Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=П527.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Науковий вісник Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. Т. 10, N 2(37), ч. 4 / ред.: Р. Й. Кравців. - Л., 2008. - 303 с. - укp.

Висвітлено питання екології, гігієни тварин, ветеринарної санітарії, ветеринарно-санітарної та радіологічної експертизи. Проаналізовано вплив важких металів на окремі гематологічні та біохімічні показники крові корів за дії цеоліту, чинників навколишнього середовища на морфо-біохімічні показники крові корів, факторів зовнішнього середовища на формування імунофізіологічного статусу у молодняка худоби у разі сальмонельозних інфекцій і корекції їх мікроелементами. Описано особливості білкового метаболізму організму худоби в забруднених важкими металами агроекосистемах промислової зони Прикарпаття. Визначено мікроелементний склад крові у худоби в зоні радіоекологічного забруднення, вміст селену та продуктів перекисного окиснення ліпідів у крові корів і телят у разі парантерального введення селеніту натрію.

Освещены вопросы экологии, гигиены животных, ветеринарной санитарии, ветеринарно-санитарной и радиоэкологической экспертизы. Проанализированы влияние тяжелых металлов на отдельные гематологические и биохимические показатели крови коров при действии цеолита, факторов окружающей среды на морфо-биохимические показатели крови коров, внешней среды на формирование иммунофизиологического статуса у молодняка скота при сальмонелезных инфекциях и коррекции их микроэлементами. Описаны особенности белкового метаболизма организма скота в загрязненных тяжелыми металлами агроэкосистемах промышленной зоны Прикарпатья. Определены микроэлементный состав крови у скота в зоне радиоэкологического загрязнения, содержание селена и продуктов перекисного окисления липидов у крови коров и телят при перинатальном вводе селенита натрия.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8я54(4УКР)3 + П527.31я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж70535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мазуркевич А. Й. 
Продукти біотрансформації нітратів та сечовини у тваринному організмі (за даними ангіостомії, біопсії) : монографія / А. Й. Мазуркевич, Г. О. Хмельницький. - К. : Аграр. наука, 2007. - 254 c. - Бібліогр.: 519 назв. - укp.

Наведено результати досліджень метаболічних, функціональних та структурних змін в окремих тканинах, органах і системах цілісного організму тварин як його реакції на вплив нітратів і сечовини, а також продуктів їх біотрансформації за умов експериментальних отруєнь різними дозами даних сполук з використанням методів ангіостомії, біопсії, фістульного та ізольованих органів. Визначено показники крові бичків після надмірного одноразового навантаження організму нітратами, корекції змін у їх організмі.

Приведены результаты исследований метаболических, функциональных и структурных изменений в отдельных тканях, органах и системах целостного организма животных как его реакции на влияние нитратов и мочевины, а также продуктов их биотрансформации в условиях экспериментальных отравлений разными дозами данных соединений на основе использования методов ангиостомии, биопсии, фистульного и изолированных органов. Определены показатели крови бычков после чрезмерной одноразовой нагрузки организма нитратами, коррекции изменений в их организме.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723-641:Г125.132.1Ан + П527.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА705602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Черная В. Н. 
Влияние биологически активной добавки из модифицированного дубового экстракта на некоторые показатели обмена веществ у животных / В. Н. Черная // Уч. зап. Тавр. нац. ун-та им. В. И. Вернадского. Сер. Биология, химия. - 2005. - 18, № 3. - С. 187-190. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Описаны особенности влияния препарата из модифицированного дубового экстракта, который использовался в качестве добавки к пище на некоторые показатели обмена веществ у животных.


Ключ. слова: флавоноиды, биологически активные вещества, синтез белка, нуклеиновый индекс, уровень гемоглобина
Індекс рубрикатора НБУВ: П527.31 + П545.129

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70795/Биол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Киричко О. Б. 
Видоспецифічні особливості систем пероксидного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту / О. Б. Киричко, Б. П. Киричко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 2. - С. 138-140. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено матеріал щодо вмісту деяких показників пероксидного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту в крові клінічно здорових особин великої рогатої худоби, овець, свиней і собак.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.31 + П836.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шелевач А. В. 
Метаболічна та продуктивна дія клітковини при підвищенні її рівня в раціоні відгодівельної худоби в літній період : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / А. В. Шелевач; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2008. - 16 c. - укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено вирішення проблеми щодо більш ефективного використання азоту азотвмісних сполук, летких і високомолекулярних жирних кислот в організмі бугайців за умов згодовування молодої трави. Установлено, що спрямованість бродильних процесів у рубці та концентрація аміачного, амінного, білкового та загального азотів, летких і високомолекулярних жирних кислот у його рідині залежить від наявності у раціоні клітковинновмісного корму, складовими якого є лігнін і геміцелюлози, з різною величиною частинок і часу щодо початку годівлі. На вміст високомолекулярних жирних кислот загальних ліпідів і неетерифікованих жирних кислот у плазмі крові, печінці та скелетних м'язах бугайців впливає споживання солом'яної січки різної величини. У разі її згодовування у тварин зменшується виділення з каловими масами високомолекулярних жирних кислот загальних ліпідів і неетерифікованих жирних кислот, а також зменшується виведення азоту азотовмісних сполук з організму. Розроблено й апробовано спосіб покращання продуктивних і якісних ознак відгодівельних бугайців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.124 + П527.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ніщеменко М. П. 
Фізіолого-біохімічне обгрунтування використання амінокислот та препарату "Мікорм" для підвищення продуктивності тварин : Автореф. дис... д-ра вет. наук / М. П. Ніщеменко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 40 c. - укp.

Наведено результати досліджень впливу продуктів біотехнологічного синтезу - гранул амінокислот лізину, аргініну, метіоніну та тирозину, імплантованих молодняку великої рогатої худоби (ВРХ) у період відгодівлі, на фізіологічний стан, гормональний статус (рівень гормону росту й інсуліну в плазмі крові), обмін білків (рівень загального білка, альбумінів, амінного та залишкового азоту, вільних амінокислот у крові, активність тканинних ферментів) і вуглеводів (вміст летких жирних кислот у рубці та крові тварин, глюкози у крові), ліпідний, мінеральний обмін, морфофункціональні показники крові (кількість еритроцитів, лейкоцитів, вміст гемоглобіну), а також на м'ясну продуктивність, хімічний склад і калорійність м'язової тканини тварин після забою. Представлено ветеринарно-санітарну оцінку продуктів забою. Представлено ветеринарно-санітарну оцінку продуктів забою ВРХ, якій імплантували гранули амінокислот, установлено економічну ефективність застосування амінокислот за умов відгодівлі молодняку. Описано особливості впливу згодовування куркам-несучкам продукту біотехнологічного синтезу мікорму на фізіологічний стан, обмін білків (вміст загального білка, альбумінів, сечовини, амінного та залишкового азоту, вільних амінокислот у крові, активність тканинних ферментів), вуглеводно-ліпідний обмін, кількість еритроцитів і лейкоцитів, вміст гемоглобіну у крові. Досліджено активність протеолітичних, ліполітичних й амілолітичних ферментів органів травлення, а також перетравність і засвоєння поживних речовин раціону в курок за згодовування мікорму як кормової домішки, морфологічні та якісні показники яєць, одержані під час експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.121 + П527.31 + П560

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Остапів Д. Д. 
Мікроструктура та вміст білків у тканинах мишей за згодовування високобілкових кормів / Д. Д. Остапів, І. М. Петрух, Ю. В. Мартин, В. В. Влізло // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 419-424. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено гістоморфологічну характеристику та показники вмісту загального білка і його фракцій у тканинах та органах мишей під час тривалого (360 діб) згодовування насіння сої. Встановлено, що згодовування насіння сої тваринам викликає гістоморфологічні зміни у тканинах і органах, які проявляються: у тонкому відділі кишечнику - руйнуванням клітин гладких м'язів і рихлістю серозної оболонки, у селезінці - зменшенням діаметру фолікулів і розростанням сполучної тканини, у мозку - зменшенням величини і діаметру нейронів. Додавання насіння сої до основного раціону мишей знижує вміст загального білка у цитозольних фракціях досліджуваних органів і тканин та збільшує вміст постальбумінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.121 + П527.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ніщеменко М. П. 
Фізіологічні аспекти використання амінокислот для підвищення продуктивності тварин : монографія / М. П. Ніщеменко, В. О. Трокоз, В. І. Карповський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Експо-друк, 2015. - 251 c. - Бібліогр.: с. 214-251 - укp.

Визначено оптимальні дози та строк дії амінокислот введених підшкірно молодняку великої рогатої худоби. Встановлено оптимальні дози згодовування мікорму як кормової добавки до раціону курей-несучок. Досліджено фізіологічний стан у телят після імплантації амінокислот та у курей за умов згодовування мікорму. Вивчено гормональний фон та показники обміну білків, жирів і вуглеводів у молодняку великої рогатої худоби. Проведено дослідження перетравності поживних речовин та активність травних ферментів у курей. Проаналізовано динаміку обміну білків, жирів та вуглеводнів у курей за згодовування мікорму як білкової кормової добавки. Проведено ветеринарно-санітарну експертизу продуктів забою і з'ясовано вплив амінокислот на забійний вихід, хімічний склад та біологічну цінність м'яса дослідних тварин. Визначено економічну ефективність використання амінокислот для підвищення м'ясної продуктивності молодняку великої рогатої худоби та мікорму як кормової добавки до раціону курей-несучок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.121 + П527.31 + П560

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Хомич Н. П. 
Стан клітинного метаболізму у тварин за дії хрому (VI) і застосування вітаміну Е та селену : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / Н. П. Хомич; НААН України, Ін-т біології тварин. - Львів, 2016. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.31 + П545.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421045 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Милостива Д. Ф. 
Вплив цитрату германію на захисну антиоксидантну систему організму щурів / Д. Ф. Милостива // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2017. - Вип. 18, N 2. - С. 34-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено дані впливу тривалого застосування цитрату германію на активність ензимів антиоксидантної системи у статевозрілім самців щурів. Згідно досліджень встановлено позитивний вірогідний вплив застосовної добавки на окремі ланки антиоксидантної системи щурів, що проявлялось у збільшенні активності ензимів антиоксидантної системи захисту організму (глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази). Позитивний вплив цитрату германію на антиоксидантну систему організму підтверджувався й зменшенням вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів (гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду).


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + П527.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського