Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>A=Ігнатенко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Линник П. М. 
Десорбція молібдену з донних відкладів за впливу різних концентрацій фульвокислот та розчиненого у воді кисню / П. М. Линник, І. І. Ігнатенко // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2006. - Вип. 255. - С. 104-112. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

За результатами експериментальних досліджень встановлено вплив різних чинників на поведінку молібдену в системі донні відклади - вода. Показано, що за умови підвищеного вмісту фульвокислот (ФК) у природній воді відбувається надходження молібдену з донних відкладів. Встановлено, що інтенсивність десорбції зростає зі збільшенням концентрації ФК. Доведено, що дефіцит розчиненого у воді кисню та зниження величини pH води сприяють посиленню процесу міграції молібдену з донних відкладів. Виявлено, що зменшення вмісту молібдену у воді досліджуваних систем після досягнення максимальних його концентрацій обумовлено адсорбцією органічних речовин і зв'язаного з ними металу за умов тривалої взаємодії з донними відкладами. Зроблено припущення про найбільшу вірогідність адсорбції за рахунок високомолекулярних комплексних сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ігнатенко І. А. 
Екологія тварин : навч. посіб. / І. А. Ігнатенко; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького, ННІ природн. наук. - Черкаси, 2009. - 188 c. - укp.

Висвітлено теоретичні засади екології тварин, показано її місце у системі біологічних наук. Розглянуто основні екологічні групи одно- та багатоклітинних тварин. Розкрито особливості перебігу процесів життєдіяльності, зокрема, газообміну, дихання та терморегуляції, у тварин різних таксонів залежно до умов їх існування. Запропоновано методика фенологічних спостережень за тваринами.

Освещены теоретические основы экологии животных, показано ее место в системе биологических наук. Рассмотрены основные экологические группы одно- и многоклеточных животных. Раскрыты особенности протекания процессов жизнедеятельности, в частности, газообмена, дыхания и терморегуляции, у животных разных таксонов в зависимости от условий их существования. Предложена методика фенологических наблюдений за животными.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*80 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА717480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ігнатенко І. В. 
Самотність як умова антропологічного питання: історико-філософський екскурс / І. В. Ігнатенко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2009. - № 1. - С. 110-114. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

У ході дослідження розглянуто трансформацію розуміння проблеми самотності в історії філософії та пояснено специфіку постановки антропологічного питання в її світлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ігнатенко І. І. 
Форми знаходження та закономірності міграції й розподілу молібдену між абіотичними компонентами водних об'єктів : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.07 / І. І. Ігнатенко; Нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Встановлено, що міграція молібдену у поверхневих водах відбувається переважно у розчиненому стані у складі комплексних сполук з розчиненими органічними речовинами (POP). Показано, що більша частина комплексів молібдену аніонної та нейтральної природи характеризується невисокими величинами молекулярної маси. Встановлено комплексоутворювальну здатність POP природної води та гумінових кислот стосовно Mo(VI) та вивчено кінетику комплексоутворення за участю даних природних лігандів. З'ясовано вплив різних чинників водного середовища, зокрема рН, кисневого режиму, підвищеного вмісту фульвокислот та мінералізації води, на міграційну здатність молібдену в системі "донні відклади - вода".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ігнатенко І. В. 
Філософсько-антропологічні контури феномену усамітнення / І. В. Ігнатенко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 2. - С. 91-94. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз феноменів самотності та усамітнення, розгорнутий на тлі культури індустріального суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*333.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ігнатенко І. В. 
Народна медицина українців Середнього Полісся: традиції та сучасність (на польових етнографічних матеріалах) / І. В. Ігнатенко. - Кам'янець-Подільський : Медобори-2006, 2013. - 334 c. - Бібліогр.: с. 245-283 - укp.

Досліджено народну медицину українців Середнього Полісся, передусім земель, забруднених внаслідок аварії на Чорнобильський АЕС. Висвітлено результати історико-етнографічних експедицій на Полісся, а також залучених архівних джерел, охарактеризовано традиційні та сучасні погляди на народних лікарів. Розкрито походження та діагностику хвороб у світоглядних уявленнях поліщуків, способи їх лікування. Проаналізовано традиції та інновації, які мають місце останнім часом у галузі народного лікування. Наголошено, що народній медицині у системі етнокультури належить одне з провідних місць, адже вона визначає соціально-гігієнічні норми, побут культуру, психологічні норми спілкування. Розглянуто народну медицину як складову традиційної культури, у якій поєдналися позитивні емпіричні знання, засоби лікування словом, досвід місцевих спостережень, світоглядні уявлення та вірування різних епох. Досліджено, що етнографічний підхід до названих проблем передбачає вивчення таких питань, як розвиток народних уявлень про анатомію і фізіологію людини, народне розуміння етіології захворювань, погляди на народніх лікарів, методи діагностики та профілактики, санітарно-гігієнічні норми, класифікація лікувальних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р359.2 г(4УКР) + Т597.16 + Т52(45УКР)-716

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА763081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ігнатенко І. І. 
Сезонна динаміка вмісту та форм знаходження молібдену у воді скидного каналу ТЕЦ № 5 / І. І. Ігнатенко // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2011. - № 260. - С. 146-157. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати дослідження вмісту молібдену у воді скидного каналу ТЕЦ № 5 та верхньої ділянки Канівського водосховища в різні пори року. Розглянуто вплив весняного водопілля на вміст і міграцію молібдену у воді. Показано, що внаслідок впливу природних і антропогенних чинників вміст молібдену і розподіл його в складі комплексів з РОР, а також молекулярна маса комплексних сполук молібдену аніонної природи у воді скидного каналу ТЕЦ № 5 відрізняються від аналогічних показників у воді Канівського водосховища.

Приведены результаты исследования содержания молибдена в воде сбросного канала ТЕЦ № 5 и верхнего участка Каневского водохранилища в разные времена года. Рассмотрено влияние весеннего половодья на содержание и миграцию молибдена в воде. Показано, что вследствие влияния природных и антропогенных факторов содержание молибдена, его распределение в составе комплексов с растворённым органическим веществом, а также молекулярная масса комплексных соединений молибдена анионной природы в воде сбросного канала ТЕЦ № 5 отличаются от аналогических показателей воды Каневского водохранилища.

The results of investigation in the molybdenum content in water of the waste ditch of thermal energy station (TES) № 5 and the upper part of the Kaniv reservoir in different seasons changes are given. The influence of the spring flood to the content and migration of molybdenum in water are investigated. It was shown that the molybdenum content and it's distribution in composition of the molybdenum complexes with the dissolved organic matter, the molecular weight of the molybdenum anionic naturecomplexes in water of the waste ditch of TES № 5 differ from the analogical indicators in water of the Kaniv reservoir in consequence of the influence of the natural and anthropogenic factors.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ігнатенко І. В. 
Жіноче тіло у традиційній культурі українців / І. В. Ігнатенко. - К. : Дуліби, 2013. - 226, [1] c. - Бібліогр.: с. 185-221 - укp.

Висвітлено уявлення про деякі аспекти жіночої фізіології в українській культурі. Розглянуто питання дошлюбного інтимного спілкування української молоді. Увагу приділено концепту зачаття та його відображенню в українській традиційній культурі. Подано інформацію про вживання контрацептивів та аборти у традиційному українському соціумі. Досліджено питання лікування методами народної медицини жіночих та венеричних хвороб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45УКР)-521

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ігнатенко І. В. 
Жіноче тіло у традиційній культурі українців / І. В. Ігнатенко. - 2-ге вид. - К. : Дуліби, 2013. - 218 c. - Бібліогр.: с. 180-[219] - укp.

Досліджено традиційні уявлення, які існують в українській культурі про жіночу фізіологію: жіноче тіло та пов'язані з ним народні вірування, обряди, ритуали і народно-медичні практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР)-521 + Т595.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА767026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Біологія людини. Загальна біологія : навч.-метод. посіб. / уклад.: І. А. Ігнатенко, Н. Ю. Бавикіна; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. - Черкаси, 2012. - 191 c. - Бібліогр.: с. 191 - укp.

Наведено рівні організації живої матерії, основні методи біологічних досліджень. Надано відомості про хімічний склад живих організмів, біологічно важливі речовини. Розглянуто будову та життєдіяльність клітин, процеси обміну речовин та перетворення енергії в організмі. Показано особливості будови та процесів життєдіяльності вірусів. Охарактеризовано організм як цілісну саморегульовану біологічну систему. Увагу приділено питанням розмноження та індивідуального розвитку організмів, їх спадковості та мінливості. Висвітлено основи селекції та біотехнології, екології, основи вчення В. І. Вернадського про біосферу. Надано поняття про еволюцію, увагу приділено порівняльно-анатомічним, палеонтологічним та ембріологічним дослідженням історичного розвитку організмів, питанням історичного розвитку органічного світу та біології людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.я72

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА763754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ігнатенко І. 
Навчальні практики як засіб формування професійних компетенцій студентів Навчально-наукового інституту природничих наук / І. Ігнатенко, О. Спрягайло, О. Спрягайло, Л. Сливка // Рідна шк.. - 2011. - № 10. - С. 51-53. - укp.

Проаналізовано навчально-виховні аспекти навчальних практик в Канівському природному заповіднику, Карпатському національному природному парку, біосферному заповіднику "Асканія-Нова". Розглянуто особливості проведення польових практик. Відзначено їх вплив на формування професійних компетенцій майбутніх фахівців у галузі біології та екології. Висвітлено роль навчальних екскурсій як обов'язкової складової навчально-виховного процесу. З огляду на зазначене, констатовано ефективність поєднання проходження практики з теоретичними знаннями для здійснення науково обгрунтованої діяльності в галузі охорони довкілля, застосування краєзнавчого принципу навчання під час викладання предметів біолого-екологічного циклу в ЗНЗ.

Проанализированы учебно-воспитательные аспекты учебных практик в Каневском природном заповеднике, Карпатском национальном природном парке, биосферном заповеднике "Аскания-Нова". Рассмотрены особенности проведения полевых практик. Отмечено их влияние на формирование профессиональных компетенций будущих специалистов в области биологии и экологии. Освещена роль учебных экскурсий как обязательной составляющей учебно-воспитательного процесса. Учитывая указанное, констатирована эффективность сочетания прохождения практики с теоретическими знаниями для осуществления научно обоснованной деятельности в области охраны окружающей среды, применения краеведческого принципа обучения при преподавании предметов биолого-экологического цикла в общеобразовательных школах.

The article analyzes the teaching and educational aspects of educational practices as means of formation of professional competences of future specialists in the field of biology and ecology. Considered peculiarities of field practices on protected areas and ecological trails. The role of educational excursions as a necessary component of the educational process is disclosed.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.266.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ігнатенко І. В. 
Філософсько-антропологічний вимір феномена самотності: від модерну до постмодерну : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / І. В. Ігнатенко; Нац. авіац. ун-т. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Виявлено неоднозначність природи феномену самотності, який є фундаментальною засадою автономії особистості й умовою конституювання її сутності. Обгрунтовано, що діалектика самотності полягає в тому, що вона є необхідною умовою виходу зі стану солідаризації з колективною ідентичністю, тобто сприяє кристалізації самості, завдяки якій людина може стати суб'єктом діалогу, що спонукатиме до зняття самотності. Уточнено зміст понять "самотність", "усамітнення", "аномія", "ізоляція". З'ясовано, що феномен самотності має поліфонічну структуру, яку проаналізовано у межах чотирьох типів: онтологічного, екзистенційного, соціального та космічного. Виявлено, що актуалізація самотності залежить від соціокультурних факторів, що притаманні глобалізованому суспільству, а саме: від урбанізаційних процесів, від мегаполісного способу життя та від віртуального способу комунікації людини постмодерної культури. Вказано на неоднозначність процесу глобалізації суспільства в контексті проблеми самотності особистості. Глобалізаційні процеси, що відкривають можливості комунікативної взаємодії нового масштабу, супроводжуються тенденціями до уніфікації та типізації практик самопокладання, що зменшує ймовірність знайти гідного співрозмовника, а відтак, позбутися самотності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*333.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ігнатенко І. В. 
Правові засади зонування земель у межах населених пунктів : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / І. В. Ігнатенко; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Мета дослідження - комплексне наукове розроблення правових засад зонування земель у межах населених пунктів. Здійснено історико-правовий аналіз розвитку законодавства у зазначеній сфері. Сформульовано та розкрито юридичний зміст дефініції "зонування земель у межах населених пунктів" та проведено відмежування від інших суміжних категорій. Розглянуто деякі види зонування. Визначено особливості суб'єктно-об'єктного складу відповідних правовідносин. Доведено, що зонування земель у межах населених пунктів є способом деталізації основного цільового призначення земель. Здійснено порівняльний аналіз зонування земель за законодавством України та інших країн. Виявлено прогалини в чинному законодавстві та надано окремі науково обгрунтовані пропозиції з удосконалення нормативно-правового регулювання відповідної групи суспільних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х625.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ігнатенко І. В. 
Правове забезпечення зонування земель у межах населених пунктів : монографія / І. В. Ігнатенко; ред.: М. В. Шульга; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків : Фінарт, 2014. - 273 c. - Бібліогр.: с. 232-273 - укp.

Здійснено історико-правовий аналіз розвитку законодавства у сфері забезпечення зонування земель (ЗЗ) у межах населених пунктів (НП). Сформульовано юридичний зміст дефініції "зонування земель у межах населених пунктів" та проведено відмежування від інших суміжних категорій. Визначено ознаки та особливості ЗЗ у межах НП. Здійснено земельно-правову характеристику ЗЗ у межах НП як елемента економіко-правового механізму та екологічного чинника. Розглянуто специфіку наступних видів зонування: природно-сільськогосподарського, функціонального, кадастрового, економіко-планувального, екологічного. Доведено, що ЗЗ у межах НП є перспективною специфічною формою планування територій, способом деталізації основного цільового призначення, функцією державного управління. Проаналізовано особливості суб'ектно-об'ектного складу відповідних правовідносин, розглянуто підстави виникнення, здійснення та припинення правовідносин у зазначеній сфері. Здійснено порівняльно-правовий аналіз ЗЗ за законодавством України та інших країн. Виявлено прогалини в чинному законодавстві та надано окремі обгрунтовані пропозиції з удосконалення нормативно-правового регулювання відповідної групи суспільних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)113

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА788319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ігнатенко І. І. 
Сезонна динаміка вмісту та форм знаходження молібдену у воді скидного каналу ТЕЦ N 5 / І. І. Ігнатенко // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2011. - Вип. 260. - С. 146-157. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати дослідження вмісту молібдену у воді скидного каналу ТЕЦ N 5 і верхньої ділянки Канівського водосховища в різні пори року. Розглянуто вплив весняного водопілля на вміст і міграцію молібдену у воді. Показано, що внаслідок впливу природних та антропогенних чинників вміст молібдену та розподіл його в складі комплексів з розчиненими органічними речовинами, а також молекулярна маса комплексних сполук молібдену аніонної природи у воді скидного каналу ТЕЦ N 5 відрізняються від аналогічних показників у воді Канівського водосховища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.62 + Н761.101.06 + Н761.205

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ігнатенко І. І. 
Особливості міграції молібдену у водних об'єктах, що зазнають впливу золовідвалів Трипільської теплоелектростанції / І. І. Ігнатенко, О. П. Холодько, П. М. Линник // Наук. пр. Укр. н.-д. гідрометеорол. ін-ту. - 2012. - Вип. 262. - С. 162-176. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.12 + Д229.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29359 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Гетьман А. П. 
Проблеми правового забезпечення сталого розвитку сільських територій в Україні : монографія / А. П. Гетьман, І. В. Ігнатенко, В. М. Корнієнко, І. М. Кульчій, Т. В. Курман; ред.: А. П. Гетьман, М. В. Шульга; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2016. - 359 c. - укp.

Досліджено проблеми правового забезпечення сталого розвитку сільських територій в Україні. Висвітлено правові засади сталого розвитку аграрного виробництва, організаційно- правові аспекти сталого соціального розвитку села. Розглянуто питання забезпечення раціонального та ефективного використання земель та інших природних ресурсів у межах сільських територій як передумова їх сталого розвитку. Сформульовано ряд пропозицій з удосконалення правового забезпечення сталого розвитку сільських територій в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Жежеря В. А. 
Роль різних груп розчинених органічних речовин поверхневих вод в міграції металів / В. А. Жежеря, П. М. Линник, І. І. Ігнатенко // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2017. - № 3. - С. 59-71. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.124

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Ігнатенко І. І. 
Молібден у водних об'єктах урбанізованих територій (на прикладі системи озер Опечень) / І. І. Ігнатенко // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2018. - № 2. - С. 26-32. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 + Д225,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Ігнатенко І. І. 
Форми міграції молібдену у воді річки Либеді, що протікає в межах м. Києва / І. І. Ігнатенко // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2019. - № 4. - С. 88-94. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д315 + Д451.64 + Д225,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського