Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Абисова М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Абисова М. А. 
Комунікативні стратегії у відкритій та закритій соціальних системах / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2009. - № 1. - С. 105-109. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто типи комунікативних стратегій як технологій соціальної комунікації у відкритій та закритій соціальних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + С5*12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Абисова М. А. 
Проблема вибору вербального коду як компонента комунікативного акту / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2008. - № 2. - С. 147-152. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто умови вибору коду як необхідного компонента комунікативного акту з метою адекватної інтерпретації смислу повідомлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Абисова М. А. 
Комунікативні стратегії в постсучасному світі: соціально-філософський аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / М. А. Абисова; Нац. авіац. ун-т. - К., 2011. - 16 c. - укp.

Досліджено комунікативні стратегії, спрямовані на утворення та відтворення плюралістичного типу соціальності за умов постсучасного світу. Обгрунтовано, що постсучасний світ зберігає елементи наявного світоустрою та майбутнього глобального суспільства. Внаслідок цього поряд з комунікативними стратегіями легітимації, масовізації та індивідуалізації, притаманними сучасному суспільству, відбувається становлення комунікативних стратегій уніфікації та диверсифікації, характерних для постсучасного етапу суспільного розвитку. Досліджено сутність комунікативних стратегій уніфікації, спрямованих на утворення єдиного інформаційно-комунікативного простору, що нав'язує умови міжкультурного спілкування. Показано, що комунікативні стратегії диверсифікації утверджують діалектичну єдність культурних відмінностей і відповідають за конверегенцію, конгломерацію, глобалізацію та демасифікацію соціальної комунікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Абисова М.А. 
Соціокультурна динаміка в контексті глобалізації / М.А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2011. - № 1. - С. 117-122. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто основні характеристики трансформаційного впливу глобалізації на соціальні інститути, людину та культуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.941

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Абисова М. А. 
Проблема рівності у соціально-філософських вченнях ХVI - XVIII ст. / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 1. - С. 32-36. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто погляди найвизначніших представників західноєвропейської соціально-філософської думки епохи Відродження та Просвітництва на проблему рівності. В історії західноєвропейської соціально-філософської думки XVI - XVIII ст. на основі позицій гуманізму, теорій природного права і договірного походження держави, вчення про народний суверенітет, ідеї про розподіл влади, визнання принципу верховенства закону в державі, рівність визначено у термінах права. Народження ліберального дискурсу проблеми рівності знаменує поява переконань у тому, що права індивіда - первинні та невідчужувані, а їх забезпечення - головне завдання держави. На відміну від ліберального напрямку, що сповідує свободу індивіда та непохитність приватної власності як необхідні умови встановлення рівності, соціалістичний дискурс, представлений у спадщині утопістів, ратує за введення суспільної власності, підпорядкування приватних інтересів суспільним. Потужною опозицією до обох течій стає консерватизм, який актуалізує традиційні цінності на противагу індивідуалізму та секуляризму, вважає природним існування помітної соціально-економічної нерівності серед індивідів, народів і країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0) + С5*341.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Абисова М. А. 
Сучасні ліберальні концепції: аксіологічний та комунікативний аспект / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 2. - С. 32-36. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз ліберальних комунікативно-договорних моделей соціальної справедливості. У другій половині XX ст. оформилися теорії раціонального комунікативно-договірного обгрунтування соціальної справедливості ліберальної традиції, автори яких (Р. Нозік, Дж. Ролз і Р. Дворкін), незважаючи на різницю у методологічних підходах і розгляді співвідношення справедливості та індивідуальної свободи, вбачають субстанціональну основу соціальної справедливості у добрій волі раціонально мислячих індивідів, які у своїй політичній активності прагнуть досягнення консенсусу і гарантій поваги інтересів оточуючих. При цьому Свобода і Справедливість для кожного з ліберальних теоретиків "вписані" у свою концепцію: для Р. Нозіка і це, передусім, можливість безперешкодно вести економічну діяльність, для Дж. Ролза і Р. Дворкіна за умови певного гарантованого соціального мінімуму вираження моральної гідності особі, основа її самоповаги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*341.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Абисова М. А. 
Еволюція соціально-філософських поглядів на проблему соціальної нерівності: античність та середньовіччя / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - № 2. - С. 32-35. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано розвиток ідеї соціальної нерівності в античній та середньовічній соціально-філософській думці. В історії античної філософської думки проблема соціальної нерівності обговорюється у контексті проблеми природи і закону як начал, що протистоять одне одному. Поняття "природа" одержує виразне егалітарне звучання: пріоритет у всіх найважливіших суспільних справах віддається найкращим як наймудрішим та найдоброчеснішим від народження. Якщо у Платона полісне життя підкорено суворому ієрархічному принципу управління за допомогою заходів державного регулювання та регламентації, то Аристотель висуває положення про те, що нерівність між людьми є не абсолютною, а відносною за принципом "рівне для рівних та нерівне для нерівних". У філософії стоїків проголошується рівна гідність індивідів, однак підіймається питання про моральну вищість мудреців, які наслідують закони природи (розуму). Філософія Середньовіччя, звертаючись до багатоманітності людської природи як основи нерівності, обгрунтовує передвизначеність місця людини у системі суспільного цілого та гріховність намагань його зміни поряд із проголошенням рівності як релігійної норми, що визначає дотичність людей до Бога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*341.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Абисова М. А. 
Проблема сенсу у класичній філософській традиції: соціокультурний аспект / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2016. - № 1. - С. 38-42. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто соціокультурний аналіз філософських концепцій, які досліджують категорію сенсу як даного, наявного у трансцендентній області.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Абисова М. А. 
Синтез ліберальних та комунітаристських філософських концепцій в етиці дискурсу Ю. Габермаса / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2015. - № 1. - С. 42-46. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано етику дискурсу Ю. Габермаса як спробу подолання концептуальної обмеженості ліберальної та комунітаристської філософських течій у межах дискусії про моральні засади сучасного суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Абисова М. А. 
Медиадискурс: лексико-семантический аспект языкового воздействия / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - № 1. - С. 41-45. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Рассмотрены основные лексико-семантические механизмы языкового воздействия на общественное сознание в процессе речевой деятельности в сфере массовой коммуникации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6 + Ш107.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Абисова М. А. 
Проблема соціальної спадкоємності у суспільному розвитку в еру високих технологій / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - № 2. - С. 38-43. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянута специфіка соціальної пам'яті як сукупності соціокультурних засобів та інститутів, що відбирають та обертають актуальну соціальну інформацію на ретроспективну, з метою збереження нагромадженого суспільного досвіду та передання його від покоління до покоління за умов високотехнологічного суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32 + С5*671*333.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Абисова М. А. 
Комунікативний потенціал культурних відмінностей в інформаційному суспільстві / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 1. - С. 39-43. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено комунікативні можливості соціокультурної багатоукладності сучасного світу на шляху досягнення взаєморозуміння представників відмінних культурних спільнот. Міжкультурна комунікація постає як діалектична єдність діалогу та конфлікту культур, в межах якої, з одного боку, відповідно до раціонально визначених цілей та норм нівелюються істотні відмінності між культурами, з іншого, - під впливом ірраціональних чинників вони загострюються.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Абисова М. А. 
Гуманістичний потенціал "філософії спільної справи" М. Федорова / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 2. - С. 40-46. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано гуманістичний аспект космічного філософського вчення М. Федорова в контексті світського гуманізму, що сформувався у ХХ-му столітті й інтенсивно розвивається досі. Мета роботи - зіставити погляди мислителя з визначальними засадами світського гуманізму. Обгрунтовано, що основою зближення світського гуманізму й активного християнства М. Федорова є тема регулювання природних процесів, що грунтується на прогресі науки й техніки на свідомо-творчому етапі еволюції людства. Обумовлюючи смертність стихійністю попереднього перебігу еволюції, мислитель обстоює ідею іманентного воскресіння всіх людських поколінь як кінцеву та найголовнішу мету існування людства. Показано, що активно-еволюціоністський підхід до вирішення проблеми смерті й безсмертя людини є співзвучним науковим пошукам сучасності, однак не збігається з магістральним напрямом світського гуманізму, що обгрунтовує доцільність скорочення кількості населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Абисова М. А. 
Ритуал переходу як фактор соціокультурної динаміки у контексті сучасного суспільства / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2019. - № 1. - С. 35-40. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано ритуал з позиції його ролі в соціумі, яка відповідає за соціальне відтворення, підтримання єдності та порядку завдяки адаптації до нового. Перманентну потребу суспільства у скасуванні соціальної ієрархії, соціальних ролей, а також у руйнуванні соціальних статусів задовольняє ритуал переходу. Для представника традиційного суспільства ритуал із перебореною лімінальною стадією є способом соціальної та індивідуальної гармонізації. Для представника сучасного суспільства десакралізований ритуал постає як ігровий набір "схем", "форм" дій із перманентною лімінальною ситуацією як порушенням звичних зв'язків у соціумі.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Абисова М. А. 
Феномен напівкультури: лінгвокомунікативний аспект / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2019. - № 2. - С. 113-117. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано негативні наслідки міжкультурної комунікації на особистісному та суспільному рівнях. Відзначено, що поряд із позитивними комунікативно-мовними наслідками культурної інтерференції виникає феномен напівмовлення як кодового змішування у мові білінгва, що не має достатньої мовної компетенції. Нехтування мовною нормативністю під час відбору доступних для напівмовного індивіда засобів із метою передачі його комунікативних інтенцій ускладнює громадський діалог як засіб єднання суспільства, коригування систем його управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.156 + Ш100.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Абисова М. А. 
Тенденції розвитку туризму в сучасному світі / М. А. Абисова, І. В. Саладіс // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2021. - № 2. - С. 89-94. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано зовнішні (природні, політико-правові, соціально-економічні) та внутрішні (зв'язані з попитом і пропозицією туристичних послуг; інституційні та техніко-технологічні) фактори, від яких залежить розвиток туризму як сучасного соціального інституту, впливового чинника суспільного життя на національному, регіональному та міжнародному рівні. Відзначається, що туризм, як інші соціальні інститути в сучасному світі, відчуває на собі вплив несприятливих екзогенних факторів, серед яких пандемія COVID-19 посідає чільне місце. Соціально-філософський дискурс туризму дозволяє не тільки виявити його місце в сучасному суспільстві, але й з'ясувати можливості антикризової участі в нестабільній соціальній ситуації, здатність до швидкої регенерації, інноваційного самооновлення. Показано необхідність розвитку нових напрямів туризму як чинників реалізації цілей сталого розвитку, стабілізаторів суспільного розвитку. Наголошується, що одним із трендів розвитку туристичної сфери стає перехід від індустрії послуг до індустрії вражень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.14(0) + У542.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Соціологія   
17.

Абисова М. А. 
Вплив неформальної комунікації на розвиток проєктного мислення в контексті роботи над соціальним проєктом / М. А. Абисова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2023. - № 1. - С. 21-25. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Робота присвячена потенціалу неформальної комунікації для розвитку проєктного мислення як форми випередження соціальної дійсності. Актуальність теми дослідження обумовлена необхідністю пошуку нових комунікативних технологій для проєктивно-інноваційної діяльності організації в соціокультурних умовах, що змінюються. Проєктне мислення завжди спрямоване на виявлення того що може і має бути в майбутньому. Перспективно-орієнтаційна та нормувальна складові проєктного мислення мають перебувати у діалектичній єдності, уникаючи перетворення проєкту на утопію, а також застерігаючи від інших крайнощів, пов'язаних з його надмірною формалізацією. Неформальна комунікація як ненормативні соціальні зв'язки стимулюють пошук розкриття творчого потенціалу співробітників, апробацію нововведень із подальшим закріпленням у формальній структурі внаслідок створення умов саморегуляції взаємин у колективі, в яких учасникам простіше обмінюватися ідеями, думками, знаннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4 + С5*333.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського