Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Авад А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Черняк К. О. 
Особливості експериментального моделювання цукрового діабету / К. О. Черняк, . Авад Алі Ріядх // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Мед.-біол. науки. - 2012. - № 17. - С. 162-166. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Показано, що динаміка рівня глюкози в сироватці крові (СК) експериментальних тварин указує на нестабільність моделі цукрового діабету (ЦД) у перші 3 тиж. від початку експерименту. У разі збільшення експозиції експерименту рівень глюкози в СК стабільно підвищувався. Базуючись на одержаних даних, зроблено висновок, що під час моделювання ЦД шляхом введення стрептозотоцину (SIGMA, США) в дозі 50 мг/кг стабілізація моделі ЦД відбувається на 30-ту добу від початку експерименту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Авад А. Р. 
Морфофункціональні адаптації серця в умовах цукрового діабету без і на фоні введення алкілселенонафтиридина (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.04 / А. Р. Авад; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка. - Суми, 2018. - 19 c. - укp.

Розроблено спосіб і пристрій для дозованого введення тваринам per os алкілселенонафтирідину (АСНР). Вивчено динаміку маси міокарда шлуночків серця у тварин основної групи та групи порівняння. Визначено рівень загальної води (РЗВ) в міокарді шлуночків серця та його вплив на зміну маси міокарда шлуночків серця при моделюванні експериментального стрептозотоцинованого цукрового діабету (СЦД). Вивчено гістоструктуру міокарда шлуночків серця та підшлункової залози у тварин основної групи та групи порівняння. Записано та виконано динамічний аналіз цих електрокардіографічних (ЕКГ) досліджень у тварин основної групи та групи порівняння. В динаміці у тварин основної групи та групи порівняння без введення алкілселенонафтиридина (АСНР) визначено та проаналізовано біохімічні показники сироватки крові. В динаміці у тварин підгруп групи порівняння із введенням АСНР визначено та проаналізовано біохімічні показники сироватки крові. Проаналізовано та визначено особливості розвитку СЦД і впливи АСНР на морфофункціональні та біохімічні прояви діабетичної КМП у процесі експерименту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р252.701

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Авад А. Р. 
Морфофункціональні адаптації серця в умовах цукрового діабету без і на фоні введення алкілселенонафтиридина (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.04 / А. Р. Авад; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка. - Суми, 2017. - 18 c. - укp.

Вивчено вплив алкілселенонафтиридина на морфофункціональні і біохімічні прояви діабетичної кардіоміопатії при моделюванні стрептозотоцинового цукрового диабету. Встановлено, що при розвитку стрептозотоцинового цукрового діабету в сироватці крові підвищується рівень глюкози та фруктозаміну. Прогресує окислювальний стрес, який ініціює підвищення, а зі зростанням експозиції експерименту - зниження активності каталази та рівня церулоплазміну. В міокарді шлуночків серця відбуваються дегенеративні зміни, які проявляються: збільшенням маси міокарда шлуночків серця не залежного від зміни рівня загальної води; зниженням електричної активності серця з деформацією зубців P і R і зміною тривалості сегментів P - Q і S -Т з вираженою депресією сегмента S - Т; зміною гістоструктури з появою осередків ішемічного ураження, геморагічної інфільтрації та венозного повнокров'я; підвищенням активності лактатдегідрогенази й амінотрансфераз (більшою мірою аспортатамінотрансферази), що ініціює зростання коефіцієнта де Рітіса. Змінюється співвідношення ліпідного комплексу: знижується рівень ліпопротеїнів високої щільності на тлі підвищення рівня загального холестерину, тригліцеридів, ліпопротеїдів низької і дуже низької щільності. Морфофункціональні та біохімічні показники (що обумовлюють дегенеративні зміни в серці в динаміці розвитку стрептозотоцинового цукрового діабету) класифіковано як прояви діабетичної кардіоміопатії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1-2 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432220 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського