Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Адамська І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Адамська І. Г. 
Партійно-державна політика в галузі охорони здоров'я в Українській СРР (1919 - 1929 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. Г. Адамська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 17 c. - укp.

Досліджено партійно-державну політику щодо формування та функціонування системи охорони здоров'я в УСРР у контексті соціально економічних і політичних змін, які відбувалися в 1919 - 1929 рр. На основі аналізу історіографії проблеми та використання джерел, визначено та розкрито основні напрями діяльності більшовицької партії та радянської влади в медичній галузі. Висвітлено історію утворення централізованої системи управління охороною здоров'я, організацію НКОЗ УСРР та його місцевих органів. Під час дослідження матеріально-технічного забезпечення галузі виявлено та проаналізовано основні джерела її фінансування, формування мережі установ і налагодження медикаментозного та технічного постачання. Розглянуто політику радянської влади щодо медичної інтелігенції попередньої доби та формування нових кадрів для системи охорони здоров'я. Визначено пріоритети та можливості надання послуг населенню, висвітлено організацію діяльності медичних установ у містах і селах республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-5 + Р11(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Проблеми та перспективи розвитку освіти, науки і техніки в Україні та світі: до 25-річчя відновлення державної незалежності України : зб. пр. Всеукр. наук.-практ. конф., 20 - 21 трав. 2016 р., Київ - Переяслав-Хмельницький / ред.: С. М. Ховрич, І. Г. Адамська, О. І. Гуржій, Ю. В. Коптюх; НАН України, Ін-т історії України, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Нац. музей історії України, Нац. іст.-етногр. заповідник "Переяслав". - Київ, 2016. - 137 c. - укp. - англ.

Обговорено проблеми та перспективи транснаціонального співробітництва у сфері вищої освіти в рамках Болонського процесу, професійної підготовки майбутнього вчителя біологічних дисциплін. Розглянуто особливості вивчення предметів космічної техніки як історичних джерел в навчальному курсі "Історичне джерелознавство", науково-технічні аспекти розвитку лінгвістики. Охарактеризовано твори образотворчого мистецтва та їх значення в українських сучасних музеях, викладено проблеми продовольчого забезпечення армій як фактор розвитку харчових технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Адамська І. Є. 
Концептуальні етапи методики обліку в процесі креації вартості будівельних підприємств / І. Є. Адамська // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2020. - 3 (ч. 2). - С. 106-109. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Узагальнено концепції, на яких грунтуються наявні методики креації вартості підприємства. Розкрито чотири методики визначення та відображення в системі бухгалтерського обліку власності за вартістю чистих активів. Методика креації вартості може об'єднувати 5 концептуально-гіпотетичних етапів, таких як мета процесу креації вартості; вибір облікового механізму креації вартості; оцінювання показників власності; врахування специфічних особливостей будівництва; аналіз, вибір та використання підходів до оцінювання з урахуванням факторів впливу та умов господарської діяльності на процес креації. Виділено основні облікові механізми процесу креації вартості, розкрито їх суть, алгоритми розрахунку вартості та сферу застосування кожного з них. Виділено облікові механізми процесу креації вартості надають змогу використовувати їх за тих чи інших обставин на різних етапах життєвого циклу підприємства як окремо кожен, так і декілька разом. Запропоновано напрями подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)231.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Степанов Ю. М. 
Роль ендоскопічного ультразвукового дослідження в діагностиці підслизових новоутворень шлунка та дванадцятипалої кишки (огляд літератури та власні клінічні спостереження) / Ю. М. Степанов, Н. В. Пролом, І. С. Коненко, С. О. Тарабаров, Н. П. Дементій, І. М. Адамська // Гастроентерологія. - 2021. - 55, № 4. - С. 270-279. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Підслизові новоутворення шлунка та дванадцятипалої кишки включають групу захворювань з різною етіологією, клінічною симптоматикою, діагностикою та тактикою лікування. Звичайна гастродуоденоскопія надає змогу виявити підслизові новоутворення у 0,36 - 4 % випадків, тоді як шлунок є найчастішим місцем їх локалізації (до 60 %). Ендоскопія й ультразвукове ендоскопічне дослідження є важливими інструментами для діагностики підслизових новоутворень стінок стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки, як доброякісних (поліпи, підслизові новоутворення, екстраорганні здавлення, кісти), так і злоякісних новоутворень шлунково-кишкового тракту, особливо невеликих та випадково виявлених. Важливо не тільки діагностувати новоутворення, а й визначити, з яких шарів воно виходить, в який рівень проростає, чи є ураження регіонарних лімфатичних вузлів. Надати відповіді на ці запитання може лише ендоскопічна ультрасонографія (ЕУС). ЕУС поєднує можливості двох досліджень - ендоскопічного й ультразвукового, що значно підвищило інформативність ендоскопічного дослідження, оскільки з'явилась можливість визначення поширеності патологічного процесу та ступеня внутрішньостінкової інвазії, а також можливість проводити диференціальну діагностику підслизових новоутворень з патологічними процесами у прилеглих до стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки органах. Наведено випадки обстеження пацієнтів з підозрою на підслизове новоутворення шлунка та дванадцятипалої кишки в ДУ "Інститут гастроентерології НАМН України". За допомогою ЕУС в однієї з пацієнток було підтверджено, в іншої - виключено діагноз підслизового новоутворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського