Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (119)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.684.024$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Бусова В. С. 
Рання комплексна реабілітація психомовних порушень у дітей з застосуванням низькочастотної імпульсної електростимуляції : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.00.33 / В. С. Бусова; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. - О., 2001. - 23 c. - укp.

Досліджено шляхи підвищення ефективності відновлювального лікування психомовних порушень у дітей, які виникли внаслідок перинатальних енцефалопатій, шляхом раннього (до 2-х років життя) початку застосування "підпорогової" низькочастотної електростимуляції точок тонкої моторики кисті (НЧЕСТ) на фоні комплексної традиційної терапії. Встановлено, що НЧЕСТ позитивно впливали на процеси становлення та розвитку другої сигнальної системи у післянатальному онтогенезі та процеси дозрівання мозкового електрогенезу у віддаленому періоді, що значно покращує психомовний розвиток дитини. Запропоновано схему лікування психомовних порушень за допомогою НЧЕСТ, адаптовану до раннього віку хворих та модифіковано схему кількісної оцінки результатів психометричного обстеження дітей за допомогою індексу розвитку, вперше використану для визначення ефективності відновлювального лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-327 + Р733.684.024-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Неміш Т. Ю. 
Клініко-морфологічна характеристика зубо-щелепної системи дітей із тяжкими порушеннями мови: удосконалення стоматологічної допомоги у процесі диспансерного спостереження : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. Ю. Неміш; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. - Л., 2011. - 18 c. - укp.

Удосконалено технологію виготовлення спеціальних ортодонтичних ортопедичних конструкцій, які сприяють повноцінному харчуванню та розвитку мови у комплексному лікуванні. Зазначено, що розпрацьовані практичні рекомендації можуть бути застосовані в регіональних центрах з надання медичної допомоги хворим на природжені вади обличчя, ортодонтичних кабінетах спецшкіл-інтернатів для дітей з вадами мовлення та стоматологічних поліклініках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.6-2 + Р733.684.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Єршова І. Б. 
Медико-біологічні фактори ризику розвитку порушення мовлення у дітей / І. Б. Єршова, Т. В. Нестерова // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 5. - С. 78-79. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати дослідження факторів, що впливають на розвиток порушень мовлення у дітей дошкільного віку. У дослідженні взяли участь діти 6-річного віку: 111 дітей з порушенням мовлення та 75 дітей контрольної групи. За результатами дослідження встановлено, що відхилення в мовному розвитку в дошкільному віці зумовлені впливом сукупності медико-біологічних факторів ризику. Діти з мовною патологією мали більшу кількість обтяжливих факторів у порівнянні з контрольною групою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.684.024-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Васильєва Н. О. 
Когерентні зв'язки у фоновій електроенцефалограмі хлопчиків дошкільного віку з неврозоподібним заїканням / Н. О. Васильєва, С. В. Шмалєй // Нейрофизиология. - 2013. - 45, № 5. - С. 485-493. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено когерентність ЕЕГ-коливань різних частотних діапазонів у хлопчиків-дошкільнят із неврозоподібним заїканням та здорових хлопчиків аналогічного віку в стані функціонального спокою. Одержані результати дозволяють дійти висновку про підвищену активність глибинних структур головного мозку у хлопчиків, що страждають на неврозоподібне заїкання, оскільки відносна кількість когерентних відносин значущого і високого рівнів низькочастотних ЕЕГ-осциляцій (дельта-хвиль) у цих дітей перевищувала аналогічні показники у здорових дошкільнят. У хлопчиків, що заїкаються, виявлено також певні відмінності в патерні когерентних зв'язків коливань тета-діапазону та підвищену когерентність осциляцій у симетричних локусах лівої та правої півкуль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.684.024.1 + Е70*739.177.52*715.3 в73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Літовченко О. В. 
Патогенетичні механізми заїкання / О. В. Літовченко // Наука і освіта. - 2010. - № 6. - С. 109-114. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Висвітлено праці вітчизняних і зарубіжних учених і практиків, спрямовані на виявлення причин і механізмів заїкання, а також на визначення невирішених і дискусійних моментів у методиці подолання даного мовленнєвого розладу в дітей. Виділено етапи формування різних видів патології системи мовлення у дітей (з неврозоподібною формою, невротичною формою). Акцентовано увагу на явищі логофобії як вторинної невротичної патологічної реакції та особливостях її вияву і наслідків у дітей, підлітків та дорослих. Стверджується, що за неврозоподібного заїкання необхідно приділяти увагу стимуляції міжпівкульної взаємодії й розвитку інтегративної діяльності головного мозку шляхом використання тілесно-орієнтованих підходів у психокорекційній і розвивальній роботі з дітьми. Підсумовано, що накопичено досить переконливий клінічний, фізіологічний, психолого-педагогічний досвід вивчення заїкання, який свідчить про наявність як мінімум двох патогенетичних механізмів заїкання, разом із тим дані про центральний нейрофізіологічний механізм цього мовленнєвого розладу є суперечливими.

Освещены труды отечественных и зарубежных ученых и практиков, направленные на выявление причин и механизмов заикания, а также определение нерешенных и дискуссионных моментов в методике преодоления данного речевого расстройства у детей. Выделены этапы формирования различных видов патологии системы речи у детей (с неврозоподобной формой, невротической формой). Акцентировано внимание на явлении логофобии как вторичного невротической патологической реакции и особенностях ее проявления и последствия у детей, подростков и взрослых. Утверждается, что при неврозоподобном заикании необходимо уделять внимание стимуляции межполушарного взаимодействия и развития интегративной деятельности головного мозга путем использования телесно-ориентированных подходов в психокоррекционной и развивающей работы с детьми. Подытожено, что накоплен достаточно убедительный клинический, физиологический, психолого-педагогический опыт изучения заикания, который свидетельствует о наличии как минимум двух патогенетических механизмов заикания, вместе с тем данные о центральном нейрофизиологическом механизме данного речевого расстройства являются противоречивыми.

The article analyzes some pathogenic mechanisms of neurotic form of stammering' ascertains causes and conditions of stammering appearance and the ways of ins overcoming.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437.923 + Р733.684.024.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Васильева Н. О. 
Характеристика зонального распределения нормируемой спектральной мощности основных частотных диапазонов на ЭЭГ мальчиков дошкольного возраста во время открывания глаз / Н. О. Васильева // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Біологія. - 2013. - 18, вип. 2. - С. 97-105. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Відповідь на світлову активацію у хлопчиків дошкільного віку з неврозоподібним заїканням є зниженою. Відмічено низьку реактивність та функціональну недостатність активуючої системи стовбуру головного мозку. Припущено, що це пов'язано із недостатнім гальмівним впливом кори на підкіркові структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.684.024.1

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кім Г. О. 
Удосконалення діагностики та лікування ортодонтичної патології за допомогою апаратів Biobloc у дітей з порушеннями мовлення : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г. О. Кім; ДВНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". - Полтава, 2012. - 20 c. - укp.

Вивчено поширеність зубощелепних аномалій (ЗЩА) за зверненнями. Визначено зв'язок ЗЩА зі ступенем тяжкості логопедичної патології, вперше введено коефіцієнт логопедичної патології у пацієнтів зі ЗЩА. Удосконалено методику діагностики ЗЩА у ході аналізу телерентгенограм за методом McNamara. Виведено коефіцієнт F для оцінки прохідності верхніх дихальних шляхів як показника положення нижньої щелепи і язика. Розроблено авторські модифікації біоблоків для оптимізації ортодонтичного лікування в змінному прикусі: авторський апарат Biobloc І на нижню щелепу (НЩ) з гвинтом дозволяє в короткі терміни (4 - 6 міс) нормалізувати біометричні параметри щелеп, авторський апарат Biobloc І на верхню щелепу (ВЩ) - проводити ортодонтичну корекцію аномалій у трьох площинах у ті ж терміни. Доведено ефективність застосування лицьової маски у дітей з III класом за Енглєм у змінному прикусі за допомогою апарата Biobloc І на ВЩ, що дорівнює такій же за застосування незнімного апарата. Доведено ефективність застосування біоблоків у дітей зі ЗЩА, ускладнених порушеннями мовлення та запропоновано алгоритм застосування біоблоків за різних видів ЗЩА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050-5 + Р733.684.024.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Нємцева Ю. В. 
Критеріальні показники ефективності корекції порушень зору та мовлення у дітей в умовах спеціального дошкільного навчального закладу / Ю. В. Нємцева // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 3. - С. 76-82. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Визначення кількісних та якісних критеріїв ефективності оздоровлення дітей із зоровою та мовленнєвою патологією надасть змогу оцінити якість проведення корекційно-реабілітаційної допомоги на базі спеціальних ДНЗ. Мета роботи - оцінка ефективності оздоровлення дітей з мовленнєвою та зоровою патологією на базі спеціальних ДНЗ. Вихованці спеціальних ДНЗ: 245 дітей з порушеннями зору та 208 - з мовленнєвою патологією. Досліджено кількісні та якісні характеристики ефективності оздоровлення обстежених дошкільнят за діагнозом основного порушення, віком, статтю дітей, кількість основних і супутніх захворювань. Висновки: більш ефективним оздоровлення виявилося для дітей з мовленнєвою патологією, ніж із зоровою, максимальні показники відмічено у разі діагнозів міопія, гіперметропія, ФФНМ та ЗНМ. Встановлено статистичний зв'язок між кількістю основних і супутніх захворювань та якістю позитивної динаміки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.2-5 + Р733.684.024-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Скрипник Ю. В. 
Вивчення стоматологічного статусу дітей із важкими вадами мовлення / Ю. В. Скрипник // Новини стоматології. - 2013. - № 3. - С. 71-74. - укp.

Зазначено, що найефективнішим методом покращення здоров'я зубів у дітей із важкими розладами мовлення є створення профілактичної програми стоматологічних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.684.024 + Р11(4УКР)442.866

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кабельнікова Н. В. 
Особливості мовленнєвого дизонтогенезу у дітей першого року життя із пошкодженням центральної нервової системи / Н. В. Кабельнікова // Пед. науки. - 2015. - Вип. 67. - С. 192-197. - Бібліогр.: 5 назв - укp.

Розглянуто проблему формування мовленнєвої функції у дітей із перинатальним пошкодженням центральної нервової системи. Проаналізовано типи мовленнєвого дизонтогенезу у зазначеної категорії малюків та визначено діагностичні показники відхилень у домовленнєвому та ранньому мовленнєвому розвитку на першому році життя.

Рассмотрена проблема формирования речевой функции у детей с перинатальным повреждением центральной нервной системы. Проанализированы типы речевого дизонтогенеза у данной категории детей и определяются диагностические показатели отклонений в доречевом и раннем речевом развитии на первом году жизни.

The problem of forming of speech function for children with the perinatal damage of the central nervous systemis examined. The types of speech dysontogenesisfor this category of kids is analized and the diagnostic indexes of rejections are determined at before speech and early speech development on the first year of lifeanalyses.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627 + Р733.684.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Васильєва Н. О. 
Особливості електроенцефалограми у хлопчиків з логоневрозом при відкриванні очей / Н. О. Васильєва // Фізіол. журн. - 2020. - 66, № 2/3. - С. 51-60. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено зміни електричної активності хлопчиків із різними темпо-ритмічними характеристиками мовлення під час відкривання очей. У дітей із логоневрозом виявлено особливості незрілості кірково-підкіркових взаємодій. Спостерігалися специфічні зміни амплітуди та відносної спектральної потужності електричної активності головного мозку (ГМ) у хлопчиків із порушеннями мовлення та без порушень у відповідь на активацію світлом. Також знижувалася реактивність та функціонування активувальної системи стовбура ГМ. Порушення темпу та ритму мовлення у хлопчиків дошкільного віку провокують напруження мозкових механізмів регуляції, що проявляються змінами електричної активності головного мозку як у стані спокою, так і при відкриванні очей. У хлопчиків із логоневрозом виявлено особливості засвоєння ритму у діапазоні низьких частот. Таким чином, відповідь на активацію світлом у дітей із логоневрозом була незначною, що, ймовірно, пов'язано з недостатнім гальмівним впливом кори на підкіркові структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52*715.3в738.4 + Р733.684.024 + Р733.645.093.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Горшкова Г. В. 
Логопедичні техніки: корекція психомоторного розвитку дітей із загальним недорозвитком мовлення : навч.-метод. посіб. / Г. В. Горшкова; Комунальний заклад вищої освіти "Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія" Запорізької обласної ради. - Запоріжжя : Вид-во Хортиц. нац. акад., 2019. - 229 c. - Бібліогр.: с. 177-184 - укp.

Розглянуто теоретичний, науково-практичний аспекти навчання, виховання, розвитку дітей дошкільного віку із нормотиповим розвитком і загальним недорозвитком мовлення як підгрунтя для методики застосування адаптованих фізичних вправ під час корекції психомоторного розвитку дітей із загальним недорозвитком мовлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437.92 я73 + Р733.684.024 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851704 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського