Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Іващенко Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Іващенко Т. В. 
Вплив екстракту родіоли рожевої на вміст малонового альдегіду та відновленого глутатіону в тканинах щурів за умов токсичного гепатиту / Т. В. Іващенко // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 75-77. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Ключ. слова: екстракт родіоли рожевої, токсичний гепатит, щури, малоновий альдегід, відновлений глутатіон
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Іващенко Т. О. 
Державний соціально-економічний захист населення в умовах ринкової трансформації : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Т. О. Іващенко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2011. - 22 c. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практично-прикладні проблеми системи державного соціально-економічного захисту (СЕЗ) населення за умов ринкової трансформації. Розкрито сутнісний зміст системи СЕЗ, обгрунтовано його внутрішньо системне структурування, світовий досвід функціонування систем СЕЗ населення та визначено шляхи практичного використання у вітчизняній практиці. Наведено підходи до вирішення проблеми забезпечення соціально-економічної справедливості у процесі розподілу доходів і виділено нормативи, стандарти й індикатори визначення дієвості системи СЕЗ за сучасних умов. Описано механізми взаємодії основних соціально-економічних інститутів за умов ринкової трансформації. Визначено аспекти запровадження механізму адресного надання пільг і шляхи його вдосконалення за даних умов, а також основні шляхи вдосконалення механізму державного та недержавного соціально-економічного страхування, забезпечення й обслуговування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 + У9(4УКР)272

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Іващенко Т. Г. 
Екологічно безпечні процеси утилізації фосфогіпсу і конверторного шлаку : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Т. Г. Іващенко; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. - К., 2010. - 22 c. - укp.

Розкрито особливості впливу способів і технологічних рішень на екологічність процесів утилізації фосфогіпсу та конверторного шлаку, якість одержаної під час їх реалізації товарної продукції, як підгрунтя покращення екологічного стану навколо суб'єктів з їх наявністю, а також більш раціонального використання природних ресурсів. Обгрунтовано процес утилізації фосфогіпсу з одержанням гіпсового в'яжучого. Розроблено нові екологічно прийнятні раціональні технології одержання газо- та піногіпсобетону та сухих будівельних сумішей. Зазначено, що як в'яжуче використано напівгідрат сульфату кальцію (СК), одержаного випаленням відвального фосфогіпсу; в основу виготовлення пресованих виробів з фосфогіпсу покладено властивість напівгідрату СК вступати в реакцію з водою з одержанням дигідрату СК. Проаналізовано процес утилізації конверторного шлаку (КШ) з використанням його як дрібнодисперсного наповнювача до пінополімерних ізоляцій, а також як абразивного матеріалу у суміші з відходами виробництва карбіду кремнію. Проведено оцінку еколого-гігієнічних аспектів утилізації фосфогіпсу та КШ і визначено, що впровадження запропонованих удосконалених технологічних процесів призводить до суттєвого покращення екологічного стану навколо стану об'єктів з їх наявністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322.349 + К327.209.3 + Н393

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Писаренко Т. В. 
Науково-технічна діяльність: потенціал, результативність, комерціалізація результатів наукових досліджень : [монографія] / Т. В. Писаренко, Т. К. Куранда, В. М. Євтушенко, Н. І. Вавіліна, Т. О. Іващенко, В. М. Куранда; ред.: Т. В. Писаренко; Держ. агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України, Укр. ін-т наук.-техн. і екон. інформації. - К. : УкрІНТЕІ, 2011. - 223 c. - Бібліогр.: с. 185-195. - укp.

Охарактеризовано сучасну економіку як економіку знань і технологічного розвитку. Висвітлено основи та практичний досвід проведення моніторингу результативності науково-технічної діяльності в Україні. Охарактеризовано науковий потенціал України, фінансування наукової сфери нашої держави. Досліджено питання щодо економічної ролі наукових розробок, підходів і методів оцінювання та комерціалізації результатів науково-технічної діяльності в різних країнах світута в Україні. Наведено результати аналізу результативності досліджень і розробок, зокрема, кількісні показники наукових робіт, дані публікаційної та патентної активності. Проаналізовано результативність наукових робіт, виконаних у 2010 р. за рахунок коштів державного бюджету, та стан впродження результатів наукових досліджень і розробок в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)261.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хаврусь В. О. 
Синтез вуглецевих нанотрубок шляхом каталітичного розкладу етилену на поверхні нікелевих наночастинок / В. О. Хаврусь, Н. В. Лемеш, С. В. Гордійчук, А. І. Трипольський, Т. С. Іващенко, П. Є. Стрижак // Фізика і хімія твердого тіла. - 2009. - 10, № 2. - С. 417-422. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Ж620

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Іващенко Т. В. 
Позакласна робота з іноземної мови в загальноосвітній школі як засіб саморозвитку учнів / Т. В. Іващенко // Педагогіка вищ. та серед. шк. : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 29. - С. 209-215. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розкрито роль позакласної роботи за умов 12-річної системи освіти. Проаналізовано основні напрямки роботи з дітьми різних вікових груп з урахуванням їх вікових особливостей. В організації позакласної роботи враховано психологічні особливості учнівського колективу. На конкретних прикладах показано, що групові та масові форми позакласної роботи з англійської мови дають можливість удосконалити навчальний процес за рахунок активізації мовленнєвої діяльності учнів. Доведено, що правильно організована позакласна робота з англійської мови створює сприятливі умови для повноцінного, насиченого дозвілля, розвитку лінгвістичної та соціокультурної компетенції, формування особистісних якостей учнів.

Раскрыта роль внеклассной работы в условиях 12-летней системы образования. Проанализированы основные направления работы с детьми разных возрастных групп, учитывая их возрастные особенности. В организации внеклассной работы учтены психологические особенности ученического коллектива. На конкретных примерах показано, что групповые и массовые формы внеклассной работы по английскому языку дают возможность усовершенствовать учебный процесс за счет активизации речевой деятельности учащихся. Доказано, что правильно организованная внеклассная работа по английскому языку создает благоприятные условия для полноценного, насыщенного досуга, развития лингвистической и социокультурной компетентности, формирования личностных качеств учащихся.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-912.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Іващенко Т. Г. 
Оцінка екологічного стану грунтів територій Сакського державного хімічного заводу / Т. Г. Іващенко, І. Д. Пушкарьова // Екол. безпека. - 2014. - № 1. - С. 64-68. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати оцінки екологічного стану грунтів територій Сакського державного хімічного заводу, діяльність якого припинено у 1996 - 1998 рр., але територія заводу покрита відходами виробництва, що були накопичені за всі роки його існування. Зазначено, що під час аналізування проб грунту, було виявлено більш ніж 25 забруднюючих компонентів. Досліджено вплив найбільш небезпечних токсикантів - важких металів, зокрема тих, що відносяться до першого класу небезпеки: кадмій, ртуть, свинець, селен, цинк, миш'як. Екологічний стан грунту та категорія його забруднення оцінювалися за показником сумарного забруднення (Zc), згідно методики Є. Г. Гончарука. Установлено, що в окремих пробах концентрації забруднювачів перевищують установлені гранично допустимі більш ніж у 2,4 - 43 рази. Визначено, що згідно використовуваної методики грунти відносяться до III категорії забрудненості (Zc = 38,67), тобто небезпечної. Відмічено підвищену екологічну небезпеку токсикантів та наведено характеристику їх негативного впливу на рослини та організм людини. Запропоновано розробку проекту рекультивації забруднених грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П038

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Корабльова А. І. 
Основи екології та екологічні засади ефективного управління у галузі природокористування : навч. посіб. / А. І. Корабльова, Г. Г. Шматков, Т. Г. Іващенко, Л. П. Новосельська; ред.: О. І. Бондар; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та управління. - Херсон : Грінь Д.С., 2014. - 417 c. - Бібліогр.: с. 388-395 - укp.

Викладено основні положення і поняття екології, що формують екологічний світогляд людини на сучасному етапі розвитку суспільства. Акцентовано увагу на глобальних екологічних проблемах, пов'язаних з техногенним впливом на біосферу та її складові. Розглянуто екологічну ситуацію в Україні і причини її загострення, а також сучасні підходи до соціально-економічного екологічно збалансованого (стійкого) розвитку цивілізації. Наведено основні положення і поняття екологічного менеджменту. Увагу приділено ролі внутрішнього екологічного аудиту та екологічної експертизи, як інструментів екологічного менеджменту та силі, що сприяє розвитку ринкової економіки, побудованої на екологічному імперативі і охороні навколишнього природного середовища. Розглянуто історію становлення, правовий інститут, об'єкти і суб'єкти, мету, завдання, форми і види екологічного аудиту та екологічної експертизи підприємств. Показано роль Міжнародної організації із стандартизації в розробці міжнародних норм екологічного управління підприємствами ISO серії 14000, частина яких адаптована до умов України і є її національними стандартами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я73 + Б2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Іващенко Т. Г. 
Визначення забруднюючих речовин грунту територій промислових підприємств та ідентифікація їх екологічної небезпеки / Т. Г. Іващенко, І. Д. Пушкарьова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 4. - С. 102-105. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати якісного й кількісного аналізу забруднюючих речовин грунту території промислового підприємства, що зупинило свою діяльність, а саме Сакського державного хімічного заводу. Встановлено, що в пробах грунту знаходиться щонайменше 26 забрудників, п'ять з яких відносяться до речовин першого класу небезпеки. Досліджено концентрації забрудників та виявлено, що в окремих пробах вони перевищують граничнодопустимі у 2 - 295 разів. Висвітлено фактори екологічної небезпеки окремих забрудників, зокрема впливу на організм людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П038.0 + Л10 н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бондар О. І. 
Основи біологічної безпеки (екологічна складова) : навч. посіб. / О. І. Бондар, Л. П. Новосельська, Т. Г. Іващенко; ред.: Г. Г. Шматков; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. - Київ : Грінь Д.С., 2014. - 323 c. - Бібліогр.: с. 320-323 - укp.

Викладено основні принципи державної системи біологічної безпеки. Розглянуто особливості будови клітин еукаріот і прокаріот. Розкрито зміст поняття про бактеріофаги. Надано загальне уявлення про мікроорганізми та їх вплив на стан біосфери. Охарактеризовано спадковість і мінливість як основу еволюції живої природи. Приділено увагу світовій екологічній ситуації та показано роль біотехнології в захисті та оздоровленні біосфери. Висвітлено використання біотехнології в медицині, виробництві та сільському господарстві. Обгрунтовано можливі наслідки вживання генетично модифікованих продуктів для здоров'я людини. Подано інформацію про епідеміологічну безпеку харчових продуктів. Наведено механізми самозахисту організму людини від впливу токсикантів різного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*882 я73 + Р123.10 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Іващенко Т. Ю. 
Оцінка сучасних заходів підтримки сімей з дітьми в Україні / Т. Ю. Іващенко // Демографія та соц. економіка. - 2014. - № 2. - С. 90-100. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Надано оцінку впливу сучасних заходів соціально-демографічної політики України у сфері підтримки сімей з дітьми на дітородну активність населення, визначено причини низької мотивації до дітонароджень серед молодих українських сімей та обгрунтовано перспективні напрями забезпечення базових можливостей для реалізації дітородного потенціалу нації. З використанням статистичних методів дослідження здійснено порівняння обсягу необхідних прямих та альтернативних витрат на виховання і розвиток дитини та фактичних можливостей середньостатистичної української сім'ї. За результатами досліджень зроблено висновки щодо доцільності часткових інвестицій держави у виховання і розвиток дітей віком від 3 до 18 років. Підкреслено важливість запровадження компенсаційних виплат замість звичайної грошової допомоги з метою підвищення захисту державних виплат від нецільового використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-24 + С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Іващенко Т. Г. 
Удосконалення системи безпеки транспортування радіоактивних матеріалів / Т. Г. Іващенко // Автомоб. трансп.. - 2014. - Вып. 35. - С. 7-12. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано сучасну національну систему законодавства у сфері транспортування радіоактивних матеріалів. Наведено схему одержання дозвільної документації для здійснення транспортування. Виявлено недоліки та розроблено рекомендації щодо формування єдиного комплекту документів з питань безпеки транспортування радіоактивних матеріалів, який гармонізовано з міжнародною системою законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: О184.88 + Х839(4УКР)211.9:О184-328.3,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Авер'янова Т. В. 
Реєстр хворих із гострим інфарктом міокарда Київської області: перші результати аналізу / Т. В. Авер'янова, В. М. Биков, С. Д. Близнюк, В. В. Бойко, В. В. Гавриленко, О. Л. Глуговський, О. Є. Драй, О. Г. Дубчак, Л. Г. Єрмолаєва, Ю. І. Залізна, А. В. Залізний, Т. І. Іващенко, В. Б. Клименко // Серце і судини. - 2017. - № 1. - С. 8-17. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Організація Реєстру хворих із гострим інфарктом міокарда (ГІІ) Київської області сприяє підвищенню рівня своєчасної та адекватної допомоги пацієнтам з гострими коронарними синдромами. Постійний реєстровий контроль за термінами госпіталізації, способом реперфузійної терапії, адекватної медикаментозної терапії пацієнтів після виписування зі стаціонару та можливість аналізу віддалених результатів спостереження нададуть змогу ефективно змінити систему лікування хворих із ГІІ відповідно до сучасних клінічних протоколів (наказ МОЗ України від 02.07.2014 р. № 455, Уніфікований клінічний протокол "Гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST", наказ МОЗ України від 03.03.2016 р. № 164, Уніфікований клінічний протокол "Гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST"). Реєстр надав змогу уперше проаналізувати діагностику й ефективність лікування окремо пацієнтів зі STEMI і з NSTEMI, виявити основні проблеми в діагностиці, транспортуванні, визначити основні шляхи розвитку Регіональної реперфузійної мережі в Київській області. Уже на перших етапах аналізу виявлено невідповідності між "офіційними" статистичними даними про летальність пацієнтів з ГІІ і даними Реєстру. Нижчі показники летальності за даними Реєстру більш реалістичні та практично унеможливлюють похибки, притаманні офіційним статистичним даним, які часто пов'язані з поєднанням інформації про летальність хворих з різною нозологією у клініках України. У розпорядженні організаторів Реєстру тепер є сучасні та точні індикатори розвитку ургентної кардіології в області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4КИЇ)026.241.0 + Р410.140.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фосфогіпс. Екологічно безпечні шляхи утилізації та використання : монографія / Т. Г. Іващенко, О. І. Бондар, Л. П. Новосельська, В. І. Вінниченко; ред.: О. І. Бондар; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. - Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2017. - 217 c. - Бібліогр.: с. 212-217 - укp.

Наведено результати комплексних досліджень використання фосфогіпсу в суміші з вапном для меліорації кислих грунтів. Охарактеризовано сировину та методи одержання фосфорної кислоти. Описано структурні та фізико-механічні властивості фосфогіпсу. Визначено основні напрями використання фосфогіпсу. Досліджено застосування фосфогіпсу в будівельній індустрії. Увагу приділено розробці технології одержання гіпсового в'яжучого з фосфогіпсу ЗАТ "Дніпровський завод мінеральних добрив" (м. Дніпродзержинськ) шляхом випалу його у зваженому стані в потоці теплоносія з наступним використанням у виробництві будівельних матеріалів і виробів. Подано інформацію про процес виділення рідкоземельних елементів із екстрактів фосфорної кислоти та фосфогіпсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.32 + Л322.349 + Н332

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА823231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Основи біобезпеки (екологічний складник) : навч. посіб. / Л. П. Новосельська, Т. Г. Іващенко, В. П. Гандзюра, О. П. Кулінич; ред.: О. І. Бондарь; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. - Київ : Ін-т екол. упр. та збаланс. природокористування, 2017. - 179 c. - (Б-ка екол. знань). - укp.

Наведено основні принципи державної системи біологічної безпеки. Визначено основні напрями функціонування біологічної безпеки на рівні держави. Наведено характеристику структури клітин прокаріот і еукаріот та положення вірусів у системі живого. Розкрито екологічне й епідеміологічне значення мікроорганізмів. Приділено увагу ролі спадковості та мінливості в еволюції живої природи. Акцентовано на сучасній біотехнології та питаннях біобезпеки. Розглянуто правове регулювання використання генетично модифікованих організмів в Україні та світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) я73 + Е0*80 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО35885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бондар О. І. 
Основи біологічної та генетичної безпеки (екологічна складова) : навч. посіб. / О. І. Бондар, Л. П. Новосельська, Т. Г. Іващенко; ред.: О. І. Бондар; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. - Херсон : Олді-плюс, 2018. - 395 c. - укp.

Наведено інформацію та результати вибіркових практичних упроваджень з основ біологічної безпеки. Окреслено пріоритетні напрями формування системи біологічної та генетичної безпеки. Описано особливості будови клітин прокаріот і структури клітин еукаріот. Визначено місце вірусів у системі живого та вплив мікроорганізмів на стан біосфери. Розглянуто молекулярні основи спадковості, висвітлено особливості еволюції вірусів на сучасному етапі. Визначено роль біотехнології в захисті й оздоровленні біосфери. Увагу приділено проблемі біологічної та генетичної безпеки генетично модифікованих організмів, питанню нормативно-правового забезпечення безпеки харчової продукції, а також особливостям механізмів самозахисту організму людини від впливу токсикантів різного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*444*80 я73 + Ю751.5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Машков О. А. 
Проблеми управління екологічною безпекою планованої діяльності за допомогою систем підтримки прийняття управлінських інформаційних екологічних рішень / О. А. Машков, Т. Г. Іващенко // Наук. часоп. Акад. нац. безпеки. - 2020. - № 3/4. - С. 7-34. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто проблеми управління екологічною безпекою планованої діяльності за допомогою систем підтримки прийняття управлінських інформаційних екологічних рішень. Визначено, що управління екологічна безпека складається з екологічного аудиту, моніторингу, прогнозу розвитку екологічної ситуації, екологічного менеджменту. Проведення цих заходів передбачає обробку та передачу екологічної інформації для формування управлінських рішень. Розглянуто особливості застосування космічних систем при управлінні екологічною безпекою, а також приклади вирішення завдань космічного екологічного моніторингу території України. Визначено складові системи управління складного об'єкта, екологічна безпека складається з екологічного аудиту, моніторингу, прогнозу розвитку екологічної ситуації, екологічного менеджменту. Проведення цих заходів передбачає обробку та передачу екологічної інформації для формування управлінських екологічних рішень. Управління екологічною безпекою за допомогою системи підтримки прийняття рішень запропоновано здійснювати при проведенні стратегічного екологічного оцінювання, виконанні оцінювання впливу на навколишнє середовище, а також в умовах виявлення та оцінювання екологічних загроз та ризиків. Комплексування усіх каналів управління екологічною безпекою в єдину інтегровану автоматизовану систему передбачає, що інформаційно-вимірювальна підсистема буде інтегрувати усі джерела екологічної інформації, датчики первинної екологічної інформації. Обчислювальна підсистема - повинна об'єднувати (інтегрувати) групи експертів, програмні та апаратні ресурси. Енергетична підсистема об'єднує усі ресурси для формування управлінських рішень, у якості рекомендацій при управлінні екологічною безпекою, особливо в умовах виникненні надзвичайних екологічних ситуацій. Визначено, що управлінські екологічні рішення доцільно формувати з використанням системи підтримки прийняття рішень. Розглянуті питання про екологічні управлінські рішення можуть бути застосовані для створення автоматизованих систем управління екологічною безпекою регіонів, як при здійсненні планової діяльності, так й при виникненні надзвичайних екологічних ситуацій. Матеріал є підгрунтям для практичної діяльності фахівців як дослідників та управлінців в галузі екологічної безпеки з застосуванням аерокосмічних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Шевченко Р. Б. 
Систематизація еволюції наукових поглядів щодо впливу транспортної галузі на економіку / Р. Б. Шевченко, Т. О. Іващенко // Бізнес Інформ. - 2023. - № 3. - С. 71-80. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Мета робота - аналіз та систематизація поглядів науковців на транспортну галузь в історичній ретроспективі та її вплив на економіку. Проведено огляд відомих теорій і досліджень, що стосуються впливу транспортної галузі на економіку, з метою узагальнення сучасних уявлень про її розвиток і виокремлення найбільш значущих, імпактних поглядів, які необхідно враховувати при розробці вітчизняної стратегії розбудови транспортної галузі. При літературному огляді наукових праць було проаналізовано та структуровано напрямки економічної думки. Досліджено різні підходи до оцінки ролі транспорту в економіці та розглянуто основні фактори, які визначають його вплив на соціально-економічний розвиток країни. Окрему увагу в статті приділено аналізу сучасних уявлень про транспортну галузь, зокрема щодо її ролі в контексті глобалізації, розвитку інноваційних технологій, підвищення рівня безпеки та забезпечення екологічної сталості. Розглянуто ключові виклики та тенденції, які впливають на розвиток транспортної галузі, зокрема зростання обсягів вантажних і пасажирських перевезень; розвиток міжнародної торгівлі та транзитного транспорту; зміна споживчих уподобань і поведінки. Систематизовано дослідження сучасних авторів про конкретний економічний вплив аспектів транспортної галузі на економіку країни. На основі аналізу поглядів науковців було виділено основні сфери впливу транспорту на економіку. Кінцевою метою цього систематизованого огляду є забезпечення чіткого та нюансованого розуміння ідей науковців щодо впливу розвитку транспортної галузі на функціонування економіки, а також знаходження перспективних ідей для вітчизняної стратегії розбудови транспортної галузі. Перспективами подальших досліджень є розвиток і вдосконалення методів оцінки впливу транспортної галузі на економіку з урахуванням сучасних викликів і тенденцій, розробка ефективних стратегій розвитку транспортної галузі з урахуванням її впливу на соціально- економічний розвиток країни.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського