Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.131$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Зяблицев С. В. 
Патогенетическая значимость иммунологических нарушений при сочетанной черепно-мозговой травме и турникетной токсемии / С. В. Зяблицев, Ю. Я. Крюк, С. Е. Золотухин, А. В. Нечепорчук // Патологія. - 2013. - № 3. - С. 56-60. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Для определения патогенетической значимости иммунологических расстройств при черепно-мозговой травме (ЧМТ), протекающей на фоне травматического токсикоза, в зависимости от индивидуальной реактивности организма проведены экспериментальные исследования на 106 белых беспородных крысах-самцах. Моделировали изолированную ЧМТ, турникет и сочетанную травму (ЧМТ + турникет). В зависимости от состояния индивидуальной реактивности у крыс развивалось три типа посттравматической реакции. Выраженность иммунологических реакций при возбудимом типе ЧМТ имела умеренный характер, сильный - при промежуточном, чрезмерный - при тормозном типах. Она также соответствовала продолжительности жизни травмированных животных. Декомпрессия на начальном (30-минутном) этапе существенно не изменяла иммунный ответ, а на позднем (60-минутном) - резко его активировала. Такой характер иммунологического ответа отражал процесс накопления в крови токсических веществ из ишемизированных тканей конечностей. Отмеченные нарушения стали основанием для проведения интенсивной иммуномодулирующей терапии уже в начальном периоде травмы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77 + Р458.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гаврилов І. І. 
Фармакотерапевтична ефективність корвітину за умов синдрому тривалого розчавлювання : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / І. І. Гаврилов; Одес. нац. мед. ун-т. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше викладено теоретичні основи та експериментальне обгрунтування доцільності застосування корвітину з лікувально-профілактичною метою. Доведено його високу ефективність, яка за рядом фармакодинамічних і фармакокінетичних параметрів перевищує таку, що є у референтного препарату тіотриазоліну за умов синдрому тривалого роздавлювання (СТР). Одержано нові дані щодо здатності корвітину коригувати стан енергетичного й антиоксидантного гомеостазів за модельованої форми травматичної хвороби, що реалізується усуненням дисбалансу в системі аденілових нуклеотидів, фосфору неорганічного, збереженням активності ферментів енергообміну (креатинфосфокінази, лактатдегідрогенази), а також прооксидантно-антиоксидантної рівноваги в організмі тварин у різні терміни після декомпресії за умов СТР та лікування корвітином. Вперше проведено в динаміці біохемілюмінесцентний аналіз фармакокоригувальної активності корвітину на моделі компресійної травми. Вперше визначено комплекс параметрів (константа асоціації, кількість місць фіксації), що характеризують процес зворотньої взаємодії транспортних білків з низькомолекулярними лігандами, у тварин з формою змодельованої травматичної хвороби на тлі фармакотерапії корвітином. Одержано дані, які суттєво розширюють та поглиблюють уявлення про фармакодинаміку та фармакокінетику лікарських засобів біофлавоноїдної природи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.131-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лучишин Т. Р. 
Пошук засобів фармакотерапії синдрому ендогенної інтоксикації серед координаційних сполук германію : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / Т. Р. Лучишин; Одес. нац. мед. ун-т. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено фармакотерапевтичну ефективність координаційної сполуки германію (МІГУ-5) за умов експериментального синдрому ендогенної інтоксикації. Встановлено, що найвищу активність виявляє сполука германію з нікотинамідом та оксиетилідендифосфоновою кислотою - МІГУ-5. Показано, що МІГУ-5 за умов одноразового внутрішньочеревинного введення належить до V класу токсичності. Доведено здатність МІГУ-5 протистояти формуванню синдрому ендогенної інтоксикації згідно з рівнями його біохімічних маркерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 сполуки германію + Р457.465.101.1-29 + Р458.131-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нечепорчук А. В. 
Особливості оксидативного стресу у залежності від індивідуальної реактивності організму та його корекція при черепно-мозковій травмі на фоні турнікетного токсикозу в експерименті : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / А. В. Нечепорчук; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2014. - 19 c. - укp.

Вперше встановлено невідомі раніше сторони патогенезу поєднаної черепно-мозкової травми (ЧМТ) і ендотоксикозу, спричиненого тривалим здавленням кінцівок. Вперше визначено лікувальну ефективність кверцетину за цієї патології. Вперше уточнено механізми його впливу на ланки оксидативного стресу, імунологічну резистентність, структуру цитокінемії. Вперше встановлено механізми оксидантно-антиоксидантних розладів, порушень клітинної та гуморальної ланок імунної системи за збудливого, проміжного та гальмівного типів посттравматичної з реакції в динаміці. Вперше виявлено залежність цих порушень від вираженості системної запальної реакції та токсемії. Вперше встановлено модулювальну роль індивідуальної реактивності в характері порушень метаболізму та імунній відповіді організму. Вперше показано, що кверцетин здатний блокувати ефекти ендотоксинів, що утворюються за тривалого здавлення м'яких тканин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-29 + Р458.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коваленко О. М. 
Метаболічна інтоксикація при термічній травмі / О. М. Коваленко // Клініч. хірургія. - 2015. - № 5. - С. 77-80. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

У 76-ти потерпілих з глибокими і поверхневими опіками площею від 3 до 65 % поверхні тіла віком від 5-ти до 16-ти років вивчено вплив раннього хірургічного лікування на тяжкість метаболічної інтоксикації за вмістом карбонільних груп окисномодифікованих білків у сироватці крові і церулоплазміну (ЦП), що вважали інтегральним експресіпоказником стану антиоксидантної системи організму. Зміни цих показників у разі опікової хвороби (ОХ) середньої тяжкості свідчили про достатньо компенсовану реакцію організму; тяжкої і вкрай тяжкої - відзначали дефіцит антиоксидантного захисту організму; у стадіях токсемії і септикотоксемії - виснаження оксидантних резервів організму і загрозу виникнення септичних ускладнень. Виконання раннього хірургічного втручання забезпечило утримання вмісту ЦП в стадіях токсемії та септикотоксемії на рівні показника у здорових осіб, полегшення перебігу ОХ, відсутність критичної метаболічної інтоксикації та карбонільного стресу, зменшення частоти септичних ускладнень в 1,5 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1 + Р458.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ступницький М. А. 
Динаміка концентрації молекул середньої маси в пацієнтів із тяжкою поєднаною торакальною травмою в гострому періоді травматичної хвороби / М. А. Ступницький, В. І. Жуков, Т. В. Горбач, А. Ю. Павленко, О. В. Білецький // Травма. - 2014. - 15, № 4. - С. 46-50. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

До речовин, що відповідають за розвиток ендотоксикозу за різних патофізіологічних станів, відносяться молекули середньої маси. Мета роботи - дослідження динаміки концентрації фракцій молекул середньої маси в плазмі крові пацієнтів із тяжкою поєднаною торакальною травмою в гострому періоді травматичної хвороби. Обстежені 73 пацієнти чоловічої статі віком від 20 до 68 років із тяжкою поєднаною травмою грудної клітки. Пацієнти були розподілені на 2 групи: пацієнти, які видужали, та пацієнти з летальним кінцем травматичної хвороби. Забір крові виконували в 3 етапи: на 1-шу - 2-гу, 3-тю - 4-ту та 5 - 6-ту добу після травми. Молекули середньої маси визначали в плазмі крові пацієнтів спектрофотометричним методом. У пацієнтів, які видужали, динаміка концентрації, пептидної фракції та фракції з ароматичними групами характеризується зростанням на 1-шу - 2-гу добу після травми з подальшою нормалізацією. У пацієнтів із летальним кінцем травматичної хвороби протягом усього раннього посттравматичного періоду зберігається більш значний рівень ендогенної інтоксикації порівняно з групою пацієнтів, які видужали. Динаміка ароматичної фракції молекул середньої маси зазнає більш значних коливань протягом раннього посттравматичного періоду, особливо в групі пацієнтів із летальним кінцем травматичної хвороби, що, найімовірніше, пов'язано з більш складними механізмами їх детоксикації. Концентрації фракцій молекул середньої маси здатні відображати ступінь ендогенної інтоксикації, а також можуть слугувати додатковими маркерами оцінки прогнозу в пацієнтів із тяжкою поєднаною торакальною травмою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.08 + Р458.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського