Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю212.70$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Варич Г. М. 
Повернення метафізики / Г. М. Варич. - Д. : Поліграфіст, 2001. - 209 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми математики, фізики, філософії та суспільства. Основну увагу приділено аксіоматиці, подвійній логіці, законам діалектики, матеріалізму та ідеалізму, головним законам Всесвіту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю21 г(0)6 + Ю212.70 + В3 в5 + В1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Газнюк Л. М. 
Інтерактивний універсалізм: від узагальненого іншого до конкретного іншого / Л. М. Газнюк, В. Г. Рибалка // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 2. - С. 3-14. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зроблено спробу розглянути інтерактивний універсалізм, використовуючи принципи комунікативної етики щодо трансформації узагальненого іншого до конкретного іншого. Активно використано методологічні підходи класичної філософії та філософії модерну до аналізу конкретних індивідів і різноманітних спільнот людей, які прагнуть за сучасних умов життя зберегти свою персональну ідентичність. Зроблено висновок, що поза комунікативним дійством жодна людина не здатна сконструювати ідентичність незалежно від того, з чим її ідентифікують інші. Переконливо доведено, що індивід інтеріоризує поділ громадське/приватне, в результаті чого у внутрішньому світі він також поділений на громадську особистість і приватного індивіда.


Ключ. слова: персональна ідентичність, ідентифікація, інтерактивний універсалізм, наратив, "безнаративна" раціональна етика
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голошубова А. О. 
Поняття унікального в історико-культурних дослідженнях (методологічний аналіз) : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.02 / А. О. Голошубова; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. - О., 2005. - 19 c. - укp.

Досліджено проблему визначення поняття "унікальність". Здіснено спробу раціонально осмислити унікальність феноменів історико-культурного процесу, означення природи яких частіше обмежувалась інтуїтивно ясним сприйманням, базуючись на аналізі різних концепцій даного процесу, виявленні мовної прагматики поняття "унікальність", аналізі його співвідношень з поняттями, що використовуються як синоніми унікального, розгляді унікального засобами параметричної загальної теорії систем, а також у контексті феноменології. Зазначено, що результати здійсненого методологічного дослідження поняття "унікальність" дозволяють використовувати дане поняття не просто як інтуїтивне ясне, а як термін наукової мови, що має чітку понятійну визначеність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Т08 + Ю212.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бокал Г. В. 
Проблема онтологічного статусу універсалій у філософії Середньовіччя : Автореф. дис. канд. філософ. наук : 09.00.05 / Г. В. Бокал; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 16 c. - укp.

Досліджено проблеми онтологічного статусу універсалій у філософії високої і пізньої класики, патристики та ранньої схоластики. На основі аналізу аксіом філософського світосприйняття в онтології античності і середньовіччя визначено один з вірогідних шляхів історико-філософської реконструкції поглядів тогочасних мислителів стосовно проблеми загального і одиничного. Встановлено, що розподіл представників ранньої схоластики на "реалістів" і "номіналістів" є недосконалою дослідницькою настановою і має умовний характер. Визначено ключові питання, що постали у дискусії з проблем універсалій в західній філософії XI - XII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.70 + Ю3(0)414

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Буркова Л. 
Цільова і змістова складової професійної підготовки фахівців у ВНЗ / Л. Буркова // Рідна шк.. - 2008. - № 6. - С. 13-16. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Описано систему цілей професійної підготовки, що передбачає визначення їх ієрархії, але не простого зростання за рівнями, а взаємозв'язку і взаємозумовленості поставлених завдань як частин цілого. Розглянуто синергетичний принцип підпорядкування, який є основою структуризації цілого, за яким освітня система постійно еволюціонує. Розглунято особливості побудови змістової складової системи підготовки по горизонталі та по вертикалі з урахуванням умов, зокрема, визначення параметрів порядку, які задовольнятимуть внутрішню та міждисциплінарну цілісності підготовки фахівців. Розглянуто філософські критерії одиничного, особливого та загального, а також числа Фібоначчі (золота пропорція) як механізм визначення співвідношення даних понять у цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.203 + Ю212.70 + Ю212.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Kharchenko J. V. 
The paradox of interaction: "unique" as comprehensive (transcendental approach) = Парадокс взаємодії: "унікальне" як всеохоплююче (трансцендентальний підхід) / J. V. Kharchenko // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2019. - № 2. - С. 36-40. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Найбільш складною дилемою у філософії є відношення феномена людини як унікальної істоти до всеохоплюючого буття. Цей парадокс пояснений тем, що і людина, і світ, як унікальні феномени, існують в реальності й тяжіють до деякого всеохоплюючого цілого, проте факт їхнього існування не має логічного пояснення. Мета роботи - дослідження парадоксу взаємодії "унікального" та "всеохоплюючого" за допомогою класичних фундаментальних, а також філософсько-богословських знань. Завданням роботи є здійснення концептуалізації "унікального" та "всеохоплюючого" як ідеальних моделей взаємодії. Методологією дослідження виступає трансцендентний метод, який забезпечує введення апріорних трансцендентних категорій - "унікальне", "всеохоплююче", що стали передумовою для розв'язання парадоксу взаємообумовленості унікального і загального, а також їхньої самотрансценденції. Результати. Показано, що у фундаментальному знанні виділяються головні положення: про необхідність визнання реальності існування світу, існування регулярності його устрою та пізнання його людиною. У філософії, ключовим постулатом є теза про взаємодію "людини-суспільства- Всесвіту" та суті цієї взаємодії. У той же час, "людина", "суспільство", "Всесвіт" вважаються ідеальними цілісними конструкціями-сингулярностями. Богословські постулати представлені у вигляді священних текстів, відображених в Одкровенні, де представлений Всеохоплюючий Логос, в фундаментальній доктрині про Всемогутнього, Всемудрого і Вселюбного Бога, про його істинну суть і хороші діяння. Обговорення. Уточнено, що свідомість є складною метафізичною абстракцією, топологічною конструкцією, яка недоступна емпіричному пізнанню, оскільки вона є ідеальним центром внутрішнього світу людини. Це - духовне явище, а не матеріальне, воно існує як безмежний мікрокосм. В цьому й проявляється одночасна унікальність і всеохопність свідомості. Висновки: це дало змогу зробити висновок, що всеохоплююче створює свій власний уяви-всесвіт, в якому людина існує. Цей світ - не лише природа, а й суспільство. Але людство також є творчим, як і всеохоплююче, адже створює власну модель життя. Таким чином, точка зору людини як унікального і Бога як всеохоплюючого збігаються саме в процесі побудови буття суспільного. Тобто те, що людина робить і створює є її призначенням з боку Всеохоплюючого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.70 + Ю252:Т08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського