Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю922.35$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Гой Ф. А. 
Память у млекопитающих (Заполнение содержанием емкостей мозговой памяти как статистическое оценивание телом сред, раздражающих воспринимающую поверхность органа чувства) / Ф. А. Гой. - Кировоград : Имэкс, 1999. - 128 c. - Библиогр.: 224 назв. - рус.

На основании литературных данных и собственных исследований автором создана и представлена схема заполнения емкостей памяти, имеющихся, согласно генотипу, в мозге животных, способных к обучению - у млекопитающих. Показано запечатление в мозговом веществе импульсного потока органа чувства, а также упорядочение содержания запечатленного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.541.4,0 + Е623.36*73,0 + Ю922.35-512

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Балакирева Г. А. 
Выявление признаков депрессии, основанных на анализе поведения животных / Г. А. Балакирева, И. Э. Кузнецов, М. С. Шипшина, К. И. Кузнецов // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2007. - № 5. - С. 192-194. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Отмечено, что тревога и депрессия в значительной мере влияют на поведение человека и животных. Проведен междисциплинарный обзор существующих экспериментальных моделей в области тревожно-депрессивного поведения. Изучение нейробиологических и поведенческих маркеров тревоги и депрессии у животных позволит специалистам-клиницистам выяснить нейробиологическую основу и природу патогенеза этих состояний.

Зазначено, що тивога та депресія значною мірою впливають на поведінку людини та тварин. Здійснено міждисциплінарний огляд існуючих експериментальних моделей, які використовуються для дослідження тривожно-депресивної поведінки людини. Вивчення нейробіологічних і поведінкових маркерів тривоги та депресії у тварин дозволить фахівцям-клініцистам з'ясувати нейробіологічну основу та природу патогенезу цих станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю922.352.1 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Балакирева Г. А. 
Оценка психодинамических характеристик в тесте "приподнятый крестообразный лабиринт" на фоне эмоционального стресса различной этиологии / Г. А. Балакирева // Вісн. Донец. ун-ту. Сер. А. Природн. науки. - 2005. - № 2. - С. 236-249. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Досліджено поведінкові характеристики і схильність експериментальних тварин до розвитку психічної депресії (ПД). Використовуючи методику тестування "піднятий хрестоподібний лабіринт", дану популяцію розділено на групи з різним рівнем активності. З огляду на те, що експериментальні тварини утримувалися за однакових умов з моменту народження, зроблено висновок, що схильність до розвитку ПД є генетично детермінованою. Застосовані моделі ПД вплинули на досліджувані популяції тварин. Модель іммобілізації виявилася більш твердою для експериментальних тварин, що підтверджувалося більш вираженим зниженням поведінкової активності пацюків у порівнянні із соціальною ізоляцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю922.352.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69583/Сер.А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Масберг И. В. 
Нейтрофильно-лимфоцитарное отношение как показатель стресса у черноморских дельфинов. Часть I / И. В. Масберг, О. М. Попова, О. Н. Вербицкий // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 4. - С. 54-58. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю922.352.1-69 + П836.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Воробьева Т. М. 
Значение ориентировочно-исследовательской реакции в восстановлении когнитивных процессов под влиянием трансплантации эмбриональных тканей в условиях эмоционального стресса / Т. М. Воробьева, О. Г. Берченко // Експерим. і клініч. медицина. - 2013. - № 1. - С. 37-42. - рус.

На моделі емоційного стресу у щурів досліджено порушення когнітивних процесів під час виконання умовно-рефлекторної реакції ухиляння. Показано значення орієнтовно-дослідницької реакції у відновленні когнітивних порушень загальної та емоційної активності під впливом алотрансплантації комплексу ембріональних тканин передніх відділів неокортексу і locus coeruleus.

На модели эмоционального стресса у крыс исследованы нарушения когнитивных процессов при выполнении условно-рефлекторной реакции избегания. Показано значение ориентировочно-исследовательской реакции в восстановлении когнитивных нарушений общей и эмоциональной активности под влиянием аллотрансплантации комплекса эмбриональных тканей передних отделов неокортекса и locus coeruleus.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*336.9*66 + Е60*739.177.54 + Ю922.352.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Попова Л. Д. 
Роль центральних моноамінергічних систем у формуванні різних типів агресивності у щурів / Л. Д. Попова, І. М. Васильєва // Нейрофизиология. - 2014. - 46, № 3. - С. 289-292. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено вміст норадреналіну, дофаміну та серотоніну у фронтальній корі та гіпокампі щурів з домінантним, урівноваженим та субмісивним типами поведінки. Вміст серотоніну в субмісивних самців був значно нижчим, ніж в урівноважених та домінантних. Вміст норадреналіну був зменшеним у домінантних та підвищеним у субмісивних особин порівняно з аналогічним показником в урівноважених щурів. Вміст дофаміну у фронтальній корі був меншим як у субмісивних, так і в домінантних щурів, а в гіпокампі - тільки у субмісивних самців порівняно з таким в урівноважених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю922.352.1 + Е60*739.177.54*02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шеверева В. М. 
Особенности поведения и эмоциональных реакций старых крыс в условиях самораздражения мозга и введения вита-мелатонина / В. М. Шеверева // Нейрофизиология. - 2014. - 46, № 6. - С. 534-541. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

Исследованы особенности эмоциональных реакций и поведения старых крыс в тесте "открытого поля" в условиях самораздражения (изолированного или комбинированного с введением мелатонина) вентролатеральных и амбивалентных зон вентромедиального гипоталамуса. Самостимуляция и самостимуляция с введением мелатонина (6 сеансов) оказывали в основном активирующее влияние на систему позитивного эмоционального реагирования. Хроническое самораздражение оказывало модулирующее активирующее действие на церебральные механизмы отрицательного эмоционального поведения, повышало уровни двигательного возбуждения и "эмоциональности" (вегетативных поведенческих проявлений) у животных в тесте "открытого поля", что свидетельствовало о развитии эмоционально-стрессового состояния у экспериментальных крыс. Гипоталамическое самораздражение и введение мелатонина оказывали модулирующее тормозное влияние на систему отрицательного эмоционального подкрепления, уменьшая проявления психомоторного возбуждения, увеличивая показатели ориентировочно-поисковой (вертикальной) активности и количество эпизодов груминга, сокращая латентный период выхода из центра поля. Полученные результаты указывают на наличие у мелатонина анксиолитических и антистрессорных свойств, опосредуемых его влиянием на подкрепляющие системы мозга.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю922.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бондаренко О. В. 
Вплив N-стеароїлетаноламіну на емоційність та здатність до навчання у щурів / О. В. Бондаренко, Н. М. Гула, М. Ю. Макарчук, Т. М. Горідько, О. А. Коваленко // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 5. - С. 52-61. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю922.352.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського