Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Агурова І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Агурова І. В. 
Еколого-популяційна характеристика рослинного покриву відвалів вугільних шахт у Донбасі (життєвість, динаміка, прогнозування) : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І. В. Агурова; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2006. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.8(4УКР-4ДОН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343314 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шевчук О. М. 
Алелопатична активність та грунтова післядія IBSilybum marianumD (L.) Gaertn. / О. М. Шевчук, І. В. Агурова // Пром. ботаника. - 2011. - Вып. 11. - С. 70-75. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71365 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Шевчук О. М. 
Алелопатична активність грунту в ризосфері IBEchinacea purpureaD (L.) Moench та IBSilybum marianumD (L.) Gaertn. / О. М. Шевчук, І. В. Агурова, Т. П. Кохан // Інтродукція рослин. - 2011. - № 4. - С. 67-71. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Агурова І. В. 
Моніторинг стану рослинного покриву техногенних земель: популяційний та морфологічний аспекти / І. В. Агурова, С. І. Прохорова // Чорномор. ботан. журн.. - 2014. - 10, № 2. - С. 249-262. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Наведено узагальнені відомості щодо популяційного моніторингу рослин у техногенних екотопах Донецької області за 10-річними даними авторів. Так, проведено популяційний моніторинг 9 найпоширеніших видів багаторічних та однорічних рослин у техногенних екотопах різних типів на території Донецької області. Вивчення однорічних видів рослин та їх морфометричних параметрів дозволили встановити найбільш мінливі ознаки: так, для Reseda lutea L. такими ознаками є: довжина суцвіття та кількість квіток на пагоні; для Senecio vernalis L. - середні значення кількості листків та характеристик суцвіття. Встановлено, що щільність особин в популяціях Plantago lanceolata L. відбиває інтенсивність прямої антропогенної дії на рослини. Наявність у віковій структурі Oberna behen (L.) Ikonn. особин майже всіх стадій свідчить про стабільне положення цього виду у фітоценозі та підтверджується щільністю, розповсюдженістю та ступенем морфологічної мінливості. Результати моніторингу за популяційною структурою солестійких видів дозволили запропонувати простий спосіб використання даних видів для демінералізації едафотопів техногенних земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*881(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Агурова І. В. 
Особливості розвитку едафотопів в техногенних екотопах / І. В. Агурова // Чорномор. ботан. журн.. - 2016. - 12, № 1. - С. 20-30. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Результати проведених досліджень показали, що для всіх промділянок металургійних та коксохімічних заводів та шламових відвалів є характерною лужна та сильнолужна реакція середовища, що є практично незмінною на території всього екотопу. За цим показником найбільш несприятливі умови склались на території Єнакієвського металургійного заводу та шламових відвалів Донецького металургійного заводу. Саме сильнолужна реакція середовища у більшості випадків є лімітуючим фактором для зростання рослин. Аналіз типу та ступеня засолення показав відсутність засолення усіх зразків з переважанням у складі сульфат-іонів та іонів кальцію. Сума поглинених основ субстрату вивчених техногенних екотопів змінюється в межах 4,35 - 23,60 мгекв/100 г породи. Найменші значення зафіксовано у субстратах відвалів Микитівського ртутного комбінату, Єнакіївського металургійного заводу та шламових відвалів Донецького металургійного заводу. Найбільші значення суми поглинених основ спостерігались на території Авдіївського коксохімічного заводу, що підтверджується наявністю на території заводу сформованих рослинних угруповань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25360 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського