Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Э210.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Виговський Л.  
Комунікативно-трансляційна функціональність релігії та основні форми її вияву / Л. Виговський // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 1. - С. 29-39. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 + Э210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Виговський Л. А. 
Функціональність релігії: природа і вияви : Моногр. / Л. А. Виговський; НАН України. Від-ня релігієзнавства Ін-ту філос. ім. Г.С.Сковороди, Хмельниц. ун-т упр. та права. - К.; Хмельниц., 2004. - 340 c. - Бібліогр.: с. 294-337. - укp.

Розглянуто релігію як системно-функціональний чинник утвердження людини в її суспільному бутті, а також функціональність релігійного комплексу як форму реалізації суспільної сутності релігії. Визначено суб'єкти та об'єкти її суспільного функціонування. Розкрито зміст функціонування релігії в процесі соціогенезу.

Рассмотрены религия как системно-функциональный фактор утверждения человека в его общественном бытии, а также функциональность религиозного комплекса как форма реализации общественной сущности религии. Определены объекты и субъекты ее общественного функционирования. Раскрыто содержание функционирования религии в процессе социогенеза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 + Э210.11 + С5*686.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Петрушкевич М. С. 
Особливості вияву комунікаційної функції релігії у християнських конфесіях : автореф. дис... канд. філософ. наук / М. С. Петрушкевич; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Проведено комплексне філософсько-релігієзнавче дослідження особливостей комунікаційної функції релігії у православ'ї, католицизмі та протестантизмі. Розроблено термінологічну базу, а також визначено місце комунікаційної функції у системі християнства. Охарактеризовано вплив соціокультурної ситуації на становлення та розвиток християнських конфесійних систем. Проаналізовано основні складові комунікаційної системи християнства, а саме: вербальну комунікацію, складовими якої є усна та письмова мова, канонічні релігійні тексти, книгодрукування, молитва, сповідь, проповідь. Розглянуто аспекти невербальної комунікації, а саме: міміку, жестикуляцію, колір, одяг, храм, ікону. Охарактеризовано змішану комунікацію, яка найчастіше використовується у сучасному християнстві. Значну увагу приділено подієвій комунікації. Досліджено проблему зв'язку засобів передачі інформації та специфіки комунікаційних систем християнських конфесій. Проаналізовано трансформації конфесійної комунікації під впливом сучасних технологій, особливості сприйняття такої комунікації, психологічні зміни у віруючих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Етика   
4.

Скиба О. 
Релігійні комунікації і екологічна відповідальність сучасної людини / О. Скиба // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 110-115. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Зазначено, що в останні десятиліття в усьому світі зростає інтерес суспільства до проблем охорони природи та раціонального використання природних ресурсів, збереження екологічної рівноваги. Тривалий час людина намагалася саме підкорити природу, демонструвала споживацьке ставлення до природи і розраховувала побудувати ідеальне суспільство за допомогою наукового знання. Певний вплив на формування такого підходу здійснила і релігія. Хибність такого погляду людина почала усвідомлювати не так давно, лише на початку ХХ століття. і знову актуальними стають питання про місце людини у природі, про зміну ставлення до природи, що допоможе зберегти для майбутніх поколінь природні багатства нашої планети. На зміну ціннісних орієнтирів у ставленні до природи впливає і релігія, але сама ситуація зміниться на краще, якщо нові цінності стануть надбанням широких верств населення, частиною їхньої екологічної свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю751.1 + Э210.11 + Б1 в2:Э

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського