Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П718.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Крижановська М. А. 
Використання ріпакової олії у годівлі молодняка сріблясто-чорної лисиці звіроферм західного Поділля : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / М. А. Крижановська; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2004. - 19 c. - укp.

Досліджено вплив часткової заміни у раціонах молодняку сріблясто-чорної лисиці зернових злаків та тваринного (яловичого) жиру ріпаковою олією безерукових низькоглюкозинолатних сортів озимого ріпаку регіонального виробництва на ріст і розвиток, гематологію та морфометрію внутрішніх органів, якісні показники хутра та шкурок та ефективність вирощування тварин. Експериментально встановлено позитивний вплив заміни у раціонах молодняку лисиць різних статей окремих рослинних зернових компонентів (16,3 % за ОЕ) та тваринного жиру (50 % за ОЕ) ріпаковою олією на гематологічні зміни (підвищення у ліпідах плазми крові основних ненасичених жирних кислот), морфометричні параметри тіла, якісні показники хутра. Обгрунтовано рентабельність використання рапсової олії у раціонах годівлі сріблясто-чорної лисиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.3-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Роженко М. 
Деякі результати дослідження екології лисиці звичайної у Причорномор'ї / М. Роженко // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2002. - Вип. 30. - С. 84-89. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати вивчення екології лисиці у Північно-Західному Причорномор'ї. Розкрито причини формування просторової структури популяції, яка здебільшого визначена розташуванням, кількістю та площею ділянок, зарослих очеретом. Описано вплив на популяційні процеси полювання та встановлено його залежність від щільності населення виду та площі біотопу.

Investigations of 1984-1987 showed a great density of the fox in reed beds on steppe rivers, (26.6±1.37 individuals / 10 ha). The foxes were registered on 229 out of 231 plots studied, and their number on the area of 653,5 ha was 1011 individuals. On 1 reed bed plot there was caught 2.3±0.10, total n=529 foxes. Hunting success was 54.0±1.77%, and a considerable correlation (r=0.69) was discovered between density and number of the caught animals. It proves a great influence of hunting on the near Black Sea population of foxes.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.3 + Е623.362.446.2Can

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Новицький В. П. 
Вплив лисиці звичайної на чисельність мисливської фауни агроландшафтів Лісостепу України / В. П. Новицький, В. П. Ландін, П. В. Маціборук // Агроекол. журн.. - 2015. - № 3. - С. 119-123. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З'ясовано динаміку чисельності мисливської фауни агроценозів Центрального Лісостепу України. Виявлено кореляційні зв'язки в системі "хижак - жертва". Підтверджено негативний вплив лисиці звичайної на популяцію зайця-русака та куріпки сірої. Встановлено поріг щільності лисиці звичайної, за перевищення якого чисельність хижака ставала обмежувальним (лімітуючим) чинником щодо популяції фазана кавказького.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шевчук Т. В. 
Продуктивна дія та економічна доцільність часткової заміни кормів м'ясної групи у раціонах білої сніжної лисиці кліткового утримання іншими за походженням кормами / Т. В. Шевчук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 94-99. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати оцінки якості прісно-сухих шкір білої сніжної лисиці кліткового утримання за часткової заміни у їх раціонах кормів м'ясної групи макухою соняшниковою, дертою кукурудзяною запареною та вареною курячою кров'ю. Експериментально було встановлено, що у разі компенсації білка м'ясних кормів до 30 - 40 % рослинними кормами та до 10 % білка раціону кров'ю не знижує якість прісно-сухих шкір товарного молодняку лисів вказаного кольорового типу. Найвищий економічний ефект мала максимальна заміна протеїну кормосуміші протеїном макухи соняшникової та дерті кукурудзяної.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.3-455

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шевчук Т. В. 
Особливості перетравлення і засвоєння нутрієнтів різнохарактерних раціонів товарного молодняку сріблясто-чорних лисів / Т. В. Шевчук, Я. І. Кирилів // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 61-67. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень перетравлення і засвоєння основних елементів живлення раціонів із частковою заміною кормів м'ясної групи іншими за походженням, які складаються для товарного молодняку сріблясто-чорних лисів. У ході експериментів виявлено, що зі зменшенням частки м'ясних кормів у складі кормосумішок в організмі тварин знижується перетравність протеїну і жиру та підвищується засвоюваність вуглеводів. Підраховано, що заміняючи корми м'ясної групи запареною кукурудзяною дертьою на 40 % (за білком) можна знизити фізіологічну цінність раціону на 112 ккал, а сумішшю дерті і макухи на 60 % - на 181 ккал, що є оптимальним для періоду "жирування" товарного молодняку лисів. У разі впровадження у виробництво запропонованих у роботі раціонів виробникам необхідно враховувати технологічний період вирощування лисів та не застосовувати часткову заміну м'ясних кормів у періоди інтенсивного росту молодняку та заключний (період формування хутра).


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.3-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шевчук Т. В. 
Ефективність використання стрес-протекторів при утриманні самок сріблясто-чорних лисів / Т. В. Шевчук, Я. І. Кирилів // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 393-398. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Наведено результати дослідження ефективності використання стрес-протекорів за утримання самок сріблясто-чорних лисів у репродуктивний період. Необхідність проведення експерименту було продиктовано потребою виробництва знизити вплив технологічних чинників кліткового утримання самок хутрових звірів на їх організм, запобігти виникненню стресу та проявів негативних наслідків його дії на організм тварин. Вивчено та порівняно характер дії різних за походженням стрес-протекторів: броміду калію, гліцину та настою кропиви собачої (Leonіrus). У результаті досліджень виявлено неоднакову реакцію лактуючих самиць сріблясто-чорних лисів на вказані препарати. Найбільше цуценят за відлучення та збереженість приплоду було одержано від тварин, яким упродовж у перших 10 діб лактації давали розчин броміду калію у розрахунку 1,5 г/гол./добу. Проте, найефективнішим як у продуктивному, так і в економічному сенсі виявилося введення до раціону самок на весь період лактації препарату гліцин у дозі 100 мг/гол./добу, що може стати підставою для рекомендацій вітчизняним виробникам хутра з метою зниження стрес-чутливості тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.3 + П836.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Vysotskа O. 
Modeling of a procedure for unmasking the foxes during activities on the elimination of biosafety threats related to rabies / O. Vysotskа, Y. Balym, M. Georgiyants, A. Pecherska, K. Nosov, Yu. Bespalov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 5/10. - С. 46-54. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Наведено результати математичного моделювання захисного забарвлення лисиць з метою виявлення тварин на місцевості. Для моделювання використано дискретну динамічну модель. Структурно-параметричну ідентифікацію моделі здійснено на основі цифрових знімків тварин і рослинних спільнот у місцях їх мешкання. Визначено системні колорометричні параметри, використання яких надало можливість підвищити контрастність силуетів тварин на фоні фітоценозу. Це підвищення контрастності сприяє демаскуванню тварин на місцевості, що є необхідним під час проведення заходів щодо усунення загроз біобезпеки, пов'язаних зі сказом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шевчук Т. В. 
Наукове обгрунтування та розробка нових технологічних прийомів удосконалення продуктивності лисиці та песця : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.04 / Т. В. Шевчук; Миколаїв. нац. аграр. ун-т. - Миколаїв, 2017. - 43 c. - укp.

Обгрунтовано та розроблено нові технологічні прийоми вирощування окремих хутрових звірів. Вивчено можливість часткової компенсації білка кормів м'ясної групи іншим за походженням у раціонах лисиці різних кольорових типів та статево-вікових груп. Розкрито продуктивну дію окремих місцевих нетрадиційних кормів, а також нових кормових і біологічно активних добавок. Вперше доведено позитивний корелятивний зв'язок між екстер'єрно-поведінковою особливістю мічення у самців сріблясто-чорної лисиці в період гону й їх продуктивністю, віком і гематологічними показниками. Установлено негативний вплив підпорогового виробничого шуму на організм вагітних і лактуючих самок лисиці. Вивчено особливості природної освітленості шедів різних конструкцій та запропоновано ефективні технологічні прийоми організації належного режиму інсоляції. Досліджено конструктивні елементи будиночків для самок лисиці різних кольорових типів та рекомендовано принципово новий прийом їх модифікації. Запропоновано альтеративний спосіб використання тушок забійного молодняку лисиці в годівлі блакитного песця.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.3-60 + П718.7-60

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Петраш В. С. 
Обґрунтування методів оцінки та добору сріблясто-чорних лисиць за параметрами відтворювальної здатності : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / В. С. Петраш; Національна академія аграрних наук України, Інститут тваринництва. - Харків, 2019. - 22 c. - укp.

Роботу присвячено обґрунтуванню методів оцінки та визначенню ефективних варіантів добору сріблясто-чорних лисиць за параметрами відтворювальної здатності. Встановлено помітну мінливість та хвилеподібний характер формування відтворювальної здатності лисиць за роками їх використання. Доведено вплив окремих екзо- і ендогенних чинників на реалізацію відтворювальної здатності самиць. Розроблено й апробовано комплекс кількісних методів оцінки та добору лисиць до відтворення, що більш точно, ніж відомі, враховують індивідуальні особливості звірів під час формування репродуктивного потенціалу. Виявлено кращі варіанти підбору батьківських пар за вгодованістю, віком, стереотипом статевої поведінки та лінійного парування. Визначено високий рівень генетичного біорізноманіття дослідної популяції лисиць за ДНК-маркерами ISSR і RAPD.


Індекс рубрикатора НБУВ: П718.3-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441648 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського