Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (79)
Пошуковий запит: (<.>U=П847.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Maryniuk M. O. 
Effect of native and vitamincontaining liposomes on the formation of maternal immunity of newborn calves = Вплив нативних і вітаміновмісних ліпосом на формування колострального імунітету у новонароджених телят / M. O. Maryniuk // Біологія тварин. - 2015. - 17, № 3. - С. 79-85. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

У зв'язку з особливостями будови плаценти корів телята народжуються беззахисними перед потенційно патогенними факторами. Мета роботи - дослідження рівня колострального імунітету в організмі новонароджених телят у разі згодовування їм із молозивом нативних ліпосом, а також ліпосом із наявними у них вітамінами A та E (препарат мембраностабіл). Матеріалом для дослідження була сироватка крові новонароджених телят, в якій у динаміці визначали вміст загального білка та імуноглобулінів, починаючи від народження і до 11-добового віку тварин. Встановлено, що згодовування новонародженим телятам разом із молозивом 1 раз на добу нативних лецитинових ліпосом і ліпосом, які містять у своєму складі вітаміни A та E, сприяє підвищенню рівня імуноглобулінів у сироватці крові в 1,6 - 2,6 разу та запобігає виникненню розладів травлення. Результати досліджень вказують на мембраностабілізувальну дію нативних і насичених вітамінами A і E ліпосом на плазмолему ентероцитів тонкого кишечника новонароджених телят. Висловлено припущення, що дія цих препаратів зумовлена здатністю фосфоліпідів і вітамінів у складі ліпосом підтримувати стабільними структуру та в'язкість плазматичної мембрани ентероцитів та значно підвищувати активність мембранних рецепторних білків до імуноглобулінів молозива.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-440 + П847.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Грабовський С. 
Вплив екстракту селезінки на показники клітинного імунітету у крові кнурів за умов стресу / С. Грабовський, О. Грабовська // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2015. - Вип. 70. - С. 271-277. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено вміст окремих показників специфічного імунітету у крові кнурів перед забоєм за використання імуномодуляторів тваринного походження. Як біологічно активні речовини у передзабійний період (за п'ять днів до забою) до корму кнурів додавали екстракт селезінки. У цільній крові кнурів визначено відносну кількість T- і B-лімфоцитів і їх окремих популяцій у реакції спонтанного розеткоутворення з еритроцитами барана, проведено диференційований підрахунок розеткоутворювальних лімфоцитів із різним ступенем функціональної активності. Введення кнурам біологічно активних речовин екстракту селезінки має стимулювальний вплив на відносну кількість T- і B-лімфоцитів та функціональну активність T- і B-клітинного імунітету. Аерозольне додавання екстракту селезінки до раціону активує імунну систему в організмі кнурів перед забоєм - збільшує кількість T-загальних, T-активних і T-хелперів, у порівнянні з тваринами контрольної групи. Поліаміни з екстракту селезінки мали найбільший вплив як імуномодулятори й антистресори на деякі показники T- і B-клітинного імунітету (малодиференційовані у функціональному сенсі T- і B-лімфоцити, T-загальні, окремі T-хелпери) крові кнурів перед їх забоєм. Одержані результати можуть бути використані для сільськогосподарських тварин з метою підвищення резистентності організму, корекції та нівелювання передзабійного стресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + П847.325.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Островська М. Ю. 
Резистентність організму молодняку курей-несучок при застосуванні фітопрепарату і "Гуміліду" в онтогенезі на тлі вакцинації : (огляд) / М. Ю. Островська, В. Г. Стояновський, І. А. Коломієць // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 312-316. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати дослідження стану неспецифічної резистентності організму курчат яєчного кросу у різні періоди постнатальної адаптації на тлі вакцинації у разі використання фітопрепарату на основі евкаліпту та препарату на основі гумінових сполук - гумілід. Встановлено, що застосування домішок природного походження сприяє підвищенню клітинних і гуморальних факторів резистентності організму молодняку птиці на тлі вакцинації, а також надає змогу знизити рівень циркулюючих імунних комплексів в організмі птахів у різні періоди їх росту та розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.31 + П682-451.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Храбко М. І. 
Антиоксидантна активність та дезінтоксикаційна здатність організму щурів за згодовування цитратів хрому, селену та германію / М. І. Храбко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 49-54. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено результати досліджень дезінтоксикаційної функції та активності ферментів антиоксидантного захисту в крові та тканинах щурів за випоювання розчину цитратів хрому, селену та германію. Встановлено, що тривале випоювання цитратів цих мікроелементів безпосередньо впливає на сумарне збільшення рівня фенолів у тканинах печінки та скелетних м'язах приплоду самок щурів дослідних груп. Такі зміни зумовлені, в основному, зростанням концентрації фенолсульфатів і фенолглюкуронідів. Що стосується активності ферментів антиоксидантного захисту в тканинах печінки та скелетних м'язах приплоду самок щурів за випоювання розчину цитратів хрому, селену та германію, то активність каталази та супероксиддисмутази зростала у порівнянні до цих показників контрольної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Величко В. О. 
Вплив неспецифічних стимуляторів резистентності на організм телят / В. О. Величко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 202-205. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Ріст і розвиток телят значною мірою залежить від активності системи антиоксидантного захисту. Корекція обміну речовин відповідними імуностимулюючими комплексними препаратами позитивно позначається на життєдіяльності всього організму телят, перебігу фізіологічних і обмінних процесів. Використання таких комплексів надає змогу цілеспрямовано підтримувати активний фізіологічний та клінічний стан телят, активізує захисні механізми їх організму до різних, в т. ч. і техногенних чинників. Тому важливо за умов наростаючого техногенного навантаження на довкілля, відповідно і тварин є поглиблення досліджень з регуляції резистентності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Єфімов В. Г. 
Стан природної резистентності поросят після відлучення за згодовування кормової добавки з торфу / В. Г. Єфімов, К. Л. Костюшкевич, В. М. Ракитянський, О. М. Ліснича // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 205-209. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено вплив згодовування в підсисний період добавки з торфу торвет на показники гемоцитопоезу і стан T- і B-клітинного імунітету поросят після їх відлучення. Встановлено, що дія домішки характеризується підвищенням інтенсивності еритроцитопоезу, зменшенням лімфоцитарного індексу та посиленням диференціації лімфоцитів за рахунок T- і B-клітин. Відзначено зміни вказують на прискорення імунологічної адаптації поросят у підсисний період за дії кормової домішки з торфу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21 + П65-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Резнікова Ю. М. 
Природна резистентність корів сірої української породи / Ю. М. Резнікова, Ю. П. Полупан, П. П. Джус // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 1. - С. 111-116. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21 + П603.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Карповський П. В. 
Кортико-вегетативна регуляція процесів неспецифічного імунітету в організмі свиней : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.13 / П. В. Карповський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2015. - 23 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419642 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Гаркуша І. В. 
Санітарно-гігієнічна оцінка впливу тетралактобактерину, лактобіфідолу і аркуситу на природну резистентність телят : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / І. В. Гаркуша; Харків. держ. зоовет. акад. - Харків, 2015. - 22 c. - укp.

Вперше в порівняльному аспекті виконано комплексне оцінювання впливу тетралактобактерину, лактобіфідолу й аркуситу на стан гуморального та клітинного імунітету. Встановлено ефективність використання їх біологічно активних речовин під час вирощування телят. Досліджено вплив абіотичних і біотичних факторів на природну резистентність телят молочного періоду утримання, їх ріст і розвиток.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Харів М. І. 
Стан гуморальної ланки природної резистентності у щурів за умов оксидаційного стресу та дії ліпосомального препарату / М. І. Харів // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 2. - С. 119-124. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу розробленого комплексного ліпосомального препарату на динаміку показників гуморальної ланки природної резистентності у щурів за змодельованого оксидаційного стресу, який викликали застосуванням тетрахлорметану. Доведено, що внутрішньом'язова ін'єкція щурам дослідних груп 50 % олійного розчину тетрахлоретану у дозі 0,25 мл на 100 г маси тіла тварини зумовлює антигенне навантаження на організм та призводить до підвищення напруженості гуморальної ланки природної резистентності. На це вказує зростання вмісту циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) у сироватці крові уражених тварин впродовж усього періоду досліджень. На 14-ту добу рівень ЦІК становив 93 ммоль/л, що у 2,2 раза більше від початкових величин контрольної групи. Поряд із цим, виявлено зниження бактерицидної та лізоцимної активності сироватки крові на 10-ту і 14-ту добу досліджень. Якщо на другу добу експерименту встановили підвищення бактерицидної активності сироватки крові (БАСК) на 6,6 %, а лізоцимної активності сироватки крові (ЛАСК) на 7,25 %, то на 14-ту добу досліду бактерицидна активність в біологічному об'єкті крові щурів першої дослідної групи знизилася на 8,18 %, а лізоцимна активність сироватки крові, відповідно, на 3,95 %. Для підвищення гуморальної ланки природньої резистентності організму щурів за оксидаційного стресу доцільно застосовувати ліпосомальний препарат, який містить бутафосфан, інтерферон, розторопшу плямисту та вітаміни. Після застосування ліпосомального препарату щурам за умов оксидаційного стресу впродовж досліджень у крові відновлюється рівновага гуморальної ланки природної резистентності, а саме відсутні відхилення від норми показників бактерицидної і лізоцимної активності сироватки крові та рівня ЦІК. На 14-ту добу досліду показники гуморальної ланки імунної системи у крові щурів дослідної групи коливалися у межах фізіологічних величин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Яремко О. В. 
Імунний статус телят на ранніх етапах постнатального онтогенезу за дії піридоксину гідрохлориду / О. В. Яремко // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 3. - С. 114-119. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П847.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Імунологічна реактивність організму та її корекція у свиней залежно від типологічних особливостей нервової системи : монографія / А. В. Трокоз, В. І. Карповський, В. О. Трокоз, В. І. Карповський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Експо-друк, 2016. - 140 c. - Бібліогр.: с. 112-138 - укp.

Вивчено особливості імунологічної реактивності організму свиней різних типів вищої нервової діяльності за впливу біологічного та хімічного подразників. Досліджено характер імунологічної реактивності організму свиней різних типів вищої нервової діяльності за впливу біологічного подразника. Доведено вірогідне перевищення показників реактивності організму свиней сильного врівноваженого рухливого типу у порівнянні з особинами інших типів нервової вистеми. Встановлено кореляцію основних властивостей коркових процесів із показниками імунологічної реактивності до та під час дії біологічного подразника: найбільш тісні взаємозв'язки стосуються сили і врівноваженості процесів збудження та гальмування. Найбільше на реактивність організму свиней впливають сила та врівноваженість нервових процесів. Вперше одержано наукові дані щодо посилення реактивності організму свиней різних типів нервової системи за впливу йодіс-концентрату. За таких умов найбільш реактивними є тварини сильного врівноваженого рухливого типу нервової системи. Розроблено експрес-методики дослідження умовно рефлекторної діяльності свиней за виробничих умов, використовуючи які, можна встановити тип нервової системи цих тварин за 20 - 30 хвилин експерименту. Це дозволяє досить швидко сформувати групу тварин за типологічним принципом і організувати найбільш адекватне їх утримання та ветеринарні заходи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА807796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Брошков М. М. 
Сезонні зміни показників клітинного імунітету у собак / М. М. Брошков // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 131-134. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Під час вивченя сезонної динаміки показників клітинного імунітету у собак було встановлено, що в осінньо-зимовий період абсолютна кількість лейкоцитів знижена, а у весняно-літній він підвищується в середньому на 20 - 30 %. Взимку та весною кількість лейкоцитів збільшується в середньому на 10 - 20 %. Кількісна оцінка субпопуляцій лімфоцитів показала, що найбільша кількість T- та B-лімфоцитів відмічається весною, а найменше цих клітин восени. Субпопуляція природних кілерів (NK-клітин) суттєво знижена весною. Фагоцитарна активність нейтрофілів вища влітку у порівнянні з іншими сезонами року.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.2 + П673-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Величко В. О. 
До питання взаємодії мікроелементів з імунною системою тварин : (огляд) / В. О. Величко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, № 1. - С. 192-195. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Одним з основних чинників здоров'я тварин, підвищення їх продуктивності та резистентності до дії стрес-факторів різного походження є їх повноцінне мінеральне харчування. Мінеральні елементи в організмі тварин беруть участь у процесах переварювання поживних речовин кормів, їх всмоктування, синтезу, розпаду і виділення продуктів обміну з організму. В організмі мікроелементи знаходяться у складі білкових речовин, ферментів, гормонів, вітамінів, стабілізують кислотно-лужну рівновагу і осмотичний тиск. Наявність необхідних мікроелементів в кормах, а, за необхідності, мікроелементна підгодівля тварин стимулює підвищення активності системи антиоксидантного захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325 + П545.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Брошков М. М. 
Імунний статус організму собак залежно від фізіологічних особливостей і його корекція : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 03.00.13 / М. М. Брошков; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2016. - 40 c. - укp.

Вперше сформульовано підходи до оцінювання імунофізіологічного стану собак у різні вікові періоди та залежно від породи, статі, сезону року, рівня статевих гормонів, а також розроблено схеми імунокорекції з використанням біологічно активних речовин імунотропної дії та фільтраційного плазмаферезу. На основі проведеного порівняльного аналізу ефективності використання методів оцінювання стану імунної системи показано, що для його контролю у собак доцільно використовувати метод розеткоутворення, який більш прийнятний для клінічної практики, ніж метод імунофенотипування лімфоцитів за допомогою моноклональних антитіл. Це пов’язано з тим, що за допомогою реакції розеткоутворення можна виявити та кількісно оцінити наявність дефіциту популяції клітин з ефекторними функціями Т- і В-лімфоцитів та, відповідно, швидше реагувати на певні дисбаланси під час імунної відповіді. Вперше встановлено динаміку імунофізіологічних показників протягом перших двох місяців життя цуценят і час "фізіологічного перехресту" - моменту співпадіння відносної кількості лімфоцитів та нейтрофілів, який настає на 20 добу життя тварин цього виду. Доведено доцільність проведення імунокорекції організму собак за рівнем рецепції "активних" Т-лімфоцитів до нейроантигенів сітківки ока. При цьому обчислюють ступінь сенсибілізації та за його значенням більше 10 % встановлюють необхідність застосування нейротропних біологічно активних речовин для попередження прояву розладів функції нервової системи. Вперше на підставі аналізу результатів клініко-імунологічних досліджень обгрунтовано фізіологічну доцільність проведення оцінювання ступеня аутосенсибілізації організму до імунотропних препаратів за рівнем Т-рецепції "активних" лімфоцитів. Встановлено, що після курсу введення імуномодуляторів знижується активність поверхневих рецепторів Т-лімфоцитів. Доведено, що за встановленого ступеня аутосенсибілізації до імунотропних препаратів 40 % і вище, призначення таких засобів може спричинити прояв гіперчутливості негайного типу. Новизна проведених досліджень підтверджена чотирма патентами України на корисну модель.


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-2 + П847.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шейко І. М. 
Особливості формування природної резистентності у тварин подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи / І. М. Шейко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 1. - С. 227-230. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Викладено результати досліджень рівня природної резистентності корів різного продуктивного потенціалу та їх телят подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи. Встановлено, що оцінені групи тварин характеризувалися досить високим рівнем захисних функцій організму й адаптації до сучасних умов, а також мали добрі можливості для подальшої ефективної селекції. Комплексна оцінка захисних функцій організму корів і телят за морфологічними, біохімічними показниками крові показала, що у тварин із середнім рівнем продуктивності спостерігаються високі показники фагоцитарної активності 53,76, бактерицидної активності 56,40, лізоцимної активності сироватки крові 19,98.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21 + П603.9 українська чорно-ряба

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Черепнев И. А. 
Обоснование возможности диагностики иммунитета животных с помощью электрофизических показателей биологически активных точек / И. А. Черепнев, Г. А. Ляшенко, В. И. Дьяконов, А. В. Артюшенко // Інженерія природокористування. - 2014. - № 1. - С. 38-41. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Рассмотрены подходы к определению состояния иммунитета животных с помощью электрофизических показателей биологически активных точек


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пеленьо Р. А. 
Показники неспецифічного імунітету поросят за змішаної нематодозно-протозоозної інвазії / Р. А. Пеленьо // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 2. - С. 65-70. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6-925 + П847.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Грибан В. Г. 
Стан системи антиоксидантного захисту у тварин за впливу біологічно активних добавок / В. Г. Грибан, Є. А. Печений // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 15-19. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено дані щодо впливу біологічно активних речовин на активність системи антиоксидантного захисту організму у корів української м'ясної породи. Було встановлено, що за впливу препарату гумінової природи гумілід та дефіцитних за раціоном мікроелементів селену та кобальту як окремо, так і у комплексі, рівень продуктів перекисного окиснення ліпідів знижується, а активність ензимів антиоксидантної системи підвищується. Одержані дані свідчать, що найнижчі показники вмісту дієнових кон'югатів та малонового діальдегіду - продуктів перекисного окиснення ліпідів за впливу сумісного застосування гуміліду і мікроелементів. Також встановлено, що застосовані біологічно активні сполуки у комплексі зумовлюють стимулювальний вплив на синтез антиоксидантних ензимів, що в свою чергу, посилює антиоксидантний захист організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.345 + П60-455

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бібен І. А. 
Вплив пробіотичного препарату із культур Bacillus subtilis BI-12 та Aerococcus viridans BI-07 на імунну відповідь у курчат-бройлерів / І. А. Бібен // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 181-186. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено дані щодо застосування симбіотичної суміші пробіотичних бактеріальних культур Bacillus subtilis штам BI-12 та Aerococcus viridans штам BI-07 на першому, самому відповідальному, етапі вирощування курчат-бройлерів як альтернативи антибіотикам з метою одержання фізіологічно якісної та дієтичної продукції для споживача. Мета роботи - переконатися, що пробіотичні культури є симбіонтами у разі заселення кишкової трубки, приживаються в екосистемі мікробіоценозу кишечника і здійснюють позитивний вплив на фізіологічні функції організму і його імунобіологічну реактивність у відповідь на специфічний антигенний подразнювач за профілактичної вакцинації проти емерджентних інфекцій. З особливо небезпечних інфекційних хвороб птиці відібрали НХ і пастерельоз, які зазвичай перебігають спільно зі стертою, атипової симптоматикою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325 + П682-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського