Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф041$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Мармазов В. Є. 
Україна в політико-правовому просторі Ради Європи: досвід і проблеми / В. Є. Мармазов, І. С. Піляєв; ред.: Н. І. Ковтун. - К. : Вентурі, 1999. - 399 c. - укp.

Проаналізовано конституційні, політико-правові аспекти взаємодії та співробітництва України з такою впливовою міжнародною організацією, як Рада Європи. Подано основні міжнародно-договірні документи Ради Європи, на яких базується її ідеологія і практична діяльність, загальноєвропейські стандарти, яким має відповідати правова система України. Проаналовано конституційно-правові проблеми розвитку місцевого самоврядування, реалізації прав українських громадян у світлі Європейської хартії місцевого самоврядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4 + Ф041

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Масюк О.  
Міфологеми соціального партнерства / О. Масюк // Політ. менеджмент. - 2008. - № 2. - С. 101-109. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано основні передумови створення міфів про соціальне партнерство. Означену проблему розглянуто з точки зору впливу міфів на якість втілення механізму партнерства в сучасних суспільних відносинах. Описано місце патерналізму в ефективному функціонуванні соціального партнерства в сучасному суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.12 + Ф041

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вакулич В. М. 
Політичні детермінанти зближення України з Європейським Союзом : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. М. Вакулич; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2001. - 15 c. - укp.

Висвітлено політичні аспекти європейського інтегрування України, зокрема, розглянуто стан і перспективи зближення з міжнародною інтеграційною структурою - Європейським Союзом (ЄС). Комплексно проаналізовано базові документи ЄС, які визначають стратегію європейців щодо перспектив залучення України до інтеграційного процесу, що дозволило з'ясувати особливості стратегічних імперативів Союзу і проблем його розширення, а також розглянути конкретні механізми їх реалізації безпосередньо в "українському контексті". Зроблено висновок, що позиція ЄС, визначена, певною мірою у "Спільній стратегії Європейської ради щодо України", створює сприятливі передумови для нашої країни в реалізації ідеї зближення з ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037 + Ф041

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ляшенко Т. М. 
Соціальне партнерство як фактор політичної та соціальної стабільності в Україні : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т. М. Ляшенко; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

У дисертаційній роботі досліджується суспільно-політична концепція соціального партнерства як способу ефективної реалізації соціальної політики у демократичній державі, забезпечення соціально-політичної стабільності, зміцнення суспільних засад демократії. У теоретичному плані систематизовано науковий базис концепції соціального партнерства, розглянуто процес її оформлення як теорії соціального миру, нового суспільного договору, необхідного для еволюційного розвитку держави, на противагу ідеї класової боротьби. Проведено комплексний порівняльний аналіз світової практики становлення різних форм, моделей та механізмів соціального партнерства в країнах індустріальної демократії, визначено їх динаміку та сучасні тенденції. На прикладі співробітництва організацій підприємців і профспілок за регулюючої функції держави проаналізовано систему трипартизму, що є дієвим способом послаблення соціально-трудових конфліктів, особливо в перехідний період. У призмі засад соціального партнерства досліджується соціально-економічний розвиток України у ХХ ст., що дозволяє ввести його в контекст загальносвітових трансформаційних процесів, становлення соціальної держави. Такий підхід уможливив виокремлення моделі соціального партнерства, яка є найбільш відповідною до умов сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф041

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Карпяк О. М. 
Адаптація особистості в системі політичних відносин (теоретико-методологічний аналіз) : монографія / О. М. Карпяк; Дніпродзерж. держ. техн. ун-т. - Д. : Середняк Т.К., 2012. - 194 c. - Бібліогр.: с. 174-194 - укp.

Розглянуто проблеми визначення й основні теоретичні підходи до дослідження політичної адаптації особистості. Проаналізовано актуальні проблеми наукового співвідношення адаптація - соціалізація. Визначено механізми, методи та засоби політичної адаптації, що обумовлюють процес входження особистості в систему політичних відносин. Проаналізовано базові параметри процесу політичної адаптації (структуру, суб'єкт, об'єкт, рівні, форми прояву), розкрито їх зміст шляхом виявлення системоутворювальних факторів. Досліджено процеси політико-адаптивних відносин особистості з політичною системою, владою, з правовою демократичною державою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф041 + Ф016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА762402 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського