Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю425$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Торохтій М.  
Формальна неповнота класичних визначень / М. Торохтій // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 723. - С. 68-72. - Библиогр.: 15 назв. - укp.

На прикладі закону тотожності критикується класичний спосіб формально-логічної експлікації теоретичних положень. Обгрунтовано необхідність впровадження до технічного арсеналу логіки відповідних негативних конструкцій і форм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю425.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ущаповська Г. В. 
Критичне мислення: історія та сучасний стан розвитку : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.06 / Г. В. Ущаповська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 16 c. - укp.

Проведено аналіз передумов становлення та формування ідеї критичного мислення у розрізі історії розвитку логіко-філософської думки. З'ясовано місце та зміст визначення концепції критичного мислення в сучасному логічному знанні. Сучасна концепція критичного мислення знаходиться в стадії активного розвитку та більшість питань, які стосуються її статусу в логічному знанні досі залишаються відкритими. На підставі цього проведено аналіз проблеми співвідношення формальної логіки та критичного мислення, для визначення її місця в формально-логічному знанні. Окрім цього, проведено порівняльний аналіз засад неформальної логіки та концепції критичного мислення. На основі якого висунуто ідею, яка визначає спільні та відмінні характеристики між ними. Обгрунтування ідеї проведено на прикладі процедури прийняття рішень. Дослідження засад критичного мислення приводить до висновку, що особливість сучасної концепції критичного мислення полягає у тому, що вона спираєтеся як на формальні, так і неформальні підстави. Виявлено, що її підгрунтям можна вважати логічне знання, яке об'єднує в собі теоретичні засади таких напрямків як формальної, неформальної логік і сучасної теорії аргументації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю425

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Терно С. О. 
Критичне розмірковування: виникнення, розвиток та свобода волі / С. О. Терно // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 49. - С. 207-212. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Розглянуто чинники генезису критичного мислення: цілі навчання; засіб навчання та зміст освіти. Відзначено, що для виникнення та розвитку критичного мислення необхідно забезпечити з-поміж іншого ряд умов: вільне навчальне середовище; формулювання цілей вивчення матеріалу у вигляді проблем; наявність засобу навчання, який містить стратегії та процедури критичного мислення (евристики та напівевристики); зміст навчання, представлений системою проблемних задач, що поступово ускладняються. Обгрунтовано, що основним інструментом розвитку критичного мислення є розв'язування проблемних задач, оскільки вони містять суперечність, яку потрібно розумно розв'язати, та створюють необхідне утруднення для залучення стратегій та процедур критичного мислення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010 + С.р(4УКР) + Ю935.131 + Ю425

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського