Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кішко Я. Г. 
Використання gamma-інтерферону для профілактики та лікування інфекційних хвороб поросят і телят / Я. Г. Кішко, М. І. Василенко // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 5. - С. 28-32. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Застосування гомологічного природного gamma-інтерферону для профілактики інфекційних хвороб показало, що 2 - 3 ін'єкції препарату попереджають інфекційну захворюваність у більш ніж 90 % поросят-смоктунів і новонароджених телят, різко підвищують їх збереження - до 90 % і вище, на 1/3 збільшують їх продуктивність. За умов промислової технології вирощування молодняку лікування цим препаратом хворих колібактеріозами та парагрипом поросят і телят зменшує порівняно з контролем загибель хворого молодняку, прискорює одужання та сприяє збільшенню ваги.


Ключ. слова: інтерферон, лектин, індукція, біосинтез, профілактика, терапія
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.4-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бердник В. П. 
Вплив ехінацеї пурпурової, бішофіту полтавського та мікроелементів на клініко-фізіологічні показники поросят, щеплених проти сальмонельозу / В. П. Бердник, О. В. Тітаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 5-6. - С. 30-32. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Тітаренко О. В. 
Ефективність застосування ехінацеї пурпурової в системі заходів профілактики сальмонельозу свиней / О. В. Тітаренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 3. - С. 61-63. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обурунтовано необхідність застосування ехінацеї пурпурової в раціон поросятам, вакцинованим проти сальмонельозу, з метою корекції імунного статусу. Запропоновано метод підвищення ефективності профілактики сальмонельозу свиней шляхом застосування домішок в раціон поросятам, вакцинованим проти сальмонельозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Азаров В. І. 
Деякі особливості патоморфологічного прояву сальмонельозу поросят віком два місяці / В. І. Азаров, О. О. Мелашенко, Я. О. Дубина // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 137-139. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У разі сальмонельозу поросят спостережено зміни в лімфатичних вузлах, селезінці та шлунково-кишковому тракті. В паренхіматозних органах виражено дистрофічні зміни та венозний застій. Характерними є осередки некрозів у печінці, оточені клітинами запалення, інфільтрація фібрином слизової оболонки та інфільтрація всіх шарів стінки товстої кишки навколо ділянки фібринозно-некротичного ураження нейтрофілами й лімфоцитами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сорокова В. В. 
Патолого-анатомічні зміни в організмі поросят, хворих на колібактеріоз / В. В. Сорокова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 3. - С. 112-115. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Характерними ознаками ентеритної форми колібактеріозу є катаральний гастроентероколіт, гіперплазія лімфатичних вузлів кишечника, лімфатичних фолікулів селезінки, дистрофія нирок та печінки, відбувається збільшення кількості лімфоцитів у фолікулах лімфатичних вузлів та селезінки. Патолого-анатомічні зміни в легенях та в статевій системі не виражені. Септична форма хвороби розвивається вкрай рідко.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.42-925-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шарандак В. В. 
Експериментальне обгрунтування перорального методу імунізації телят проти сальмонельозу : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. В. Шарандак; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Панасенко О. С. 
Ешерихіоз перепелів (біологічні властивості збудника, діагностика та профілактика) : автореф. дис... канд. вет. наук / О. С. Панасенко; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". - Х., 2008. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.42-961

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Литвиненко В. М. 
Природна резистентність та імунобіологічна реактивність телят м'ясних порід при різних системах вирощування : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.08 / В. М. Литвиненко; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена вивченню природної резистентності та імунобіологічної реактивності організму телят абердин-ангуської та симентальської порід при різних технологіях утримання і вирощування. Експериментально доведено, що підсисно-груповий метод вирощування телят м'ясних порід до 7-місячного віку разом з коровами-годувальницями в загонах на пасовищі, забезпечує більш високі показники клітинного і гуморального захисту в порівнянні з телятами при традиційному методі вирощування. Отримані дані дають змогу глибше зрозуміти адаптаційно-захисні механізми організму телят і запровадити цілеспрямовані практичні заходи, щодо технології утримання, вирощування та підвищення стійкості тварин до захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.4-911-35,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мельник В. В. 
Профілактика та лікування неспецифічної бронхопневмонії у телят із застосуванням цитомединів з легень великої рогатої худоби : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.01 / В. В. Мельник; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2001. - 16 c. - укp.

Опрацьовано технологію отримання цитомединів із легеневої тканини великої рогатьої худоби. Вивчено профілактичну та лікувальну дії препарату у разі неспецифічної бронхопневмонії телят. Розроблено методику застосування препарату для профілактики та лікування неспецифічної бронхопневмонії телят. Експериментально та теоретично доведено, що препарат цитомединів стимулює еритропоез, синтез альбумінів та IgG, функціональну активність нейтрофілів, лізоцимну активність сироватки крові, профілактує бронхопневмонію та підвищує ефективність терапії хворих телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.45-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кольчик О. В. 
Розробка засобів ранньої профілактики неонатальних інфекційних захворювань тварин : Автореф. дис... канд. вет. наук / О. В. Кольчик; УААН. ННЦ "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Визначено етіологічну роль збудників неонатальних інфекційних захворювань тварин. Розроблено спосіб ранньої профілактики таких захворювань. Визначено можливість його застосування та вивчено профілактичну ефективність. Доведено, що рання профілактика захищає новонароджених тварин від неонатальних інфекційних хвороб завдяки активізації неспецифічних і специфічних факторів імунітету та знижує рівень захворюваності тварин. Визначено ефективну профілактичну дозу індуктора ендогенного інтерферону "Аміксин" за перорального введення та використання його як імуномодулювального засобу за зазначених інфекцій. Установлено, що застосування Аміксину призводило до збільшення показників імунореактивності, синтезу інтерферону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Короваєва І. В. 
Специфічна профілактика колібактеріозу та рота-, коронавірусних інфекцій новонароджених телят : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / І. В. Короваєва; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. - Х, 2002. - 20 c. - укp.

Вивчено роль асоціації ентеропатогенних E.coli та рота- і коронавірусів в етіології неонатальних діарей телят; розроблено методи та засоби специфічної профілактики цих інфекцій. Проаналізовано та узагальнено дані, що характеризують епізоотичну ситуацію щодо колібактеріозу та рота- і коронавірусних інфекцій новонароджених телят у тваринницьких господарствах України за 1990 - 2000 рр. Встановлено ступінь розповсюдження та питому вагу асоціації ентеропатогенних E.coli та рота- і коронавірусів серед телят, хворих на диспепсію. Обгрунтовано необхідність розробки нових методів та засобів специфічної профілактики цих захворювань, які базуються на імунізації глибокотільних корів та нетелів одночасно проти збудників ешерихіозу, рота- і коронавірусних інфекцій та створенні полівалентних вакцин для активної імунізації новонароджених телят. Розроблено спосіб комплексної імунізації глибокотільних корів вакциною проти колібактеріозу молодняка на підставі факторів патогенності збудника та вакциною "Рокоген" проти рота- і коронавірусних інфекцій. Визначено можливість створення екстреного захисту тварин проти ентеропатогенних E.coli завдяки блокаді специфічних рецепторів ентероцитів кишечнику субклітинними антигенами E.coli, а також доведено можливість перехресного захисту від гетерогенних за фімбріальними адгезинами ешерихій у разі оральної імунізації тварин субклітинними антигенами з одним типом фімбрій. Запропоновано спосіб виготовлення вакцини "Рококол" для оральної імунізації новонароджених телят проти колібактеріозу, рота- та коронавірусних інфекцій, проведено випробування вакцини на лабораторних тваринах та телятах, досліджено імуногенні

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.42-911-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Жосан М. С. 
Стан природної резистентності та імунологічної реактивності у новонароджених телят при колібактеріозі : Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / М. С. Жосан; Нац. аграр. ун-т. - К., 1998. - 34 c. - укp. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.42-911-35,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302350 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Павлів О. В. 
Ступенева антибіотикотерапія офлоксацином при катаральній бронхопневмонії телят : Автореф. дис... канд. вет. наук / О. В. Павлів; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2007. - 19 c. - укp.

У дослідах на телятах вивчено фармакологію офлоксацину за умов внутрішньом'язового та ступеневого введення (Stepdown). Розкрито нові аспекти впливу офлоксацину на білоксинтезуючу функцію, активність ферментів у сироватці крові, стан неспецифічного імунітету. У дослідах на кролях встановлено, що офлоксацин у дозі 100 мг/кг м.т., що у 10 разів більша за терапевтичну, у разі тривалого введення (7 діб внутрішньом'язово та 7 діб перорально) не проявляє токсичної дії, але пригнічує білоксинтезувальну функцію печінки та еритропоез, активізує окисно-відновні процеси, підвищує фагацитарну активність лейкоцитарних нейтрофілів. Встановлено, що застосування ступеневої антибіотикотерапії офлоксацином для лікування катаральної бронхопневмонії у телят більш ефективна у порівнянні з внутрішньом'язовим введенням біциліну-1, за рахунок кращої антимікробної дії на бактеріальну мікрофлору та швидкої нормалізації морфологічних показників крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.45-911-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дідок Ю. В. 
Фімбріальні адгезини сальмонел та їх використання при конструюванні засобів специфічної профілактики сальмонельозу тварин : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / Ю. В. Дідок; Ін-т експерим. і клініч. ветеринар. медицини УААН. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Вивчено фімбріальні адгезини сальмонел, розроблено препарат для серопрофілактики та терапії сальмонельозу. Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо сальмонельозу великої рогатої худоби та свиней на території Харківщини за період 1990-1999 рр. Встановлено, що мікробні клітини епізоотичних ізоляторів сальмонел, виділених від молодняка різних видів тварин, мають манозочутливі та манозостійкі фімбрії. Визначено умови культивування, які забезпечують високий рівень експресії фімбріальних адгезинів. Одержано відокремлені від бактеріальних клітин фімбрії, вивчено їх фізико-хімічні, структурні та імуногенні властивості. У досліджених епізоотичних ізоляторів сальмонел виявлено фімбріальні антигени, характерні для E.coli (типи К99, К88 ас, F41, Att25). Встановлено можливість передачі від ешерихій до сальмонел плазмід, що кодують синтез фімбрій. Розроблено технологію та виготовлено дослідну серію препарату антитоксичної та антиадгезивної сироватки проти сальмонельозу та ешерихіозу тварин. Проведено її виробниче випробування, вивчення профілактичної та лікувальної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-8(4УКР-4ХАР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дика О. В. 
Імунореактивність телят різного віку, щеплених сальмонельозним антигеном : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. В. Дика; Нац. аграр. ун-т. - К., 2000. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911-8,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Спиридонов Г. Н. 
Иммунопрофилактика смешанных форм инфекционной диареи новорожденных поросят / Г. Н. Спиридонов // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 3. - С. 183-187. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Разработана технология изготовления ассоциированной вакцины против рота-, коронавирусного гастроэнтерита и эшерихиозной диареи новорожденных поросят. Изучена безвредность, антигенная и иммуногенная активность вакцины на лабораторных животных и супоросных свиноматках. Профилактическая эффективность вакцины подтверждена в условиях хозяйств, стационарно-неблагополучных по инфекционным диареям поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.492-925-8

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Влізло В. В. 
Стан кислотно-основного балансу сечі корів залежно від ступеня кетонурії / В. В. Влізло, М. І. Леньо // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 182-185. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що у корів, хворих на кетоз, розвивається різного ступеня метаболічний ацидоз (компенсований та субкомпенсований). Значних порушень кислотно-основного балансу (декомпенсований ацидоз) при кетозі у корів не встановлено, що свідчить про активні компенсаторні властивості організму, зокрема нирок. У сечі хворих корів знижується рН, збільшується виділення кислот та аміаку і зменшується основ та загального кислотно-основного балансу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.416-911

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пундяк Т. О. 
Динаміка антитіл за спонтанного сальмонельозу у телят / Т. О. Пундяк // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 4. - С. 106-111. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Сальмонельоз сільськогосподарських тварин реєструють у всіх країнах світу. Хвороба завдає значних економічних збитків тваринництву. Так, за даними (Зароза В. Г., 1985), захворюваність тварин у випадку несвоєчасного проведення протисальмонельозних заходів сягає 50 - 80 %, летальність - 50 - 70 %. За останні роки у багатьох країнах світу відзначено значне зростання кількості спалахів захворювання сальмонельозом як сільськогосподарських тварин, так і людей. Рівень захворювання людей на сальмонельоз в Україні в останні роки не зменшується: на 100 000 населення в ці роки він коливався в межах величин 15,91 - 21,78 випадків. Проведено ретроспективний імунологічний моніторинг динаміки антитіл до антигенів мікробної клітини сальмонел у клінічно хворих і клінічно здорових телят за спонтанного сальмонельозу на неблагополучних щодо сальмонельозу молочнотоварних фермах. Рівень антитіл до антигенів сальмонельозної палички за спонтанного сальмонельозу у телят мають динаміку вірогідного зростання в перші 30 діб після одужання клінічно хворих на сальмонельоз телят із наступним поступовим зниженням їх рівня. Виявлення високих (>> 1:100) титрів антитіл в РА або в РНІФ, що вказує на наявність активного інфекційного процесу в організмі досліджених тварин. Виявлення рівня антитіл до антигенів мікробної клітини сальмонел у РА і РНІФ у сироватці крові молодняка великої рогатої худоби у титрах 1:100 і вище, що вказує на перебігу активного інфекційного процесу в популяції сприйнятливих тварин. Рівень антитіл у сироватці крові телят за активного інфекційного процесу або за сальмонелоносійства до антигенів S. dublin є вірогідно вищими, ніж до антигенів S. typhimurium, що вказує на еволюційно триваліші взаємини між популяцією великої рогатої худоби, як господарем і S. dublin, як паразитом. Обидві імунологічні реакції - РА і РНІФ як у комплексному, так і самостійному застосуванні об'єктивно віддзеркалюють іимунологічний статус популяції господаря за сальмонельозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лотоцький О. С. 
Стресостійкість поросят до вакцинації, завдяки впливу препарату "Фід-Фуд Меджик Антистрес Мікс" / О. С. Лотоцький, Ю. Є. Дворська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 380-385. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Надано результати гематологічних досліджень та показники факторів неспецифічної резистентності за впливу антистресового препарату "Фід-Фуд Меджик Антистрес Мікс" на організм поросят 50-денного віку, застосованого перед та після їх щеплення, проти гемофільозного полісерозиту вакциною "Гемофілосан".


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.49-925-8 + П836.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Федорченко А. М. 
Імунореактивність телят, щеплених протисальмонельозною вакциною, за умови застосування препарату Сел-Плекс з вітаміном С : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / А. М. Федорченко; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2014. - 22 c. - укp.

Вперше науково обгрунтовано доцільність використання препарату Сел-Плекс у комплексі з вітаміном С з метою посилення імунореактивності організму телят під час їх імунізації вакциною проти сальмонельозу. Встановлено, що попереднє пероральне застосування цього комплексу телятам сприяло активізації системи антиоксидантного захисту, а введена на цьому фоні вакцина проти сальмонельозу хоч і спричиняла зниженню активності глутатіонпероксидази в плазмі крові у порівнянні з попереднім періодом дослідження, проте цей показник залишався вірогідно вищим у порівнянні з показниками контрольної групи. На цьому фоні вірогідно вищими були показники імунокомпетентних клітин і неспецифічної резистентності. Вперше вивчено ефективність впливу Сел-Плексу на антиоксидантну систему та імунореактивність корів, яким ентерально застосовували препарат в останній місяць сухостійного періоду, та телят, одержаних від них. Встановлено, що після підготовчого періоду (через 30 діб після ентерального застосування селеноорганічного препарату Сел-Плекс) у сироватці крові корів уміст Селену вірогідно підвищився на 5,5 мкг/100 см, активність глутатіонпероксидази зросла у 1,3 раза, а вміст малонового діальдегіду знизився у 1,19 раза у порівнянні з показниками попереднього періоду. Використання коровам у сухостійний період Сел-Плексу сприяло вірогідному підвищенню в сироватці крові вмісту Селену та активності глутатіонпероксидази і зниженню показників малонового діальдегіду в плазмі крові телят, народжених від дослідних корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411540 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського