Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (26)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф037$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 161
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Веймер Д. Л. 
Аналіз політики. Концепції і практика / Д. Л. Веймер, Е. Р. Вайнінг І. Дзюб, А. Олійник. - К. : Основи, 1998. - 655 c. - укp.

Наголошено, що аналіз політики як професії орієнтований на клієнта, крім того, порушено етичні проблеми, які випливають з такої орієнтації. Подано вичерпний розгляд підстав для державної політики, вказано на обмеженість ефективної державної політики, наведено загальні політичні рішення, що можуть стати вихідними пунктами для створення конкретних політичних альтернатив. Запропоновано практичні поради: як робити аналіз політики, зокрема, виокремлювати проблеми і вирішення, збирати інформацію, визначати витрати і вигоди, передбачати наслідки політики і впливати на політичну та організаційну здійсненість, а також розробляти програми з перспективами їх виконання. Розглянуто кілька прикладів щодо підходу експертів до проблем політики та різні підсумкові результати їх зусиль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Головинський К.  
Вплив особистісного фактора на зовнішню політику держави: важливість дослідження / К. Головинський // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 21-23. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано основні підходи до розгляду проблеми прийняття рішень політичними лідерами. Охарактеризовано методи аналізу особистості "на відстані", зокрема, розкрито основні постулати систематичного контент-аналізу вербальних проявів особи.


Ключ. слова: політичний лідер, зовнішня політика, особистісний фактор у політиці, модель особистості політика, вербальні прояви особи, операційний код особи
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

На шляху до суспільної злагоди / упоряд.: Ю. Ж. Шайгородський. - К. : Укр. центр політ. менедж., 2001. - 144 c. - укp.

Висвітлено проблеми поглиблення демократичних реформ, розвитку та структуризації громадсько-політичних інститутів і процесів, а також формування сучасної політичної культури. Окремі статті присвячено гуманітарній політиці держави, авторитарним тенденціям в українській політиці та нормативно-правовому регулюванню лобізму в нашій державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1я43 + С5*666(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лепський М.  
Насильство як деформація соціальної перспективи / М. Лепський // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 128-139. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто проблему насильства як процес, що впливає на формування соціальної перспективи. Проаналізовано проблему, пов'язану з суб'єктивними деформаціями, що визнають насильство, використання насильства в сучасному світі (зокрема процес становлення технологій насильства).


Ключ. слова: соціальна перспектива, насильство
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Стоун Д.  
Парадокс політики. Мистецтво ухвалення політичних рішень / Д. Стоун; Пер.: О. Буценко. - К. : Видавн. дім "Альтернативи", 2000. - 304 c. - укp.

Зроблено аналіз політики, що стосується політичних переконань і суспільства. Розкрито аргументи та політичні вимоги, важливі для безперечного сприйняття. Доведено, що кожна норма аналізу, яка використовується для окреслення мети, визначення проблеми й оцінки політичних рішень, випливає з політики. Досліджено сучасні суперечливі проблеми: акції визнання, соціальну реформу, державне страхування здоров'я, виборчі права й політику в галузі кримінального права. Наведено оглядові таблиці, щоб висвітлити головні моменти. Відзначено, що загальні мета та засади, на яких грунтуються політичні конфлікти (рівність, ефективність, свобода та безпека), не можуть зводитися до простого критерію визначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Розумний М.  
Політичний вибір України / М. Розумний; Наук. т-во "Гуманіт. колегія". - К. : Смолоскип, 1999. - 118 c. - укp.

Роботу присвячено проблемі політичного, економічного, соціального самовизначення України. Автор аналізує головні соціально-політичні тенденції, що виявили себе в період парламентських виборів 1998 р. та на початку президентської кампанії 1999 р., пропонує власне бачення шляхів подолання кризових ситуацій і депресивних явищ у сфері суспільної думки, моралі і комунікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Виленская Э. В. 
Постсоветское реформирование: западные образцы и украинские реалии / Э. В. Виленская, Э. А. Дидоренко, Б. Г. Розовский; Ин-т экон.-правовых исслед. НАН Украины. Луган. фил. - Луганск, 1998. - 119 c. - рус.

Несмотря на отсутствие официального провозглашения перехода к капиталистическому укладу экономики в Украине, данная цель достаточно определилась. В предлагаемой работе предпринята попытка в самом общем виде осветить те институты и принципы государственно-политического и экономического устройств, а также некоторые элементы опыта строительства капитализма (частная собственность, свобода предпринимательства и выбора, личный интерес как главный мотив поведения, конкуренция, опора на систему цен или рыночная система; ограниченная роль правительства) в передовых странах Запада, которые могут быть использованы в реформировании нашего общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1 + Ф015.23 + У50-18 + У9(4УКР)0-183 + Ю6*18:У 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Томенко М.  
Самоозначення України: від історії до політики / М. Томенко. - К. : Заповіт, 1998. - 271 c. - Бібліогр.: 271 назв. - укp.

Розглядається проблема визначення оптимальної державної стратегії сучасної України. До складових державної стратегії віднесено: світоглядні засади суспільства, конституційний принцип організації державної влади, принципи етнонаціональної та партійної політики в державі. За контекст дослідження даної теми взято історичні традиції та світовий досвід. Окремий розділ присвячений дослідженню історичних традицій як фактора політичного самоозначення України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037 + Т3(4УКР)0-5 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Томенко М. В. 
Самоозначення України: від історії до політики / М. В. Томенко. - К. : Заповіт, 1998. - 271 c. - укp.

Розглядається проблема визначення оптимальної державної стратегії сучасної України. Висвітлюються історичні традиції як фактор політичного самоозначення України, світоглядні засади сучасного українського суспільства, конституційні основи організації державної влади, політологічні підстави етнонаціональних принципів державної стратегії, державна партійна політика України в інтер'єрі світових та історичних традицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037 + Т3(4УКР)0-5 + Т3(4УКР)64-5 + Ф1(4УКР) + Х2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Овчаренко А. О. 
Стратегічні наслідки зовнішньополітичного курсу адміністрації Р.Рейгана / А. О. Овчаренко; Черкас. держ. ун-т ім. Б.Хмельницького. - К. : Т-во "Знання" України, 2000. - 25 c. - укp.

Проаналізовано стратегічні та перспективні впливи зовнішньої політики Р.Рейгана на радикальні зміни у системі міжнародних відносин та сучасні стратегічні пріоритети США.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-6 + Ф037

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Андрущенко В.  
Час поглиблення реформ / В. Андрущенко, В. Сарапін // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 5-9. - укp.

На основі аналізу дійсності та історичного досвіду науково обгрунтовано необхідність рішучих дій у напрямку прискорення і поглиблення здійснюваних реформ. Розкрито поняття "реформа", "реформаторський шлях". Наведено періодизацію реформаційних зусиль української влади у 1991 - 1999 рр., систематизовано та піддано критичному аналізу досягнення та невирішені проблеми реформування українського суспільства. Детально проаналізовано суперечності, що виникали на шляху системної реформи в Україні у політичній, економічній та соціокультурній сферах та виділено фактори, які сприятимуть прискоренню реформ.


Ключ. слова: реформи
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Присняков В. Ф. 
Власть. Террор. Революция. Катастрофы в гуманитарных процессах : Моногр. / В. Ф. Присняков. - Д., 2005. - 192 c. - Библиогр.: с. 183-187 - рус.

На базе синергетического изучения основных теоретических положений социологии, политологии и психологии создано новое информационное направление в исследовании гуманитарных процессов. Разработаны оригинальные подходы и впервые получены решения задач с количественным учетом духовной составлющей поведения человека. Представлена модель взаимосвязи физической, интеллектуальной и мысленной сфер, описывающая творческое состояние универсума. Рассмотрена проблема авторитета власти и составлено уравнение состояния рейтинга кандидата в президенты. Усовершенствована общая теория террора, выведены уравнения состояния одиночек террористов и напряжения страха в стране. Теоретически обоснованы причины демографического кризиса: выведена формула рождаемости, устойчивости семьи, неравенства в распределении доходов и тенизация экономики. Впервые сформулирован закон духовно-демографической детерминизации как связь смертности с благосостоянием и духовным благополучием. На основе анализа уравнения оппозиционного напряжения определены условия наступления кризиса власти (революционной ситуации). Проведено сравнительное исследование оранжевой революции в Украине и революционных событый 1968 г. во Франции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф03 + Ф015.24 + Ф037.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Черленяк І.  
До питання формування відповідності цілей політичної та адміністративної реформи / І. Черленяк // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2004. - Вип. 25. - С. 301-312. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1 + Х809(4УКР)2 + Х819(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Трохимчук С.  
За нову Україну в оновленій Європі : Публіцистика, наук. ст. та доп. / С. Трохимчук; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. Ф-т міжнар. відносин, ВНЗ "Галиц. ін-т", Західноукр. регіон. ін-т громад. сусп-ва ім. Я.Мудрого, Т-во "Тернопільщина" у Львові. - Л. : ЛНУ, 2005. - 236 c. - укp.

Висвітлено події української помаранчевої революції, покликаної докорінно змінити Україну, перетворити її у демократичну процвітаючу європейську державу з ринковою економікою. Розглянуто проблеми національного відродження України, постбільшовицької трансформації українського суспільства та його прямування до євроатлантичної спільности. Наведено шляхи для поглиблення українсько-польського стратегічного партнерства.

Освещены события украинской оранжевой революции, призванной в корне изменить Украину, преобразовать ее в демократическое процветающее европейское государство с рыночной экономикой. Рассмотрены проблемы национального возрождения страны, постбольшевистской трансформации украинского общества и его стремление к евроатлантическому обществу. Приведены пути для углубления украинско-польского стратегического партнерства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Ф4(4УКР)64 + Ф037.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Щербенко Е.  
Засновки дискусій періоду "перестройки" / Е. Щербенко // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. Сер. "Політол. і етнологія". - 2004. - Вип. 26. - С. 269-283. - Бібліогр.: С. 282-283. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Кононенко Н.  
Механізм участі елітних груп в ухваленні політичних рішень / Н. Кононенко // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2004. - Вип. 25. - С. 287-301. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.3 + Ф038.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Малярчук В. А. 
Міжнародна політика: простір партійного змагання і співробітництва : Моногр. / В. А. Малярчук; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К. : Юрид. думка, 2005. - 312 c. - укp.

Наведено результати дослідження міжпартійної полеміки з питань зовнішньої політики України, форм і методів міжнародної діяльності політичних партій, зокрема участі у двосторонньому міжпарламентському співробітництві Верховної Ради України у роботі політичних груп парламентських асамблей загальноєвропейських міжнародних організацій. Запропоновано критерії для аналізу ефективності та визначення демократичної перспективи розвитку міжпарламентських інституцій.

Приведены результаты исследования межпартийной полемики по вопросам внешней политики Украины, форм и методов международной деятельности политических партий, в частности участия в двухстороннем межпарламентском сотрудничестве Верховного Совета Украины в работе политических групп парламентских ассамблей общеевропейских международных организаций. Предложены критерии для анализа эффективности и определения демократической перспективы развития межпарламентских институций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ф69(4УКР)28 + Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Наукові записки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України / ред.: І. Ф. Курас. - К., 2004. - 460 с. - (Політол. і етнологія; Вип. 25). - укp.

Висвітлено актуальні проблеми розвитку громадянського суспільства в Україні, методологічні проблеми дослідження взаємодії соціально-правової держави і громадянського суспільства. Проаналізовано розвиток державної влади як механізму самоорганізації суспільства, досвід і перспективи політичної комунікації "громадяни ЄС - європейські партії - європарламент". Наведено критерії оцінки рівня демократичності державності. Розглянуто питання формування політичної та адміністративної реформ, проблеми та завдання політичної освіти молоді на сучасному етапі демократизації українського суспільства.

Освещены актуальные проблемы развития гражданского общества в Украине, методологические проблемы исследования взаимодействия социально-правового государства и гражданского общества. Проанализированы развитие государственной власти как механизма самоорганизации общества, опыт и перспективы политической коммуникации "граждане ЕС - европейские партии - европарламент". Приведены критерии оценки уровня демократичности государственности. Рассмотрены вопросы формирования политической и административной реформ, проблемы и задания политического образования молодежи на современном этапе демократизации украинского общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036я52 + Ф037.2я52

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сенченко Н. И. 
Общество истребления - стратегическая перспектива "демократических реформ" / Н. И. Сенченко; Межрегион. акад. упр. персоналом. - К. : МАУП, 2004. - 224 c. - (Б-ка журн. "Персонал"). - Библиогр.: 37 назв. - рус.

Проведено всестороннее исследование причин возникновения и распространения процесса депопуляции населения Украины вследствие всемирного заговора представителей "золотого миллиарда" и их пособников - инициаторов и исполнителей "демократических реформ, которым нет альтернативы". Изложены основные положения концепции о сокращении населения Земли и методы ее реализации. Показаны последствия внедрения "нового мирового порядка" для украинского народа. Приведена детальная характеристика современных средст депопуляции и геноцида, которыми являются информационно-психологические методы воздействия, производство недоброкачественных продуктов питания и фальсифицированных медикаментов, разработка вредных пищевых добавок, поощрение распространения сигарет, алкоголя и наркотиков, внедрение технологий генной инженерии в сельском хозяйстве и усиление влияния транснациональных корпораций на развитие мировой экономики. Исследованы причины, по которым украинская элита не препятствует построению "общества истребления".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф2(0) + Ф023 + Ф037.1 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Боброва А.  
Основні форми сучасного політичного насилля / А. Боброва. - К. : Світ Успіху: Юрінком Інтер, 2005. - 141 c. - Бібліогр.: с. 132-141. - укp.

Висвітлено сучасні концептуальні підходи щодо дослідження політичного насилля. Запропоновано визначення даного поняття як засобу влади, що полягає в обмеженні або узурпації волі соціального суб'єкта і здійснюється за допомогою зовнішнього примусу, що має своїм наслідком нанесення шкоди матеріального та духовного характеру. Вперше запропоновано використовувати категорію примусу як критерій типологізації політичного насилля. Показано специфіку його використання за сучасних умов і розглянуто домінуючі форми традиційного та нетрадиційного політичного насилля. Розкрито нові аспекти та причини виникнення тероризму, етнічних, інформаційних та психологічних війн, символічного насилля як різновидів традиційних і нетрадиційних форм політичного насилля. Доведено, що домінування тероризму та етнічних війн у сучасному світі зумовлено процесами всеохоплювальної глобалізації та є результатом опору культурній гомогенізації світу, засобом захисту власних ідентичностей від нав'язування однорідного способу житття.

Освещены современные концептуальные подходы к исследованию политического насилия. Сформулировано определение даного понятия как средства власти, сущностью которого является ограничение или узурпация воли социального субъекта, которое осуществляется с помощью внешнего принуждения, результатом которого является нанесение ущерба материального и духовного характера. Впервые предложено использовать категорию принуждения как критерий типологизации политического насилия. Показана специфика его применения в современных условиях и рассмотрены доминирующие формы традиционного и нетрадиционного политического насилия. Расскрыты новые аспекты и причины возникновения терроризма, этнических, информационных и психологических войн, а также символического насилия как разновидностей традиционных и нетрадиционных форм политического насилия. Доказано, что доминирование явлений терроризма и этнических войн в современном мире обусловлено процессами всеохватывающей глобализации и есть результатом сопротивления культурной гомогенизации мира, средством защиты собственных идентичностей от навязывания однородного образа жизни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.2 + Ф015.24 + Ф088

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666124 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського