Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Александріна Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Александріна Т. А. 
Ефективність добровільного консультування та тестування на ВІЛ у виявленні ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу / Т. А. Александріна, С. О. Черенько // Укр. пульмонол. журн. - 2005. - № 1. - С. 12-15. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Зазначено, що впроваджена в м. Києві та Донецькій області методика добровільного консультування та тестування на ВІЛ хворих, в яких вже встановлений діагноз туберкульозу, дозволила покращити виявлення ВІЛ-інфекції серед зазначеного контингенту хворих, а також виявлення туберкульозу у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД шляхом профілактичної рентгенографії органів грудної клітки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.254 + Р11(4УКР)599.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Александріна Т. А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією : Автореф. дис... канд. мед. наук / Т. А. Александріна; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. - К., 2007. - 19 c. - укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Александріна Т.А. 
Особливості епідемії туберкульозу в Україні / Т.А. Александріна // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2012. - № 2. - С. 7-13. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На сьогодні туберкульоз (ТБ) викликає велику тривогу в усіх країнах світу і в Україні зокрема. За даними ВООЗ, Україна посідає друге місце серед країн Європейського регіону за тягарем ТБ. Найактуальнішими проблемами у контролі за ТБ в Україні є поширення мультирезистентного ТБ та можливості перехресного інфікування за умов протитуберкульозного закладу, а також постійне зростання захворюваності та смертності від ко-інфекції ТБ/ВІЛ. З урахуванням сучасних особливостей розвитку епідемії розроблено стратегію боротьби з ТБ в Україні на 2012 - 2016 рр. До неї включено заходи відповідно до Комплексного плану дій щодо профілактики та боротьби з ТБ із множинною та широкою медикаментозною стійкістю в Європейському регіоні на 2011 - 2015 рр., схваленого Європейським регіональним комітетом ВООЗ у 2011 р. Напрями діяльності визначені відповідно до Глобального плану "Зупинити туберкульоз" на 2001 - 2015 рр. Метою Програми є подальше поліпшення епідемічної ситуації в напрямі зменшення загальної кількості хворих на ТБ, зниження захворюваності та смертності від ТБ, ко-інфекції ТБ/ВІЛ, зниження темпів поширення мультирезистентного ТБ шляхом реалізації державної політики, що грунтується на принципах забезпечення загального та рівного доступу населення до якісних послуг з профілактики, діагностики та лікування ТБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.94(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Александріна Т. А. 
Кроки держави щодо формування та подальшої реалізації державної політики у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу / Т. А. Александріна // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2013. - № 3. - С. 12-13. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Александріна Т. А. 
Розвиток паліативної і хоспісної допомоги хворим на туберкульоз. Минуле, сучасне, майбутнє / Т. А. Александріна // Реабілітація та паліатив. медицина. - 2016. - № 1. - С. 71-75. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено аналіз розвитку епідемічного процесу щодо туберкульозу в Україні, стану організації паліативної допомоги хворим на туберкульоз. Аналіз нормативних актів та рекомендацій міжнародних організацій показав необхідність широкого розвитку паліативної і хоспісної допомоги зазначеній категорії пацієнтів. При цьому стаціонарне лікування не повинно замінюватись поняттям хоспісної допомоги, а зняття пацієнта з протитуберкульозної терапії - поняттям "паліативне лікування".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)285.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101321 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського