Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (34)Автореферати дисертацій (198)Книжкові видання та компакт-диски (726)Журнали та продовжувані видання (271)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1212
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Стратегія українського державотворення. Філософсько-політологічний та економічний аналіз. Філософія. Економіка. Політика. Освіта : Зб. наук. пр. / ред.: Л. В. Губерський; АПН України. Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. - К.; Полтава: АСМІ, 2000. - 198 c. - укp.

Розглянуто особливості пам'яткоохоронного руху в Україні 1917 - 1991 рр. та актуальні завдання збереження історико-культурної спадщини на сучасному етапі. Детально проаналізовано вплив сучасних політологічних концепцій свободи волі людини на формування громадянського суспільства в нашій державі. Значну увагу приділено антиконфліктним технологіям, українській глобалістиці, а також проблемам державного регулювання за умов перехідної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 я43 + Х8(4УКР) я43 + Ф035 я43 + Ф1(4УКР)64 я43 + У9(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дорошенко Е. Н. 
Американские лидеры и проблемы внешней политики США (1940 - 1950-е годы) / Е. Н. Дорошенко, А. А. Сидоров, С. В. Юрченко; ред.: Л. А. Пашковский. - Севастополь : Флот України, 2001. - 96 c. - Библиогр.: с. 92-94 - рус.

Висвітлено проблеми історії та зовнішньої політики США, які існували в 1940 - 1950-х рр., пов'язані з діяльністю видатних представників американської еліти Ф.Рузвельта, Дж.Маршалла, А.Гаррімана, Е.Стівенсона та Ч.Боулса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-6 + Ф038.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Веймер Д. Л. 
Аналіз політики. Концепції і практика / Д. Л. Веймер, Е. Р. Вайнінг І. Дзюб, А. Олійник. - К. : Основи, 1998. - 655 c. - укp.

Наголошено, що аналіз політики як професії орієнтований на клієнта, крім того, порушено етичні проблеми, які випливають з такої орієнтації. Подано вичерпний розгляд підстав для державної політики, вказано на обмеженість ефективної державної політики, наведено загальні політичні рішення, що можуть стати вихідними пунктами для створення конкретних політичних альтернатив. Запропоновано практичні поради: як робити аналіз політики, зокрема, виокремлювати проблеми і вирішення, збирати інформацію, визначати витрати і вигоди, передбачати наслідки політики і впливати на політичну та організаційну здійсненість, а також розробляти програми з перспективами їх виконання. Розглянуто кілька прикладів щодо підходу експертів до проблем політики та різні підсумкові результати їх зусиль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бандурка О. М. 
Влада в Україні на зламі другого і третього тисячоліть / О. М. Бандурка, В. А. Греченко; Ун-т внутр. справ. - Х., 2000. - 304 c. - укp.

Розглянуто проблему влади в трьох аспектах: політологічному, юридичному та історичному. Висвітлено питання становлення та розвитку владних структур у незалежній Україні, історію політичних конфліктів між різними гілками влади у 1991 - 2000 рр. Досліджено роль політичних партій та політичної еліти у процесі творення влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Х2(4УКР)64-523 + Х809(4УКР)6 + Ф031

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лазоренко О. В. 
Влада в Україні. Нетривіальний політичний аналіз для можновладців і тих, хто хоче ними бути / О. В. Лазоренко. - К. : Вища шк., 1999. - 76 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми визначення політичного аспекту еволюції країни в розрізі нормативних понять демократії та авторитаризму, політичної влади, а також визначення вітчизняної специфіки влади. Висвітлено політичні режими, головні тенденції володарювання у сучасному українському політичному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Серьогін С. М. 
Влада і державна служба : Іст. аспект / С. М. Серьогін; ред.: В. П. Капітон; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 1999. - 194 c. - (Б-ка магістра). - Бібліогр.: 101 назв. - укp.

На підставі розгляду конкретних історичних та політичних ситуацій на шляху до сучасного державного управління проаналізовано різні підходи щодо систем організації державної влади та статусу осіб, що її здійснюють. Наведено огляд основних моделей побудови державної служби та їх впливу на трансформацію державної влади. Від часів Київської Русі до сучасної України розглянуто різні погляди щодо забезпечення державної влади в країні та стану управлінського апарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012-1 + Ф032.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Головинський К.  
Вплив особистісного фактора на зовнішню політику держави: важливість дослідження / К. Головинський // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 21-23. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано основні підходи до розгляду проблеми прийняття рішень політичними лідерами. Охарактеризовано методи аналізу особистості "на відстані", зокрема, розкрито основні постулати систематичного контент-аналізу вербальних проявів особи.


Ключ. слова: політичний лідер, зовнішня політика, особистісний фактор у політиці, модель особистості політика, вербальні прояви особи, операційний код особи
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хуснутдінов О. Я. 
Громадський рух як рушійна сила формування громадянського суспільства (Третій сектор в Україні. Теоретично-правові та практичні аспекти розвитку) / О. Я. Хуснутдінов. - К., 2000. - 47 c. - (Б-ка КМО НДП). - Бібліогр.: 62 назв. - укp.

Розкрито загальні принципи самоорганізації, взаємодії держави, громадянського суспільства та громадянина (особистості). Визначено місце та роль громадського руху як формотворчого чинника суспільної системи, а також зміст і форми діяльності національної молодіжної неурядової організації. Висвітлено механізми активізації розвитку третього сектора в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)2 + Ф036 + Ф022.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Громадянське суспільство як здійснення свободи: Центрально-східноєвропейський досвід : Зб. наук. пр. / ред.: В. П. Мельник; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. Філос. ф-т. - Л., 1999. - 382 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми теорії громадянського суспільства у застосуванні до практики соціального розвитку у посткомуністичних суспільствах: Болгарії, Грузії, Польщі, Румунії, України. Розглянуто проблему ідентичності як кризу самоповаги у посткомуністичному просторі та питання збереження релігійної ідентичності за умов відкритого суспільства. Значну увагу приділено історії українського державотворення, проблемам української ментальності у контексті становлення громадянського суспільства, засадам соціального життя у поглядах українських просвітників тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА575774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ходаківський М.  
Громадянське суспільство як проблема культури / М. Ходаківський // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 10-15. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано особливості розвитку сучасного українського суспільства, що здійснює перехід до "великого суспільства", невід'ємною ознакою якого є дієздатне функціонування інститутів громадянського суспільства. Розглянуто зміст поняття "громадянське суспільство", концепції громадянського суспільства, його інституційний та духовно-інтелектуальний (соціальний) виміри.


Ключ. слова: громадянське суспільство, культура, модернізація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Пасько І. Т. 
Громадянське суспільство і національна ідея: Україна на тлі європейських процесів. Компаративні нариси / І. Т. Пасько, Я. І. Пасько; НАН України. Центр гуманіт. освіти. - Донецьк : Схід. вид. дім, 1999. - 184 c. - укp.

Зроблено спробу дослідження європейського контексту, на тлі якого розгортається українська національна та громадянська історія. Здійснено порівняльно-історичний соціально-філософський аналіз розвитку громадянської і національної ідеї та форми їх історичного втілення - громадянського суспільства (від греко-римського світу, християнського середньовіччя до епохи Відродження, Нового часу та сучасних громадянських реалій) - в європейській та українській історії, а також виявлено на підставі цього зіставлення перспективи і контури формування громадянського суспільства й української нації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кириченко С. О. 
Громадянське суспільство і правова держава: поняття та зміст / С. О. Кириченко. - К. : Логос, 1999. - 47 c. - укp.

Роботу присвячено проблемам правової держави і громадянського суспільства в їх історичному, загальносоціальному, духовному та правовому аспектах. Досить важливе місце відведено об'єктивним передумовам та історичній перспективі проголошення незалежності України як основи розбудови української правової держави. Детально проаналізовано соціальний та матеріальний виміри правової держави і громадянського суспільства, а також шляхи, засоби та методи досягнення головної мети - побудови реальної правової держави і справжнього громадянського суспільства на теренах незалежної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Т3(4УКР)64-5 + Х001.01 + Х2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Задоянчук О. І. 
Громадянське суспільство / О. І. Задоянчук; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Знання, 1999. - 18 c. - Бібліогр.: 20 назв. - укp. - рус.

Розкриваються сутність і сенс ідеї громадянського суспільства як сфери недержавних суспільних інститутів і відносин, особливості його концепцій на різних етапах суспільно-політичного розвитку. Обгрунтовується політичний характер громадянського суспільства, аналізується його взаємозв'язок з правовою державою та особливості вияву при тоталітарних, авторитарних і демократичних режимах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Харитончук М. В. 
Децентралізація державного управління як чинник демократизації суспільних відносин / М. В. Харитончук. - К., 2000. - 59 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Проаналізовано концептуально-теоретичний підхід до проблеми децентралізації. Запропоновано досвід реформ демократичного спрямування у посткомуністичних країнах. Висвітлено процес здійснення адміністративних реформ у Греції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.110.7 + Ф031.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Екологічні проблеми розбудови громадянського суспільства в сучасній Україні / ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 224 c. - Бібліогр.: с. 215-222. - укp.

Розкрито етапи висвітлення екологічних проблем у працях представників різних наук зі стародавніх часів до сьогодення (Ібн-Русте, Ібн-Хордадбега, Костянтина Багрянородного, В.Ф.Зуєва, П.С.Паласа, С.А.Подолинського, В.І.Вернадського, О.Л.Чижевського, Б.С.Хорєва, Б.Л.Лічкова, В.В.Стачинського, О.А.Янути та ін.). Охарактеризовано екологічну ситуацію у сучасному світі. Розглянуто суть і соціально-економічну спрямованість екологічної політики у процесі розбудови громадянського суспільства в Україні, а також проаналізовано роль вчених у її формуванні та здійсненні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*63 + Ф036 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Зінчина О. Б. 
Засоби масової комунікації як фактор інституціоналізації громадянського суспільства / О. Б. Зінчина // Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна. Соціол. дослідж. сучас. сусп-ва: методологія, теорія, методи. - 2000. - № 462. - С. 45-48. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто різні підходи щодо визначення громадянського суспільства. Зроблено висновок про необхідність суб'єктивації - надання окремій людині та різним групам статусу соціальних суб'єктів з метою формування громадянського суспільства. Проаналізовано роль мас-медіа в даному процесі, встановленні діалогу між соціальними суб'єктами. Приділено увагу тим змінам у соціальному інституті засобів масової комунікації, які сприяють виникненню громадянського суспільства. Запропоновано принципи їх діяльності за сучасних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676 + Ф036 + Ф018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Литвиненко Ю. Н. 
Истинный мир (взгляд со стороны). Кн. 1. Гражданское общество и государство / Ю. Н. Литвиненко. - К. : Криниця, 1999. - 208 c. - рус.

Представлен нетрадиционный авторский взгляд на смысл жизни и его существование. Дана характеристика взаимодействия возможностей членов общества с точки зрения достижения высшей цели существования человечества, в частности, общая характеристика доступности удовлетворения потребности человека (доступность необходимого (продукта), доступность потребности, доступность удовлетворения потребности в продукте). Рассмотрены истинные и ложные потребности человека, основные аспекты элементарного человеческого общества, проблемы взаимодействия гражданского общества и государства, представлена характеристика бюрократических монополий. Освещены либерально-демократический и марксистский подходы к решению проблемы взаимодействия гражданского общества и государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333 + Х001.01 + Ф036 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Концептуальні засади реформування політичної системи в Україні. Стан і перспективи розвитку політичних наук : Матеріали "круглого столу", Київ, 13 квіт. 2001 р. / ред.: В. І. Луговий, В. М. Князєв; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2001. - 264 c. - укp.

Розкрито історичні передумови та теоретичні основи реформування політичної системи України. Висвітлено шляхи удосконалення та оптимізації владних відносин. Проаналізовано стан і перспективи розвитку політичних наук. Обгрунтовано їх роль у вирішенні завдань системної трансформації українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024я43 + Ф.я43 + Х809(4УКР)2я43 + Ф036я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пахарев А.  
Лидерство в политике / А. Пахарев; Ин-т полит. и этнонац. исслед. НАН Украины. - К., 1998. - 96 c. - Библиогр.: с. 93-97 - рус.

Рассматриваются вопросы политического лидерства: история возникновения этого понятия; основные концепции, функции, черты, типы лидеров политики. Анализируется политическое лидерство в постсоветском пространстве: лидеры новых государственных образований, политические элиты, партии и движения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + С5*333.641.214*666

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Луценко А.  
Метаморфози української еліти (1569 - 1649) / А. Луценко. - К. : Заповіт, 2000. - 144 c. - укp.

Висвітлено процес трансформації української політичної еліти від Люблинської Унії до Зборівського мирного договору 1649 р. Проаналізовано структуру української політичної еліти та логіку процесів, що відбувались у її середовищі на тлі конкретної історичної епохи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-28/29 + Ф038.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598548 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського