Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Іванишин Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Майданник В. Г. 
Варіабельність ритму серця у дітей з артеріальною гіпотензією / В. Г. Майданник, Л. Я. Іванишин // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 2. - С. 12-14. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.031-433.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Майданник В. Г. 
Стан гормонального гомеостазу у дітей з артеріальною гіпотензією / В. Г. Майданник, Л. Я. Іванишин // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 6. - С. 5-9. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що у дітей з артеріальною гіпотензією спостерігається напруження гіпофізарно-тироїдної системи. Характерною особливістю її функціонування у цих хворих є підвищення активності щитовидної залози у разі нормальних показників тиротропної функції гіпофізу. Оцінка вмісту кортизолу в крові обстежених виявила достовірне перевищення у них його середніх значень у порівнянні з контрольними показниками. У ході аналізу стану гіпофізарно-гонадної системи виявлено порушення гормонального гомеостазу (ГГ) у дівчат пре- та пубертатного віку як евакуйованих із Прип'яті, так і у жителів Івано-Франківщини. У дівчат із Прип'яті встановлено достовірні відхилення від норми вмісту таких гормонів, як тестостерон, фолікулостимулювальний, лютеїнізуючий (ЛГ), пролактин та естрадіол, а у дівчат із Івано-Франківщини - ЛГ і пролактин. Виявлені різнопланові порушення гормонального статусу (ГС) у дівчат у більшості випадків, очевидно, є наслідком функціональних розладів органів ендокринної системи, що не мають вираженої симптоматики і тому залишаються поза полем зору педіатрів. У випадку зміни ГГ, причиною якого є комплекс факторів, зумовлених аварією на ЧАЕС, збільшується ризик формування дисфункцій інших органів і систем, зокрема з боку вегетативної нервової системи. Не виключено, що відзначені зрушення ГС можуть мати віддалені наслідки під час подальшого формування жіночого організму, а також становлення репродуктивної функції. В результаті нейроендокринної дезінтеграції є можливим у майбутньому збільшення випадків пухлин ендокринних залоз, а також гормонозалежних органів. У зв'язку з цим

є необхідним формування груп ризику з метою своєчасної корекції гормональних порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.031-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Волосянко А. Б. 
Прогнозування розвитку виражених дизадаптивних змін у дітей із мікроаномаліями розвитку серця / А. Б. Волосянко, О. Б. Синоверська, Л. Я. Іванишин, Т. В. Коломийченко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 4. - С. 83-84. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Синоверська О. Б. 
Стан діастолічної функції лівого шлуночка у дітей із мікроаномаліями розвитку серця / О. Б. Синоверська, Л. Я. Литвинець, Л. Я. Іванишин // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 79-80. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Іванишин Л. Я. 
Особливості клінічних проявів, психоемоційного статусу та вегетативної регуляції у дітей з артеріальною гіпотензією : Автореф. дис... канд. мед. наук / Л. Я. Іванишин; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Наведено результати дослідження вегетативного гомеостазу у дітей з різним рівнем артеріального тиску (АТ). Визначено реалізацію компенсаторних можливостей серцево-судинної системи дітей залежно від рівня АТ. Проаналізовано результати кардіоінтервалографії, ЕКГ та холтерівського моніторування електрокардіограми. Вивчено варіабельність серцевого ритму як показника балансу симпатичної та парасимпатичної частини вегетативної нервової системи за показниками спектрального та часового аналізу. Окреслено основні варіанти змін психоемоційного статусу та проаналізовано взаємовідношення психічної та соматичної сфери у дітей з артеріальною гіпотензією (АГ). Вивчено характер змін вегетативного статусу дітей з АГ з використанням аналізу показників кліноортостатичної проби, викликаних симпатичних шкіряних потенціалів, часового та спектрального аналізу добової варіабельності ритму серця. Верифіковано напруження стану гіпофізарно-тиреоїдної системи, що проявляється, насамперед, у підвищенні активності щитовидної залози та кіркової речовини наднирників за нормальних показників тиреотропної функції гіпофізу. Діагностовано дисліпідемію та визначено залежність змін ліпідного спектра від рівня АТ та статі обстежених дітей. Розроблено комплексний підхід щодо вивчення АГ і на підставі одержаних результатів запропоновано шляхи удосконалення методики діагностики АГ у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.031-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Синоверська О. Б. 
Основні характеристики артеріального тиску у дітей із малими серцевими аномаліями / О. Б. Синоверська, Л. Я. Іванишин, І. В. Шлімкевич // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 4. - С. 125-127. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено основні зміни рівня артеріального тиску (АТ) у дітей із різними варіантами малих аномалій розвитку серця. Доведено, що 28,6 % пацієнтів мали схильність до артеріальної гіпертензії (АГ). Насамперед - це діти з міксоматозною дегенерацією мітрального, пролапсами мітрального та трикуспідального клапанів. У 48,4 % обстежених із малими серцевими аномаліями спостережено схильність до АГ. Найчастіше ця патологія зустрічалася у дітей із дилатацією кореня аорти та аневризмою синусів Вальсальви. Відмічено вірогідне, у порівнянні зі здоровими дітьми, перевищення рівня додаткового тиску та його добової варіабельності в пацієнтів усіх обстежених груп, що свідчить про виражену гіперреактивність дітей із серцевими мікроаномаліями. Доведено, що під час комплексного обстеження пацієнтів із дисплазією сполучної тканини серця необхідно вимірювати додатковий АТ і проводити його добове моніторування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030 + Р733.410.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Синоверська О. Б. 
Результати добового моніторування артеріального тиску у дітей із різними варіантами малих серцевих аномалій / О. Б. Синоверська, Л. Я. Іванишин, І. С. Лембрик // Галиц. лікар. вісн.. - 2009. - 16, № 1. - С. 68-71. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено клінічні особливості перебігу та основних змін рівня артеріального тиску в дітей із різними варіантами малих аномалій розвитку серця. Доведено, що вимірювання додаткового артеріального тиску та його добове моніторування повинні стати обов'язковими в комплексі обстежень пацієнтів із дисплазією сполучної тканини серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Волосянко А. Б. 
Аналіз ефективності впровадження кредитно-модульної системи у викладанні предмету "Педіатрія" / А. Б. Волосянко, Л. Я. Іванишин, О. Б. Синоверська, З. Р. Кочерга, В. В. Ходан, О. О. Цицюра // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 1. - С. 92-94. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано ефективність впровадження основних положень кредитно-модульної системи організації навчального процесу у викладанні предмету "педіатрія". Відмічено ряд позитивних та негативних моментів у навчанні на клінічних кафедрах за новою системою за результатами проведеного опитування викладачів кафедр педіатричного профілю та студентів IV курсу медичного факультету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73 р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Іванишин Л. Я. 
Аналіз стану медичної допомоги дітям з нефрологічною патологією у Івано-Франківській області за останні 10 років / Л. Я. Іванишин, О. О. Дащенко, Р. С. Величкович, І. В. Шлімкевич, К. Р. Павликівська, Л. Є. Доценко // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 4. - С. 124-127. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено статистичні показники роботи дитячої нефрологічної служби Івано-Франківської області за 1999 - 2009 рр. Відзначено зростання показника кількості хвороб сечової системи від 16,6 до 23,7 %. Встановлено стабілізацію показника захворюваності хронічним пієлонефритом (0,8 - 0,77 %) на фоні зростання захворюваності інфекціями нирок (4,3 - 5,05 %); зменшення питомої ваги хронічного гломерулонефриту та стабілізацію показників гострого гломерулонефриту. Відзначено високий відсоток (46,7 - 65,4 %) госпіталізованих дітей з сільської місцевості, збільшення питомої ваги планової госпіталізації (74,7 - 88 %), зростання показника госпіталізації дітей в середньотяжкому стані (83,4 - 88,5 %). Проаналізовано та показано відповідність до стандартів якості якісних та кількісних показників роботи нефрологічної служби області. Відзначено чітку тенденцію до зменшення термінів лікування практично по всіх нозологіях, що зумовлено покращанням якості діагностичного процесу та застосуванням нових ефективних схем лікування нефрологічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54 + Р11(4УКР)442.869

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Волосянко А. Б. 
Етіологічні та клінічні особливості перебігу нічного енурезу у дитячому віці: (огляд л-ри) / А. Б. Волосянко, О. О. Цицюра, О. Б. Синоверська, І. С. Лембрик, Л. Я. Іванишин, О. В. Кузенко // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 3. - С. 157-159. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Надано сучасні дані щодо нічного енурезу у дітей, поширеність якого складає серед дітей 6-річного віку до 10 %. Представлено існуючі варіанти класифікації цього стану, описано етіологію і ймовірні патологічні механізми розвитку захворювання, питання діагностики, а також диференційної діагностики нічного енурезу у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.024.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шлімкевич І. В. 
Особливості клінічних проявів та стану мікроциркуляції у дітей з артеріальною гіпертензією / І. В. Шлімкевич, О. Б. Синоверська, Л. Я. Іванишин, О. С. Хохрякова // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 3. - С. 120-123. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано спільні та відмінні клінічні особливості первинної артеріальної гіпертензії (ПАГ) і нейроциркуляторної дистонії (НЦД) за гіпертензивним типом у дітей підліткового віку. Визначено, що клінічна картина в межах різних варіантів артеріальної гіпертензії складається з церебрастенічного, астеноневротичного, кардіального, вегетативного, судинного синдромів та їх поєднання. Встановлено, що у дітей з НЦД частіше виявляються прояви вегетативного та судинного синдромів, у пацієнтів з ПАГ - церебралгії та кардіалгії. Доведено, що зміни мікроциркуляції визначаються варіантом гіпертензії та є досить раннім маркером ступеня ураження органів-мішеней. Так, у підлітків із ПАГ визначено ознаки гіпертонічної ретинопатії, в той час як пацієнтам із НЦД була властивою венозна дистонія з переважанням артеріального вазоспазму судин очного дна. Під час капіляроскопії нігтьового ложа у хворих із ПАГ визначено відхилення у розташуванні капілярних мереж із зниженням кількості функціонуючих капілярів, в той час як у дітей із НЦД переважали надмірна звивистість капілярних бранш із спазмом артеріального відділу мікроциркуляторного русла (МЦР). Показано доцільність дослідження стану МЦР у дітей із різними варіантами артеріальної гіпертензії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Іванишин Л. Я. 
Особливості перебігу артеріальної гіпотензії у дітей залежно від психоемоційного статусу / Л. Я. Іванишин, О. Б. Синоверська, Н. М. Іваницька, О. В. Сєрний // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 1. - С. 28-30. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано особливості перебігу артеріальної гіпотензії залежно від психоемоційного статусу у 97 дітей віком 9 - 15 років. Встановлено схильність до інтровертовності у 61,9 %, до екстравертовності - у 38,1 % пацієнтів, наявність високого рівня тривожності у 71,1 % та стабільної нервової системи (НС) - у 28,9 % дітей. Проведено паралелі між особливостями психологічного статусу, основними клінічними проявами захворювання та вегетативним гомеостазом. Визначено, що у дітей з інтроверсією скарги на головний біль спостерігались у 91,0 %, кардіалгії - у 62,7 %, напади серцебиття - 19,4 %, проти 75,4 %, 43,8 %, 7,0 %, відповідно, у пацієнтів із екстраверсією. В інтровертів у 64,7 % випадків спостерігалася гіперсимпатикотонічна вегетативна реактивність (проти 50,0 %), вегетативна забезпеченість була недостатньою достовірно частіше у інтровертів (46,6 % проти 28,1 %), а у екстравертів надлишковою (71,9 % проти 53,4 %). Показано, що діти з високою тривожністю значно частіше, ніж діти із стабільною НС, скаржились на підвищену втомлюваність, головний біль, головокружіння, біль в ділянці серця та живота, непереносимість їзди в громадському транспорті. Вегетативна реактивність гіперсимпатикотонічного типу частіше відзначалась у дітей з високим нейротизмом (63,2 % і 48,6 %), вегетативна забезпеченість діяльності у них значно частіше була недостатньою (46,2 % проти 20,5 %), тоді як у дітей із стабільною НС - надлишковою (79,5 % проти 53,8 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-3 + Р733.64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Іванишин Л. Я. 
Особливості перебігу аутосомно-домінантного полікистозу нирок у дітей / Л. Я. Іванишин, О. О. Дащенко, Р. С. Величкович, К. Р. Павликівська, Л. Є. Доценко, Ю. Р. Доценко, І. С. Величкович // Галиц. лікар. вісн.. - 2011. - 18, № 3. - С. 33-35. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено особливості клінічних проявів аутосомно-домінантного полікистозу нирок (АДПН) у 26 дітей. Аутосомно-домінантний тип успадкування підтверджений наявністю полікистозу у батьків 84,6 % хворих дітей. Відзначено маніфестацію захворювання у 80,8 % випадків, у 19,2 % АДПН виявлено під час обстеження з приводу інших захворювань. Клінічна картина захворювання включала больовий абдомінальний синдром (у 34,6 %), артеріальну гіпертензію (у 19,2 %), сечовий (мікрогематурія (у 15,4 %), протеїнурія (у 23,1 %)) та інтоксикаційний синдром (у 42,3 % випадків). Встановлено високу частоту розвитку пієлонефриту у дітей з АДПН (69,2 %). За даними УЗД, у всіх хворих спостережено наявність кист в обох нирках та збільшення розмірів нирок у 46,2 % дітей. Відмічено розвиток хронічної ниркової недостатності у 23,1 % дітей з АДПН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.695.4

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Семкович Я. В. 
Патогенетична терапія бронхообструктивного синдрому у дітей / Я. В. Семкович, А. Б. Волосянко, М. Я. Семкович, Л. Я. Іванишин // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 2. - С. 86-89. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено дані щодо вивчення впливу фенспіриду гідрохлориду (Ереспалу) та дезобструктивної терапії (Вентолін, Пульмікорт або Фліксотид і Лазолван шляхом небулайзерного розпилення) на патогенетичні ланки бронхообструктивного синдрому у випадку пневмонії у дітей раннього віку. Обстежено 42 дитини віком від 3-х місяців до 3-х років, хворих на позалікарняну пневмонію, яким крім базової терапії в комплекс лікування були включені фенспіриду гідрохлорид (Ереспал) та небулайзерна терапія. В результаті дослідження у дітей експериментальної групи клінічно доведено позитивну динаміку вже на другу добу лікування (зменшення ознак обструкції, покращання реологічних властивостей харкотиння, нормалізація сну та покращання апетиту) у порівнянні з контрольною групою, де ознаки обструкції зберігались до 4 доби лікування. Виявлено позитивну динаміку фізикальних даних (зменшення інтенсивності хрипів) у дітей експериментальної групи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дащенко О. О. 
Поширеність інфекцій сечової системи у дітей Івано-Франківської області / О. О. Дащенко, Р. С. Величкович, К. Р. Павликівська, Л. Є. Доценко, Л. Я. Іванишин // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 4. - С. 118-120. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Волосянко А. Б. 
Удосконалення методів контролю рівня знань студентів при вивченні циклу "Неонатологія" в контексті навчання за кредитно-модульною системою / А. Б. Волосянко, З. Р. Кочерга, О. Б. Синоверська, О. О. Цицюра, Л. Я. Іванишин, О. В. Кузенко // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 3. - С. 136-138. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто переваги застосування технології нормативного та критеріально-орієнтованого тестування, що дозволяє ранжуванти студентів залежно від їх успіхів у навчанні та визначати об'єм вивченого ними навчального матеріалу, тобто вимірювати як обширність, так і глибину засвоєння знань студентами. Доведено, що розробка концепції для укладання професійно спрямованих тестових завдань базується на цілісному підході, що забезпечує науковий і навчальний компоненти. Цілісний підхід у розробці такої концепції включає деталізацію тестових завдань та урахування індивідуально-типологічних особливостей студента. У цьому разі тестові завдання орієнтовані на чітко визначений перелік питань, складений на базі навчальної програми. Показано, що проблеми організації контролю знань і вмінь студентів вищого медичного навчального закладу пов'язані з необхідністю підвищення теоретичного та практичного рівнів готовності до організації контролю викладачами клінічних дисциплін, узгодження діяльності викладача та студента на всіх етапах контролю, зі специфікою засвоєння знань із клінічних дисциплін. Оптимізація технології тестування, проведена шляхом створення критеріально-орієнтованих тестових завдань, призводить до поліпшення засвоєння навчального матеріалу студентами та об'єктивізації контролю рівня знань викладачами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73 р3-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Іванишин Л. Я. 
Сучасні уявлення про етіологію, патогенез та діагностичні критерії артеріальної гіпотензії в дітей / Л. Я. Іванишин // Архів клініч. медицини. - 2002. - № 1. - С. 12-14. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Проаналізовано вітчизняну та зарубіжну літературу з метою вивчення причин, механізмів розвитку, діагностичних критеріїв артеріальної гіпотензії у дітей. Аналіз літератури засвідчив важливість проблеми артеріальної гіпотензії у дітей і підлітків та недостатнє вивчення на сучасному рівні багатьох її аспектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Волосянко А. Б. 
Лікування нічного енурезу в дитячому віці: (огляд л-ри) / А. Б. Волосянко, О. О. Цицюра, О. Б. Синоверська, І. С. Лембрик, Л. Я. Іванишин, Б. М. Зіняк // Архів клініч. медицини. - 2010. - № 2. - С. 4-9. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

На даний час під нетриманням сечі розуміють мимовільне виділення сечі із сечовипускного каналу без позивів на сечопуск. Енурез - стійке мимовільне сечовипускання, яке відзначається у індивідуума в різний час доби (нічний, денний, поєднаний) в силу різних етіологічний причин. Серед причин нічного енурезу урологи називають різні стани: нічна поліурія, порушення сну, зниження ємності сечового міхура або його дисфункція, а також обструкція верхніх сечових шляхів. Діти, хворі на нічний енурез, відчувають соціальну ізоляцію, в них часто знижена самооцінка у зв'язку з патологічним станом. Лікування нічного енурезу дозволяє дітям самоствердитися і відчути себе впевненіше, навіть якщо симптоми повністю не зникають. Для правильного підбору терапії слід враховувати звички пацієнта: питтєвий режим, режим сечопуску та інше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.024.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Синоверська О. Б. 
Особливості психоемоційного статусу та когнітивні функції у дітей із різними варіантами артеріальної гіпертензії / О. Б. Синоверська, І. В. Шлімкевич, Л. Я. Іванишин, С. Б. Шкандрій // Архів клініч. медицини. - 2010. - № 2. - С. 67-70. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведено аналіз спільних та відмінних клінічних особливостей, характеристик психоемоційного статусу та когнітивних функцій у дітей із різними варіантами артеріальної гіпертензії (АГ). В рамках дослідження обстежено 112 дітей віком 13 - 17 років, серед яких 28 - із первинною АГ, 54 - із нейроциркуляторною дистонією за гіпертензивним типом та 30 - із гіпоталамічним синдромом пубертатного періоду. Доведено, що клінічна картина в межах різних варіантів АГ складається із церебростенічного, астеноневротичного, кардіального, вегетативного, судинного синдромів та їх поєднання. Визначено основні клінічні симптоми та детерміновано зміни психоемоційного статусу та когнітивних функцій у дітей залежно від нозологічного варіанта АГ. Встановлено, що у дітей з нейроциркуляторною дистонією частіше виявляються прояви вегетативного та судинного синдромів, у пацієнтів з первинною АГ - церебралгії та кардіалгії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030 + Р733.645.024.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Волосянко А. Б. 
Серцеві прояви синдрому недиференційованої дисплазії сполучної тканини у дітей / А. Б. Волосянко, О. Б. Синоверська, Л. Я. Іванишин, О. О. Цицюра, О. В. Сєрний // Архів клініч. медицини. - 2010. - № 1. - С. 25-29. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано основні клінічні синдроми у дітей із мікроаномаліями розвитку серця. Здійснено диференціацію клінічної симптоматики залежно від клінічної форми серцевої мікроаномалії. Встановлено, що максимальною частота кардіального синдрому була у дітей з пролапсом мітрального клапана та міксоматозною дегенерацією мітрального клапана і склала 95,6 та 90,2 %, відповідно, прояви аритмічного синдрому, який у 62,5 % обстежених проявлявся відчуттям серцебиття, у 47,4 % - перебоями в роботі серця, найчастіше спостерігалися у дітей із аномальними хордами лівого шлуночка, пролапсом трикуспідального клапана та ідіопатичною дилатацією легеневої артерії. Одним із домінуючих був вегетативний синдром, який включав скарги на головний біль (у 66,8 % дітей), задишку в стані спокою чи при незначному фізичному навантаженні (у 77,3 % пацієнтів). Максимальною частота цефалгій спостерігалась у дітей із пролапсом мітрального клапана та міксоматозною дегенерацією мітрального клапана (у 82,4 та 84,3 %, відповідно). Відзначено наявність скарг на головокружіння - у 55,1 %, схильність до артеріальної гіпертензії - у 28,1 %, артеріальної гіпотензії - у 48,3 %, прояви вегетативних кризів - у 30,7 %, синкопальних станів - у 30,1 % дітей. Показано, що основними проявами геморагічного синдрому у дітей з малими аномаліями розвитку серця були носові кровотечі та кровоточивість ясен (у 15,6 та 20,2 % пацієнтів, відповідно). Прояви психоемоційної лабільності визначили у 34,4 %, підвищеної тривожності - у 25,6 % обстежених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського