Методика проведення експертизи сортів рослин групи зернових, круп'яних та зернобобових на придатність до поширення в Україні / ред.: С. О. Ткачик; уклад.: А. А. Лівандовський, Т. М. Хоменко, І. В. Смульська, Н. П. Джулай, О. Б. Барбан; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - Вінниця : Корзун Д. Ю., 2016. - 82 c. - Бібліогр.: с. 64 - укp.

Висвітлено умови проведення кваліфікаційної (технічної) експертизи сортів рослин групи зернових, круп’яних та зернобобових на придатність до поширення в Україні: оформлення й закладання досліду, проведення спостережень, збирання та облік урожаю. Наведено календарі ентомологічних та фітопатологічних обліків. Окрему увагу приділено методиці визначення морозостійкості сортів пшениці озимої. Описано кваліфікаційну експертизу з визначення показників придатності до поширення сортів зернових і круп’яних видів рослин (пшениця, жито, тритикале, ячмінь, овес, просо, гречка, рис), кваліфікаційну експертизу з визначення показників придатності до поширення сортів/гібридів кукурудзи та кваліфікаційну експертизу з визначення показників придатності до поширення сортів сорго, соризу тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Методика проведення експертизи сортів рослин групи плодових, ягідних, горіхоплідних, субтропічних та винограду на придатність до поширення в Україні / ред.: С. О. Ткачик; уклад.: З. Б. Києнко, В. М. Матус, Н. В. Павлюк, В. В. Баликіна; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - 2-ге вид., випр. і допов. - Вінниця : Корзун Д. Ю., 2016. - 84 c. - Бібліогр.: с. 84 - укp.

Висвітлено умови проведення кваліфікаційної (технічної) експертизи сортів рослин групи плодових, ягідних, горіхоплідних, субтропічних та винограду на придатність до поширення в Україні: оформлення й закладання досліду, проведення спостережень, збирання та облік урожаю. Наведено календарі ентомологічних та фітопатологічних обліків. Розглянуто особливості експертизи сортів плодових видів (яблуня, груша, айва, горобина, слива, алича, вишня, черешня, абрикос, персик), зроблено облік сили росту. Викладено експертизу сортів ягідних видів (суниця, малина, смородина, порічки, агрус, шипшина) та експертизу сортів горіхоплідних видів (горіх грецький, мигдаль, фундук) й визначення вологості горіхів. Окреслено методику експертизи сортів субтропічних видів (гранатник, інжир, хурма, маслина, фейхоа, зізіфус, ківі) й експертизи сортів винограду та надано ознаки розміщення сортів винограду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Методика проведення експертизи сортів рослин групи технічних на відмінність, однорідність і стабільність / ред.: С. О. Ткачик; уклад.: Н. П. Костенко, С. М. Гринів, Н. В. Павлюк, В. В. Баликіна, О. І. Безручко, В. М. Матус; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - 2-ге вид., випр. і допов. - Вінниця : Нілан, 2016. - 187 c. - укp.

Розглянуто особливості методики проведення експертизи сортів рослин на відмінність, однорідність та стабільність (ВОС-тест) для ботанічних таксонів: бавовник звичайний (Gossypium hirsutum L.) і барбадоський (G. barbadense L.), буряк цукровий (Beta vulgaris L. ssp. vulgaris var. altissima Doell.), коноплі посівні (Cannabis saliva L.), лавсонія неколюча (Lawsonia inermis L.), лаконос американський (Phytolacca americana L.), льон австрійський (Linum austriacum L.), льон звичайний, довгунець (Linum usitatissimum L.), лялеманція іберійська (Lallemantia iberica (Stev) Fisch, et C. A.Mey), марена красильна (Rubia tinctorum L), махорка (Nicotiana rustica L.), молочай чиновий (Euphorbia lathyris L.), роман фарбувальний (Anthemis tinctoria L.), сафлор красильний (Euphorbia lathyris L.), тютюн справжній (Nicotiana tabacum L.), хміль звичайний (Humulus lupulus L.), чайна рослина (Camellia sinensis (L.) O. Kuntze). Приведено морфологічні та ідентифікаційні ознаки сортів рослин, які мають свою градацію, ступінь виявлення, довірчі інтервали мінливості ознак. Проілюстровано малюнками та фотографіями.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Методика проведення експертизи сортів рослин картоплі та груп овочевих, баштанних, пряно-смакових на придатність до поширення в Україні / ред.: С. О. Ткачик; уклад.: З. Б. Києнко, Н. В. Павлюк, О. Б. Барбан; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - Вінниця : Корзун Д. Ю., 2016. - 94 c. - укp.

Висвітлено умови проведення кваліфікаційної (технічної) експертизи сортів рослин картоплі та груп овочевих, баштанних, пряно-смакових на придатність до поширення в Україні: оформлення й закладання досліду, проведення спостережень, збирання та облік урожаю. Наведено календарі ентомологічних та фітопатологічних обліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Методика проведення фітопатологічних досліджень за штучного зараження рослин / ред.: С. О. Ткачик; уклад.: Н. В. Лещук, Н. В. Башкірова, С. В. Ретьман, В. Г. Сергієнко, Ф. С. Каленич, З. Б. Києнко, А. В. Андрющенко; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - Вінниця : Корзун Д. Ю., 2016. - 74 c. - Бібліогр.: с. 55 - укp.

Висвітлено умови проведення фітопатологічних досліджень за штучного зараження рослин: методи штучного зараження рослин, збір і підготовка інфекційного матеріалу, проведення спостережень та обліків. Визначено стійкості сортів проти збудників хвороб. Наведено календарі ентомологічних та фітопатологічних обліків. Викладено методики проведення фітопатологічннх досліджень: випробування сортів зернових видів на стійкість проти збудників сажкових хвороб, випробування сортів пшениці та ячменю на стійкість проти збудника летючої сажки (Usiilago tritici (Pers.) Jens., Usiilago nucki (Jens. ) Kell, et Sw.), випробування сортів пшениці та ячменю на стійкість проти збудників стеблової іржі, вівса - стеблової та корончастої іржі (Pucciniagmminis Pers. f. tritici Erikss. et P. Henn. ; Puccinia coronata (Cda) Kleb.) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8 + П47 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Методика проведення експертизи сортів рослин групи кормових та коренеплідних на відмінність, однорідність і стабільність / ред.: С. О. Ткачик; уклад.: Н. П. Костенко, С. М. Гринів, Н. В. Павлюк, В. В. Баликіна, Л. В. Камінська, М. М. Таганцова; Укр. ін-т експертизи сортів рослин. - 2-ге вид. , випр. і допов. - Вінниця : Нілан, 2016. - 983 c. - укp.

Приведено морфологічні та ідентифікаційні ознаки сортів рослин, які мають свою градацію, ступінь виявлення, довірчі інтервали мінливості ознак. Розглянуто методики проведення експертизи сортів на відмінність, однорідність і стабільність (ВОС-тест) для ботанічних таксонів: белардіохлоа фіолетова (Bellardiochloa violacea (Bell) Chiov.), боби кінські (Vicia faba L. var. minor), борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden), бруква (Brassica napus L. var. napobrassica (L.) Rchb.), буркун білий (Melilotus albus Medik.), буркун лікарський (Melilotus officinalis (L.) Pall.), буряк кормовий (Beta vulgaris L.), в’язіль барвистий (Coronilla varia L), гірчак сахалінський (сахалінська гречка) (Fallopia saclialinensis F. Schmidt) (Polvgonum sachalinense Fr. Schmidt), горошок волохатий (Vicia villosa Roth ), горошок паннонський (Vicia pannonica Crantz.), горох польовий (пелюшка) (Pisum arvense L.), горошок посівний (вика) (Vicia sativa L.) та ін. Проілюстровано малюнками та фотографіями.


Індекс рубрикатора НБУВ: П136.5 с1 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817058 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського