Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ігнатьєв О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Ігнатьєв О. В. 
Акустооптичні фільтри зображення з підвищеною селективністю на основі других порядків брегівської дифракції для систем дистанційного аерокосмічного дослідження Землі : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / О. В. Ігнатьєв; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено питання підвищення селективності акустооптичних фільтрів зображення, які входять до складу відеоспектрометрів дистанційного зондування Землі. Розглянуто властивості перших і других порядків брегівської дифракції за взаємодії світлових і ультразвукових хвиль. Установлено, що інформаційні зображувальні властивості акустооптичної взаємодії визначаються розбіжністю світлового й ультразвукового пучків і не залежать від селективних властивостей брегівської взаємодії. За цього просторова роздільна здатність акустооптичних фільтрів, які реєструють просторове зображення за перших чи других порядків брегівської дифракції, буде однакова. Запропоновано методику розрахунку основних параметрів акустооптичних фільтрів. Виконано експериментальні дослідження з метою визначення кутового поля зору та просторової роздільної здатності акустооптичних фільтрів зображення. Обгрунтовано структуру побудови схеми спектральної балансної фільтрації, за якою з метою підвищення контрасту зображень акустооптичні фільтри використовують складові другого порядку брегівської дифракції.


Індекс рубрикатора НБУВ: В342.2 в641.8,022 + Д,0 с14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ігнатьєв О. Л. 
Підвищення ефективності тепловоза застосуванням водомасляного пластинчатого теплообмінника : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.22.07 / О. Л. Ігнатьєв; Східноукр. держ. ун-т. - Луганськ, 1999. - 19 c. - укp.

Запропоновано застосування у тепловозах нової конструкції водомасляного теплообмінника, що дозволяє замінити коштовні теплообмінні поверхні з мідних трубок малого діаметра на більш дешеві сталеві листи з гофрами спеціального профілю та корисним застосуванням змушеної вібрації для інтенсифікації теплообміну, внаслідок чого досягається економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-041.406

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ігнатьєв О. О. 
Стійкість та оптимальна стабілізація неавтономних систем із застосуванням до проблем динаміки твердих тіл : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / О. О. Ігнатьєв; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. - Донецьк, 2002. - 16 c. - укp.

Досліджено задачі асимптотичної стійкості та оптимальної стабілізації рухів неавтономних майже періодичних систем. Доведено теореми еквіасимптотичної стійкості рухів частин і всіх змінних майже періодичних систем. Визначено умови асимптотичної стійкості та стабілізації нерівномірних рухів абсолютно твердого тіла зі зміщеним центром мас за наявності сил опору середовища, а також їх частини змінних даних рухів, закріпленої в центрі мас. Побудовано математичну модель лопатевого гвинта, досліджено рівномірні та нерівномірні обертання гвинта. Для різних значень параметрів системи отримано необхідні та достатні умови асимптотичної стійкості відносного положення рівноваги лопатей гвинта. Доведено теорему оптимальної стабілізації рухів майже періодичних систем, показано, що підінтегральна функція визначення якості руху є невід'ємною, а не означено додатною. Розв'язано задачу оптимальної стабілізації відносного положення рівноваги лопатей рівномірно обертового гвинта з симетричними лопатями за відсутності тертя в шарнірах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.1-7,022 + В213.3-7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ігнатьєв О. С. 
Профілювання спряжених поверхонь ротаційного компресора / О. С. Ігнатьєв, В. А. Мандрика // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2013. - № 4. - С. 57-62. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто проблему профілювання спряжених роторів об'ємного компресора типу "Рутс". За результатами проведених розрахунків запропоновано профілі, які забезпечують мінімальні перетікання газу між роторами компресора і тим самим сприяютимуть підвищенню його коефіцієнта корисної дії. Ротори з такими профілями більш технологічні (порівняно з традиційними) з точки зору їх механічного оброблення на станках з програмним керуванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ігнатьєв О. І. 
Теоретичні засади проектування організаційних структур управління суб'єктами господарювання / О. І. Ігнатьєв // Наук. вісн. Полісся. - 2015. - Вип. 1. - С. 125-129. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано методичні підходи та методи, що використовуються при проектуванні організаційних структур управління. В якості вирішення проблеми проектування організаційної структури управління суб'єктом господарювання запропоновано об'єктно-цільовий підхід. У межах об'єктно-цільового підходу розглядається синтез організаційної структури з деяких її базових елементів та організаційних змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ігнатьєв О. М. 
Оптимізація засобів лікування та діагностики у пацієнтів з остеопорозом / О. М. Ігнатьєв, О. М. Полівода, М. І. Турчин, А. В. Шанигін // Травма. - 2016. - 17, № 2. - С. 111-114. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Обстежено 250 пацієнтів віком від 19-ти до 89-ти років (49 чоловіків та 201 жінка) із різним ступенем втрати мінеральної щільності кісткової тканини. За методами лікування пацієнтів було розподілено на три групи: група А - з метою лікування використовувалася кінезотерапія в поєднанні з медикаментозною терапією; група Б - ДЕНС- і кінезотерапія в комплексі зі схемою медикаментозного лікування; контрольна група - медикаментозна терапія. Установлено, що відновлення кістково-м'язової системи в пацієнтів основних груп А і Б настає швидше, ніж у пацієнтів контрольної групи, однак найбільш швидке зростання показників мінеральної щільності кісткової тканини спостерігалося у пацієнтів основної групи Б. Визначено залежність інтегральних показників клінічних проявів і порушень кістково-м'язової системи від ступеня деформації тіл хребців та NSF Index. Запропоновано диференційний підхід до вибору індивідуальних фізичних вправ, пов'язаних із дією на скелет динамічного та статичного осьового навантаження, з урахуванням різниці сили м'язів згиначів і розгиначів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ігнатьєв О. Д. 
Вплив місця розташування елементу керування газовими потоками в ежекторному вузлі на характер течії потоку / О. Д. Ігнатьєв, Г. М. Шевельова // Техн. механіка. - 2020. - № 3. - С. 54-63. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Стрельников Г. О. 
Керування газовими потоками в ракетних двигунах / Г. О. Стрельников, О. Д. Ігнатьєв, Н. С. Прядко, С. С. Василів // Техн. механіка. - 2021. - № 2. - С. 60-77. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

В нових умовах застосування, зокрема для розгінних блоків ракет космічного призначення, космічних буксирів, сучасні ракетні двигунні установки найчастіше не задовольняють високим сучасним вимогам. Це змушує проводити фундаментальні дослідження процесів у ракетних двигунах у частині підвищення їх ефективності. В цьому плані відділом термогазодинаміки енергетичних установок Інституту технічної механіки Національної академії наук України і Державного космічного агентства України за останні 5 років було проведено дослідження керування газовими потоками в ракетних двигунах і газоструминних технологіях для підвищення їх ефективності та функціональних можливостей. Досліджено механізми збурення потоку в соплі ракетного двигуна вприскуванням рідини і твердою перешкодою. Було вдосконалено математичну модель збурення надзвукового потоку локальним вприскуванням рідини і розроблено нові рішення з підвищення швидкості виділення енергії рідини. Числове моделювання збуреної твердою перешкодою течії газу в соплі ракетного двигуна надало змогу верифікувати відомі (в основному експериментальні) результати і виявити невідомі раніше особливості збурення. Зокрема, було виявлено суттєве збільшення ефективності збурення потоку перешкодою в трансзвуковій області та уточнено деякі залежності щодо розподілу збуреного тиску на стінці сопла, що вважалися досі універсальними. Досліджено можливості підвищення ефективності використання генераторного газу, що відбирається за турбіною рідинного ракетного двигуна. Було обгрунтовано переваги нової схеми подачі газу в надзвукову частину сопла, що забезпечує як охолодження стінки сопла генераторним газом, так і створення бічних керуючих сил. Розроблено нову концепцію системи керування напрямком вектора тяги ракетного двигуна - комбінацію механічної і газодинамічної систем. Обгрунтовано, що така система керування вектором тяги надає змогу підвищити ефективність і надійність системи керування польотом космічного ступеня ракети. Розроблено нову схему рідинного ракетного двигуна з керуванням як величиною тяги, так і напрямком вектора тяги у всіх площинах стабілізації польоту ступеня ракети. Розроблено нові підходи до організації процесів у допоміжних елементах ракетних двигунів на базі детонаційного горіння палива, які підвищують характеристики ракетного двигуна. Розроблено модель процесу газоструминного подрібнення сипучих матеріалів і систему автоматичного керування завантаженням млину.


Індекс рубрикатора НБУВ: О651-014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ігнатьєв О. М. 
Морфологічні і морфометричні зміни кісткової тканини при остеопорозі та остеомаляції : (огляд) / О. М. Ігнатьєв, М. І. Турчин, В. О. Ульянов, Т. О. Єрмоленко // Травма. - 2021. - 22, № 5. - С. 9-14. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено кісткову тканину (КТ) 56 постменопаузальних жінок (середній вік - 62,30 +- 2,74 року), із них 46 пацієнток, які працювали в несприятливих виробничих умовах, мали зниження мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ): остеопороз (ОП) - у 31 жінки, остеомаляція (ОМ) - у 15; 10 жінок були без метаболічних змін КТ. Фрагмент КТ отримували під час оперативного втручання щодо перелому шийки стегнової кістки. Готували недекальциновані зрізи КТ, функціональну активність ядер клітин КТ визначали за допомогою диференціального методу забарвлення ядер із різною функціональною активністю. Морфологічні зміни при ОП та ОМ мають загальні ознаки та відмінності. Спільним є витончення кісткових балок, розширення каналів остеонів, наявність безклітинних ділянок і безклітинних лакун. Відмінності: при ОМ збільшення товщини та площі остеоїда, менш виражене зменшення оксифілії матриксу, більш висока функціональна активність клітин КТ. Зниження МЩКТ та виникнення низькоенергетичних переломів може бути результатом не тільки ОП, але й ОМ. При призначенні лікування необхідно провести диференційно-діагностичні заходи, що визначають причину зниження кісткової маси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59 + Р418.1 + Р252.254.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Прядко Н. С. 
Керування газомасопотоками в струминному обладнанні / Н. С. Прядко, О. Д. Ігнатьєв, Г. М. Шевельова, К. В. Тернова // Техн. механіка. - 2021. - № 4. - С. 137-149. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На основі чисельного моделювання газових потоків в ежекторному вузлі та аналізу акустичних сигналів помольної камери показані шляхи підвищення ефективності газоструминного подрібнення. Для запобігання зносу розгінної трубки ежектора та одержання продукту подрібнення без домішок досліджено вплив підводу додаткового потоку енергоносія на картину течії в розгінній трубці струминного млина. Проведено порівняльний аналіз зміни структури течії в ежекторі в залежності від наявності додаткового підводу і форми розгінної трубки. Показано, що використання конічного насадка дозволяє отримати більш рівномірний потік на виході з ежектора. Завдяки додатковому підведенню енергоносія досягається рівномірне підвищення швидкості потоку та зменшення зносу стінок розгінної трубки. Встановлено зв'язок акустичних сигналів робочих зон млина з технологічними параметрами процесу струминного подрібнення. На цій базі розроблено метод контролю якості продуктів подрібнення. Запропоновано методику визначення крупності матеріалу в потоці енергоносія за результатами акустичного моніторингу процесу, яка використовує встановлену залежність дисперсії характерної частоти акустичних сигналів від маси відповідної фракції суміші при транспортуванні матеріалу в потоці. Представлена методика дозволяє прискорити процес визначення крупності матеріалу та підвищити якість готового продукту подрібнення. Розроблено систему автоматичного керування процесом подрібнення на основі керування процесом завантаження за характеристиками акустичних сигналів зони подрібнення. Створено діючу модель керованого бункера завантаження газоструминного млина. Працездатність системи керування перевірено на імітаційній моделі, що включає модель об'єкту керування (млина) та системи керування. Показано, що система автоматичного керування завантаженням млина за характеристиками акустичних сигналів зони подрібнення дає змогу підвищити продуктивність млина до 10 %, що перевірено в промислових умовах Вільногірського гірничо-металургійного комбінату.


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Ігнатьєв О. М. 
Діагностика остеомаляції й остеопорозу в жінок у постменопаузі / О. М. Ігнатьєв, М. І. Турчин, Т. О. Єрмоленко, О. Д. Кічмаренко // Травма. - 2022. - 23, № 1. - С. 30-35. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Незважаючи на подібний клінічний результат (переломи), морфоструктурні, етіологічні та патогенетичні характеристики остеопорозу й остеомаляції якісно відрізняються, і схеми лікування при даних станах будуть різними. Для виключення діагностичної помилки перед призначенням лікування пацієнту необхідно провести диференціально-діагностичні заходи, що визначають причину зниження мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ). Під спостереженням перебували 65 жінок у постменопаузі, середній вік яких становив 62,30 +- 2,74 року, зі зниженою МЩКТ, яким провели морфологічне дослідження кісткової тканини (КТ) під час ендопротезування з приводу перелому шийки стегнової кістки. Проведена рентгенівська денситометрія (остеоденситометр "Hologic Discovery" (СШA)). Функціональну оцінку стану кістково-м'язової системи проводили за допомогою апарату "InsightTM". Визначено рівень вітаміну D (25(ОН)D) у сироватці крові, остеопротегерину (ОПГ), маркер резорбції КТ С-термінальний телопептид колагену 1-го типу (СТх). Створено математичну модель, що дозволяє прогнозувати значення морфологічного показника "висока функціональна активність клітин КТ" при остеомаляції та остеопорозі через інші - найбільш прості та доступні - лабораторні показники (25(ОН)D, СТх, ОПГ), за даними рентгенівської денситометрії та обстеження на апараті "InsightTM" (альгометрія й інклінометрія).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-4 + Р712.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Бараннік В. В. 
Метод непрямого приховування інформації в процесі стиснення відеозображень / В. В. Бараннік, Н. В. Бараннік, О. О. Ігнатьєв, В. В. Хіменко // Радіоелектрон. і комп'ютер. системи. - 2021. - № 4. - С. 119-131. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Обгрунтовано, те, що для забезпечення захисту спеціального інформаційного ресурсу за умов його оперативної доставки, необхідно використовувати стеганографічні системи. В цьому випадку стеганографічні технології є складовою комплексних систем захисту інформації. В той же час для стеганографічних систем існує протиріччя між щільністю вбудованих даних та рівнем інформаційного ущільнення відеоконтейнеру (рівень зменшення бітового об'єму компактно представленого відеозображення відносно бітового об'єму початкового відеозображення). Це призводе до того, що в умовах потрібної якості (достовірності) цифрової відеоінформації,рівень бітової швидкості прихованого каналу є недостатнім. Отже науково-прикладна проблематика, що стосується необхідності підвищення цілісності (рівень відповідності прихованої інформації до її вбудовування у відеоконтейнер та після її вилучення) та бітової швидкості прихованого каналу передачі спеціальної інформації, є актуальною. Вирішення сформульованої задачі в області застосування стеганографічних перетворень можливо реалізовувати на основі застосування двох різних підходів. Перший підхід базується на методах безпосереднього вбудовування повідомлень. Але такий підхід характеризується внесенням спотворень до відеозображень, які використовуються в якості контейнеру. Тому трапляються зміни структурних та статистичних закономірностей в синтаксичному описі відеоконтейнеру. Це зменшує потенціальні можливості відносно ущільнення відеоконтейнерів. Другий підхід щодо створення методів стеганографічних перетворень базується на приховуванні інформації з використанням методів непрямого вбудовування. Тут в процесі вбудовування інформації використовується функціональна залежність між елементами відеоконтейнеру та елементами вбудованого повідомлення. Встановлення конкретної залежності між елементами в відеоконтейнері відповідає вбудовуванню елементу зі значенням "0" або "1". Однак для існуючих методів непрямого стеганографічного перетворення характерний недолік, який полягає у недостатньому значенні щільності вбудованих даних. Для усунення недоліків пропонується розробити підхід, який дозволить використовувати для приховування не тільки психовізуальну, але й структурну надмірність відеоконтейнеру. Мета досліджень - полягає у розробці методу непрямого приховування інформації в процесі стиснення відеоконтейнеру для підвищення бітової швидкості каналу прихованих повідомлень. В процесі досліджень побудована стеганографічна мультіадична система, що дозволяє вбудовувати елементи прихованого повідомлення без втрат інформації на основі непрямого підходу шляхом модифікації активних основ мультіадичного базису з врахуванням їх невизначеності. Для відбору трансформант (масивів даних) в якості контейнерів для вбудовування інформації враховується вимога щодо існування базової системи зі всіма активними основами. Кількість вбудованих біт прихованого повідомлення дорівнює кількості активних основ в базовий системі мультіадичного простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Баранник В. В. 
Модель інформативного опису спектрального простору відеосегментів за діагонально-нерівномірною текстурою / В. В. Баранник, С. С. Шульгін, Р. С. Онищенко, В. М. Ушань, О. О. Ігнатьєв // Наукоєм. технології. - 2022. - № 4. - С. 259-267. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Надано обгрунтування необхідності усунення дисбалансу між зростаючим інформаційним навантаженням на інфокомунікацій та їх пропускною здатністю. Показано, що існує деструктивний вплив на функціонування систем критичної інфраструктури та комплексу ключових для життя-забезпечення сфер соціуму. Стверджується, що під час функціонування інфокомунікаційних систем вирішення питань інформаційного перевантаження мережі досягається шляхом застосування комплексного підходу. Показується, що одним з ключових тут є використання технологій управління та узгодження інтенсивності інформаційного трафіку. На основі проведених досліджень заклечається, що у разі критичного рівня відеоінформаційного потоку існуючи механізми регулювання не забезпечують перерозподіл трафіку згідно системи якості функціонування мережі. Тому потрібно створювати нові технології оброки та передачі відеоданих. Стверджено напрямок вдосконалення технологій управління відеотрафіком на рівні представлення інформації. Доказана необхідність створення нового методу компресійного кодування відеопотоку. Наведено всебічний аналіз останніх досліджень. На основі чого показано, що найбільш ефективні результати досягаються для методів кодування з врахуванням закономірностей відеосегментів в спектральному просторі. Обгрунтовано наявність притаманних недоліків. Вони стосуються залежності їх ефективності від рівня втрат достовірності інформації. Для локалізації даних недоліків в статті запроваджується створення процесу скорочення надмірності організовувати на основі виявлення нових закономірностей в структурі трансформованих відеосегментів. Одним з таких напрямків є підхід, що засновано на кодуванні нерівномірно-діагональних послідовностей трансформант. При цьому враховуються залежності структурного характеру. Відповідно виключаються випадки додаткової втрати рівня достовірності відеоінформації. Створюється модель оцінювання інформативності трансформанти, як комбінаторного об'єкту з врахуванням її структурно-топологічних особливостей та особливостей психовізуального сприйняття реконструйованих відеосегментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бараннік В. В. 
Метод формування інформативно-позиційної ваги для усічено-позиційної кодової системи представлення трансформованих відеосегментів / В. В. Бараннік, С. С. Шульгін, Р. С. Онищенко, К. В. Ревва, О. О. Ігнатьєв // Наукоєм. технології. - 2023. - № 2. - С. 157-164. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Доведено те, що якість надання відеоінформаційних сервісів визначає сучасний стан інформатизації суспільства та особистості. Обгрунтовуються вимоги до якісних характеристик надання відеосервісів. Показується, що вони регламентується системою QoS. В статті системно доводиться те, що відповідність реальних характеристик надання відеоінформаційних послуг потрібному рівню залежить переважним чином від наявності дисбалансу. Такий дисбаланс визначається перевантаженням інфокомунікаційних мереж. На основі грунтовного аналізу робиться висновок стосовно того, що для виключення означеного дисбалансу необхідно створювати технології зменшення бітового об'єму відеоданих. Водночас виявлено, що сучасні технології мають множину істотних недоліків. Для усунення таких недоліків необхідно розробити нові технології компресійного кодування відеоданих. Отже актуальною є науково-прикладна проблема, яка стосується створення нових технологій компресійного кодування в умовах локалізації балансу між оперативністю доставки відеоданих та їх цілісністю. Одним з базових напрямків тут є подальше вдосконалення технологій кодування відеосегментів в спектральному просторі. При цьому необхідно встановлювати нові види закономірностей в структурно-семантичному змісті відеозображення. Перспективний підхід стосується врахування закономірностей, що зумовлені комбінаторною конфігурацією трансформанти за нерівномірно діагональною текстурою. Такий підхід запропоновано в працях. В той же час найбільш проблемним тут є формування інформативно-позиційної ваги. Такі компоненти є ключовими в процесі визначення кодового значення відповідної діагональної послідовності трансформанти. Розроблено метод визначення інформативно-позиційної ваги (нерівномірно-вагової складової кодового значення) усічено-позиційного числа. Вона визначається, як кількість допустимих підпослідовностей, які передують відповідній підпослідовності діагоналі та задовольняють обмеженням згідно особливостей комбінаторної конфігурації трансформанти в двовимірному нерівномірно-діагональному форматі.



Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського