Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ємцев В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Ємцев В. І. 
Сучасний стан та конкурентоспроможність рибної галузі в Україні / В. І. Ємцев // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2010. - № 33. - С. 132-134. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено сучасний стан, умови та проблеми діяльності рибної галузі України. Запропоновано шляхи нарощування конкурентоспроможності галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)351.0-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ємцев В. І. 
Забезпечення конкурентоспроможності підприємств цукробурякового підкомплексу в умовах конкурентного середовища : [монографія] / В. І. Ємцев; Нац. ун-т харч. технологій. - К. : ЦП "КОМПРИНТ", 2013. - 476 c. - Бібліогр.: с. 318-341 - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні та методичні погляди на теорії конкуренції, що є основною рушійною силою економічного прогресу та конкурентоспроможності, як основного ядра економічної теорії конкуренції, уточнено понятійно-категоріальний апарат цих теорій у напрямі забезпечення більш точного відображення економічних явищ, об'єктів і процесів. Запропоновано стратегії розвитку конкурентоспроможності складових цукробурякового підкомплексу. Як напрям активізації інтегративного росту розглянуто створення інтегрованих об'єднань кластерного типу, які дозволяють знизити втрати на всіх етапах єдиного технологічного процесу "селекція і виробництво насіння - вирощування коренеплодів - виробництво - реалізація продукції".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.41-13 + У9(4УКР)325.153.251.54-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА769674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ємцев В. І. 
Формування конкурентоспроможності підприємств в умовах посилення екологічних обмежень / В. І. Ємцев // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2011. - № 39. - С. 134-138. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено вплив впровадження системи контролю якості та безпеки продукції на підвищення конкурентоспроможності підприємств та запропоновано можливі шляхи активізації цього процесу на прикладі діяльності підприємств олійно-жирової галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.91-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ємцев В. І. 
Розвиток інноваційної діяльністі як умова забезпечення конкурентоспроможності підприємств / В. І. Ємцев, І. В. Ємцева // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2012. - № 45. - С. 143-149. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Сучасний стан справ у вітчизняній м'ясній галузі доводить необхідність її реформування, з метою збільшення її конкурентоспроможності за умов глобалізації світової економіки. Розглянуто основні проблеми діяльності м'ясної галузі України, причини, які привели галузь до сучасного стану. Визначено обсяг виробництва та споживання м'яса та м'ясної продукції в Україні, вплив обсягів імпорту м'яса на внутрішні ціни та обсяги її реалізації. Зроблено висновок, що стан справ у м'ясній галузі загрожує продовольчій безпеці країни. Зазначено потребу галузі у відповідній державній підтримці та запропоновано можливі шляхи ефективного реформування галузі та збільшення конкурентоспроможності підприємств галузі. Зроблено аналіз сучасного стану та взаємозв'язку складових інноваційної діяльності, наведено основні чинники, що впливають на рівень конкурентоспроможності підприємств за сучасних умов обмеження інвестиційних ресурсів на підприємствах харчової промисловості Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.21-55-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ємцев В. І. 
Конкурентоспроможність підприємств як фактор інноваційної привабливості / В. І. Ємцев // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2012. - № 43. - С. 181-189. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Не зважаючи на велику кількість правових документів та державних програм з питань інноваційної діяльності, по значенню глобального індексу конкурентоспроможності у 2011 (WEF Global Competitiveness Index), Україна займає лише 89 місце з 139 країн у світовому рейтингу конкурентоспроможності економік, та за останніх 5 років погіршила своє місце в рейтингу на 16 пунктів (у 2007 р. - 73). Тому виникає необхідність в аналізі стану, шляхів підтримки та напрямів розвитку конкурентоспроможності підприємств за рахунок активізації інноваційної діяльності в Україні. Проведено аналіз сучасного стану та взаємозв'язку складових інноваційної діяльності, наведено основні чинники, що впливають на рівень конкурентоспроможності підприємств за сучасних умов обмеження інвестиційних ресурсів на підприємствах харчової промисловості Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ємцев В. І. 
Понятійний апарат конкурентоспроможності підприємств та його діалектика / В. І. Ємцев // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2012. - № 46. - С. 149-154. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На стадії вибору спеціальних підходів та методів управління конкурентоспроможністю підприємств, менеджменту підприємств необхідно мати теоретичний інструментарій, ті поняття та визначення, які будуть допомагати менеджерам в цьому. Проведено дослідження генезису та діалектики категорії "конкурентоспроможність підприємства", визначено її характерні особливості, які можна використати у пошуку новітніх підходів і методів розвитку конкурентоспроможності підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ємцев В. І. 
Шляхи відродження та розвитку конкурентоспроможності підприємств м'ясопродуктового підкомплексу АПК України в умовах конкурентного середовища / В. І. Ємцев // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 48. - С. 96-106. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Зазначено, що рівень виробництва і споживання м'яса та м'ясопродуктів є важливим показником рівня життя населення країни. Однак, за умов глобалізації світової економіки, світовий ринок м'яса істотно впливає на вітчизняний м'ясопродуктовий підкомплекс (МППК) АПК і ринок м'яса. Розглянуто світове конкурентне середовище та його вплив на сучасний стан конкурентоспроможності підприємств МППК АПК країни, визначено місце вітчизняного МППК на світовому ринку, його сильні та слабкі сторони. Обгрунтовано основні напрямки його стратегічного розвитку та вирішення проблеми підвищення його конкурентоспроможності, виходячи з умов глобалізації світової економіки та відкритості національних ринків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л92-6 + У9(4УКР)306.751.21-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ємцев В. І. 
Розвиток конкурентоспроможності підгалузі птахівництва в Україні: сучасний стан, проблеми, перспективи / В. І. Ємцев // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 49. - С. 127-133. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зазначено, що нарощування обсягів виробництва м'яса як джерела білків тваринного походження є одним із факторів забезпечення продовольчої безпеки країни. Проте, не зважаючи на всі зусилля держави та агропідприємств щодо відновлення втрачених позицій з виробництва м'яса та м'ясопродуктів, рівень забезпечення ними потреб населення не відповідає вимогам сьогодення. Розглянуто сучасний стан, проблеми, перспективи птахівництва в Україні як найбільш скоростиглої підгалузі тваринництва та напрями збільшення обсягів та ефективності виробництва м'яса птиці, подальшої інтенсифікації його виробництва, як одного з джерел формування ресурсної бази для підприємств підкомплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.253-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ємцева Г. Ф. 
Вплив цінової політики на стан та розвиток конкурентоспроможності аграрних підприємств / Г. Ф. Ємцева, В. І. Ємцев // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 51. - С. 238-245. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що за умов ринкової економіки успіх будь-якого підприємства, незалежно від форм його власності, розміру та підпорядкованості, багато в чому залежить від того, наскільки правильно й обгрунтовано будуть встановлені ціни на продукцію чи послуги. Ціноутворення за умов ринку є досить складний процес, на який має вплив багато факторів, які необхідно враховувати, щоб мати конкурентні переваги та утримати ринкові позиції. Так як ціна відображає досить складний комплекс економічних відносин і залежить від ефективності цих відносин, процес ціноутворення вимагає ретельного аналізу та практичних рекомендацій щодо його вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ємцев В. І. 
Оптимізація розмірів сировинних зон цукрових заводів як фактор розвитку їх конкурентоспроможності / В. І. Ємцев // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 52. - С. 204-210. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан і проблеми галузі бурякосіяння України. На підставі проведеного аналізу запропоновано обгрунтування розміру посівних площ цукрового буряка проводити з урахуванням рівня концентрації та спеціалізації бурякосійних господарств, на базі застосування моделі оптимізації площі посівів цукрового буряка у сировинних зонах цукрових заводів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.52 + У9(4УКР)306.751.41 + П215.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ємцев В. І. 
Конкурентоформуюче середовище підприємств цукрової галузі : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / В. І. Ємцев; Нац. ун-т харч. технологій. - Київ, 2014. - 41 c. - укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання розвитку конкурентоспроможності підприємств за умов існуючого конкурентоформувального середовища. Удосконалено основні дефініції у сфері конкуренції, конкурентного середовища, конкурентних переваг та чинників ринкової конкуренції, конкурентоспроможності на різних рівнях її дослідження. Визначено підходи щодо управління процесом розвитку конкурентоспроможності підприємств. Запропоновано методологічний підхід щодо визначення кількісної оцінки рівня конкурентоспроможності підприємства, що дозволяє враховувати динамічну зміну конкурентоформувального середовища. Проаналізовано стан світового та вітчизняного ринку бурякового цукру. Систематизовано основні тенденції та визначено проблеми розвитку конкурентоспроможності підприємств, що входять до його складу, розглянуто можливі напрями подальшого розвитку конкурентоформувального середовища. Визначено досвід, основні тенденції, проблеми та особливості інтеграційних процесів у виробництві цукру. Обгрунтовано доцільність використання кластерного підходу, запропоновано імітаційну модель кластерної взаємодії для прогнозування зміни результативності діяльності взаємопов'язаних підприємств та механізм удосконалення цінових відносин між учасниками кластеру через складові конкурентоформувального середовища, модель оптимізації сировинної зони цукрового заводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.41-13 + У9(4УКР)325.153.251.54-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Алексеєнко Л. М. 
Наукові основи економічного розвитку України та світу : монографія / Л. М. Алексеєнко, В. Б. Альошин, І. Я. Антоненко, М. О. Багорка, О. Ю. Балазюк, Є. А. Белютюков, С. В. Богачов, Ю. В. Бондар, М. О. Власенко, Н. В. Герасимяк, Н. М. Грущинська, М. М. Данилюк, М. В. Дубина, В. І. Ємцев, К. В. Єрмілова, Р. С. Зубков; ред.: О. В. Царенко, С.В. Коляденко, В.П. Ільчук; Акад. муніцип. упр., Вінниц. нац. аграр. ун-т, Черніг. нац. техн. ун-т, ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". - Дніпропетровськ : НГУ, 2014. - 339 c. - укp.

Розглянуто технології цілеорієнтованого управління розвитком регіональних промислових комплексів. Охарактеризовано високий рівень корупції як чинник неефективної системи захисту прав власності в сучасних економічних системах. Вивчено податкові витрати як елемент системи бухгалтерського обліку. Проаналізовано фіскальну ефективність акцизів в Україні. Визначено пріоритети розвитку державних цінних паперів в Україні. Досліджено проблеми формування ресурсного потенціалу в контексті розвитку конкурентоспроможності підприємств м'ясної промисловості. Запропоновано шляхи прискорення інноваційного розвитку підприємств у галузі рослинництва. Проведено економічне оцінювання ефективності використання інвестицій на сільськогосподарських підприємствах. Приділено увагу проблемам формування передумов розвитку накопичувальних пенсійних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У5 я43 + У9(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Руднєва М. Г. 
Винний туризм Молдови / М. Г. Руднєва, В. І. Ємцев, Д. І. Басюк // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2015. - 21, № 2. - С. 176-182. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Здійснено аналіз сучасного стану винного туризму Молдови, розкрито його основні напрями та види, виявлено низку закономірностей і взаємозалежностей між виноробним виробництвом та туризмом. Розглянуто територіальну структуру галузі, зокрема визначено провідні центри та туристичні дестинації у 4-х виноробних регіонах - Бельц, Кодру, Штефан Воде і Троянів Вал. Наведено приклади типових винних турів, а також тих, що спеціалізуються лише на конкретному виді напоїв або лікувальних властивостях вина. Проаналізовано проблеми галузі, включаючи недостатнє просування туристичного продукту як на рівні окремих фірм, так і на загальнонаціональному. Виявлено перспективи розвитку та можливості їх реалізації шляхом участі в різноманітних міжнародних програмах, в тому числі і з залучення інвестицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874(4МОЛ) + У9(4МОЛ)441.358.5 + Ч518.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ємцев В. І. 
Впровадження комплексних систем управління якістю продукції як об'єктивна необхідність розвитку конкурентоспроможності підприємств / В. І. Ємцев, І. В. Ємцева // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2015. - 21, № 5. - С. 108-118. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Виявлено основні проблеми низької конкурентоспроможності вітчизняних молокопереробних підприємств та їх продукції: скорочення обсягів виробництва молока та його низька якість, невідповідність вітчизняної молочної продукції вимогам і стандартам ЄС щодо її якості та безпеки, невідповідність організації контролю якості продукції на підприємствах стандартам ISO та HACCP, низька продуктивність худоби, недостатня підтримка державою селекційно-племінної та генетичної роботи, потреба у значних обсягах капіталовкладень у розвиток молочного скотарства тощо. Обгрунтовано пріоритетні напрями вирішення вказаних проблем на рівні підприємств молочного підкомплексу АПК України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-106 + У9(4УКР)306.751.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ємцев В. І. 
Напрями реформування молочного підкомплексу АПК України в умовах його адаптації до вимог конкурентоформуючого середовища ринку ЄС / В. І. Ємцев, І. В. Ємцева // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2015. - 21, № 3. - С. 72-82. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Виявлено основні проблеми виходу підприємств вітчизняної молочної промисловості на ринок ЄС: скорочення обсягів виробництва молока, його низька якість, невідповідність вітчизняної молочної продукції вимогам і стандартам ЄС щодо її якості та безпеки, низька продуктивність худоби, потреба у значних обсягах капіталовкладень у розвиток молочного скотарства тощо. Обгрунтовано пріоритетні напрями вирішення даної проблеми на рівні підприємств молочного підкомплексу АПК України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ємцев В. І. 
Соціально-економічні аспекти виробництва органічної продукції в Україні / В. І. Ємцев, Г. Ф. Ємцева // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 2. - С. 75-85. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження соціально-економічних аспектів виробництва органічної продукції у світі та в Україні, визначення основних проблем, що стримують розвиток виробництва органічних продуктів, тенденцій і перспектив становлення вітчизняного ринку органічної продукції (ОП). Методологічна основа дослідження - система зaгaльнонaукових і спеціальних методів, а саме: аналізу і синтезу, індукції та дедукції (у разі структурування предметної площини дослідження на підгрунті ідентифікації та формалізації проблем розвитку органічного виробництва); економіко-статистичного, порівняльного й економічного аналізу (під час аналізу стану, тенденцій, a також проблем розвитку виробництва ОП); aнaлітичних і логічних узагальнень (за визначення та дослідження факторів впливу на розвиток і формування ринку ОП) тощо. Застосування цих методів надало змогу дослідити сучасний стан і тенденції розвитку органічного сільського господарства та виробництва ОП у світі та в Україні. Аналіз статистичних даних підтвердив загальну зацікавленість виробників органічним виробництвом і зростаючий попит населення в ОП. Визначено основні проблеми розвитку виробництва ОП в Україні (низький рівень доходів населення, відсутність достатньої підтримки та стимулювання органічного виробництва з боку держави, нерозвиненість внутрішнього ринку, недостатня розвиненість інфраструктури ринку ОП, наявність недобросовісних операторів на ринку, слабкий розвиток внутрішньої і міжнародної інтеграції та обмежений доступ на зовнішні ринки ОП, недостатня просвітницька робота серед населення щодо здорового способу життя, значний дефіцит висококваліфікованих агрономічних кадрів, що спеціалізуються на виробництві ОП, відносно складна та тривала за часом процедура одержання відповідного сертифіката тощо) та запропоновано шляхи їх подолання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського