Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (30)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф056$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Леонтьєва Л. Є. 
Пропаганда як інформаційно-психологічний складник політичних процесів : Моногр. / Л. Є. Леонтьєва; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - К.; Л., 2004. - 298 c. - укp.

Висвітлено проблему пропаганди як найпотужнішого чинника інформаційно-психологічного впливу (ІПВ) на свідомість індивідів, соціальних груп і на громадську думку у взаємозв'язку пропаганди з перебігом політичних процесів у суспільстві. На підставі узагальнення понад 500-т фундаментальних наукових джерел за період з початку ХХ ст. до сьогодення зроблено висновок про іманентність ІПВ природі людської свідомості. Наведено змістовне та термінологічне упорядкування основних понять з даної проблеми.

Освещена проблема пропаганды как наиболее мощного фактора информационно-психологического влияния (ИПВ) на сознание индивидов, социальных групп и общественную мысль во взаимосвязи пропаганды с течением политических процессов в обществе. На основе обобщения более 500-т фундаментальных научных источников за период с начала ХХ в. до настоящего времени сделан вывод об иманентности ИПВ природе человеческого сознания. Осуществлено содержательное и терминологическое упорядочение основных понятий по данной проблеме.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056 + Ю959.49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Наріжний Д. Ю. 
Аналіз політичних технологій та особливостей їх застосування в транзитивному суспільстві : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д. Ю. Наріжний; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2004. - 19 c. - укp.

Досліджено комплекс соціальних технологій, які реалізуються у політичній сфері (технології політичного менеджменту, державного управління, виборчих кампаній, комунікативні технології) та особливості їх застосування в транзитивному суспільстві, тобто суспільстві, яке перебуває в процесі складних соціально-політичних перетворень. Відзначено провідну роль соціальних і політичних технологій у системі управління суспільством та процесами, що відбуваються в ньому. Здійснено аналіз і класифікацію політичних технологій, систематизовано їх фунції та принципи застосування. Класифіковано функції політичного управління. Визначено технологічні етапи управлінської дії. Проаналізовано технології маніпулювання, впливу та панування, роль політичного міфу в управлінській діяльності. Виявлено основні різновиди маніпуляцій свідомістю виборців. Класифіковано PR-технології, технології підвищення ефективності управління та зниження управлінського ризику у сфері політики, а також технології формування інформаційної відкритості системи політичного управління в транзитивному суспільстві. Виявлено особливості управління політичним маркетингом у ході виборчих кампаній. Визначено суть індустрії політичної інженерії. Систематизовано існуючі в сучасній політичній науці концепції та теоретичні підходи до політичних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф053 + Ф043.1 + Ф056

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Петренко В. В. 
Політична мова як засіб маніпулятивного впливу : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. В. Петренко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 17 c. - укp.

Розглянуто специфіку взаємодії мови та політики і з'ясовано коло основних проблем, які складають теоретико-політологічний та практично-прикладний зміст досліджень політичної мови, визначено суть і основний зміст поняття "політична мова". Розкрито роль і значення поняття як ефективного засобу маніпулятивного впливу. Доведено, що політична мова має значний маніпулятивний потенціал, який найбільш повно реалізується у політичних міфах та стереотипах, у політичній рекламі та пропаганді, у функціонуванні засобів масової інформації та в публічному мовленні політичних діячів. Проаналізовано основні аспекти мовно-маніпулятивної діяльності сучасного політика, обгрунтовано визначальну роль засобів масової інформації у мовному політичному маніпулюванні, визначено заходи, які повинні сприяти його обмеженню в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф082 + Ф018 + Ф056

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кравчук М. А. 
Політична пропаганда як засіб становлення і трансформації політичних режимів : Автореф. дис... канд. політ. наук / М. А. Кравчук; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2006. - 19 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження політичної пропаганди як засобу становлення та трансформації політичних режимів. Доведено, що політична пропаганда є важливим засобом у завоюванні, утриманні та зміні політичної влади. Виявлено, що політична пропаганда залежно від політичного режиму має свою специфіку. Визначено закономірності утворення форм і зміни різновидів політичної пропаганди, з'ясовано її можливості в історичній ретроспективі. Встановлено роль політичної символіки та зроблено спробу поглиблення її класифікації. Досліджено значення політичної мови у політичній пропаганді. Простежено взаємозв'язок між політичною пропагандою та засобами масової інформації, показано взаємозалежність політичної пропаганди та виборчих процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056 + Ф082 + Ф052

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Прокопчук І. І. 
Ціннісне та інституційно-владне забезпечення політичної свободи в умовах демократії: політологічний аналіз творчої спадщини Алексіса де Токвіля : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.01 / І. І. Прокопчук; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 2001. - 16 c. - укp.

Досліджено концепцію політичної свободи французького правознавця, політичного діяча Алексіса де Токвіля (1805 - 1859 рр.). На підставі узагальнення творів мислителя запропоновано ціннісне обгрунтування свободи, вивчено теоретико-методологічні підходи до тлумачення категорії "політична свобода", розглянуто інституційно-владні та соціокультурні механізми забезпечення свободи за умов демократії. Досліджено конфлікт цінностей свобода/демократія, свобода/рівність, лібералізм/демократія та можливості їх гармонійного поєднання. Значну увагу приділено актуальним ідеям Токвіля для сучасної України та інших постсоціалістичних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056 + Ф023 + Ф1(4Фра)506 Токвіль А.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Яковлєва Н. І. 
Пропаганда як складова політичної комунікації : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. І. Яковлєва; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 18 c. - укp.

Досліджено комунікативний аспект політичної пропаганди (ПП). Визначено теоретичні засади феномену пропаганди. Запропоновано визначення поняття "політична пропаганда". Обгрунтовано структурні взаємозв'язки понять "інформація", "комунікація", "маніпуляція", "ідеологія" та пропаганди. Проведено розмежування таких способів організації комунікації, як пропаганда, PR, реклама. Розглянуто питання сучасного використання ПП, її інструментів, характеру, тенденцій як у світі загалом, так і в Україні зокрема. Виявлено ряд сутнісних критеріїв типологізації ПП як феномену сучасних соціально-політичних процесів. Продемонстровано можливість та особливості застосування лінійних і нелінійних моделей масової комунікації для дослідження ПП. Стверджено, що ПП у сучасній практиці є одним з найбільш ефективних і дієвих видів комунікативної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чижова О. М. 
Політика як прояв політичного прагматизму / О. М. Чижова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 25. - С. 551-557. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Чижова О. М. 
Політичні технології як втілення політичного прагматизму / О. М. Чижова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 19. - С. 569-571. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.1 + Ф056 + Ф1(0)

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Чижова О. М. 
Політичний прагматизм у сучасній Україні / О. М. Чижова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 32. - С. 492-499. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056 + Ф043.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Чижова О. М. 
Прагматизм як засіб політичної стабілізації в умовах побудови демократичного суспільства / О. М. Чижова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 31. - С. 496-502. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф056 + Ф043.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Чижова О. М. 
Прагматизм як результат процесу соціалізації / О. М. Чижова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 35. - С. 618-624. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 + Ф056

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Чижова О. М. 
Проблеми взаємодії влади, місцевого самоврядування та політичних інститутів влади в умовах розвитку та поглиблення політичного прагматизму в Україні / О. М. Чижова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 38. - С. 678-686. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Ф056 + Ф043.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Чижова О. М. 
Політичний прагматизм в умовах становлення демократичної держави та формування громадянського суспільства в Україні / О. М. Чижова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 43. - С. 682-690. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф056 + Ф043.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Тарасенко Я. 
Визначення координат семантичної частки в англомовному тексті при відомому психолінгвістичному портреті пропагандиста / Я. Тарасенко // Захист інформації. - 2019. - 21, № 3. - С. 168-174. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Постійне спрощення доступу до інформації та глобалізаційні процеси в державі відкривають шляхи для проведення інформаційної пропаганди в англомовних текстах, в результаті чого зростає необхідність протидії інформаційному впливу. Існуючі засоби протидії інформаційній пропаганді, як і власне засоби інформаційного впливу базуються на використанні методів нейро-лінгвістичного програмування. Відомий інструментарій недостатньо ефективний при протидії інформаційній пропаганді. Одним з можливих рішень є підвищення ефективності приховування цільового впливу на пропагандиста з використанням квантово-семантичного дослідження при формуванні чи модифікації тексту за індивідуальною семантичною функцією. Для збереження єдності корпускулярно-хвилевих властивостей тексту було формалізовано визначення координат семантичної частки в англомовному тексті згідно відомого психолінгвістичного портрету пропагандиста. Описано визначення приналежності лексико-синтаксичної одиниці до морфологічно-синтаксичної чи семантичної категорії психолінгвістичного портрету пропагандиста. Формалізовано визначення координат початку вектора семантики за віссю Х на основі аналізу логічної структури тексту та за віссю Y шляхом пошуку відхилення точки від об'єктивної семантики. Формалізовано визначення кінця вектора семантики за віссю Х на основі визначення положення елементу в структурі тексту та за віссю Y на основі методів кібернетичної герменевтики. Кореляція початку та кінця вектору семантики проводилася з урахуванням взаємодії трьох рівнів семантики слова. Остаточне визначення координат семантичної частки проводилося шляхом визначення координат семантичного вектору. Результати дослідження забезпечують основу для дотримання корпускулярно-хвилевого дуалізму при здійсненні цільового впливу на підсвідомість зловмисника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.10 + Ф056 + Ш100.42 + Ш143.21-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Феномен пропаганди та антипропаганди у сучасному світі: історико-політологічний дискурс : [колект.] монографія / М. М. Бессонова, І. А. Вишня, Т. С. Гиріна, М. Г. Гордієнко, Т. В. Грушева; ред.: Г. М. Васильчук, О. М. Маклюк, М. М. Бессонова; Запоріз. обл. т-во дослідників історії і культури Центр. та Схід. Європи, Запоріз. нац. ун-т, Посольство США в Україні. - Запоріжжя : Інтер-М, 2018. - 385 c. - Бібліогр. в кінці глав - укp.

Науково осмислено широке коло проблем, пов’язаних із вивченням різних форм пропаганди в історичному контексті від початку XX ст. до сучасності. Проаналізовано специфіку пропаганди та антипропаганди у сучасному світовому медіапросторі та особливості її сприйняття різними категоріями населення. Досліджено особливості антирелігійної пропаганди на початку 1920-х рр. Проаналізовано забезпечення національної інформаційної безпеки засобами україномовного радіомовлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056 + Ч620.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Тарасенко Я. 
Визначення координат семантичної частки в англомовному тексті при відомому психолінгвістичному портреті пропагандиста / Я. Тарасенко // Захист інформації. - 2019. - 21, № 3. - С. 168-174. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Постійне спрощення доступу до інформації та глобалізаційні процеси в державі відкривають шляхи для проведення інформаційної пропаганди в англомовних текстах, в результаті чого зростає необхідність протидії інформаційному впливу. Існуючі засоби протидії інформаційній пропаганді, як і власне засоби інформаційного впливу базуються на використанні методів нейро-лінгвістичного програмування. Відомий інструментарій недостатньо ефективний при протидії інформаційній пропаганді. Одним з можливих рішень є підвищення ефективності приховування цільового впливу на пропагандиста з використанням квантово-семантичного дослідження при формуванні чи модифікації тексту за індивідуальною семантичною функцією. Для збереження єдності корпускулярно-хвилевих властивостей тексту було формалізовано визначення координат семантичної частки в англомовному тексті згідно відомого психолінгвістичного портрету пропагандиста. Описано визначення приналежності лексико-синтаксичної одиниці до морфологічно-синтаксичної чи семантичної категорії психолінгвістичного портрету пропагандиста. Формалізовано визначення координат початку вектора семантики за віссю Х на основі аналізу логічної структури тексту та за віссю Y шляхом пошуку відхилення точки від об'єктивної семантики. Формалізовано визначення кінця вектора семантики за віссю Х на основі визначення положення елементу в структурі тексту та за віссю Y на основі методів кібернетичної герменевтики. Кореляція початку та кінця вектору семантики проводилася з урахуванням взаємодії трьох рівнів семантики слова. Остаточне визначення координат семантичної частки проводилося шляхом визначення координат семантичного вектору. Результати дослідження забезпечують основу для дотримання корпускулярно-хвилевого дуалізму при здійсненні цільового впливу на підсвідомість зловмисника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.10 + Ф056 + Ш100.42 + Ш143.21-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Павлов Д. М. 
Теоретико-методологічні виміри політичної пропаганди : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / Д. М. Павлов; Дніпр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпро, 2019. - 32 c. - укp.

Досліджено феномен політичної пропаганди, її сутність і роль у різноманітних вимірах соціально-політичної взаємодії на основі вивчення теоретико-методологічних аспектів її осмислення та специфіки функціонування у важливих сферах регулювання політичних відносин. Доведено, що політична пропаганда - це процес систематичного та цілеспрямованого ефективного здійснення впливу на свідомість і поведінку мас із метою здобуття, утримання та реалізації влади через залучення необхідної кількості прибічників і нейтралізації противників. Сутністю політичної пропаганди є здатність і можливість знайти й інтенсифікувати переконливі та мобілізуючі для широких мас смисли, щоб у здобутті влади чи прийнятті суспільно важливих рішень забезпечити перемогу одних політичних сил над іншими. Одним із найбільш розповсюджених варіантів інтенсифікації смислів є конструювання пропагандою в політичному сприйнятті громадськості політичного простору як арени зіткнення, напруженості та боротьби через визначення друзів і ворогів. Визначено, що політична пропаганда діє в декількох вимірах одночасно, використовуючи ідеологічні, символічні, міфологічні, вербальні, візуальні, емоційні, раціональні, комунікативні, розважальні, віртуальні, освітні інструменти впливу на сприйняття цільової аудиторії, що допомагає їй проникати в усі сфери соціальної взаємодії, включаючи й політичні відносини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гончарук-Чолач Т. В. 
Теорія та практика політичної пропаганди : підручник / Т. В. Гончарук-Чолач, Н. В. Джугла; Тернопільський національний економічний університет. - Київ : Ліра-К, 2020. - 253 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Досліджено політичну пропаганду в системі масової комунікації. Акцентовано увагу на політичній пропаганді в умовах авторитарних та тоталітарних режимах. Вказано на особливості впливів політичної пропаганди у демократичних режимах. Розглянуто систему головних понять та основних концептів політичної пропаганди Постмодерну. Охарактеризовано види та засоби пропагандистського впливу. Досліджено питання інформаційна війна епохи Постмодерну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф056 я73

Шифр НБУВ: ВА847861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського