Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ315.56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Зав'ялова О. К. 
Віолончельні сонати Л. ван Бетховена (нові аспекти сучасної бетховеніани) / О. К. Зав'ялова // Культура України. Мистецтвознав.. - Х., 2001. - Вип. 8. - С. 138-144. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто проблему формування ансамблевого типу мислення, перетворення фактури та становлення жанру віолончельної сонати в творчості Л. ван Бетховена.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.56-0 + Щ315.041 + Щ313(4Нім)5-81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кулаков С. В. 
Альтова інтерпретація 6 сюїт Й.С.Баха для віолончелі соло : Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / С. В. Кулаков; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. - К., 1999. - 16 c. - укp.

Дисертацію присвячено розробці першої на Україні альтової редакції 6 віолончельних сюїт Й.С.Баха та методиці їх альтового інтерпретування. Особливу увагу приділено концептуальним питанням виконання сюїт: темпоритму, динаміці, чергуванню зв'язної та роздільної артикуляції, художньому інтонуванню, виконанню поліфонічної фактури. Наголошено на особливості місця сюїт в сучасному альтовому репертуарі та на конкретних вітчизняних традиціях їх високохудожнього стильового виконання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4НІМ)4-81 Бах + Щ315.56-713

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Жук Г. В. 
Віолончельна творчість В.Барвінського в контексті розвитку жанру в українській музиці першої половини ХХ ст. : Автореф. дис... канд. мистецтвознав. / Г. В. Жук; Львів. держ. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. - Л., 2005. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження творів для віолончелі та віолончельних камерних ансамблів В.Барвінського в аспекті визначення їх стилістичних особливостей, основних принципів формотворення та засобів виразності з урахуванням взаємовпливу європейських і галицьких традицій музичного мистецтва. Проаналізовано теоретичні засади та основні етапи розвитку фахового викладання віолончелі в українських навчальних закладах Галичини. Висвітлено вплив педагогічної діяльності В.Барвінського на становлення вітчизняної музичної освіти та формування національного педагогічного репертуару. Досліджено характер гастрольно-концертної практики Галичини кінця XIX - початку XX ст. Показано вплив концертної діяльності В.Барвінського на становлення та розвиток віолончельного та камерно-ансамблевого виконавства в Галичині на початку XX ст. Прослідковано спадкоємність творчих засад, громадянських поглядів, педагогічної та гастрольної діяльності учнів В.Барвінського. Проаналізовано вплив творчої діяльності послідовників композитора на розвиток мистецьких процесів в українській музиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)6-81 Барвінський В. + Щ315.56-0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зав'ялова О. К. 
Віолончельні сонати Л.ван Бетховена (ансамблеві закономірності жанру) : Автореф. дис... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / О. К. Зав'ялова; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено проблему розвитку камерно-інструментальної сонати на рубежі ХVІІІ - ХІХ ст. у творчості Л.ван Бетховена. Вперше викладено концепцію еволюції камерно-інструментальних жанрів на матеріалі віолончельних сонат Бетховена. Висвітлено процеси виділення облігатного типу фортепіанних сонат як самостійного жанру та його подальшого перетворення; реформування музичної фактури та створення нової цілісності музики в ансамблі; формування ансамблевого типу музичного мислення та його впливу на музичну культуру наступних епох; стилістичних змін у творчості Бетховена; трансформації сонатно-симфонічного циклу та синтезу поліфонічних і гомофонно-гармонічних засобів музичного розгортання, що обумовило стильові зрушення та виникнення нестійкого типу композиції у музичній культурі Європи ХІХ ст. Розглянуто питання інтерпретації творів та музичного мислення композитора та виконавця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.56-73(4НІМ)5-81 Бетховен + Щ313(4НІМ)5-81 Бетховен

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зав'ялова О. К. 
Віолончель у камерно-ансамблевій культурі України : монографія / О. К. Зав'ялова; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. - К., 2009. - 256 c. - Бібліогр.: 190 назв. - укp.

Висвітлено еволюцію й особливості розвитку віолончельного мистецтва в Україні, періодизацію камерно-ансамблевої культури, формування віолончельного виконавства. Особливу увагу приділено взаємозв'язкам і взаємовпливам вітчизняної й європейської віолончельної музики, специфіці національного, периферерійного мистецтва, явищам латентності та регіональності, стилям синтементалізму, класицизму, романтизму, мистецтву бідермеєру.

Освещены эволюция и особенности развития виолончельного искусства в Украине, периодизация камерно-ансамблевой культуры, формирование виолончельного исполнительства. Внимание уделено взаимосвязям и взаимовлияниям отечественной и европейской виолончельной музыки, специфике национального, периферического искусства, явлениям латентности и региональности, стилям синтементализма, классицизма, романтизма, искусству бидермеера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.56-73(4УКР) + Щ315.23-0-73(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА728504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Горєлова О. В. 
Педагогічні роздуми - 2. Творчий досвід викладача-віолончеліста : [навч. посіб.] / О. В. Горєлова, Т. О. Вольвін. - Тернопіль : Терно-граф, 2021. - 335 c. - Бібліогр.: с. 331 - укp.

Розкрито особливості викладання гри на віолончелі в дитячих музичних школах, школах мистецтв, школах естетичного виховання, а також у вищих за рівнем викладання музичних закладах - фахових коледжах (мистецьких, педагогічних). Зауважено, що користуючись досвідом роботи в подібних характерологічних професійних установах, автори відобразили суб'єктивне бачення основних фахових канонів у професії, сформованих прогресивними загальними тенденціями розвитку виконавства на віолончелі. Узагальнено досвід педагогічної роботи видатних педагогів минулого та сучасності та презентовано у слові авторські суб'єктивні бачення в цій сфері. Зауважено, що автори аналізують, деталізують і усистематизовують власні знання як фахівці в суто професійно-виконавському аспекті діяльності педагогів-музикантів, так і в загальномузичному та психологічному напрямах. Розглянуто художні музичні твори, наведено моделі потенціальних занять, зокрема роботи на уроках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.56-7 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського