Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.721$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Лисунець О. М. 
Стан функції зовнішнього дихання у хворих з вродженими вадами серця у віддалений період після хірургічної корекції / О. М. Лисунець, І. М. Зубко, О. В. Танцура // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 238-244. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У разі вроджених вад серця (ВВС) порушення внутрішньосерцевої гемодінаміки викликають ускладнення в малому колі кровообігу і формують патологічний стан функції зовнішнього дихання. Мета дослідження - вивчити функцію зовнішнього дихання у прооперованих хворих дорослого віку у віддалений період після хірургічної корекції ВВС та взаємозв'язок цих змін з показниками допплерехокардіографії. Обстежено 85 прооперованих пацієнтів, середній вік - 30 років. Хворі з ВВС були розподілені на 6 груп залежно від анатомічних особливостей вад. Усім пацієнтам проведено дослідження функції зовнішнього дихання та допплерехокардіографію. Порушення функції зовнішнього дихання виявлено у 47,7 % прооперованих пацієнтів. В усіх групах хворих були знижені показники життєвої ємкості легень. Ехокардіографічні ознаки легеневої гіпертензії зустрічались у кожного 5-го пацієнта, а самі високі показники - в групі з дефектами перегородок. Висновки: найбільший відсоток порушень функції зовнішнього дихання, переважно за змішаним типом виявлений у групах хворих з тетрадою Фалло та коарктацією аорти, ознаки легеневої гіпертензії - у пацієнтів з ДМПП та ДМШП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.721 + Р457.365.110.501

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Башкірова Н. С. 
Основні тиреоїдні гормони та чутливість бронхіальних рецепторів у дітей, що зазнають дії тютюнового диму / Н. С. Башкірова // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 4. - С. 117-119. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - визначити, чи залежать зміни у функціональному стані чутливих рецепторів бронхів у дітей, що виникають під впливом тютюнового диму, від функціональної активності щитоподібної залози (ЩЗ). Обстежено 74 дитини з різним функціональним станом ЩЗ (еутиреоїдний, гіпотиреоїдний, гіпертиреоїдний стан) і різним статусом курця. Проведено інгаляційні бронхопровокаційні тести з ацетилхоліном, з неізотонічним подразником - дистильованою водою, з фізичним навантаженням. Встановлено, що зміни у функціональному стані чутливих рецепторів бронхів (осморецепторів слизової оболонки, холінорецепторів), що виникають під дією тютюнового диму у дітей, які активно чи пасивно зазнають його впливу, не залежать від рівнів основних тиреоїдних гормонів (тиреотропного гормона, тироксину, трийодтироніну) у сироватці крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.12 + Р252.721

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Островська К. М. 
Поширення паління та його вплив на функцію зовнішнього дихання серед студентів-медиків / К. М. Островська, А. М. Долішній, О. І. Варунків // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2017. - № 7. - С. 92-96. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проблема паління - актуальна на сьогодні для близько 1,2 млрд осіб в усьому світі, а від хвороб, спричинених палінням, у світі щороку помирають близько 6 млн. осіб. Проблемі поширення паління у юному віці присвячено багато наукових праць. На жаль, вперше за останні роки в Україні зросла кількість курців серед підлітків 14 - 17 років. Мета дослідження - оцінка поширення паління серед студентів першого курсу медичного факультету ІФНМУ. Обстежено 74 студенти першого курсу шляхом анонімного анкетування. З метою дослідження функції зовнішнього дихання (ФЗД) використовували пікфлоуметрію за допомогою пікфлоуметра. За результатами дослідження встановлено, що серед чоловічої статі курців було 40,6 %, а серед жіночої - 7,1 %. Причому з віком відсоток курців у двох групах зростав. Також встановлено, що кількість студентів чоловічої статі, що мають зниження показників ФЗД за даними пікової швидкості видиху, серед курців є більшою в середньому на 13,0 %, ніж в осіб, що не палять. Серед жінок, що не палять, нормальний показник за даними пікфлоуметрії встановлено у 40,7 % 17-річних і 50,0 % 18-річних студентів. Відсутність репрезентативних даних не надала можливості провести аналогічний аналіз серед дівчат-курців. Проаналізувавши отримані дані, зроблено висновок, що у віці 17 - 18 років (досягнення повноліття) кількість курців серед чоловіків зростає в 1,52 разу, а серед жінок - у 2,53 разу. За даними пікфлоуметрії паління може бути одним із факторів, що негативно впливає на функцію легень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)028 + Р645.021.19 + Р252.721

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Popko S. S. 
Influence of pulmonary neuroendocrine cells on lung homeostasis = Влияние дыхательных нейроэндокриноцитов на гомеостаз легких : (a rev.) / S. S. Popko, V. M. Yevtushenko, V. K. Syrtsov // Запорож. мед. журн. - 2020. - 22, № 4. - С. 568-574. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*693.23 + Е70*733.23 + Р252.721

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Вітомський В. В. 
Вплив обструктивних порушень функції зовнішнього дихання на якість життя кардіохірургічних пацієнтів перед операцією та фізичною терапією / В. В. Вітомський, Х. М. Аль-Хавамдех // Актуал. питання фармацевт. і мед. науки та практики. - 2020. - 13, № 3. - С. 421-426. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Цель работы - исследовать влияние функции внешнего дыхания на качество жизни кардиохирургических пациентов в начале стационарной программы физической терапии. В исследовании приняли участие 106 пациентов, которых госпитализировали для проведения кардиохирургического вмешательства. Пациентов поделили на две группы в соответствии со значениями индекса Тиффно. Исследование функции внешнего дыхания выполнено с помощью спирографа Spirodoc MIR и программного обеспечения Winspiro PRO. Оценка качества жизни проведена с использованием международного стандартизированного опросника Health Status Survey (SF-36). В ходе исследования функции внешнего дыхания у кардиохирургических пациентов установлено: у 18 % обследованных показатели индекса Тиффно были меньше 70 %. Эти пациенты характеризовалась достоверно более низкими показателями жизненной емкости легких, форсированной жизненной емкости легких (экспираторной и инспираторной), пиковой скорости форсированного выдоха, средней скоростью форсированного выдоха на уровне 25 - 75 % от форсированной жизненной емкости легких. Сравнение показателей качества жизни показало отсутствие статистических различий между группами пациентов, которые сформированы в соответствии с уровнем индекса Тиффно, во всех доменах качества жизни. Эти результаты подтверждают первоочередность влияния состояния сердечно-сосудистой системы на показатели качества жизни кардиохирургических пациентов. Функциональный класс NYHA имел ряд корреляционных связей с показателями качества жизни почти всех доменов. Показатели функции внешнего дыхания имели слабые связи с доменами качества жизни. Среди всех доменов качества жизни статистические показатели домена. Роль физических проблем в ограничении жизнедеятельности были самыми низкими в обеих группах пациентов. Лучшие показатели получены в домене Социальное функционирование. Выводы: снижение показателей функции внешнего дыхания не влияет на качество жизни кардиохирургических пациентов. Возможным объяснением этого может быть то, что снижение индекса Тиффно не было достаточно большим или критическим в группе пациентов со сниженными показателями этого индекса, а также наличие более существенного влияния кардиологических показателей на качество жизни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.3-38 + Р252.721

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кліщ І. П. 
Морфофункціональні зміни в легенях при експериментальній гострій нирковій недостатності та шляхи їх корекції : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / І. П. Кліщ; Івано-Франківський національний медичний університет. - Івано-Франківськ, 2020. - 20 c. - укp.

Із використанням гістологічного, електронномікроскопічного, біохімічного методів дослідження проведено вивчення морфофункціональних змін у легенях при експериментальній гострій нирковій недостатності для обґрунтування шляхів їх корекції. Встановлено, що гостра ниркова недостатність супроводжується розвитком дистрофічно-деструктивних змін компонентів респіраторного відділу легень, інтенсифікацією процесів ліпопероксидації та ендогенної інтоксикації протягом 24 - 72 годин дослідження. Доведено, що застосування "Ліпіну" сприяє значному покращенню структури респіраторного відділу легень, зменшенню процесів ліпопероксидації та ендогенної інтоксикації впродовж перших 24 годин дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323 + Р252.721

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445718 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського