Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч632.10$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Сібірякова О. О. 
Відеокомунікація в структурі сучасної культури: еволюція впливу на людину : Автореф. дис... канд. іст. наук : 17.00.01 / О. О. Сібірякова; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. - К., 1998. - 13 c. - укp. - рус.

На основі історико-культурного дослідження висвітлюється роль та історичне значення відеокомунікації в структурі сучасної культури. Визначається і обгрунтовується сутнісна природа відеокомунікації в культурно-історичному процесі. Докладно простежуються основні етапи розвитку відеокомунікації в системі сучасної культури. Вводячи в науковий обіг великий фактографічний матеріал, дисертантка розкриває історичні особливості формування культурних норм та цінностей засобами відеокомунікації, аналізує основні форми впровадження відеокомунікаційного впливу на людину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.10 + С5*333.4 + Ю945.463

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дячук В. П. 
Комунікативна культура прямого телевізійного ефіру : автореф. дис... канд. культурології : 26.00.01 / В. П. Дячук; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Висвітлено особливості комунікативної культури прямого телевізійного ефіру як специфічної форми інтерактивної реальності у контексті осмислення феномену прямого телефіру, в якому формуються реалії безпосереднього зв'язку з аудиторією, висвітлено хаактеристики екранної естетики. Розкрито онтологічний аспект комунікативної культури як способу спілкування, інформаційної взаємодії. Увагу приділено проблемі самоактуалізації людини, творчої самореалізації у просторі можливих комунікацій, що актуально у контексті розгортання політтехнологічних реалій і формування комунікативних мегаспільнот. Досліджено український досвід прямого ефіру як комунікативної технології, визначено проблему співіснування та взаємодії суб'єктів теледискурсу як форми самореалізації людини - суб'єкту комунікації, де реципієнт відіграє роль не пасивного спостерігача, він є співучасником діалогу екранного дійства. Розглянуто телебачення (ТБ) як цілісну естетичну систему як процес естетичної діяльності. Художній вимір телепростору грунтується на художній образності, створеній за допомогою репродукції видів мистецтва, призначених для телепоказу (показу оперних, балетних спектаклів, симфонічних концертів, авторських телепередач). Розглянуто особливості комунікативної та діалогової культури учасників прямого телефіру (ведучого й аудиторії) на українському ТБ. Розглянуто шлях "побудови" телемостів на радянському й українському ТБ. За умов масового мовлення популярною є комунікація, адресована мегааудиторії, роль інформаційного впливу на об'єкт зростає. З використанням монологічних і діалогічних форм спілкування телекомунікатори сприяють активізації процесу діалогу,

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.161.3 + Ч632.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Побєдоносцева І. Є. 
Телевізійний дискурс у культурному просторі постмодернізму : Автореф. дис... канд. мистецтвознав. : 17.00.04 / І. Є. Побєдоносцева; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. - К., 2005. - 21 c. - укp.

Здійснено аналіз сучасного явища - телебачення як середовища продукування численних аудіовізуальних образів у контексті культурної парадигми XX ст. Уперше в українському мистецтвознавстві відтворено динаміку розвитку телебачення від початкової стадії "віддзеркалення" реальності до сучасних формотвірних тенденцій у телевізійному полі, наявність яких призводить до виникнення нової "телевізійної реальності" у свідомості глядачів. Розглянуто характерні особливості сучасного телебачення, досліджено специфіку взаємодії між телебаченням і глядачем, проаналізовано телевізійні принципи утримання уваги та основні механізми глядацького сприйняття сучасного телебачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.10 + Ю812.283.5 + Щ382.00/02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Залкінд В. В. 
Використання інформаційних технологій проектування стилю людини в телевізійному просторі / В. В. Залкінд, Ю. В. Літинська // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2012. - № 2/2. - С. 57-59. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Дана общая характеристика информационных технологий, применяемых для проектирования стиля человека. Приведены результаты их использования в Харьковской областной государственной телерадиокомпании.


Індекс рубрикатора НБУВ: З94 в641.8 + Ч632.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Біланчук С. М. 
Основні характеристики та чинники інформаційної інтенсифікації на телебаченні як засіб впливу на реципієнта / С. М. Біланчук // Держава та регіони. Сер. Гуманіт. науки. - 2011. - Вип. 4. - С. 130-133. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено основні характеристики та чинники інформаційної інтенсифікації на телебаченні, засоби впливу на реципієнта. Розглянуто такі характеристики, як: візуалізація інформації, мова диктора та психологічні основи сприйняття людини. Увагу приділено вивченню питання маніпулювання свідомістю через засоби масової комунікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кияшко Ю. П. 
Специфіка побудови відеозображення в екранних мистецтвах: спільне й відмінне в кіно та на телебаченні / Ю. П. Кияшко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2011. - Вип. 2. - С. 50-54. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Надано стислий нарис з історії телебачення. Розглянуто основні етапи розвитку та взаємовплив екранних мистецтв: кінематографу й телебачення. Проаналізовано специфічні риси телебачення, представлені в теорії та критиці в різні часи. Особливу увагу приділено дослідженню способу фіксації відеозображення на етапі розвитку телебачення як каналу комунікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.3 + Ч632.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Полісученко А. Ю. 
Інтерактивність у телевізійному мовленні України: теорія і практика : автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.01 / А. Ю. Полісученко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 16 c. - укp.

Комплексно досліджено телевізійні інтерактивності в Україні. Визначено її соціально-історичні та науково-теоретичні засади. Розглянуто практику використання інтерактивності на світовому та вітчизняному ТБ. Виявлено найбільш характерні тенденції використання інтерактивності в телевізійному мовленні України, її сприяння точнішому відображенню дійсності, розвиткові громадянського суспільства, його подальшій демократизації. Виокремлено сфери найактивнішого використання прийомів телевізійної інтерактивності на українському телебаченні. Вироблено рекомендації щодо застосування інтерактивності на телебаченні та для внесення доповнень у програми фахової підготовки майбутніх журналістів у виші. Рекомендовано ширше використання телевізійної інтерактивності у передачах не тільки розважального формату, а й соціального, особливу увагу приділино використанню у телепередачах на регіональних каналах ТБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.10 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гоян В. В. 
Телебачення як вид журналістської творчості: візуально-вербальні компоненти екранної комунікації : автореф. дис. ... д-ра наук із соц. комунікацій : 27.00.01 / В. В. Гоян; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2012. - 36 c. - укp.

Подано концепцію телебачення як виду журналістської творчості, основним положенням якої вважається те, що саме журналістська творчість є визначальною для розвитку функціональної, типологічної та комунікаційної сфер телебачення. Запропоновано концептуальні засади функціонування сучасного телебачення як специфічного екранного засобу масової комунікації, виду екранного мистецтва та творчості, перспективного професійного середовища для фахової реалізації спеціалістів різних сфер діяльності, у тому числі й журналістів. Визначено особливості журналістської творчості на телебаченні в системі візуально-вербальних компонентів комунікації, розглянуто тележурналістику як сферу професійної діяльності в екранній комунікації, досліджено якісні зміни в образній системі екранного видовища. Обгрунтовано еволюцію телевізійних жанрів, типологізацію та форматування телевізійного ефіру, які зумовлюють тенденції, здатні вплинути на майбутнє професійної та творчої сфер телебачення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.18 + Ч632.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Усенко Ю. 
Інформаційний аспект телекомунікації (історіографія проблеми) / Ю. Усенко // Вісн. Кн. палати. - 2007. - № 9. - С. 36-38. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.10г

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Гілецька З. 
Вплив телевізійних реаліті- і ток-шоу на мовну ситуацію в Словаччині / З. Гілецька // Проблеми слов'янознавства : міжвід. наук. зб. - 2015. - Вип. 64. - С. 186-190. - укp.

Простежено активний вплив мови сучасних ЗМІ на літературну норму, мовні вподобання: з одного боку, вона збагачує літературну мову оціночними зворотами, формуючи афористичну мову, а з другого - негативно позначається на її стані. Стверджується, що проблема впливу мови на сучасну людину, її спосіб мислення прямо пов'язана з масмедіями. З огляду на це, гостро постає питання про формування інформаційно-мовної культури в суспільстві, про збереження національно-мовних традицій і культури мовлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.10 + Ш121(4СЛА)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського