Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Єрошенко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кальченко В. В. 
Модульне 3D моделювання зняття припуску і формоутворення внутрішніх канавок шарошок бурових доліт зі схрещеними осями інструмента і деталі / В. В. Кальченко, А. М. Єрошенко // Нафтогаз. енергетика. - 2008. - № 4. - С. 63-67. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вперше запропоновано модульні 3D моделі профілювання абразивного круга, зняття припуску і формоутворення внутрішніх канавок шарошок бурових доліт зі схрещеними осями інструмента і деталі, що забезпечує обробку поверхонь з круговим профілем за еквідистантними кривими.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-561.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єрошенко А. М. 
Підвищення ефективності шліфування зі схрещеними осями інструмента і деталі з профілем у вигляді дуги кола : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.03.01 / А. М. Єрошенко; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2009. - 20 c. - укp.

Уперше науково обгрунтовано можливість розв'язання прямої та зворотної задач теорії формоутворення поверхонь з профілем у вигляді дуги кола з використанням загальних і окремих модульних 3D моделей зняття припуску, формоутворення та профілювання інструмента, які мають вигляд добутку трьох сферичних модулів (інструментального, орієнтації та формоутворення) у матричному вигляді. Розвинуто спосіб профілювання круга, який передбачає заміну точок інструментальної поверхні дугою кола, радіус якої менше радіуса профілю заготовки та визначено області його застосування залежно від точності профілю. Розроблено загальну залежність визначення продуктивності шліфування з урахуванням опису заготовки, деталі й інструмента сферичними модулями та методику визначення точності обробки, яка передбачає врахування похибок форм круга, його спрацювання, похибки ланок системи формоутворення за умов правки круга та формоуторення поверхні деталі, а також динамічні характеристики процесу шліфування. Визначено товщину шару, що зрізається різальною кромкою, з урахуванням різальних і деформувальних зерен. На підставі одержаних параметрів шару, що зрізається, визначено локальні та загальні сили різання та теплонапруженість процесу. Теоретично й експериментально обгрунтовано можливість обробки кільцевого жолоба змінного радіусного профілю з використанням методу копіювання за всією довжиною твірної абразивним кругом, радіус профілю якого менший радіуса профілю заготовки, а радуіс проекції лінії контакту на осьову площину дорівнює радіусу жолоба на ділянці, що калібрує.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.300.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бойко С. 
Моделювання фізико-механічних властивостей модифікованої деревини методом скінченних елементів / С. Бойко, А. Єрошенко // Техн. науки та технології. - 2016. - № 2. - С. 184-188. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано модель фізико-механічних властивостей деревини за скінченно-елементного аналізу. Запропоновано методику розрахунку на міцність зразків деревини різних порід методом скінченних елементів з урахуванням анізотропних властивостей деревини. Проведено числові дослідження зразка деревини на розтяг з метою встановлення межі міцності різних порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: М110.62

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Єрошенко А. 
Дослідження фізико-механічних властивостей деревинних композиційних матеріалів / А. Єрошенко, С. Бойко // Техн. науки та технології. - 2016. - № 2. - С. 199-204. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено систематизацію й аналіз сучасних технологій виготовлення деревинних композитних матеріалів. Визначено загальні підходи до вимірювання основних фізико-механічних властивостей деревинних композитів. Запропоновано формули для визначення межі міцності та модуля пружності деревинних композитних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: М133.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кальченко В. 
Теоретичне та експериментальне дослідження процесу зняття припуску, зносу круга, точності формоутворення та теплонапруженості під час шліфування циліндричних та ступінчатих валів зі схрещеними осями деталі та круга / В. Кальченко, В. Кальченко, А. Єрошенко, Н. Сіра // Техн. науки та технології. - 2016. - № 4. - С. 35-43. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Практичне застосування нових високопродуктивних способів шліфування циліндричних та ступінчастих валів потребує їх теоретичного та експериментального дослідження за основними показниками обробки: продуктивності шліфування, інтенсивності зносу інструменту та теплонапруженості. При теоретичних розрахунках врахування теплонапруженості процесу здійснюється через коефіцієнт, який враховує зміну фізико-механічних властивостей оброблюваного матеріалу з підвищенням його температури нагрівання. З метою забезпечення максимальної продуктивності шліфування проведено планування повного факторного експерименту з трьома факторами (повздовжня подача на оберт та швидкість деталі, а також кут орієнтації інструменту) та перевірена значущість коефіцієнтів регресії.


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.300.145.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Єрошенко А. 
Моделювання сил різання в робочих процесах абразивного шліфування / А. Єрошенко, А. Палій // Техн. науки та технології. - 2016. - № 4. - С. 53-61. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано математичну модель, що дозволяє розрахувати силу різання на плямі контакту абразивного круга і заготовки з урахуванням форми абразивного зерна, його розмірів, вильоту зерен зі зв'язки, відносного положення зерен на поверхні круга та глибини занурення зерен у матеріал заготовки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.3-122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бойко С. 
Підготовка виробництва меблевих фасадів за допомогою сучасних CAM-систем / С. Бойко, А. Єрошенко, П. Ігнатенко // Техн. науки та технології. - 2018. - № 1. - С. 159-167. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На сучасному виробництві фасади кухонних та інших меблів переважно виготовляються із сучасних матеріалів. Однак типові варіанти не завжди відповідають індивідуальному стилю. З використанням верстатів з ЧПК можна легко виготовити різьблені фасади у своєму неповторному стилі. Використання верстатів з ЧПК є ефективним рішенням для імітації різьблення по дереву. В Україні у процесі підготовки рельєфів для меблевих фасадів і виробів з деревини використовуються як конструкторські системи загального призначення (ArtCAM, AutoCAD, T-Flex CAD, ArchiCAD, SolidWorks, DecoDesign, 3D Studio Max тощо), так і спеціалізовані системи проектування (Woody, bCAD, PRO100, К3-Меблі тощо). Також слід вказати деякі програмні пакети для підготовки керуючих програм для верстатів з ЧПК, такі як ArtCAM, FeatureCAM, PowerMill, MasterCAM і т. ін. Впровадження САПР саме для проектування складних рельєфів і форм для меблевих фасадів і виробів з деревини є актуальним у сьогоденні. Запропоновано методику підготовки виробництва меблевих фасадів складної геометричної форми та рослинних орнаментів за допомогою програмного пакета ArtCam компанії Autodesk. Описано етапи проектування, моделювання й виготовлення декоративних елементів з використанням фотографій і авторських ескізів. Розроблено керуючу програму обробки декоративного елемента для фрезерно-гравіювального верстата з ЧПК. Обгрунтовано вибір режимів різання та ріжучого інструменту. Розглянуто ефективність використання сучасного програмного забезпечення і верстатів з ЧПК для меблевого виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Єрошенко А. 
Точність формоутворення поверхонь тіл обертання при шліфуванні з використанням мастильно-охолоджуючого технологічного середовища / А. Єрошенко, О. Дорошенко // Техн. науки та технології. - 2019. - № 3. - С. 18-26. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Дослідження спрямовані на виявлення та встановлення чинників, що найбільше впливають на точність формоутворення поверхонь тіл обертання при шліфуванні, є актуальним завданням у машинобудуванні. Точність формоутворення поверхонь тіл обертання залежить від точності лінійних розмірів, якості оброблюваної поверхні, точності форми та взаємного розташування поверхонь. Ці параметри залежні від багатьох змінних факторів, що впливають на процес обробки. При круглому шліфуванні високої точності можливо досягти лише при великій втраті продуктивності. У відомих дослідженнях точності формоутворення поверхонь тіл обертання при шліфуванні фактори, що впливають на якість оброблюваної поверхні, розглядаються незалежно один від одного. Дослідження процесу круглого шліфування з метою виявлення найбільш впливових факторів та встановлення їх оптимальних значень. Виявлення основних та другорядних чинників, що впливають на процес формоутворення поверхонь тіл обертання при круглому шліфуванні. Встановлення граничних значень обраних факторів. Проведення статистичного аналізу одержаних даних та створення математичної моделі процесу. Проведення повного факторного експерименту з метою оптимізації процесу шліфування. Експериментально досліджено точність формоутворення поверхонь тіл обертання при круглому шліфуванні на основі виявлення найбільш впливових змінних факторів у категоріях: верстат та оснащення, заготовка. Здійснено статистичне оцінювання факторів за планом Plackett-Burman (7/8). Виявлено залежності між факторами (побудовані графіки маргінальних середніх та графіки взаємодій факторів). Виявлено найбільш впливовий фактор. Проведено повний факторний експеримент, оптимізацію процесу з метою встановлення оптимальних показників найбільш впливових факторів. Висновки: у результаті проведених досліджень виявлено найбільш впливовий фактор процесу круглого шліфування поверхонь тіл обертання. Розв'язана задача оптимізації, побудовано оптимальний профіль бажаності.


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.300.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Технологія й обладнання прогресивних методів обробки матеріалів : навч. посіб. / П. Л. Ігнатенко, А. М. Єрошенко, С. В. Бойко, О. А. Ігнатенко; Чернігів. нац. технол. ун-т. - Чернігів, 2017. - 153 c. - Бібліогр.: с. 152-153 - укp.

Подано класифікацію прогресивних методів обробки матеріалів і їх основні технологічні характеристики. Увагу приділено комбінованим методам обробки, які є основою робочих процесів високих технологій. Описано процеси алмазного вигладжування, обкатування кульками й обробки тиском із вібраціями. Охарактеризовано методи опоряджувальної обробки поверхонь. Подано інформацію про цегментацію, азотування та ціанування. Наведено результати досліджень у сфері вимірювання шорсткості при механічній обробці матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Єрошенко А. 
Точність формоутворення поверхонь тіл обертання при шліфуванні з використанням мастильно-охолоджуючого технологічного середовища / А. Єрошенко, О. Дорошенко // Техн. науки та технології. - 2019. - № 3. - С. 18-26. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Дослідження спрямовані на виявлення та встановлення чинників, що найбільше впливають на точність формоутворення поверхонь тіл обертання при шліфуванні, є актуальним завданням у машинобудуванні. Точність формоутворення поверхонь тіл обертання залежить від точності лінійних розмірів, якості оброблюваної поверхні, точності форми та взаємного розташування поверхонь. Ці параметри залежні від багатьох змінних факторів, що впливають на процес обробки. При круглому шліфуванні високої точності можливо досягти лише при великій втраті продуктивності. У відомих дослідженнях точності формоутворення поверхонь тіл обертання при шліфуванні фактори, що впливають на якість оброблюваної поверхні, розглядаються незалежно один від одного. Дослідження процесу круглого шліфування з метою виявлення найбільш впливових факторів та встановлення їх оптимальних значень. Виявлення основних та другорядних чинників, що впливають на процес формоутворення поверхонь тіл обертання при круглому шліфуванні. Встановлення граничних значень обраних факторів. Проведення статистичного аналізу одержаних даних та створення математичної моделі процесу. Проведення повного факторного експерименту з метою оптимізації процесу шліфування. Експериментально досліджено точність формоутворення поверхонь тіл обертання при круглому шліфуванні на основі виявлення найбільш впливових змінних факторів у категоріях: верстат та оснащення, заготовка. Здійснено статистичне оцінювання факторів за планом Plackett-Burman (7/8). Виявлено залежності між факторами (побудовані графіки маргінальних середніх та графіки взаємодій факторів). Виявлено найбільш впливовий фактор. Проведено повний факторний експеримент, оптимізацію процесу з метою встановлення оптимальних показників найбільш впливових факторів. Висновки: у результаті проведених досліджень виявлено найбільш впливовий фактор процесу круглого шліфування поверхонь тіл обертання. Розв'язана задача оптимізації, побудовано оптимальний профіль бажаності.


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.300.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Полюшко В. 
Проведення топологічної оптимізації кронштейна та підготовлення до 3D-друку / В. Полюшко, А. Єрошенко // Техн. науки та технології. - 2020. - № 3. - С. 79-88. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Зниження маси та збільшення питомої міцності конструкцій, що використовуються в різних галузях машинобудування - на сьогодні найважливіші завдання конструкторів всього світу. Рішення цих проблем безпосередньо пов'язане із завданням пошуку оптимальних геометричних параметрів проєктованого виробу. Застосування топологічної оптимізації дозволить зменшити вагу виробу зі збереженням вимог до міцності деталі. Отримати топологічно оптимізовану деталь, зменшивши масу на 30 - 50 %. Зберегти статичні характеристики та конструктивну міцність деталі. Опираючись на досвід та роботу спеціалістів у цьому напрямі, проблема, яка зазначена вище, може бути вирішена за допомогою топологічної оптимізації та адитивних технологій. Нині малодослідженим питанням залишається параметризація фізичної моделі для вирішення завдань топологічної оптимізації. Зроблено дослідження топології з метою отримання найкращого відношення міцності до маси кронштейна, зменшивши при цьому масу на 50 %. Зроблено порівняння результатів досліджень у різних програмних пакетах. Підготовлені вихідні моделі для швидкого прототипування за допомогою 3D-друку. Проведено топологічну оптимізацію кронштейна. Зменшено його масу на 50 %, зберігаючи всі статичні характеристики та параметри. Спроєктовано деталь у програмному пакеті SolidWorks. Проведено оптимізацію у двох програмних пакетах: SolidWorks та Fusion 360, порівняно отримані результати. Роздруковано оптимізовану деталь на 3D-принтері, використовуючи програмний пакет Simplify 3D. Висновки: оптимізовано конструкцію кронштейна в програмних пакетах SolidWorks і Fusion 360, зменшивши його масу на 50 %. Кронштейн, оптимізований в SolidWorks, виглядає естетично краще. Коефіцієнт запасу міцності кронштейна, оптимізованого в SolidWorks, дорівнює 12, а в Fusion 360 - 15. Це свідчить про те, що необхідно виконувати нове дослідження топології, видаляючи 60 - 65 % матеріалу. При підготовці до прототипування методом 3D-друку на виході отримали текстовий документ з g-кодом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кальченко В. 
Процес балансування шпинделів шліфувальних та швидкісних фрезерувальних верстатів у двох площинах корекції / В. Кальченко, С. Цибуля, Є. Сахно, А. Єрошенко // Техн. науки та технології. - 2020. - № 4. - С. 19-27. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У зв'язку зі створенням нових видів металообробного устаткування та інших машин, що забезпечують збільшення продуктивності праці, виникає проблема центрування та балансування неврівноважених технологічних систем при їх виготовленні й режимній зміні дисбалансів під час експлуатації. Нині для більшості шліфувальних верстатів та верстатів для швидкісного фрезерування передбачається балансування шліфувального кола та фрезерного інструменту в ручному режимі. Недоліком такого способу є необхідність у зупинці обладнання чи зміні технологічного та експлуатаційного режимів роботи. Більш ефективним способом є вбудова балансуючих пристроїв у кінематичну структуру шліфувального чи фрезерного верстата та проведення балансування в автоматичному режимі під час ходу машини. При реалізації автоматичного балансування шпинделів шліфувальних та швидкісних фрезерувальних верстатів на ходу машини у двох площинах корекції необхідна дорога, складна вібровимірювальна апаратура, електронні блоки управління та порівняння коливань машин. До того ж технологія автоматичного балансування на ходу машини для компенсації моментної та динамічної неврівноваженості вимагає вирішення проблеми зниження залишкового дисбалансу з одночасним підвищенням надійності привода та інших пристроїв. Розглянуто останні публікації з цієї теми, які представлено у відкритому доступі, включно з мережею Інтернет. Значна частка існуючих на сьогодні підходів щодо зрівноважування шпинделів шліфувальних та фрезерувальних верстатів у процесі експлуатації вимагає зупинки машини й балансування в ручному режимі. При визначенні навантаження на шпиндель через дисбаланс також треба врахувати те, що динамічні сили різання (наприклад, викликані переривчастим режимом роботи фрези чи зносом шліфувального кола) часто виявляються значно вище відцентрованих сил, викликаних доступними залишковими дисбалансами. При автоматичному балансуванні шпинделів шліфувальних та швидкісних фрезерувальних верстатів необхідно правильно обирати положення площин корекції відносно шліфувального та фрезерувального інструменту. Тому визначення параметрів дисбалансу у двох площинах корекції та умови автоматичного балансування є актуальною частиною загальної задачі, що вирішується в цьому дослідженні. Мета роботи - формування методики автоматичного зрівноважування шпинделів шліфувальних та швидкісних фрезерувальних верстатів у двох площинах корекції з визначенням головного вектора дисбалансу та представленням геометричних (масових) характеристик ротора через еквівалентні складові у двох площинах корекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.3-52 + К634-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бойко С. 
Відновлення дерев'яних прикрас фасадів старовинних будинків Чернігова / С. Бойко, С. Іващенко, А. Єрошенко // Техн. науки та технології. - 2020. - № 4. - С. 238-246. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Підвищення продуктивності і рівня автоматизації процесу виготовлення і відновлення елементів дерев'яної архітектури за допомогою сучасного прогресивного обладнання є одним з ефективних шляхів відродження історичних об'єктів дерев'яної архітектури в сучасних умовах. Необхідність фізичного відновлення великої кількості елементів дерев'яного різьблення на фасадах історичних об'єктів потребує затрат ресурсів як матеріальних, так і людських. Тому розробка високотехнологічних способів відновлення дерев'яного різьблення на історичних фасадах будівель, які дозволяють зберегти ці ресурси, є актуальним завданням з погляду забезпечення високої ефективності процесів механічної обробки виробів із деревини та матеріалів на її основі. Дерев'яні різьблення на фасадах будинків раніше виготовлялись вручну майстром. Більшість існуючої літератури й зазначені в ній рекомендації належать до ручних методів виготовлення декору фасадів, але зважаючи на велику кількість повторюваних елементів, вони є непродуктивними. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Нині є значна кількість прикладів і пропозицій відновлення цегляних фасадів історичних будівель. Робота з дерев'яними фасадами оздобленими різьбленням має свої особливості, які висвітлені не повною мірою і потребують надання практичних рекомендацій з урахуванням технічних можливостей сучасного обладнання. Мета статті - аналіз особливостей використання сучасного технологічного обладнання для виготовлення і відновлення елементів дерев'яної архітектури. Розглянуто технологію виготовлення дерев'яних елементів декору фасадів будинків за допомогою сучасних систем автоматизованого проєктування і верстатів з ЧПК. Проаналізовано вплив на характер обробки оброблюваних матеріалів, виду інструменту йрежимів обробки. Висновки: у межах участі у некомерційному проєкті "Дерев'яне мереживо Чернігова" було вперше використано верстати з ЧПК і сучасні системи автоматизованого проєктування для відновлення дерев'яної архітектури Чернігівщини. Проаналізовано вплив на характер обробки оброблюваних матеріалів, виду інструменту і режимів обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.035-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Трихліб В. І. 
Динаміка клініко-лабораторних показників у тяжкохворих та померлих від нової коронавірусної інфекції COVID-19 на фоні лікування 8 мг дексаметазону / В. І. Трихліб, Т. І. Лисенко, А. О. Єрошенко, О. С. Мартинчик, К. П. Бєляєва, Н. Р. Цюрак, Т. І. Шевельова, С. С. Попова, С. М. Самойлова, С. М. Чайка, О. С. Голубенко, А. В. Мороз // Актуал. інфектологія. - 2021. - 9, № 1. - С. 44-54. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено огляд літератури щодо ефективності глюкокортикоїдів при вірусних інфекціях, в тому числі при новій коронавірусній інфекції COVID-19. Наведено результати досліджень щодо динаміки лабораторних показників у хворих, які одужали та померли. Середній вік хворих, які отримували 8 мг дексаметазону та одужали, був менший, ніж у тих, які померли. Середній день, на який були госпіталізовані у відділення реанімації та інтенсивної терапії хворі, які отримували 8 мг дексаметазону, в обох групах був однаковим (у середньому на 7-му добу). Привертає увагу те, що у хворих, які одужали, до госпіталізації частіше реєструвалась фебрильна температура, тоді як у тих, які померли, - частіше субфебрильна. Температура при госпіталізації у всіх категорій хворих досягала в середньому субфебрильних цифр. Частота дихання при госпіталізації у всіх категорій хворих суттєво не відрізнялась і в середньому становила близько 19/хв (до 20/хв у 50 % хворих, які одужали, та у 58,3 % тих, які померли). У тих, які одужали, при госпіталізації частіше реєструвалась нормальна частота пульсу, але тахікардія - рідше, ніж у тих, які померли. У хворих, які в подальшому померли, вже при надходженні на лікування частіше реєструвався нижчий рівень сатурації. В перші 3 дні після госпіталізації серед хворих, які отримували 8 мг дексаметазону та одужали, дещо частіше реєструвались лейкоцитоз і кількість осіб із гранулоцитозом, спостерігалась збільшена кількість паличкоядерних нейтрофілів і кількість осіб із нею. Серед хворих, які в подальшому померли, частіше реєструвались лейкопенія, більш виражена лімфопенія та кількість осіб із нею, більш виражена тромбоцитопенія. У хворих, які в подальшому померли, у терміні спостереження відзначалось поступове зростання кількості лейкоцитів, але поступове зменшення кількості лімфоцитів, рівень креатинкінази з 7 - 9-ї доби перебування у стаціонарі збільшувався, рівень лактатдегідрогенази на 4 - 6-ту добу перебування у стаціонарі суттєво збільшувався з подальшим його зниженням до рівня, що був вищим, ніж у тих, які одужали. У хворих, які одужали, спочатку відзначалось зростання рівня лейкоцитів із поступовим його зниженням, поступове зростання рівня лімфоцитів, зниження рівня креатинкінази, лактатдегідрогенази. В усіх категорій хворих у динаміці спостерігалось поступове зменшення кількості паличкоядерних нейтрофілів, також із часом спостерігалось поступове зростання кількості тромбоцитів, але в тих, які одужали, їх рівень був дещо вищим; в обох групах з часом спостерігалось зростання рівня сечовини, але в тих, які померли, її рівень з 7-ї доби та пізніше був значно вищим, ніж у тих, які одужали; у хворих обох груп із часом спостерігалось зростання рівня креатиніну, але в тих, які померли, його рівень з 7-ї доби та пізніше був значно вищим, ніж у тих, які одужали; в обох групах з часом спостерігалось зниження рівня С-реактивного білка, але в тих, які померли, вже з самого початку перебування у стаціонарі та протягом усіх періодів спостереження його рівень був вищим порівняно з тими, які одужали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-52 COVID-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Трихліб В. І. 
Лабораторні показники у хворих із нетяжкою новою коронавірусною інфекцією COVID-19 / В. І. Трихліб, Н. Р. Цюрак, К. П. Бєляєва, Т. І. Лисенко, А. О. Єрошенко, О. С. Мартинчик, В. А. Черняк, Т. І. Шевельова, С. С. Попова, С. М. Самойлова, С. М. Чайка, О. С. Голубенко, А. В. Мороз // Актуал. інфектологія. - 2021. - 9, № 3. - С. 5-11. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Приведені літературні дані щодо змін лабораторних показників при новій коронавірусній інфекції COVID-19 та результати особистих досліджень. Встановлено, що в перші три дні після госпіталізації в більшості хворих відмічались нормоцитоз, нормальна кількість лімфоцитів. При легкій формі дещо більше було хворих із нормальною або зі збільшеною кількістю лейкоцитів, гранулоцитів, але при середньотяжкому перебігу частіше реєстрували лейкопенію, лімфопенію, гранулоцитоз, гранулоцитопенію, тромбоцитоз, тромбоцитопенію. У той же час при легкій формі була більша кількість хворих зі збільшеним рівнем паличкоядерних нейтрофілів. При легкому перебігу хворих зі збільшеною кількістю паличкоядерних нейтрофілів після 3-ї доби перебування в стаціонарі вже не реєстрували. Лейкоцитоз, лімфопенію, гранулоцитоз уже не реєстрували після 6-ї доби перебування в стаціонарі, у даний термін також суттєво зменшилась кількість хворих із лейкопенією, тромбоцитопенією, у більшості хворих був нормоцитоз. У хворих із середньотяжким перебігом лейкоцитоз, лейкопенія спостерігались більш тривалий час, ніж при легкому перебігу, ще навіть після 10-ї доби перебування в стаціонарі. У більшості хворих реєструвався нормоцитоз. До 6-ї доби перебування в стаціонарі було більше хворих із гранулоцитозом (у більш пізній термін такі хворі не реєструвались), збільшеною кількістю паличкоядерних нейтрофілів. Після 6-ї доби відмічалось більше хворих із лімфоцитозом, тромбоцитозом та лімфоцитопенією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31covid-19

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Трихліб В. І. 
Негоспітальна пневмонія під час епідемії нової коронавірусної інфекції COVID-19 в осіб, які перебували на стаціонарному лікуванні / В. І. Трихліб, К. П. Бєляєва, Н. В. Попенко, Н. Р. Цюрак, Т. І. Лисенко, А. О. Єрошенко, О. С. Мартинчик, В. А. Черняк, Т. І. Шевельова, С. С. Попова, С. М. Самойлова, С. М. Чайка, О. С. Голубенко, А. Мороз // Актуал. інфектологія. - 2021. - 9, № 3. - С. 20-27. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено огляд літератури стосовно негоспітальної пневмонії, власні результати дослідження особливостей клініко-лабораторних, інструментальних проявів негоспітальної пневмонії під час епідемії нової коронавірусної інфекції COVID-19.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31covid-19 + Р412.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Курмач М. М. 
Вплив будови гідрофобних пористих кремнеземних матеріалів типу SBA-15 і похідних поліметилсилоксану на величину тиску інтрузії води / М. М. Курмач, М. М. Цирін, А. В. Єрошенко, О. В. Швець, Ж. В. Черненко, П. С. Яремов, Л. С. Давидовський, С. П. Бісик, А. М. Жученко, Г. М. Мельниченко, С. В. Колотілов // Теорет. та експерим. хімія. - 2021. - 57, № 2. - С. 110-115. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Трихліб В. І. 
Особливості клінічних проявів нової коронавірусної інфекції COVID-19 у хворих при їх госпіталізації під час епідемії залежно від віку / В. І. Трихліб, Н. Р. Цюрак, К. П. Бєляєва, Т. І. Лисенко, А. О. Єрошенко, О. С. Мартинчик // Медицина невідклад. станів. - 2021. - 17, № 7. - С. 32-36. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31covid-19

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Трихліб В. І. 
Особливості клінічних проявів нової коронавірусної інфекції у хворих при їх госпіталізації під час епідемії COVID-19 залежно від ступеня тяжкості / В. І. Трихліб, Н. Р. Цюрак, К. П. Бєляєва, Т. І. Лисенко, А. О. Єрошенко, О. С. Мартинчик // Медицина невідклад. станів. - 2021. - 17, № 8. - С. 73-80. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31сovid-19

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Трихліб В. І. 
Клініко-лабораторні прояви в тяжкохворих із COVID-19 та померлих / В. І. Трихліб, Т. І. Лисенко, А. О. Єрошенко, О. С. Мартинчик, К. П. Бєляєва, Н. Р. Цюрак, С. О. Невмержицький, В. В. Грушкевич, О. І. Самойленко, О. В. Кульова, Ю. І. Даниленко, В. І. Лисько, Ю. О. Боклан // Медицина невідклад. станів. - 2021. - 17, № 4. - С. 51-64. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено огляд літератури стосовно симптомів, лабораторних показників крові тяжкохворих, які одужали, та померлих із новою коронавірусною інфекцією COVID-19. Лікарям при прогнозуванні перебігу хвороби слід враховувати таке: у перші 3 дні після госпіталізації у хворих, які одужали, дещо частіше реєструвались лейкоцитоз та лейкопенія, нормальна та збільшена кількість лімфоцитів, частіше виявляються хворі зі збільшеною кількістю паличкоядерних нейтрофілів, а у хворих, які в подальшому померли, частіше реєструвались нормоцитоз, гранулоцитоз, лімфопенія, тромбоцитопенія, більш висока швидкість осідання еритроцитів. Важливе значення при прогнозуванні має оцінка лабораторних показників у динаміці: у динаміці у хворих, які одужали, на 4 - 6-ту добу спостерігалось менш виражене зростання лейкоцитів і в подальшому, навпаки, їх зниження; на 4 - 6-ту добу перебування в стаціонарі відмічалось зниження кількості лімфоцитів із наступним їх зростанням; високі показники креатинфосфокінази на початку госпіталізації з 7 - 9-ї доби значно зменшились до референтних значень; із часу перебування в стаціонарі спостерігалось зменшення показників лактатдегідрогенази, середнє значення протромбінового індексу мало тенденцію до зниження, але в межах норми. У хворих, які померли, вже з 4і6-ї доби відмічаються зростання кількості лейкоцитів, зменшення рівня лімфоцитів, частіше реєструвалась тромбоцитопенія, яка зберігалась із часом, та її значне зменшення, особливо після 9-ї доби; у всі періоди спостереження були вищі показники швидкості осідання еритроцитів (медіана близько 30 - 40 мм/год); із 7-ї доби спостерігаються значні коливання максимальних показників креатинфосфокінази із суттєвим їх збільшенням; уже на початку госпіталізації дані хворі мали вищі показники лактатдегідрогенази порівняно з першою групою та зберігали свою перевагу протягом усіх періодів спостереження зі значними коливаннями максимальних значень; при порівнюванні даних хворих за періодами спостереження відмічались незначні коливання показників протромбінового індексу, які найчастіше реєструвались у близько 80 % хворих із подальшим збільшенням після 9-ї доби, але в межах норми, також на початку госпіталізації відмічались і значні коливання мінімальних значень протромбінового індексу до дуже низьких показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського