Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.910.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Каленська С. М. 
Використання озимого тритікале в зеленому конвеєрі / С. М. Каленська // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 5. - С. 8-11. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з використання сортів озимого тритікале на зелений корм: АДМ 5, АДМ 8, АДМ 9, АД 52, АД 15, АД 44, АД 52, АД 3/5, АДП 2, Мально, Ягуар, Поліський 4, Поліський 7, аналіз продуктивності посівів, їх кормової цінності у порівнянні з озимим житом і пшеницею.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-4(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Білітюк А. П. 
Вплив норм висіву і мінерального удобрення на ріст і розвиток рослин, урожайність та якість зерна тритикале озимого / А. П. Білітюк, П. В. Писаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 1. - С. 11-18. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Герасименко В. П. 
Генетичний аналіз кількісних ознак у зв'язку із взаємодією генотип - середовище у озимих тритикале і пшениці : Автореф. дис... д-ра біол. наук / В. П. Герасименко; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. - О., 2006. - 35 c. - укp.

Проведено генетичний аналіз успадкування кількісних ознак та їх реалізації за різних умов середовища та створено вихідний матеріал озимих пшениці та тритикале для подальшої селекційної роботи. Показано, що екологічна пластичність визначається загальною пристосованістю генотипу до умов кліматичної зони та реакцією на їх зміни. Створено метод її експресивної оцінки та енергетичного визначення однорідності кліматичних умов. Встановлено, що взаємозв'язки між дисперсією ознаки, ековалентом, стабільністю та реакцією на умови середовища залежать від екологічної кореляції генотипів у вибірці. Відзначено схожість генетичного контролю кількісних ознак у тритикале та в пшениці. У тритикале виявлено подібність структури генотипових кореляцій, ЗКЗ та СКЗ, а у пшениці таку схожість встановлено лише в окремих випадках, що може бути наслідком різної інтегрованості складових геномів досягнутої в процесі селекції. На підставі дослідження неповних діалельних схем показано, що для практичного використання найбільш прийнятними є незбалансовані нерегулярні схеми, що не вимагають спеціального планування експерименту. Розроблено алгоритми оцінок комбінаційної здатності для даних схем, що дають найбільш точні значення. Створено комп'ютерні програми для реалізації запропонованих алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31 + П212.910.3-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Остапенко С. М. 
Реакція сортів ярого тритикале на агротехнічні заходи вирощування в північному Степу України : автореф. дис... канд. с.-г. наук / С. М. Остапенко; Ін-т зерн. госп-ва УААН. - Д., 2008. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пінчук З. В. 
Сортова реакція рослин озимого тритикале на основні технологічні прийоми вирощування в північному Степу України : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / З. В. Пінчук; Ін-т зерн. госп-ва УААН. - Д., 2009. - 18 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та запропоновано нове практичне вирішення питання подальшого підвищення зернової продуктивності різних за морфобіологічними ознаками сортів озимого тритикале за умов північного Степу України за рахунок встановлення строків сівби, оптимальних норм висіву й умов живлення з урахуванням варіювання погодно-кліматичних умов регіону. Визначено, що серед досліджених сортів найвищий рівень зернової продуктивності мають сорти лісостепового екотипу АД-52, урожай зерна становив 7,49 т/га та АДМ-5 - 6,23 т/га. Сорти степового екотипу "Сувенір" і "Розівське 6" сформували врожаї зерна дещо нижчі, відповідно 5,57 і 5,39 т/га. Встановлено, що для рослин зазначених сортів найкращі умови створювалися за технологічних параметрів, а саме: для лісового екотипу АД-52 і АДМ-5 найкращим є ранній строк наприкінці першої декади вересня з нормою висіву - 5,0 млн/га. Для сортів степового екотипу строки сівби диференційовані. Сорт "Сувенір" найвищу зернову продуктивність формував за умов сівби у другу декаду вересня та норми висіву 4 млн/га, для сорту "Розівське 6" оптимальні умови складаються за сівби у першу декаду вересня й аналогічної норми висіву (4 млн/га).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Москалець В. В. 
Сорт тритикале озимого "Славетне": походження, екологічна стійкість, агробіотичний потенціал, вихідний матеріал / В. В. Москалець, В. В. Лавров, Т. З. Москалець, В. І. Москалець, П. В. Писаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 4. - С. 7-13. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Викладено агробіологічну характеристику сорту тритикале озимого "Славетне", виведеного шляхом індивідуального відбору й виділеного з гібридної комбінації (Августо х Ягуар) х № 1364/93 за кількісними (урожайність зерна, кількість і маса зерна з колоса, натура зерна, маса 1000 зерен) та якісними (вміст білка, "сирої" клейковини) параметрами урожаю зерна, за екологічною стійкістю до фітопатогенних збудників хвороб, аномалій зимово-весняного та літнього періодів, вилягання. На базі сорту "Славетне" шляхом індивідуального відбору створено більш морозостійку лінію "Славетне покращене". Доведено здатність тритикале озимого сорту "Славетне" забезпечувати на дерново-середньопідзолистому супіщаному і дерново-підзолистому супіщаному легкосуглинковому грунтах східного та центрального Полісся, на чорноземі глибокому середньосуглинковому і чорноземі типовому малогумусному легкосуглинковому північного та центрального Лісостепу України високу врожайність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гарифзянов А. Р. 
Регуляция водного обмена у тритикале озимого в условиях NaCl-засоления / А. Р. Гарифзянов, Н. Н. Жуков, В. В. Иванищев, А. А. Кособрюхов // Вісн. Харк. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2013. - Вип. 1. - С. 34-43. - Библиогр.: 41 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-275.91 + П212.910.3-273.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Білітюк А. П. 
Вплив агротехніки на врожай і якість зерна тритикале / А. П. Білітюк // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 11. - С. 26-29. - укp.

У трифакторному польовому досліді з сортом тритикале озимого АДМ-9 вивчено комплексний вплив норм висіву, фонів мінеральних добрив і обробки насіння біостимуляторoм на врожайність та якість зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Білітюк А. П. 
Вирощування та використання тритикале на корм у тваринництві / А. П. Білітюк, С. М. Каленська // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 10. - С. 22-28. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено результати досліджень тритикале озимого, яке перевищує традиційні культури за врожайністю зерна та зеленої маси, поживністю у разі використання на корм сільськогосподарським тваринам і птиці.

Приведены результаты исследований тритикале озимого, которое превосходит традиционные культуры по урожайности зерна и зеленой массы, ее питательности при использовании на корм сельскохозяйственным животным и птице.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Білітюк А. П. 
Вплив норм висіву, мінерального удобрення на ріст і розвиток рослин, урожайність та якість зерна тритикале озимого / А. П. Білітюк // Вісн. аграр. науки. - 2007. - № 2. - С. 29-34. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Пикало С. 
Калюсогенез і регенерація рослин тритикале озимого в культурі апікальних меристем пагонів / С. Пикало // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2015. - Вип. 69. - С. 20-26. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено процеси калюсогенезу та регенерації пагонів у культурі апікальних меристем 3-добових проростків 6 генотипів тритикале озимого. Встановлено, що всі досліджувані генотипи мали різну здатність до індукції калюсу та регенерації пагонів. У вивчених форм відмічено генотипову залежність процесів утворення пагонів у культурі in vitro. З індукованих калюсів отримано рослини-регенеранти, оптимізовано їх дорощування, укорінення та переведення в умови in vivo. Лінія 38/1296 характеризувалася найвищим регенераційним потенціалом і може бути рекомендована для подальших біотехнологій тритикале.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пикало С. В. 
Цитологічний аналіз стійких до осмотичного стресу калюсних культур тритикале та регенерантів із них / С. В. Пикало, О. В. Дубровна, А. В. Бавол // Физиология растений и генетика. - 2015. - 47, № 5. - С. 430-439. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Досліджено вплив осмотичного стресу на цитогенетичну структуру стійких калюсних культур тритикале озимого та регенерантів із них. Встановлено, що сублетальна концентрація стресора (маніту) чинить виражений кластогенний ефект і викликає турбагенні порушення в клітинах калюсів. Аналізом генетичної структури клітинних популяцій упродовж тривалого культивування за сублетальної концентрації маніту виявлено вірогідне збільшення анеуплоїдії та частоти сегрегації геномів жита та пшениці. Серед одержаних рослин-регенерантів переважали еуплоїди, що свідчить про селективний пріоритет гексаплоїдних клітин до морфогенезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гриник І. В. 
Екологічна роль триби Triticeae у динаміці біологічної активності едафотопів / І. В. Гриник, Т. З. Москалець, В. В. Москалець // Агроекол. журн.. - 2015. - № 3. - С. 69-76. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.2 + П212.910.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Пикало С. В. 
Регенерація рослин тритикале озимого в культурі різних типів експлантів / С. В. Пикало, С. І. Волощук, Г. Д. Волощук // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2015. - Вип. 1. - С. 71-79. - Бібліогр.: 77 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Ключевич М. М. 
Фузаріоз колосу на сортах тритикале озимого в умовах Лісостепу України / М. М. Ключевич // Сортовивч. та охорона прав на сорти рослин. - 2016. - № 1. - С. 67-75. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета. Вивчення сортозразків тритикале озимого різного еколого-географічного походження для виявлення поліморфізму культури за сприйнятливістю до патогенного комплексу фузаріозу колосу і встановлення стійких проти хвороби та високоврожайних сортів для подальшого впровадження їх у виробництво та використання в селекційному процесі. Методи. Польові, статистичні. Результати. Встановлено, що розвиток фузаріозу колосу на різних сортозразках тритикале озимого залежить від гідротермічного режиму й генотипу рослини-господаря. Стійкість сортів і гібридів проти хвороби мала відносний характер, імунних сортозразків серед досліджуваних не виявлено. Виділено сорти культури, толерантні до фузаріозу колосу: ‘Гранат’, ‘Zorro’, ‘Обрій Миронівський’. Виявлено позитивний кореляційний зв’язок між розвитком фузаріозу колосу й кореневих гнилей на тритикале озимому. Встановлено зростання на сортах культури в патогенному комплексі фузаріозу збудників Fusarium sporotrichioides, F. аvenaceum та F. poae. Висновки. Основними сортами тритикале озимого, які поєднують високу продуктивність зі стійкістю проти фузаріозу колосу, є: ‘Обрій Миронівський’, ‘АДМ 8’, ‘Ювілейне Волинське’, ‘Юкон’, ‘Zorro’, ‘Цекад 90’, ‘Зернятко’, ‘Легіон’, ‘Раритет’. Ці сорти необхідно залучати до селекційного процесу для виведення сортозразків з підвищеною стійкістю проти хвороби та високою врожайністю зерна.

Цель. Изучение сортообразцов тритикале озимого различного эколого-географического происхождения для выявления полиморфизма культуры за восприимчивостью к патогенному комплексу фузариоза колоса и установления устойчивых к болезни и высокоурожайных сортов для дальнейшего внедрения их в производство и использование в селекционном процессе. Методы. Полевой, статистический. Результаты. Установлено, что развитие фузариоза колоса на разных сортообразцах тритикале озимого зависит от гидротермического режима и генотипа растения-хозяина. Устойчивость сортов и гибридов к болезни носила относительный характер, иммунных сортообразцов среди исследуемых не обнаружено. Выделены сорта культуры, толерантные к фузариозу колоса: ‘Гранат’, ‘Zorro’, ‘Обрій Миронівский’. Отмечена положительная корреляционная связь между развитием фузариоза колосу и корневых гнилей на тритикале озимом. Установлен рост на сортах культуры в патогенном комплексе фузариоза возбудителей F. sporotrichioides, F. аvenaceum и F. poae. Выводы. Основными сортами тритикале озимого, сочетающими высокую производительность с устойчивостью к фузариозу колоса, являются: ‘Обрій Миронівский’, ‘АДМ 8’, ‘Ювілейне Волинське’, ‘Юкон’, ‘Zorro’, ‘Цекад 90’, ‘Зернятко’, ‘Легіон’, ‘Раритет’. Данные сор­та необходимо привлекать к селекционному процессу с целью выведения сортообразцов с повышенной устойчивостью к болезни и высокой урожайностью зерна.

Purpose. Studying variety samples of winter triticale of various ecological and geographical origin for revealing polymorphism of the culture for its susceptibility to pathogenic complex of Fusarium head blight and defining high-yielding and resistantto diseases varieties that later can be put into the production and breeding process. Methods. Field experiments, statistical evaluation. Results. It was defined that the development of Fusarium head blight in different variety samples of winter triticale depends on the hydrothermal conditions and genotype of the host-plant. Resistance of varieties and hybrids to the disease was partial, and no immune samples were found among the analyzed ones. The following varieties proved to be tolerant to Fusarium head blight: ‘Granat’, ‘Zorro’, ‘Obrii Myronivskyi’. The positive correlation between the development of Fusarium head blight and root rot of winter triticale was found. It was determined that in the pathogenic complex of Fusarium head blight the amount of the following pathogens is increasing: Fusarium sporotrichioides, F. аvenaceum and F. poae. Conclusions. The leading varieties that combine high yields and resistance to Fusarium head blight are as follows: ‘Obrii Myronivskyi’, ‘ADM 8’, ‘Yuvileine Volynske’, ‘Yukon’, ‘Zorro’, ‘Tsekad 90’, ‘Zerniatko’, ‘Legion’ and ‘Rarytet’. These varieties should be involved in the selection process to breed the hybrids with the augmented resistance to the disease and high yields.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-31 + П478.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Moskalets T. Z. 
New genotypes and technological indicators of winter triticale = Нові генотипи та технологічні показники тритикале озимого / T. Z. Moskalets, S. P. Vasylkivsky, B. V. Morgun, V. I. Moskalets, V. K. Rybalchenko, V. V. Moscalets // Biotechnologia Acta. - 2016. - 9, № 1. - С. 79-86. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета роботи - вивчення нових ліній та сортів гексаплоїдного тритикале озимого за технологічними показниками та молекулярно-генетичними маркерами. Молекулярно-генетичні дослідження проведено за допомогою полімеразної ланцюгової реакції алельних варіантів локусів генів Wx-A1, Wx-B1, а якісні параметри зерна, борошна й хліба - за технологічними показниками. Вивчено нові сорти та лінії гексаплоїдного тритикале озимого Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці ім. В. М. Ремесла НААН України за технологічними показниками якості зерна, борошна й хліба. Ідентифіковано найбільш перспективні генотипи тритикале, основна продукція яких за умов полісько-лісостепового екотопу є якісною сировиною для виготовлення хлібопродуктів і біоетанолу. Проведено молекулярно-генетичну ідентифікацію алельних варіантів локусів генів Wx-A1, Wx-B1 тритикале, яка надає змогу на ранніх етапах онтогенезу спрогнозувати цільове використання генотипів. Уперше серед низки сортів і ліній тритикале поліського і лісостепового екотипів ідентифіковано біотипи з нефункціональним алелем "b" гена WxA1, який визначає високий вміст амілопектину в крохмалі, що є важливим для більшого виходу біоетанолу. З'ясовано, що технологічні показники зерна, борошна та хліба нових сортів і ліній тритикале озимого відповідають сучасним вимогам виробництва дієтично-харчових і біоенергетичних продуктів, що є актуальним і пріоритетним у контексті продовольчої безпеки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пикало С. В. 
Селекція in vitro тритикале озимого на стійкість до засолення та аналіз отриманих форм / С. В. Пикало, О. В. Дубровна // Физиология растений и генетика. - 2017. - 49, № 4. - С. 312-320. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Діордієва І. П. 
Агробіологічний потенціал та походження сорту тритикале озимого Наварра / І. П. Діордієва, Я. С. Рябовол, Л. О. Рябовол // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 2. - С. 13-19. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-31 + П212.1-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Пикало С. В. 
Клітинна селекція тритикале озимого на стійкість до абіотичних стресових чинників : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / С. В. Пикало; НАН України, Ін-т фізіології рослин і генетики. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426858 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Тромсюк В. Д. 
Селекційно-генетичні особливості колекційних зразків тритикале озимого за показниками продуктивності та якості зерна : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / В. Д. Тромсюк; Національна академія аграрних наук України, Миронівський інститут пшениці імені В. М. Ремесла. - с. Центральне, 2021. - 20 c. - укp.

Вперше в ґрунтово-кліматичних умовах правобережного Лісостепу України визначено селекційну цінність колекційних зразків тритикале озимого (114 сортів) за основними ознаками продуктивності у системі повних діалельних схрещувань. Виділено перспективні селекційні лінії для селекції. За результатами аналізу основних ознак продуктивності (2015–2017 рр.) виділено зразки тритикале озимого з високим рівнем стабільності та середніми значеннями пластичності для подальшого використання в селекції на адаптивність конкретної ознаки. Визначені коефіцієнти кореляції між основними ознаками продуктивності (продуктивна кущистість, висота рослин, довжина колосу, кількість зерен у колосі, маса зерен із колосу, маса зерен із рослини, маса 1000 зерен та врожайність). За результатами гібридологічного аналізу (2016, 2017 рр.) гібридів (F1 та F2) установлено, що успадкування основних ознак зернової продуктивності має досить складний характер залежно від генотипу зразка та певною мірою погодних умов року. За результатами добору в кращих гібридних популяціях виділено перспективні селекційні лінії з підвищеним рівнем продуктивності (7,9–8,3 т/га) та вмістом протеїну (14,0–15,1 %): Половецьке / Амос, Амос / Дубрава, Амос / Pawo, Дубрава / Половецьке.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449685 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського