Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П342.55$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Бондаренко В. Д. 
Біотехнія : Навч. посіб. Ч. 2 / В. Д. Бондаренко; Ін-т змісту і методів навчання. - Л., 2002. - 348 c. - Библиогр.: 43 назв. - укp.

Розглянуто питання впливу фауни на лісонасадження та поля, приманювання та відлякування тварин, запобігання пошкодженням деревостанів, сільськогосподарських культур, технічних об'єктів. Описано особливості біотехнічної направленості лісогосподарської діяльності, комплексного ведення лісового і мисливського господарств, біотехнічних заходів для основних груп мисливських тварин, немисливської фауни, рідкісних і малочисельних видів. Висвітлено проблеми ветеринарно-санітарного нагляду і селекційної роботи у мисливському господарстві, акліматизації, реакліматизації та розселення тварин, наведено еколого-економічну оцінку біотехнічних заходів.

Рассмотрены вопросы влияния фауны на лесонасаждения и поля, приманивания и отпугивания животных, предупреждения повреждений древонасаждений, сельскохозяйственных культур, технических объектов. Изложены особенности биотехнической направленности лесохозяйственной деятельности, комплексного ведения лесного и охотничьего хозяйств, биотехнических средств для основных групп охотничьих животных, неохотничьей фауны, редкостных и малочисленных видов. Освещены проблемы ветеринарно-санитарного надзора и селекционной работы в охотничьем хозяйстве, акклиматизации, реакклиматизации и расселения животных, приведена эколого-экономическая оценка биотехнических мероприятий.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55 я73 + П71 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зуєнко В. В. 
Особливості поширення турунів у різних рівнях сукцесії лісів Полтавської області / В. В. Зуєнко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2006. - № 4. - С. 204-207. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто особливості поширення турунів в окремих лісових насадженнях Кобеляцького та Полтавського районів Полтавщини. Встановлено, що окремі їх види є характерними для різних рівнів сукцесії. Відповідно, ділянки з молодим рівнем сукцесії сприяють розповсюдженню певних видів турунів, а саме тих, які характерні для старих рівнів сукцесії, що є важливим для збереження біорізноманіття.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55(4УКР-4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зуєнко В. В. 
Вплив антропогенних факторів на структуру угрупування турунів у лісових насадженнях / В. В. Зуєнко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 1. - С. 140-145. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто особливості поширення турунів у лісових насадженнях із різним ступенем антропогенного впливу на дослідних ділянках у межах Лівобережної лісостепової зони України. Встановлено, що виникнення екологічних змін пов'язано не тільки з масштабами рубки лісу, а й зі способом рубки. Аналізуючи карбідофауну дослідних ділянок, доведено, що вибіркова рубка є більш затратною, проте менш екологічно шкідливою. Для згарищ першого року є характерним різке зниження чисельності турунів, порівнюючи із контролем, тоді як у наступні роки дослідження спостерігалося заселення цих ділянок польовими і лучними видами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55 + Е621.158.251 Car*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шадура М. В. 
Динаміка видового складу та запасів кормових рослин козулі європейської (IBCapreolus capreolusD L.) у лісах Західного Полісся України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / М. В. Шадура; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Проведено функціональну оцінку лісів Західного Полісся щодо кормових і захисних умов для козулі європейської та визначено її основні зимові кормові станції. Досліджено склад, структуру й об'єм раціону козулі у зимовий період року та виявлено особливості пошкодження козулею лісової деревно-чагарникової рослинності у лісових насадженнях і лісових культурах. Проаналізовано динаміку структури, різноманіття та кормову цінність деревно-чагарникового ярусу та трав'яного надземнного покриття на зрубах і згарищах лісів різних категорій. Установлено зимові кормові запаси лісових мисливських угідь для козулі європейської та проведено оцінку впливу несуцільних лісогосподарських рубок на запаси деревно-чагарникових кормів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.9-451.8(4УКР) + П342.55(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кратюк О. Л. 
Еколого-лісівничі закономірності біотопічного розподілу тетерука (IBLyrurus tetrixD L.) та глушця (IBTetrao urogallusD L.) в умовах Центрального Полісся : автореф. дис... канд. біол. наук : 06.03.03 / О. Л. Кратюк; Нац. лісотехн. ун-т України. - Л., 2008. - 20 c. - укp.

Вивчено еколого-лісівничі закономірності біотопічного розподілу тетерука та глушця за умов Центрального Полісся. Проведено комплексне лісівничо-типологічне й екологічне оцінювання стацій цих птахів. Досліджено їх просторово-часову динаміку за умов даного регіону. Установлено закономірності впливу складу та структури лісостанів, типу лісорослинних умов, довжини узлісь, лінійних об'єктів, гетерогенності лісових фітоценозів на біотопічний розподіл птахів. Виявлено чинники-індикатори такого розподілу за сезонами. Уточнено ареали тетерука та глушця у межах Центрального Полісся. Одержано дані про особливості існування популяцій цих тетерукових птахів на південній межі ареалу. Установлено знаки загальної депресії популяції глушця у регіоні. Запропоновано нові підходи до оцінювання якості кормових і захисних умов біотопів тетерука та глушця. Наведено рекомендації щодо оптимізації умов існування досліджених птахів за умов Центрального Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55 + Е623.353.523.1 Tet*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Тищенко В. М. 
Еколого-фауністична характеристика та лісівниче значення рукокрилих (Chiroptera) в умовах Західного Поділля : Автореф. дис... канд. біол. наук / В. М. Тищенко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 22 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55(4УКР3) + Е623.362.414*80(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Зайцева Г. Ю. 
Екологічна роль популяцій дендрофільних гризунів (на прикладі лісових біогеоценозів Кам'янецького Придністров'я) : автореф. дис... канд. біол. наук. : 03.00.16 / Г. Ю. Зайцева; Ін-т агроекології УААН. - К., 2009. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55 + Е623.362.423*806.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федонюк О. В. 
Земноводні та плазуни в лісах Львівщини : автореф. дис... канд. біол. наук / О. В. Федонюк; Нац. лісотехн. ун-т України. - Л., 2008. - 16 c. - укp.

Вивчено лісову фауну земноводних і плазунів Львівщини, а також чисельність видів, роль у лісових екосистемах. Установлено фактори ризику та розроблено заходи для збереження та відтворення популяцій. Уперше для лісів різних природних районів Львівщини проведено комплексне вивчення чисельності видів, установлено вплив лісорослинних умов на видове багатство. Одержано нові дані про біотопи земноводних і плазунів, вплив мікроклімату на чисельність їх видів. Установлено трофічну роль земноводних у лісах даного регіону, виявлено фактори ризику та запропоновано заходи для їх мінімізації. Розроблено рекомендації для охорони й оптимізації середовищ існування земноводних і плазунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.34*80(4УКР-4ЛЬВ) + П342.55(4УКР-4ЛЬВ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Різун Е. М. 
Оптимізація умов існування наземних хребетних у приміських і міських насадженнях : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / Е. М. Різун; Укр. держ. лісотехн. ун-т. - Л., 2003. - 19 c. - укp.

Вперше у Львові проведено комплексну оцінку приміських та міських насаджень у взаємозв'язку з функціонуванням населення наземних хребетних. Одержано нові дані про особливості структури приміських і міських насаджень, їх кормові та захисні властивості; видовий склад, чисельність, екологічні групи наземних хребетних та їх взаємодію зі структурними компонентами приміських і міських насаджень. Запропоновано класифікацію наземних хребетних за ступенем адаптації до приміських і міських насаджень Львова. Розроблено рекомендації для виробництва щодо оптимізації умов існування наземних хребетних приміських і міських насаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.3(4УКР-4ЛЬВ-2Л) + П342.55(4УКР-4ЛЬВ-2Л)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Заморока А. М. 
Екологічні особливості ентомокомплексів жуків-вусачів (Coleoptera: Cerambycidae) у лісових екосистемах північно-східного макросхилу Українських Карпат : автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А. М. Заморока; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2009. - 20 c. - укp.

Встановлено особливості синекологічної структури ентомокомплексів вусачів і закономірностей її динаміки під впливом лісових екосистем і комплексного висотного градієнта. Виокремлено моно-, оліго- та полідомінантні етномокомплекси, які об'єднані в передгірну (спорідненість 50 - 53 %) та гірську групи (спорідненість 69,6 %). Зазначено, що за трофічними зв'язками в гірських переважають олігофаги хвойних дерев, а в передгірних - поліфаги листяних. Результати дослідження спрямовано на проведення довготривалого моніторингу лісопатологічного стану в лісах Карпат, інвентаризацію та збереження видового різноманіття природно-заповідних територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251*804*803.3 + П342.55(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Міхєєв О. В. 
Опосередковані інформаційні процеси ссавців у лісових біогеоценозах південного сходу України : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / О. В. Міхєєв; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2010. - 42 c. - укp.

Екологічні взаємозв'язки ссавців з лісовими біогеоценозами південного сходу України вперше вивчено у межах процесів інформаційного характеру, за яких оцінка інформації про стан середовища існування зумовлює адекватні поведінкові реакції тварин, що охоплюють найважливіші аспекти життєдіяльності. Одним з результатів їх здійснення є формування інформаційного поля (ІП) як сукупності сигнальних елементів, представлених різноманітними слідами життєдіяльності. Визначено параметри просторової, часової і біогеоценотичної організації ІП різних видів. Виявлено й охарактеризовано значення елементів ІП у забезпеченні опосередкованих взаємодій ссавців, що відіграють важливу роль у структурно-функціональній організації їх популяцій та угрупувань. Сформульовано загальне визначення "зоогенного інформаційного поля". Вперше наведено схему опосередкованих інформаційних процесів в угрупованнях ссавців, що включає блок "ІП".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*80 + Е60*806.3 + Е60*804*803 + П342.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Kolodochka L. A. 
New data on successful invasion of mediterranean predatory mite IBTyphlodromus beglaroviD (Parasitiformes, Phytoseiidae) into the Forest-Steppe of Ukraine = Новые данные об успешной инвазии в лесостепную зону Украины вида-вселенца - средиземноморского хищного клеща ITyphlodromus beglaroviD (Parasitiformes, Phytoseiidae) / L. A. Kolodochka, I. D. Omeri // Вестн. зоологии. - 2010. - 44, № 2. - С. 167-171. - Библиогр.: с. 171 - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.151.253.2(4УКР) + П342.55(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Жицька Л. І. 
Дослідження зв'язку між швидкістю розкладання підстилки та зольністю опаду в природних дібровах / Л. І. Жицька, Н. В. Жицька // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2012. - Вип. 39. - С. 61-66. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено опис морфологічних характеристик і швидкостей розкладання підстилки у природних біогеоценозах на основі опадо-підстилкових коефіцієнтів. Визначено показник загальної зольності підстилки та опаду для всіх дослідних дібров. Проведено порівняння швидкостей розкладання підстилок у природних і штучних біогеоценозах. Зроблено висновки про взаємозв'язок між швидкістю розкладання підстилки та зольністю опаду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лущак М. М. 
Біоценотична роль та мисливськогосподарське значення великих хижаків Українських Карпат : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / М. М. Лущак; ДВНЗ "Нац. лісотехн. ун-т України". - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Проведено аналіз біології, екології, етології, біоценотичної ролі та мисливськогосподарського значення великих хижаків, з'ясовано вплив екологічних та антропогенних чинників на їх поширення та життєдіяльність в умовах Українських Карпат. Подано теоретичні узагальнення щодо стану популяцій великих хижаків, їх взаємовідносин з іншими видами дичини в системі хижак - жертва, обгрунтовано основні принципи стратегії щодо оцінювання їх біоценотичної ролі та заходів з регулювання чисельності. Встановлено, що в Українських Карпатах наприкінці XIX та в XX ст. під тиском антропогенного чинника відбулося скорочення ареалів і чисельності більшості видів великих хижаків. Відносно монолітна структура ареалів перетворилася на значну кількість дрібних осередків, що ускладнило існування спеціалізованих видів (ведмідь, рись), призвело до втрати їх угрупованнями екологічної стійкості, скорочення чисельності. Інші великі хижаки (вовк, лис) виявили значну здатність до існування у зміненому середовищі, обираючи для мешкання багаті на поживу біотопи (агроценози, околиці населених пунктів тощо). У XX ст. найсуттєвішим фактором смертності для великих хижаків стало полювання, особливо браконьєрське, яке визначає стан і динаміку чисельності більшості їх угруповань. Найістотніших змін зазнали ареали ведмедя бурого та рисі. Суттєві зміни відбулися також з ареалом і чисельністю вовка. Найбільш пластичним видом, здатним адаптуватися до трансформованого середовища існування виявився лис.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55 + П717-2 + Е623.362.446

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Климчук О. О. 
Сезонні зміни консортивних зв'язків птахів у лісах Центрального Полісся : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / О. О. Климчук; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2012. - 22 c. - укp.

Досліджено процес формування системи консортивних зв'язків птахів у консорціях сосни звичайної у чистих соснових, березово-соснових насадженнях і дуба звичайного у чистих дубових і грабово-дубових насадженнях. Виявлено видовий склад орнітоконсортів деревних порід у досліджуваних насадженнях, рівень їх активності та мінливість даних показників. Всього у складі консорцій деревних порід протягом року зафіксовано 34 види птахів та 7 видів взаємодій птахів з ядрами консорцій. Головним чином переважають топічні та трофічні зв'язки. Форичні та фабричні зв'язки є нечисельними й опосередкованими. Вперше для умов Центрального Полісся визначено особливості сезонних змін видового складу, рівня активності птахів-консортів у консорціях сосни звичайної у чистих соснових, березово-соснових насадженнях і дуба звичайного у чистих дубових і грабово-дубових насадженнях. Найбагатшими на різноманітні функціональні групи є консорція соснового насадження у весняно-літній період і консорція дубового насадження в осінній період. Функціональний склад характеризується домінуванням дріміофілів і значними змінами співвідношення річних і сезонних видів. Домінуючою серед топоморф є група зоофагів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Маціборук П. В. 
Вплив популяції бобра європейського (iCastor fiber/i L.) на лісові екосистеми Українського Полісся : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / П. В. Маціборук; НААН України, Ін-т агроекології і природокористування. - К., 2013. - 25 c. - укp.

Проаналізовано та узагальнено дані з історії поширення та демекологічних особливостей розповсюдження популяції бобра європейського в деяких країнах Європи. Систематизовано результати досліджень діяльності та ролі бобра в екосистемах різного типу. Здійснено аналіз динаміки чисельності та закономірності просторового розміщення бобрових поселень в типових лісових екосистемах Українського Полісся. Охарактеризовано просторову структуру та особливості впливу середовищеутворювальної і кормодобувної діяльності цього виду на лісові екосистеми регіону. Встановлено, що різке збільшення його чисельності внаслідок заселення занедбаних осушувально-меліоративних систем спричиняє вторинне заболочення і підтоплення значних територій, а також руйнування об'єктів інфраструктури (каналів, доріг). Виявлено, що просторова і часова динаміка локальних популяцій бобра залежить від типу та кормової ємності угідь. Ці показники є основою для бонітування угідь, прогнозу чисельності та планування видобутку бобра в Українському Поліссі. Визначено принципи та наведено рекомендації щодо збалансованого управління популяцією бобра європейського як істотного екологічного чинника та цінного мисливського ресурсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.1 + П342.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Міхєєв О. 
Біогеоценотична характеристика інформаційного поля борсука (IBMeles melesD L.) в лісах степової зони України / О. Міхєєв // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2009. - Вип. 51. - С. 63-70. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Охарактеризовано наслідки життєдіяльності борсука (розглянуті як інформаційне поле (ІП) видового рівня) у різних типах лісових біогеоценозів степової зони України. З'ясовано, що даний вид здатний заселяти практично весь спектр природних і штучних лісових насаджень. За сукупністю статистичних показників (сигнальне навантаження ІП, відносна приуроченість слідів життєдіяльності, аналіз відповідності градацій фактора і явища) у структурі ІП домінують байрачні та заплавні діброви, а також деякі типи аренних лісів. З ними пов'язане здійснення різних форм життєдіяльності борсука (у тому числі створення складних норних поселень), що сприяє формуванню характерної біогеоценотичної структури ІП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2 Mus*80 + Е60*806.3 + П342.55(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гайдученко О. 
Дрібні ссавці лісів Ченківського лісництва Гомельського лісгоспу / О. Гайдученко, О. Кусенков // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2010. - Вип. 52. - С. 52-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.55(4БІЛ) + Е623.36*80(4БІЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Кратюк О. Л. 
Лісівничо-біологічні особливості функціонування лісостанів Західного і Центрального Полісся в умовах напіввільного утримання мисливських тварин : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 06.03.03 / О. Л. Кратюк; Державний вищий навчальний заклад "Національний лісотехнічний університет України". - Львів, 2021. - 40 c. - укp.

Виявлено закономірності функціонування лісостанів в умовах напіввільного утримання мисливських тварин, обгрунтовано систему дієвих методів ранньої діагностики стадій мисливсько-господарської дигресії лісових насаджень, розроблено рекомендації щодо невиснажливого ведення вольєрного господарства в лісах. На лісотипологічній основі встановлено сучасні тенденції розвитку вольєрного господарства та проведено інвентаризацію об’єктів напіввільного утримання мисливських тварин на території Західного і Центрального Полісся; з врахуванням динаміки чисельності та видового складу основного поголів’я ратичних тварин у вольєрах різної тривалості та інтенсивності експлуатації розроблено концептуальні засади використання діелектричних показників (імпеданса та поляризаційної ємності) для експрес-діагностики стану соснових деревостанів у вольєрах залежно від їх віку та типу лісорослинних умов. Встановлено, що тривале вольєрне утримання тварин забезпечує позитивну тенденцію накопичення гумусу та біофільних елементів у ґрунтах вологих сугрудів, що пов’язано з життєдіяльністю диких тварин, та з інтенсифікацією природних процесів ґрунтоутворення за гумусово-акумулятивним (дерновим) типом. Виявлено закономірності трансформації ценоморф трав’яно-чагарничкового ярусу лісу, зокрема зменшення частки трав’яних багаторічників і чагарничків та збільшення частки одно- і дворічників у видовому складі та проективному покритті, внаслідок тривалого вольєрного утримання ратичних тварин у типах лісу: свіжий та вологий дубово-сосновий субір, свіжий та вологий грабово-дубово-сосновий сугруд, вологий грабово-дубово-сосновий сугруд, сирий чорновільховий сугруд, що призвело до зміни вихідних фітоценозів у їх зоогенні деривати. Розроблено нові підходи до функціонування вольєрів у лісових насадженнях та запропоновано відповідні заходи щодо мінімізації негативного впливу вольєрного утримання мисливських тварин на лісові екосистеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718 + П342.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського