Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Атаман Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Атаман Ю. О. 
Інтенсивність перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантна ферментна активність у стінці артерій і вен у динаміці інтоксикації монойодацетатом / Ю. О. Атаман // Фізіол. журн. - 2007. - 53, № 4. - С. 49-53. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Изучены интенсивность перекисного окисления липидов (ПОЛ) и активность антиоксидантных ферментов (глутатионпероксидазы, супероксиддисмутазы и каталазы) в артериальной и венозной стенке кроликов при введении монойодацетата (10 мг/кг) в течение 3, 7 и 14-ти суток. Обнаружено увеличение количества промежуточных и конечных продуктов ПОЛ, а также уменьшение активности антиоксидантных ферментов в сосудах всех типов. В венозных сосудах изменения изученных показателей были более выраженными, чем в артериях. Предположено, что обнаруженная активация ПОЛ обусловлена первичным угнетением антиоксидантных систем, которое возникает как следствие расстройств энергетического обмена сосудистой стенки под влиянием монойодацетата.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.4/5-29 + Р252.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Атаман Ю. О. 
Роль пероксидного окиснення ліпідів у розвитку уражень артерій і вен, зумовлених первинними порушеннями енергетичного обміну : автореф. дис... канд. мед. наук / Ю. О. Атаман; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2008. - 19 c. - укp.

За допомогою антиоксидантів, блокаторів кальцієвих каналів, антикальциногенних препаратів досліджено роль пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) і кальцію у розвитку ранніх дистрофічних змін у стінках артерій і вен за умов введення кролям монойодоацетату (МЙА). Показано, що МАЙ-інтоксикація (10 мг/кг протягом 14 днів) призводить до збільшення вмісту продуктів ПОЛ, зменшення активності антиоксидантних ферментів (глютатіонпероксидази, супероксиддисмутази, каталази), збільшення вмісту води, загального кальцію, об'єму інулінового простору у стінках артерій і вен. З'ясовано, що вітамін Е, ніфедипін і бісфосфонати повністю не усувають змін даних показників. Зроблено висновок про вторинний характер ПОЛ за МЙА-інтоксикації й її зв'язок з первинними порушеннями енергетичного обміну в клітинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Атаман Ю. О. 
Активність прокальциногенних і антикальциногенних ектоферментів у стінках артерій і вен кролів з алоксановим діабетом / Ю. О. Атаман // Патологія. - 2010. - 7, № 1. - С. 18-21. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р645.021.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Атаман Ю. О. 
Дослідження особливостей ураження артерій нижніх кінцівок у людей старечого віку, хворих на цукровий діабет 2-го типу / Ю. О. Атаман // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2009. - № 1. - С. 47-50. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз функціональних властивостей артерій нижніх кінцівок у людей старечого віку, хворих на цукровий діабет 2-го типу. Виявлено і проаналізовано особливості порушень еластичності і тонусу судин цієї групи осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-92 + Р457.862-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хижня Я. В. 
Механічні властивості кісток щурів в умовах стрептозотоцинового діабету та його корекції кверцетином і краталом / Я. В. Хижня, О. Ю. Боріков, Ю. О. Атаман // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2010. - № 1. - С. 37-41. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Встановлено, що розвиток стрептозотоцинового цукрового діабету у щурів призводить до зменшення мікротвердості і сили розриву стегнових кісток, що свідчить про розвиток остеопенічних уражень. Кверцетин (50 мг/кг) і кратал (100 і 300 мг/кг) зменшують рівень гіперглікемії у діабетичних тварин і на цьому тлі покращують показники, що характеризують механічні властивості кісток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р457.862-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Атаман О. В. 
Порівняльна характеристика порушень енергозабезпечення стінок артерій та вен у кролів з алоксановим діабетом і монойодацетатною інтоксикацією / О. В. Атаман, Ю. О. Атаман // Фізіол. журн. - 2011. - 57, № 2. - С. 43-48. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Показано порушення енергозабезпечення стінок грудної аорти і задньої порожнистої вени кролів через 2 тиж від початку відтворення алоксанового діабету та монойодацетатної інтоксикації, що проявляється зниженням інтенсивності поглинання глюкози, споживання кисню, утворення молочної кислоти і ресинтезу аденозинтрифосфату (АТФ) у препаратах вивчених судин. В цьому разі істотно зменшується вміст АТФ у тканинах артерій і вен. Обговорено можливе значення таких порушень у розвитку артеріосклерозу Менкеберга.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р410.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Атаман Ю. О. 
Стан периферійного кровообігу у хворих на гонартроз ранніх стадій / Ю. О. Атаман // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2010. - № 1. - С. 48-51. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено стан кровообігу нижніх кінцівок у хворих на гонартроз ранніх стадій. Показано, що для цих пацієнтів є характерними порушення кровопостачання нижніх кінцівок. Виявлені особливості кровообігу слід враховувати при призначенні лікування таким хворим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Атаман Ю. О. 
Характер остеопатії стопи при різній тривалості і тяжкості перебігу цукрового діабету 2-го типу у осіб похилого і старечого віку / Ю. О. Атаман // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2009. - № 2, т. 2. - С. 55-58. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати дослідження характеру патологічних змін, що розвиваються у кістках стопи при цукровому діабеті 2-го типу у осіб похилого і старечого віку. Виявлено і проаналізовано закономірності появи цих змін при різній тривалості і тяжкості недуги. Показаний взаємозв'язок позакісткової кальцифікації з розвитком виражених деструктивних уражень кісткової тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-92 + Р457.865.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гарбузова В. Ю. 
Поліморфізм гена матриксного Gla-протеїну у хворих на атеросклероз з ішемічним інсультом / В. Ю. Гарбузова, О. І. Матлай, Ю. О. Атаман, Є. І. Дубовик, А. О. Бороденко, О. А. Обухова, О. В. Атаман // Фізіол. журн.. - 2012. - 58, № 5. - С. 14-21. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1 + Р410.210.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Клименко М. О. 
Атеросклероз як хронічне запалення / М. О. Клименко, Ю. О. Атаман // Експерим. і клініч. медицина. - 2007. - № 4. - С. 4-12. - Бібліогр.: 95 назв. - укp.

Проаналізовано стан розвитку теорії атеросклерозу як запального процесу, сучасні погляди на роль різних типів клітин (ендотеліоцитів, моноцитів/макрофагів, гладеньких м'язових клітин, лімфоцитів, тромбоцитів) і хімічних сполук (ліпопротеїдів низької густини, цитокінів, хемокінів, факторів росту, металопротеїназ) в атерогенезі. Розглянуто роль розладів енергозабезпечення клітин у патогенезі запалення взагалі і атеросклеротичного процесу зокрема.

Проанализированы состояние развития атеросклероза как воспалительного процесса, современные взгляды на роль разных типов клеток (эндотелиоцитов, моноцитов/макрофагов, гладкомышечных клеток, лимфоцитов, тромбоцитов) и химических соединений (липопротеидов низкой плотности, цитокинов, хемокинов, факторов роста, металлопротеиназ) в атерогенезе. Рассмотрена роль расстройств энергообеспечения клеток в патогенезе воспаления вообще и атеросклеротического процесса в частности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Атаман Ю. О. 
Інтенсивність пероксидного окиснення ліпідів і антиоксидантна ферментна активність у стінках артерій і вен кролів з алоксановим діабетом / Ю. О. Атаман // Експерим. і клініч. медицина. - 2010. - № 2. - С. 13-17. - укp.

Показано, що розвиток алоксанового діабету у кролів супроводжується збільшенням вмісту продуктів пероксидного окиснення ліпідів (гідропероксидів ліпідів, шиффових основ) у стінках артеріальних і венозних судин. Водночас відзначається зменшення активності антиоксидантних ферментів (глутатіонпероксидази, супероксиддисмутази) у тканинах вивчених кровоносних судин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Атаман О. В. 
Аналіз асоціації G-7A поліморфізму гена матриксного GLA-протеїну (MGP) з ішемічним атеротромботичним інсультом в осіб з різними факторами його ризику / О. В. Атаман, О. В. Полоніков, В. Ю. Гарбузова, Ю. О. Атаман, О. І. Матлай // Цитология и генетика. - 2013. - 47, № 5. - С. 33-40. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Атаман О. В. 
Аналіз асоціації Bsm-Apa-Taq-гаплотипів гена рецептора вітаміну D з ішемічним інсультом у пацієнтів різної статі / О. В. Атаман, В. Ю. Гарбузова, О. А. Обухова, Ю. О. Атаман, Є. І. Дубовик, А. О. Бороденко // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2012. - № 4. - С. 58-63. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Представлены результаты определения гаплотипов по полиморфизмам BsmI(rs1544410), ApaI (rs7975232) и TaqI (rs731236) гена рецептора витамина D (VDR) у 170 больных с ишемическим атеротромботическим инсультом (ИАТИ) и 124 здоровых индивидуумов (контрольная группа). Установлено, что у больных с ИАТИ и в контроле преобладают гаплотипы baT, BAt и bAT (соответственно 95,9 и 95,2 % от общего количества пациентов). Их соотношение у больных с ИАТИ составило 77,9; 11,7 и 10,4 %, а в контрольной группе - 74,6; 9,3 и 16,1 % (p = 0,339). У лиц и женского, и мужского пола не выявлено статистически значимой связи между Bsm-ApaI-Taq-гаплотипами гена VDR и ИАТИ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Атаман Ю. О. 
Роль загальних і місцевих механізмів у розвитку артеріосклерозу Менкеберга : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / Ю. О. Атаман; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2013. - 44 c. - укp.

Вперше на підставі комплексу експериментальних і клінічних даних оцінено роль загальних і місцевих чинників у розвитку артеріосклерозу Менкеберга. Одержано нові дані щодо факторів ризику кальцифікації артерій та їх асоціації з рентгенологічними ознаками менкебергівського склерозу. Вперше вивчено зв'язок поліморфізмів гена MGP з кальцифікацією периферійних артерій. Встановлено, що Trh83Ala поліморфізм 4-го екзону гена MGP є асоційованим з рентгенологічними ознаками артеріосклерозу Менкеберга у жінок похилого та старечого віку, що не хворіють на цукровий діабет. Носійство жінками Ala-алеля в гомозиготному стані запобігає розвитку кальцифікації артерій. Показано, що зв'язок даного поліморфізму з менкебергівським склерозом може бути опосередкований впливом генетичного чинника на розвиток остеопорозу. Водночас не виявлено асоціації поліморфізмів T-138C та G-7A гена MGP з кальцифікацією артерій нижніх кінцівок. Одержано нові дані про порушення енергопостачання кровоносних судин, активацію реакцій пероксидного окиснення ліпідів і розвиток антиоксидантної недостатності в артеріях тварин з експериментальним цукровим діабетом. Показано, що виявлені зміни за своєю спрямованістю є схожими на ті, що виникають в артеріальній стінці тварин під впливом інгібітора енергетичного обміну монойодацетату. Вперше досліджено стан енергозабезпечення та вільнорадикальних процесів у венозній стінці кролів з алоксановим діабетом. Встановлено, що у венозних судинах експериментальних тварин рівень порушень енергетичного обміну є вищим, ніж в артеріях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гарбузова В. Ю. 
Аналіз впливу поліморфізму $Ebold roman {C~symbol О to 677~T} гена $Ebold roman N sup 5, $Ebold roman N sup 10-метилентетрагідрофолатредуктази на розвиток ішемічного інсульту у людей з різними факторами його ризику / В. Ю. Гарбузова, О. В. Полоніков, Д. О. Строй, О. І. Матлай, Ю. О. Атаман, В. А. Сухарева, О. В. Атаман // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 2. - С. 18-24. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Орловський В. Ф. 
Вплив застосування L-аргініну на толерантність до фізичного навантаження у хворих на стабільну стенокардію напруження / В. Ф. Орловський, М. А. Гордіна, Ю. О. Атаман, А. В. Жаркова, Г. О. Логвинюк // Сімейна медицина. - 2015. - № 3. - С. 160-162. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-5 + Р410.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
17.

Атаман Ю. О. 
Вивчення зв'язку проявів вегетативної дисфункції з ступенем тяжкості артеріальної гіпертензії / Ю. О. Атаман, Л. В. Прийменко // Eastern Ukr. Med. J. - 2022. - 10, № 1. - С. 64-70. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Артеріальна гіпертензія є одним з найбільш поширених захворювань серцево-судинної системи, що спостерігається у більшості працездатного населення України та цілого світу. Синдром вегетативної дисфункції виступає одним з перших проявів та передвісників артеріальної гіпертензії. В дослідження було включено 81 пацієнта з артеріальною гіпертензією та вегетативною дисфункцією. Пацієнті було розподілено на 3 групи залежно від рівня артеріального тиску. Для оцінки даних патології проводилось офісне вимірювання артеріального тиску згідно рекомендації 2018 р. та анкетування хворих за стандартним опитувальником для виявлення вегетативних порушень А. М. Вейна. При оцінці поширеності симптомів вегетативної дисфункції в досліджуваних групах відмічається слабка залежність їх появи зі ступенем тяжкості гіпертензії, навіть у пацієнтів з першим ступенем артеріальної гіпертензії відмічалася значна частота симптомів, що не може не чинити несприятливий вплив на якість життя пацієнтів. Оцінюючи вираженість симптомів вегетативної дисфункції, відмічається превалювання таких симптомів, як серцебиття, підвищена пітливість, періодична зміна кольору кінцівок та нападоподібні головні болі в групі АГ-1, а для групи АГ-2 найтяжчим виявився перебіг таких симптомів, як періодичне оніміння пальців та відчуття нестачі повітря. Рангова кореляція між ступенем артеріальної гіпертензії та вираженістю вегетативної дисфункції склала 0,103 (p = 0,302), що свідчить про наявність позитивної кореляція між зазначеними параметрами, але зв'язок був слабким та не набув статистичної значущості. Висновки: у пацієнтів з поєднаним перебігом артеріальної гіпертензії та вегетативної дисфункції симптоми останньої є поширеними при будь-якому ступені тяжкості артеріальної гіпертензії. Зв'язок між тяжкістю проявів артеріальної гіпертензії та вегетативної дисфункції встановити не вдалося, серед гемодинамічних показників пульсовий артеріальний тиск найбільшою мірою корелював з індексом вегетативної дисфункції.



Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Лабораторний моніторинг і нутритивно-метаболічна підтримка процесу підготовки спортсменів : монографія / Л. М. Гуніна, Ю. О. Атаман, І. Ф. Бєленічев , В. Л. Войтенко, О. В. Носач; ред.: Л. М. Гуніна, Ю. О. Атаман; Сумський державний університет. - Суми : Сум. держ. ун-т, 2023. - 548 c. - Бібліогр.: с. 464-541 - укp.

Увагу присвячено питанням стимуляції фізичної та психічної працездатності в динаміці процесу підготовки спортсменів з урахуванням принпипів і методологій клінічної медицини на основі об'єктивних даних лабораторного контролю. Наведено інформацію стосовно інформативності найбільш популярних тестів, використовуваних для оцінювання впливу фізичних навантажень на показники гомеостазу організму спортсменів. Проаналізовано фактори, що впливають на якість лабораторної діагностики та вміст / активність окремих показників периферичної крові спортсменів. Описано та систематизовано дані щодо обґрунтованого використання широкої палітри спеціальних харчових добавок з урахуванням Положень Консенсусу МОК щодо застосування спортсменами сучасних нутритивно-метаболічних засобів і незаборонених фармакологічних засобів. Здійснено моніторинг тренувального процесу спортсменів із використанням біохімічних показників крові. Проаналізовано лабораторну діагностику специфічних станів, пов'язаних із розвитком перевтоми та перенапруження в спортсменів. Досліджено основні фактори забезпечення якості клініко-лабораторного контролю в спортивній практиці. Охарактеризовано нутритивно-метаболічне забезпечення тренувального процесу спортсменів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.50 + Ч510.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868062 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського