Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Р696.610.501$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Лучицький Є. В. 
Радіонуклідна ангіосцинтиграфія яєчок при гіпогонадизмі та псевдокрипторхізмі / Є. В. Лучицький, С. К. Кобяков, В. Є. Лучицький, Г. А. Зубкова // Укр. радіол. журн. - 2005. - 8, № 3. - С. 471-473. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.501-436.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Тиркус М. Я. 
Мікроделеції Y-хромосоми як прогностичний маркер неплідь у чоловіків / М. Я. Тиркус, Г. В. Макух, Д. В. Заставна, Н. Л. Гулеюк, А. Й. Наконечний, Б. Р. Стойка // Цитология и генетика. - 2008. - 42, № 2. - С. 46-50. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Представлено результати молекулярно-генетичного дослідження мікроделецій Y-хромосоми у чоловіків із порушеннями сперматогенезу та у пацієнтів із крипторхізмом. Досліджено регіони AZFa, AZFb, AZFc із використанням ДНК-аналізу у STS-локусах - sY84, sY86, sY127, sY134, sY254, sY255 і гена SRY. Мікроделеції Y-хромосоми виявлено у 13,3 % обстежених інфертильних чоловіків із порушеними показниками спермограм, що свідчить про значну інформативність даного дослідження. Частота генетичних (цито- та молекулярно-генетичних) порушень у хлопчиків із ізольованим крипторхізмом склала 4 %, що вимагає подальшого вивчення генетичних передумов крипторхізму. Налагодження й оптимізація молекулярно-генетичного дослідження мікроделецій Y-хромосоми має велике значення для практичної медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698.024 + Р696.610.501

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кушнарьов О. А. 
Морфо-функціональний стан яєчка при оперативному лікуванні експериментального крипторхізму : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.01 / О. А. Кушнарьов; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2001. - 21 c. - укp.

Вивчено морфо функціональні зміни гемато тестикулярного бар'єра внаслідок експериментального однобічного крипторхізму та його хірургічної корекції. За умов ранньої хірургічної корекції експериментального крипторхізму відзначено високу регенеративну здатність опущеного яєчка і повне відновлення структурних компонентів гемато-тестикулярного бар'єра. Терміни регенерації гемато-тестикулярного бар'єра досягають 21 - 40 діб з моменту опущення дистопного яєчка. Після проведеної хірургічної корекції експериментального крипторхізму в процесі регенерації в опущеному яєчку виявлено дві субпопуляції темних і світлих підтримувальних клітин. Зазначено, що явища активного піноцитозу у власній оболонці покручених сім'яних канальців можуть бути причиною наступних порушень у опущеному яєчку за умов ранньої хірургічної корекції експериментального крипторхізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.501с13

Шифр НБУВ: РА314470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шарапова О. М. 
Морфофункціональні особливості органів імунної системи при крипторхизмі (клініко-морфоекспериментальне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О. М. Шарапова; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

В експерименті на статевозрілих щурах з моделлю черевного крипторхизму вивчені морфофункціональні особливості органів імунної системи - вилочкової залози, селезінки, лимфатичних вузлів, кісткового мозку, крові. Встановлено, що при порушенні міграції яєчка в органах імунної системи здійснюються проліферативно-деструктивні процеси у вигляді гіперплазії тканини вилочкової залози, селезінки, лімфатичних вузлів, пригніченні пагонів кісткового мозку. При імунологічному обстеженні тварин виявлені ознаки аутоімунізації організму у вигляді змін кількості клітин крові. В тканині яєчка спостерігались деструктивні процеси в усіх його структурних елементах та компонентах гематотестикулярного бар'єру. В процесі роботи надані рекомендації по використанню біостимуляторів в передопераційній підготовці хворих на крипторхизм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.501-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лучицький В. Є. 
Особливості андрологічного статусу при псевдокрипторхізмі та обгрунтування диференційованих підходів до терапії виявлених порушень : Автореф. дис... канд. мед. наук / В. Є. Лучицький; АМН України. Ін-т урології. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості андрологічного статусу та функціонального стану гіпофізарно-статевої системи у підлітків з псевдокрипторхізмом у динаміці пубертатного розвитку. Розглянуто вплив даної патології на стан генеративної фукнції у юнаків та дорослих чоловіків. Обстежено 148 осіб чоловічої статі віком від 11-ти до 27-ми років з псевдокрипторхізмом, 20 осіб віком 16 - 20-ти років з первинним гіпогонадизмом, 17 осіб віком 16 - 30-ти років з вторинним гіпогонадизмом, а також 99 практично здорових осіб віком 11 - 27-ми років, які склали контрольну групу. На підставі результатів проведених досліджень виявлено превалювання у пацієнтів з псевдокрипторхізмом та порушеннями статевого розвитку нормогонадотропного гіпогонадизму, який супроводжується абсолютною та відносною андрогенною недостатністю. Встановлено, що у патогенезі розвитку порушень генеративної функції за псевдокрипторхізму суттєву роль відіграє гіпореалізація дії лютеїнізувального гормону на периферичну ланку гіпофізарно-статевої системи. Здійснено наукове обгрунтування необхідності використання та апробацію диференційованої терапії (зокрема, гормонредукованих засобів, препаратів хоріонічного гонадотропіну, комбінованих методів) диспубертатогенезу у хворих з псевдокрипторхізмом на підставі дослідження функціонального стану гіпофізарно-статевої системи, аналізу вмісту гормонів, їх співвідношення та проведення функціональних проб. Розроблено алгоритм лікування псевдокрипторхізму залежно від віку пацієнтів. Встановлено, що найбільший терапевтичний ефект (66,7 %) досягається за умов раннього (до 11 - 12-ти років) початку проведення лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.501-5 + Р733.696.66-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рауцкіс В. А. 
Шляхи покращення кровопостачання яєчка при крипторхізмі у дітей (клініко-експериментальне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.09 / В. А. Рауцкіс; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Експериментально змодельовано патологічні процеси повного поперечного перетину m.cremaster та м'язової пластики m.cremaster м'язовим клаптем, висіченим з внутрішнього косого м'яза живота. З використанням морфологічних методів дослідження встановлено, що поперечний повний перетин m.cremaster пригнічує кремастерний рефлекс, значно порушує кровопостачання яєчка та спричинює розвиток довготривалої часткової гіпоксії з порушенням гематестикулярного бар'єру та пригнічення сперматогенезу до атрофії цього органа, сприяє розвитку завороту яєчка та аутоімунного орхіту. Встановлено, що пересадка м'язового клаптя, висіченого з внутрішнього косого м'яза живота, до m.cremaster, особливо за умов його недорозвитку, складає сприятливі умови для регенерації кровоносних судин в сім'яному канатику, чим покращує кровопостачання ретенційованого яєчка у разі його низведення. Зазначено, що віддалені результати хірургічного лікування крипторхізму в дітей з застосуванням пластики m.cremaster м'язовим клаптем значно кращі, ніж без неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.501 + Р733.696.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Богацький С. В. 
Репродуктивне здоров'я пацієнтів, оперованих з приводу крипторхізму / С. В. Богацький, Ф. І. Костєв // Урологія. - 2013. - 17, № 2. - С. 51-51. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.501-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15869 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського