Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Єрохіна О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Резнікова А. Л. 
Антигомотоксичні препарати в комплексному лікуванні дітей та підлітків з автоімунним тироїдитом / А. Л. Резнікова, Л. Н. Мишалова, О. І. Єрохіна, М. Ю. Сульженко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - С. 72-73. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Єрохіна О. І. 
Особливості фізичного, інтелектуального розвитку та психоемоційного стану дітей, що постійно мешкають в регіоні легкої йодної ендемії / О. І. Єрохіна // Соврем. педиатрия. - 2008. - № 3. - С. 18-21. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу легкої йодної ендемії на фізичний розвиток, психологічні та інтелектуальні характеристики особистості дітей та підлітків Луганської області. Результати дослідження дітей з ендемічним зобом дозволили виявити суттєві зміни в їх розвитку та виділити статево-вікові групи щодо ризику виникнення ускладнень. Зроблено висновки про необхідність корекції йодного дефіциту як неодмінної умови покращання показників фізичного та нервово-психічного розвитку дітей з розробкою комплексного підходу до профілактичних та лікувальних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.31 + Р733.415.120.265

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Резнікова А. Л. 
Результати скринінгової програми обстеження дітей та підлітків Луганської області з визначення рівня йодної ендемії / А. Л. Резнікова, М. Є. Маменко, О. І. Єрохіна, В. І. Ткаченко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 141. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Маменко М. Є. 
Вікові та статеві особливості формування тироїдної патології у дітей / М. Є. Маменко, О. І. Єрохіна // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 6. - С. 30-35. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Приведены данные исследования эпидемиологии йодного дефицита в Луганской области (рекомендации ВОЗ/МСКЙДЗ/ЮНИСЕФ, 2001, 2007) и изучения основных показателей функциональной активности щитовидной железы, выполненные на базе общеобразовательных школ промышленных городов Луганской области. Получены данные о наличии йодного дефицита легкой степени в регионе (медиана йодурии 83,0 мкг/л) и высокой частоты диффузного зоба у младших школьников (27,3 %). Продемонстрирована высокая распространенность скрытой гипотироксинемии и субклинического гипотиреоза у детей разных возрастных групп. Показано отклонение от традиционных гендерных черт формирования зобной эндемии. Сделан вывод о потенцирующем и модифицирующем влиянии эндокринных дизрапторов на формирование тиреоидной патологии. Обоснована необходимость разработки комплексной системы профилактики заболеваний щитовидной железы у детей в регионе легкого йодного дефицита и высокого уровня антропогенного загрязнения окружающей среды.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р733.415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Єрохіна О. І. 
Клініко-патогенетичні аспекти йододефіцитних захворювань у дітей шкільного віку в умовах легкої йодної ендемії : автореф. дис... канд. мед. наук / О. І. Єрохіна; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2008. - 20 c. - укp.

На підставі вивчення клініко-патогенетичних особливостей ураження органів і систем організму дітей за умов йодної ендемії на різних етапах формування патологічних станів обгрунтовано новий підхід до розв'язання актуальної задачі сучасної педіатрії - підвищення ефективності лікувально-профілактичних заходів у дітей з йододефіцитними захворюваннями (ЙДЗ). Одержано дані про стан йодної ендемії на Луганщині за критеріями ВООЗ і вивчено структуру ЙДЗ у дітей. Визначено легкий ступінь тяжкості йодного дефіциту за рівнем йодурії та високий рівень частоти цих захворювань у дітей різних вікових груп, що зумовлено впливом інших зобогенних факторів на формування ендемічного процесу в регіоні. Доведено наявність функціональних змін гіпофізарно-тиреоїдної системи в дітей з різним ступенем структурних змін щитовидної залози (ЩЗ) за умов йододефіциту, визначено їх вікові та статеві особливості. Виявлено взаємозв'язок між розвитком ендемічного зоба та функціональним станом серцево-судинної та вегетативної нервової системи. Установлено, що відсутність компенсації йодного дефіциту в молодшому шкільному віці зумовлює прогресування патології ЩЗ у підлітковому з розвитком субклінічного гіпотиреозу та маніфестацією структурних змін у залозі на фоні підвищення рівня стресового стану та психоемоційних розладів, зростання кількості випадків серцево-судинної патології. Доведено, що тривала наявність йодного дефіциту у харчуванні дітей регіону призводить до порушень інтелектуального розвитку в дітей з ендемічним зобом і в їх однолітків без видимих проявів ЙДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.8 + Р733.415.12-3 + Р120.121.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бєлих Н. А. 
Вплив гіпофізарно-тиреоїдної дизадаптації плода на розвиток та стан здоров'я дітей грудного віку / Н. А. Бєлих, М. Є. Маменко, О. І. Єрохіна // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 1. - С. 145-148. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено результати клініко-анамнестичного спостереження за 64 дітьми грудного віку, народженими в стані транзиторної неонатальної гіпертиреотропінемії. Продемонстровано, що дизадаптація гіпофізарно-тиреоїдної системи новонародженого корелює з патологією вагітності та пологів, гіпогалактією у матері, ускладненим акушерським анамнезом, внутрішньоутробною гіпоксією, анемією, пролонгованою гіпербілірубінемією новонародженого; призводить до затримки темпів фізичного розвитку та зростання частоти гострих респіраторних та алергічних захворювань на першому році життя. Зроблено висновок про необхідність профілактичних заходів та динамічного спостереження за дітьми з транзиторною неонатальною гіпертиреотропінемією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Маменко М. Є. 
Епідеміологічні маркери існування йодного дефіциту на сході України / М. Є. Маменко, О. І. Єрохіна, Н. А. Бєлих, Т. М. Кузюбєрдіна, І. М. Гукова // Перинатология и педиатрия. - 2010. - № 3. - С. 74-77. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати регіонального 30-кластерного дослідження дефіциту йоду, виконаного на сході України відповідно до стандартів ВООЗ/МРКЙДЗ/ЮНІСЕФ 2001 та 2007 рр. Проведено аналіз даних загальнонаціонального скринінгу новонароджених на гіпотиреоз по Луганській області. Продемонстровано, що за станом йодного забезпечення населення (медіана йодурії 83 мкг/л) область можна віднести до регіонів із легким йодним дефіцитом. Рівень поширеності зоба у дітей молодшого шкільного віку (27,7 %) та транзиторної гіпертиреотропінемії новонароджених (26,4 %) в області відповідає середній тяжкості йододефіцитних захворювань у популяції. Зроблено висновок щодо можливості використання даних загальнонаціонального скринінгу новонароджених на гіпотиреоз для аналізу ситуації щодо стану йодного забезпечення населення в країні. Надвисока частота ЙДЗ у популяції вимагає проведення в країні масових та індивідуальних заходів йодної профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Маменко М. Є. 
Перинатальні аспекти йододефіцитних захворювань / М. Є. Маменко, Н. А. Бєлих, О. І. Єрохіна // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 1. - С. 38-41. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обговорено зміни в гіпофізарно-тиреоїдній системі вагітних та новонароджених за умов легкої йодної недостатності. Продемонстровано низький рівень йодного забезпечення вагітних, пов'язаний із ним гормональний дисбаланс в організмі матері, висока частота транзиторної гіпертиреотропінемії новонароджених, ускладнений перебіг перинатального періоду за умов недостатнього тиреоїдного забезпечення. Показано необхідність проведення профілактичних заходів під час вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12 + Р733.415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Єрохіна О. І. 
Стан вегетативного гомеостазу та серцево-судинної системи у дітей із дифузним нетоксичним зобом / О. І. Єрохіна, Т. В. Буднік, Л. О. Гейвах // Соврем. педиатрия. - 2014. - № 1. - С. 128-131. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити стан вегетативної регуляції серцево-судинної системи у дітей із дифузним нетоксичним зобом (ДНЗ). Загалом обстежено 603 дитини віком 6 - 16 років. Оцінку варіабельності серцевого ритму (ВСР) проведено в 70 дітей (середній вік - 9,3 року): 46 дітей із ДНЗ, група контролю - 24 дитини аналогічного віку та статі без ознак тиреоїдної патології, гострих і хронічних захворювань. Розміри і структуру щитовидної залози (ЩЗ) визначено за допомогою ультрасонографії (апарат Aloka SSD-1400, лінійний датчик із частотою 7,5 мГц) з оцінкою відповідно ВООЗ, 2001 р. Дослідження хвильової структури ВРС виконано згідно з рекомендаціями робочої групи Європейського товариства кардіологів і Північноамериканського товариства кардіостимуляції та електрофізіології (1996 р.) за допомогою комп'ютерного електрокардіографічного комплексу "Cardiolife", версії 1.2хх. У дітей із ДНЗ встановлено більшу частоту функціональних порушень з боку серцево-судинної та вегетативної нервової систем. Навантажувальні проби супроводжувались виникненням синусової тахікардії з досягненням максимальних значень ЧСС у 46 (100 %) обстежених. Ознаки вегетативної дизрегуляції проявлялися гіперсимпатикотонією у стані спокою - у 2 (4,4 %) дітей, недостатньою - у 10 (21,7 %) або надмірною - у 12 (26,1 %) активацією симпатичного відділу вегетативної нервової системи після навантажувальної проби, на тлі зниженої реактивності парасимпатичної ланки. Висновки: порушення вегетативної регуляції є одним із можливих механізмів зниження адаптаційних можливостей до нестачі йоду в довкіллі та фактором підвищеного ризику серцево-судинної патології в дітей із захворюваннями ЩЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26 + Р733.410 + Р733.628.063

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Зубова Г. О. 
Клінічний випадок синдрому Костелло в дитини / Г. О. Зубова, О. І. Єрохіна, М. Ю. Сульженко // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 82-85. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено дані літератури та власне клінічне спостереження рідкісного спадкового захворювання - синдрому Костелло в дитини грудного віку. Даний синдром характеризується порушенням харчування, затримкою постнатального розвитку, характерними рисами обличчя з товстими губами, надлишкової складчатістю і гіперпігментацією шкіри, серцевою патологією, затримкою інтелектуального розвитку. Розглянуто діагностичні аспекти даної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського