Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ідзьо В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Ідзьо В.  
Українська діаспора в Росії : Укр.-рос. взаємовідносини: історія, наука, релігія / В. Ідзьо. - Л. : "БаК", 2002. - 303 c. - укp.

Висвітлено питання історичної ролі українців у Росії, українсько-російські взаємовідносини упродовж століть і на сучасному етапі. Охарактеризовано становлення та розвиток в Росії українських політичних, наукових, релігійних організацій, українських друкованих органів. Акцентовано увагу на питанні організації українського вищого навчального закладу в Москві у 1980-х - на початку 1990-х рр. - першій чверті ХХІ ст. Проаналізовано сучасний стан та перспективи розвитку Української Греко-Католицької Церкви в Москві та регіонах Російської Федерації у 2001 - 2005 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС=9УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА621557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ідзьо В. С. 
Галицька держава: процеси етнотворення та становлення (III - XII ст.) : Моногр. / В. С. Ідзьо. - Л. : Камула, 2005. - 352 c. - Библиогр.: с. 321-351 - укp.

Розглянуто проблеми історичного розвитку українського етносу на території Прикарпаття та Подністров'я. На підставі фактологічного джерельного матеріалу показано роль племінних об'єднань та європейських народів в зародженні, становленні та розвитку галицького суспільства, а також їх місце в галицькому політичному, громадському, культурному та релігійному житті. Проаналізовано процеси переходу від язичництва до християнства, та утвердження християнства як державної релігії на території Галичини. Висвітлено історію Галицької держави III - XII ст. в межах історії України та європейської історії та культури.

Рассмотрены проблемы исторического развития украинского этноса на территории Прикарпатья и Приднестровья. На основании фактологических источников показана роль племенных объединений и европейских народов в зарождении, становлении и развитии галицкого общества, а также их место в галицкой политической, общественной, культурной и религиозной жизни. Проанализированы процессы перехода от язычества к христианству, и утверждении христианства как государственной религии на территории Галиции. Освещена история Галицкого государства III - XII вв. в пределах истории Украины и европейской истории и культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА674365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ідзьо В. С. 
Митрополит Андрій Шептицький на шпальтах російської преси та часопису українців Росії "Украинская Жизнь" у 1914 - 1917 роках ХХ ст. / В. С. Ідзьо; НДІ українознав. - Л. : Сполом, 2007. - 52 c. - укp.

Висвітлено маловідомі факти про життя та діяльність глави Української греко-католицької церкви митрополита А.Шептицького періоду його заслання в Росії (Курську та Суздалі) на початку XX ст. Проаналізовано матеріали про А.Шептицького та Українську греко-католицьку церкву, надруковані в журналі українців Росії "Украинская Жизнь" у 1914 - 1917 рр. Наведено свідчення російських газет про перебування митрополита в Росії у Курському ув'язненні в 1914 р.

Освещены малоизвестные факты о жизни и деятельности главы Украинской греко-католической церкви митрополита А.Шептицкого периода его ссылки в России (Курске и Суздале) в начале XX ст. Проанализированы материалы об А.Шептицком и Украинской греко-католической церкви, напечатанные в журнале украицев России "Украинская Жизнь" в 1914 - 1917 гг. Приведены материалы российских газет о пребывании митрополита в России в Курской ссылке в 1914 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028 Шептицький,А. я5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА690264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ідзьо В. С. 
Михайло Грушевський на шпальтах часописів українців Росії "Украинский Вестник" та "Украинская Жизнь" у першій чверті ХХ ст. / В. С. Ідзьо; НДІ українознав. МОН України. - Л. : Сполом, 2007. - 62 c. - укp.

Наведено маловідомі матеріали про діяльність М.Грушевського в Москві та Санкт-Петербурзі на початку XX ст., висвітлено його участь в організації українських друкованих видань "Украинский Вестник" (1905 - 1906) та "Украинская жизнь" (1912 - 1917). Проаналізовано російськомовні праці М.Грушевського, присвячені дослідженню українського питання в Росії в період I російської буржуазно-демократичної революції (1905 - 1906) та проблемі відновлення української державності. Показано актуальність політичного, історичного, літературного та культурного аспектів статтей М.Грушевського, надрукованих на шпальтах журналів "Украинская жизнь" та "Украинский Вестник".

Приведены малоизвестные материалы о деятельности М.Грушевского в Москве и Санкт-Петербурге в начале XX ст., освещено его участие в организации украинских печатных изданий "Украинский Вестник" (1905 - 1906) и "Украинская жизнь" (1912 - 1917). Проанализированы русскоязычне труды М.Грушевского, посвященные исследованию украинского вопроса в России в период I российской буржуазно-демократической революции (1905 - 1906) и проблеме восстановления украинской государственности. Показана актуальность политического, литературного и культурного аспектов статей М.Грушевского, напечатанных на страницах журналов "Украинская жизнь" и "Украинский Вестник".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Грушевський + Ч612.3(4РОС=УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА690265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ідзьо В. С. 
Ранньослов'янське суспільство і ранньослов'янська державність. Зародження і становлення християнства на території України : моногр. / В. С. Ідзьо. - 2-е вид., доповн. і переробл. - Л. : Радіо Воскресіння: Сполом, 2004. - 288 c. - Бібліогр.: с. 255-286. - укp.

Розкрито нові перспективні напрямки у дослідженні розвитку давніх слов'ян і пов'язаного з ними раннього християнства на території України. Наведено матеріали комплексного аналізу європейських і східних письмових джерел, які містять розповіді про слов'ян, їх суспільні групи та локальні етнічні конгломерати. Проаналізовано етнокультурні особливості та етногенез слов'янських племен, вплив кельтів на розвиток слов'янських етносу та державності, проблеми розвитку хорватського етносу Карпато-Дністровського регіону та слов'янського етносу Прикарпаття та Подністров'я.

Раскрыты новые перспективные направления в исследовании развития древних славян и связанного с ними раннего христианства на территории Украины. Приведены материалы комплексного анализа европейских и восточных письменных источников, содержащих рассказы о славянах, их общественных группах и локальных этнических конгломератах. Проанализированы этнокультурные особенности и этногенез славянских племен, влияние кельтов на развитие славянских этноса и государственности, проблемы развития хорватского этноса Карпато-Днестровского региона и славянского этноса Прикарпатья и Поднестровья.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5в91 + Т52(23=Укр) + Т3(4УКР)4-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА687920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ідзьо В.  
Іван Франко на шпальтах часописів українців Росії та Польщі у ХХ ст. : наук. вид. / В. Ідзьо; НДІ українознав., каф. українознав. ф-ту приклад. лінгвістики ун-ту "Львів. Ставропігіон". - Л. : Сполом, 2006. - 55 c. - укp.

Висвітлено результати аналізу публікацій про творчий шлях І.Франка на шпальтах видань українців Росії та Польщі, зокрема, громадсько-політичного журналу "Украинская Жизнь" (1912 - 1916 рр.), науково-популярного видання "Наша Культура" (1958 - 1991) та часопису "Український Календар" (1957 - 1986). Наведено матеріали про політичну дискусію І. Франка з літературними та громадськими діячами Росії у 1912 р., проаналізовано взаємозв'язки письменника з ученими Російською Академією наук.

Приведены результаты анализа публикаций о творчестве И. Франка на страницах изданий украинцев России и Польши, в частности, общественно-политического журнала "Украинская Жизнь" (1912 - 1916 гг.), научно-популярного издания "Наша Культура" (1958 - 1991) и журнала "Украинский Календарь" (1957 - 1986). Изложены материалы о политической дискуссии И. Франка с литературными и общесвенными деятелями России в 1912 г., проанализированы взаимосвязи писателя с учеными Российской Академии наук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко І.Я. 39 + Ч612.3(4=411.4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА718103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ідзьо В. С. 
Король Данило та Українська держава у XIII столітті / В. С. Ідзьо; НДІ українознав. МОН України. - Л. : Сполом, 2008. - 64 c. - Бібліогр.: с. 62-63. - укp.

На підставі узагальнення наукових праць українських і іноземних вчених проаналізовано особливості становлення та розвитку Української держави в епоху одного із наймогутніших її володарів - короля Русі Данила Романовича (1292 - 1301). Увагу приділено королівській владі часів Данила Галицького в Українській державі в ХІІІ ст. і методології державознавства. Визначено дипломатичні зв'язки Данила Романовича напередодні коронації. Розглянуто питання релігійних і політичних стосунків у 1245 - 1254 рр. між Папою Римським Інокентієм IV і королем Русі Данилом Романовичем Галицьким.

На основе обобщения научных трудов украинских и иностранных ученых проанализированы особенности становления и развития Украинского государства в эпоху одного из могущественных ее правителей - короля Руси Данилы Романовича (1292 - 1301). Внимание уделено королевской власти времен Данила Галицкого в Украинском государстве в ХІІІ в. и методологии создания государства. Определены дипломатические связи Данила Романовича накануне коронации. Рассмотрены вопросы религиозных и политических отношений в 1245 - 1254 гг. между Папой Римским Иннокентием IV и королем Руси Даниилом Романовичем Галицким.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА716435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ідзьо В. С. 
Король Русі Лев Данилович (1292 - 1301) / В. С. Ідзьо; НДІ українознав. МОН України. - Л. : Сполом, 2008. - 84 c. - Бібліогр.: с. 81-82. - укp.

Висвітлено процеси зародження, становлення та розвитку Львівського королівства з центром у Львові. На підставі узагальнення наукових праць українських і іноземних учених проаналізовано становлення та розвиток централізованої української держави в епоху одного із наймогутніших її володарів - короля Русі Лева Даниловича (1292 - 1301). Увагу приділено маловідомим сторінкам історії староукраїнської державності епохи "Львівського королівства" й її засновнику Леву Даниловичу, якого західноєвропейські джерела титулують королем Русі.

Освещены процессы зарождения, становления и развития Львовского королевства с центром во Львове. На основе обобщения научных трудов украинских и зарубежных ученых проанализированы становление и развитие централизованного украинского государства в эпоху одного из могущественных ее властителей - короля Руси Лева Даниловича (1292 - 1301). Внимание уделено малоизвестным страницам истории древнеукраинской государственности эпохи "Львовского королевства" и ее основателю Леву Даниловичу, которого западноевропейские источники величают королем Руси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА716436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ідзьо В. С. 
Король Русі Юрій I в українській та європейській історії, державницькій традиції (1255 - 1308) / В. С. Ідзьо; НДІ українознав. МОН України. - Л. : Сполом, 2008. - 56 c. - Бібліогр.: с. 53-54. - укp.

Охарактеризовано процеси розвитку Руського королівства з центром у Львові у першому десятилітті XIV ст. На підставі узагальнення наукових праць українських і іноземних вчених розглянуто розвиток централізованої української державності в епоху одного з наймогутніших її володарів - короля Русі Юрія I Левовича (1301 - 1308 рр.). Проаналізовано діяльність церкви у відновленій Юрієм І "Галицький метрополії", яка відіграла велику роль у культурно-релігійному житті Русі-України у першій чверті XIV ст.

Охарактеризованы процессы развития Русского королевства с центром во Львове в первом десятилетии XIV в. На основе обобщения научных трудов украинских и зарубежных ученых рассмотрено развитие централизованной украинской государственности в эпоху одного из наиболее могущественных ее властителей - короля Руси Юрия I Левовича (1301 - 1308 гг.). Проанализирована деятельность церкви в восстановленной Юрием І "Галицкой метрополии", которая сыграла большую роль в культурно-религиозной жизни Руси-Украины в первой четверти XIV в.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА716437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ідзьо В. С. 
V міжнародна конференція "Українська діаспора в Росії" / В. С. Ідзьо // Укр. іст. журн. - 2002. - № 4. - С. 152-155. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр9)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Ідзьо В. С. 
Військова стратегія, тактика та озброєння УПА згідно з аналізом свідчень німецьких та радянських архівних джерел / В. С. Ідзьо // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 541. - С. 74-78. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Із використанням архівних даних описано військову стратегію, тактику та озброєння Української Повстанської Армії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ідзьо В. С. 
Ставлення ОУН та командирів УПА до формування німецькими окупантами України дивізії "Галичина" в світлі німецької військової документації та радянських військових архівів / В. С. Ідзьо // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 572. - С. 30-35. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто проблеми ставлення Організації Українських Націоналістів і командирів Української Повстанської Армії до формування німецькими окупантами на території України дивізії "Галичина". Проаналізовано історичні джерела німецьких, російських і польських архівів, монографії та наукові праці вчених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)62-4,2(4НІМ=УКР) + Ф513(4УКР)6'1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ідзьо В. С. 
Галицьке Євангеліє як релігійна, мовна, літературна та історична пам'ятка 1144 р. / В. С. Ідзьо // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2008. - № 2. - С. 48-51. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто історичну пам'ятку української релігійної культури, літератури та мови "Галицьке Євангеліє" 1144 р. Вивченно мову написання Галицького Євангелія, історичну долю від часу написання в стародавньому Галичі до виявлення зберігання у Москві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-220.911 + Э372.27-34,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ідзьо В. С. 
Галицький король Коломан I та процеси першої політико-релігійної Унії в Галичині в першій чверті XIII століття / В. С. Ідзьо // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 97-126. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

З'ясовано проблему феодальної війни в Галичині, яка призвела до захоплення цієї складової частини Русі - України угорськими та польськими феодалами. Основний акцент концентрується на утворенні Галицького королівства, першому королі Коломану I та процесах першої політико-релігійної унії в Галичині в першій чверті XIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ідзьо В. С. 
Життя, політична, громадська та літературна діяльність Симона Петлюри в Москві у 1911 - 1915 роках (130-ій річниці від дня народження присвячується) / В. С. Ідзьо // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2009. - № 3. - С. 163-175. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто процеси заснування в середовищі української колонії міста Москви громадського, політичного, культурного журналу "Украинская Жизнь". Основний акцент зроблено на житті, політичній, громадській і літературній діяльності одного з організаторів журналу С. Петлюри, діяльність якого у Москві проаналізовано з 1911 до 1915 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського