Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Э210.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Жаловага А.  
Проблеми релігійної свідомості і світогляду у вітчизняному релігієзнавстві / А. Жаловага // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 1. - С. 113-119. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Уривки з книги Арсена Річинського "Проблеми української релігійної свідомості", конфісковані польським цензором у 1933 році // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 1. - С. 139-143. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Вісник Черкаського університету / ред.: А. І. Кузьмінський. - Черкаси, 2008. - 157 с. - (Філос.; Вип. 130). - укp.

Проаналізовано тенденції та шляхи розвитку релігійної свідомості за умов глобалізації. Висвітлено роль мультимедійних засобів комунікації у формуванні світогляду сучасної людини. Розглянуто питання становлення смислотворчих принципів європейської парадигми культури. Вивчено онтологію естетичного ідеалу як історико-філософську проблему. Визначено методологічні особливості філософії політики у дослідженнях політичної влади та відносин.

Проанализированы тенденции и пути развития религиозного сознания в условиях глобализации. Освещена роль мультимедийных средств коммуникации в формировании мировоззрения современного человека. Рассмотрены вопросы становления смыслотворческих принципов европейской парадигмы культуры. Изучена онтология эстетического идеала как историко-философская проблема. Определены методологические особенности философии политики в исследованиях политической власти и отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.21 + Ч62в05 + Ф03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гудима А.  
Праця Арсена Річинського "Проблеми української релігійної свідомості" в українському релігієзнавстві / А. Гудима, М. Андрейчин // Укр. релігієзнавство. - 2007. - № 41. - С. 23-27. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-113.1 + Э372.27-36-028 + Э210.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Сідоркіна О. М. 
Релігійна свідомість в Україні у системі суспільних трансформацій / О. М. Сідоркіна // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2009. - № 1. - С. 178-181. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Визначено основні чинники та їх вплив на формування релігійної свідомості в українському суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*31 + Э210.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сідоркіна О.М. 
Роль наукових засад соціальної філософії у дослідженні релігійної свідомості / О.М. Сідоркіна // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2011. - № 1. - С. 77-80. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто поняття релігійної свідомості, прослідковано його зв'язки з такими поняттями, як "духовність", "релігійність", "віра" і "знання", визначено соціально-функціональну роль релігійної свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*31 + Э210.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ломака І. І. 
Трансформація релігійної свідомості: джерела, історичні умови, соціокультурні фактори / І. І. Ломака // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 50. - С. 692-699. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто основні виміри феномену релігійної свідомості за умов трансформації та глобалізації сучасного суспільства. Розкрито сутність, джерела й історичні умови трансформації релігійної свідомості. Обгрунтовано характеристику нової структури релігійної свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Головач Н. М. 
Особливості трансформації релігійної свідомості в сучасному українському суспільстві / Н. М. Головач // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2008. - № 2. - С. 45-49. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто проблеми розвитку релігійної свідомості на сучасному етапі, описано процес її відродження в незалежній Україні. Проаналізовано стан культури в сучасному українському суспільстві як засобу впливу на всі сфери розвитку людського буття. Визначено роль духовної культури у формуванні внутрішнього світу особистості, моральних, етичних, естетичних цінностей і розвитку релігійної свідомості.

Рассмотрены проблемы развития религиозного сознания на современном этапе, описан процесс ее возрождения в независимой Украине. Проанализировано состояние культуры в современном украинском обществе как средства влияния на все сферы развития человеческого бытия. Определена роль духовной культуры в формировании внутреннего мира личности, моральных, этических, эстетических ценностей и развитии религиозного сознания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.161.2 + Э210.21 + Ч114(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дрей К. В. 
Трансформація релігійної свідомості у сучасному інформаційному суспільстві / К. В. Дрей // Наука. Релігія. Суспільство. - 2013. - № 3. - С. 64-69. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто вплив сучасних інформаційних технологій і сучасних форм комунікації на свідомість людини. Зокрема роль Інтернету і ЗМІ як найбільших ресурсів, що сприяють швидкому і широкому поширенню різної інформації, в тому числі релігійної, і впливають на формування релігійної свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Конотоп Л. Г. 
Релігійна свідомість і суб'єктивність: методологічні аспекти дослідження / Л. Г. Конотоп // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2019. - № 1. - С. 21-25. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Зроблено аналіз релігійної свідомості, релігійного досвіду у взаємопов'язаності із суб'єктивністю людини. Актуальність цієї проблеми полягає в тому, що сьогодення України демонструє поширення нетрадиційних релігійних культів та рухів. Тому особливо важливим постає питання щодо формування особистісно-смислової природи людини, її цінностей і смислів, її орієнтацій та життєвої спрямованості. У цьому зв'язку вводиться поняття "життєвого простору" людини. Йдеться про можливості розробки методології дослідження релігійної свідомості й релігійного досвіду, розкриття процесів формування релігійної свідомості як на індивідуальному рівні (в межах людської суб'єктивності), так і на рівні соціуму. Зроблено висновок, що сучасний релігійний досвід містить у собі як когнітивно-афективний, так і регулятивний рівні. Дослідження смислової "завантаженості" релігійного досвіду передбачає ретельний аналіз суб'єктивності людини, її унікальної спрямованості та біографії, її внутрішніх детермінант.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.21 + Ю212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Гоцалюк А. А. 
Міф та міфопоетика як тип людського cприйняття / А. А. Гоцалюк // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2022. - Вип. 41. - С. 15-21. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Актуальність теми пояснено констатацією латентного вияву міфу в культурі, його атрибутивне й навіть імперативне значення для культури. Тип міфу, що лежить в основі деякої культури чи певного світосприйняття, відповідним чином структурує світ, задаючи специфічну "сітку бачення", фактично обумовлюючи уявлення про принципи причинності, простору, часу, типи класифікації, способи ідентифікації в межах конкретно-історичного світосприйняття. Встановлено, що міфопоетичне світосприйняття володіє власною специфікою побудови образів і саме цей тип світосприйняття виявляється найбільш придатним для історичних періодів, коли суспільство перебуває в точках біфуркації. Визначено, що міфопоетика як певний тип міфу для свого функціонування потребує певного типу соціальності. Надзвичайно важливими є адаптивна та творча функції міфу. Інші функції міфу (пізнавальна, комунікативна, координаційна, інтегративна) фактично є похідними від двох основних функцій. Зроблено висновок, що і міфопоетика і аналітика, як різні типи людського світосприйняття, однаково необхідні людині, бо функцією аналітичного світосприйняття є підтримання людського буття як такого, натомість функцією міфопоетики є потреба зробити це буття власне людським. Міфопоетика обгрунтовує і підтримує людське буття, відповідаючи за все коло питань, пов'язаних із прагненням людини до смислу і з можливістю його суміщення з прагненням до реальності. Специфікою міфу є його здатність передавати суспільно значущу інформацію персоніфікованим чином, пристосовуючи й уточнюючи її значеннями та смислами конкретно-чуттєвого рівня побутової свідомості людини, пов'язаної з її повсякденною життєдіяльністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.5 + Э210.21 + Ю935.113-221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського