Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Арясова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Арясова О. В. 
Вінерів процес на площині з напівпрозорими мембранами на двох прямих, які перетинаються : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.05 / О. В. Арясова; НАН України. Ін-т математики. - К., 2000. - 15 c. - укp.

Аналітичні та ймовірнісні методи використано для побудови узагальненого дифузійного процесу на площині з одиночною матрицею дифузії та вектором переносу з delta-функціями, зосередженими на двох прямих, які перетинаються. З використанням аналітичного методу можна одержати інтегральне рівняння типу Вольтерра, для якого метод послідовних наближень набуває нетрадиційного вигляду. Ймовірнісним методом шуканий процес конструюється у вигляді косого добутку двох випадкових процесів: модуля та фази. Доведено, що напівгрупа операторів, яка відповідає побудованому процесу, є розв'язком деякої параболічної крайової задачі (задачі спряження).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.511,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Арясова О. В. 
Взаимодействие мантийной конвекции с литосферой и происхождение кимберлитов / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Геофиз. журн.. - 2013. - 35, № 5. - С. 150-171. - Библиогр.: 167 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 + Д342.531

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Арясова О. В. 
"Правило Клиффорда" и геодинамика кимберлитового магматизма / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Геофиз. журн.. - 2013. - 35, № 6. - С. 101-113. - Библиогр.: 110 назв. - рус.

"Правило Кліффорда" узагальнює спостереження, що вказують на приуроченість алмазо-продуктивного кімберлітового магматизму до ділянок кори архейського і ранньопротерозойського віку. Хоча відомі алмазоносні і навіть високопродуктивні корінні родовища алмазів за межами архейських кратонів, "правило Кліффорда" виконується в більшості випадків. Проте при цьому з точки зору геодинаміки воно не є послідовним, оскільки кімберліти мають глибинне походження і корові структури не можуть впливати на формування протокімберлітових розплавів. Розширене "правило Кліффорда", що акцентує асоціацію корінних родовищ алмазів не з архейською корою, а з потужною деплетованою літосферою, є геодинамічно обгрунтованим і виконується практично без винятків. Крім того, таке розуміння "правила Кліффорда" робить самоочевидним пояснення асоціації кімберлітового магматизму з давніми структурами, оскільки типова для архейських кратонів літосфера не могла виникнути в постархейський час через зменшення потенційної температури конвектуючої мантії. Тому охолодження останньої фактично і є головною фізичною причиною, що зумовлює справедливість "правила Кліффорда".


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.531

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Арясова О. В. 
Частичное плавление горных пород: связность включений расплава при плавлении по граням зерен кристаллической структуры / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Геофиз. журн.. - 2005. - 27, № 4. - С. 578-588. - Библиогр.: 37 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.445

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Хазан Я. М. 
Пространственное фракционирование редкоземельных элементов в мантии кратонов: анализ наблюдений, модель и связь с кимберлитообразованием / Я. М. Хазан, О. В. Арясова // Геофиз. журн.. - 2007. - 29, № 6. - С. 45-63. - Библиогр.: 54 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.531

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Арясова О. В. 
Порог протекания и проницаемость частично расплавленных полиминеральных агрегатов / О. В. Арясова // Геофиз. журн.. - 2011. - 33, № 2. - С. 116-121. - Библиогр.: с. 121 - рус.

Побудовано числову модель проникності частково розплавленого бімінерального агрегату, зерна якого мають різні форми та розміри, в припущенні, що розплави виникають тільки на ребрах контактуючих зерен різного складу. Припущено, що всі зерна складаються з однакових квадратних (у двувимірному випадку) або кубічних (тривимірна постановка) елементів двох різних складів. Приналежність елемента до одного із складів визначається випадковим чином. При цьому прийнято, що елементи однакового складу зі спільною гранню утворюють одне зерно, яке не має внутрішніх меж. Отже, зерна кожного з "мінералів" можуть мати складну форму і різні розміри. Показано, що для такого агрегату виникнення зв'язаної системи часткового плавлення потребує плавлення по ребрах не менш ніж приблизно 15 % зерен. Крім того, якщо в породі першою плавиться мінеральна фаза, модальний вміст якої є недостатнім для подолання порогу зв'язності, інфінітезимальне плавлення не супроводжується сегрегацією розплаву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Арясова О. В. 
Пространственно-временные корреляции между траппами, карбонатитами и кимберлитами / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Геофиз. журн.. - 2012. - 34, № 4. - С. 70-77. - Библиогр.: с. 76-77 - рус.

Спираючись на найбільш повні сучасні бази даних платобазальтів, карбонатитів і кімберлітів, продемонстровано існування просторово-часових кореляцій між цими трьома типами внутрішньоплитового магматизму. Ці кореляції повсюдно проявляються в Євразії та Африці, але відсутні у Північній Америці. Ймовірною причиною таких кореляцій є взаємодія з літосферою "голови" гігантського мантійного плюму, яка майже одночасно викликає магматизм на території розміром порядка перших тисяч кілометрів, об'єм і склад якого залежать від тектонічної будови і теплового стану літосфери. Відмінність Євразії і Африки, з одного боку, і Північної Америки, з іншого, пов'язана, певно, з тим, що за останні 350 млн років Північна Америка, на відміну від Євразії та Африки, не розташовувалась над африканською або тихоокеанською областями генерації плюмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.5 + Д347.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Арясова О. В. 
Крупномасштабное фракционирование редкоземельных элементов в мантии кратонов / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Доп. НАН України. - 2007. - № 8. - С. 110-115. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Арясова О. В. 
Диффузионная уравновешенность мантийных пород / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Доп. НАН України. - 2009. - № 4. - С. 100-106. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Аналіз спостережуваних вмістів рідкісноземельних елементів у клінопіроксені та гранаті ксенолітів кімберлітів та оцінка часу дифузійної релаксації показали, що на глибинах, які перевищують 6 - 7 ГПа, мантійні породи є дифузійно врівноваженими. Наслідком цього є незалежність рідкісноелементного складу насичених розплавів, тобто розплавів, що знаходяться у рівновазі з материнськими породами, від модального складу останніх і масового вмісту розплаву. Більше того, в дифузійно врівноваженій породі всі вмісти у мантійних мінералах можуть бути виражені через один з них. Унаслідок цього вмісти рідкісних і розсіяних елементів у насиченому розплаві майже повністю визначаються єдиним істотним параметром. Це може бути головною причиною подібності рідкісноелементних спектрів у світових кімберлітових провінціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Арясова О. В. 
Формирование редкоэлементного состава кимберлитов в процессе их перколяционной сегрегации / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Доп. НАН України. - 2009. - № 5. - С. 123-128. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Запропоновано модель виникнення кімберлітових магм, у якій приймається, що розплави, які виникають у зоні часткового плавлення, досичуються рідкісними та розсіяними елементами (РРЕ) у процесі фільтраційної сегрегації, ймовірно, з виходом на периферію області плавлення. Оскільки мантійні породи на глибинах, що перевищують 6 - 7 ГПа, є дифузійно врівноваженими, рідкісноелементний склад насиченого розплаву, тобто розплаву, який знаходиться в рівновазі з материнською породою, визначається вмістом РРЕ в одному з мінералів твердої матриці і не залежить від її модального складу та масового вмісту розплаву. В такій моделі схожість максимальних вмістів РРЕ у кімберлітових світових провінціях є наслідком повної насиченості розплавів, а розкид спостережуваних значень - варіаціями вмістів РРЕ у мантійних мінералах, а також існуванням реального або ефективного порога просочування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.531

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Арясова О. В. 
Взаимодействие просачивания и неупругой деформации пористости при сегрегации расплава в частично расплавленных системах / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Доп. НАН України. - 2010. - № 4. - С. 110-116. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Зазначено, що тиск у розплаві, що заповнює пористість у частково розплавленій системі, визначається конкуренцією просочування, яке наближає градієнт тиску в розплаві до гідростатичного, збільшуючи різницю тисків між розплавом і матрицею, та непружною деформацією пор, що призводить до зменшення цієї різниці тисків. Одержано загальне рівняння, що описує взаємодію просочування та непружної деформації і замикає систему визначаючих рівнянь динаміки двофазного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.341 + К303-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Арясова О. В. 
Новые определения глубинного теплового потока Земли в районе Днепровской аномалии / О. В. Арясова, В. В. Гордиенко, И. В. Гордиенко // Доп. НАН України. - 2011. - № 4. - С. 100-104. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

У 19 свердловинах встановлено величини глибинного теплового потоку. Визначено позитивні аномалії, що тяжіють до зон розломів кристалічного фундаменту регіону. Можливо, що аномалії пов'язані з сучасною активізацією північно-східного схилу Українського щита та Дніпровсько-Донецької западини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д213.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Арясова О. В. 
Проницаемость расплавленных горных пород при плавлении по граням зерен кристаллической структуры / О. В. Арясова // Доп. НАН України. - 2010. - № 3. - С. 112-119. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.440

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Арясова О. В. 
Сегрегация расплава внутри ограниченных частично расплавленных зон с низкой степенью плавления: результаты численного моделирования / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Доп. НАН України. - 2010. - № 5. - С. 109-115. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: К203.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Арясова О. В. 
Тепловое поле на северо-востоке Украины / О. В. Арясова, В. В. Гордиенко, И. В. Гордиенко, О. В. Завгородняя // Доп. НАН України. - 2011. - № 5. - С. 113-118. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

У 24 свердловинах встановлено величини глибинного теплового потоку. Визначено позитивні аномалії на схилі Воронезького масиву, які, можливо, пов'язані з сучасною активізацією цього регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Арясова О. В. 
Взаимосвязь между траппами, карбонатитами и кимберлитами и ее возможные причины / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Доп. НАН України. - 2012. - № 5. - С. 97-104. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Опираясь на наиболее полные современные базы данных платобазальтов, карбонатитов и кимберлитов, продемонстрировано существование пространственно-временных корреляций между этими тремя типами внутриплитового магматизма. Указанные корреляции повсеместно проявляются в Евразии и Африке, но отсутствуют в Северной Америке. Вероятной причиной корреляций является взаимодействие с литосферой "головы" гигантского мантийного плюма, которое практически одновременно вызывает магматизм на территории размером порядка первых тысяч километров, объем и состав последнего зависит от тектонического строения и теплового состояния литосферы. Отличие Евразии и Африки, с одной стороны, и Северной Америки - с другой, предположительно связано с тем, что за последние 350 млн лет Северная Америка не размещалась над африканской и тихоокеанской зонами генерации плюмов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.5 + Д347.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Арясова О. В. 
Максимальная глубина ксенолитов, выносимых кимберлитами, и тепловое состояние литосферы / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Доп. НАН України. - 2013. - № 3. - С. 95-101. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Термобарометрическое изучение ксенолитов/ксенокристов из 39 кимберлитов Евразии, Африки и Северной Америки показало, что в большинстве случаев наиболее глубокий ксенолит (а значит, и все остальные) захватывается в пределах деплетированной литосферы. Из этого следует, что в согласии с петролого-геохимическими данными источники кимберлитов располагаются вблизи деплетированной литосферы. По результатам термобарометрии установлено, что с увеличением референтного теплового потока на поверхности, характеризующего литосферную геотерму, глубина наиболее глубокого ксенолита уменьшается.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.1 + Д342

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Арясова О. В. 
Взаимодействие мантийной конвекции с литосферой и происхождение кимберлитов / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Доп. НАН України. - 2013. - № 4. - С. 78-85. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Исследован физический механизм, контролирующий формирование устойчивой границы между областями кондуктивного и конвективного теплопереноса в мантии (литосферно-астеносферной границы (ЛАГ)). В согласии с термобарометрией ксенолитов кимберлитов из модели следует, что под кратонами ЛАГ совпадает с подошвой области распространения деплетированных пород на протяжении всей постархейской истории Земли. Результаты работы поддерживают модель, которая предполагает, что кимберлитовые расплавы возникают при взаимодействии "головы" мантийного плюма с литосферой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 + Д342.531

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Арясова О. В. 
От глобальной тектоники к глобальной геодинамике / О. В. Арясова, Я. М. Хазан // Геофиз. журн.. - 2018. - 40, № 5. - С. 71-97. - Библиогр.: 87 назв. - рус.

Згідно зі спостереженнями, на Землі функціонує глобальна (плитова) тектоніка, найхарактернішими ознаками якої є спрединг океанського дна у серединно-океанічних хребтах і субдукція у глибоководних жолобах. Наявність цих процесів засвідчує існування мантійних течій. Однак побудувати послідовну кількісну теорію мантійної конвекції, залишаючись у межах плитової тектоніки, неможливо, тому що неможливо відповісти на питання, де "закінчується" тектонічна плита. З математичної точки зору, трудністю глобальної тектоніки є відсутність граничних початкових умов, використання яких надало би змогу розглядати задачу про еволюцію деякої виділеної частини планети (наприклад, верхньої мантії). Тому для одержання фізично обгрунтованої відповіді на питання про причини і джерела енергії мантійних рухів слід розглядати еволюцію планети як єдине ціле. Така постановка задачі і веде до глобальної геодинаміки. На відміну від глобальної тектоніки, яка, тактично, ігнорує існування ядра Землі, для глобальної геодинаміки рідке зовнішнє тверде внутрішнє ядра, а також процеси на межі між ними і на межі між ядром і мантією, що рішуче впливають на мантійну динаміку, є основними об'єктами дослітдження. У цьому огляді розглянуто лише проблему глобального теплового балансу Землі. Вже у найближчі роки за результатами нейтринного експерименту буде надійно оцінено повну потужность радіогенного тепловиділення в Землі й оцінено дотік тепла з ядра в мантію. Вже одне це суттєво звузить вибір моделей, що опитують процеси в ядрі. Уточнення температури на межі внутрішнього і зовнішнього ядер і характеру перемішування у зовнішньому ядрі надасть змогу зменшити невизначеність температури на нижній межі мантії і сформулювати крайову задачу динаміки мантійних течій. Тим самим буде перекинуто міст від глобальної геодинаміки до глобальної тектоніки і поставлено на міцну фізичну основу уявлення останньої.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391.0 + Д544

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Арясова О. В. 
Геодинамічні процеси в літосфері і кімберлітовий магматизм : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 04.00.22 / О. В. Арясова; НАН України, Ін-т геофізики ім. С.І. Субботіна. - Київ, 2016. - 32 c. - укp.

Досліджено геодинамічні процеси в континентальній літосфері з залученням даних щодо просторово-часових розподілів кімберлітового магматизму, склад кімберлітів та їх ксенолітів, а також геодинамічні процеси в субокеанічній мантії. Вивчено особливості взаємодії регулярної мантійної конвекції й аномально гарячих підняттів (мантійних плюмів) з континентальною й океанічною літосферою. З'ясовано фізичні причини змінності з глибиною міжелементних співвідношень у групі рідкісноземельних елементів, а також кореляцій між складом магматизму та потужністю літосфери в регіонах трапових виливів і вздовж континентального подовження траєкторій гарячих точок. Для задачі про компакцію матриці та сегрегацію розплаву одержано нове рівняння нерозривності суміші, що замикає систему визначальних рівнянь і дозволяє розглянути сегрегацію малов'язких розплавів (кімберлітів, карбонатитів). Запропоновано принципово новий підхід до теплового моделювання стаціонарної літосфери, що дозволило побудувати кількісні моделі. Результати моделювання зіставлено з даними термобарометрії ксенолітів кімберлітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211 + Д342.531

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського