Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Атаєв С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Нуммаєв Г. М. 
Променева терапія раку у режимі мультифракціонованого опромінювання / Г. М. Нуммаєв, М. Г. Джумаєв, Х. Б. Хидиров, К. А. Кабаєв, С. Х. Атаєв, А. Я. Вяшимов, Б. Я. Долиєв // Укр. радіол. журн. - 1999. - 7, № 1. - С. 62-63. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Матеріали I Українського з'їзду терапевтичних радіологів та радіаційних онкологів. 24 - 27 січня 1999 р., Харків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Атаєв С. В. 
Вибір і логарифмічне шкалування показників впливу гребель та водосховищ на навколишнє середовище / С. В. Атаєв // Екологія довкілля та безпека життєдіяльн. - 2006. - № 3. - С. 83-89. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано практичні рекомендації щодо відбору та бальної оцінки нормативних показників впливу гребель і водосховищ комплексних гідровузлів під час будівництва й експлуатації на навколишнє середовище з використанням логарифмічної шкали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1в2:Н + Н77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Атаєв С. В. 
Особливості обгрунтування санітарно-захисної зони молочних комплексів / С. В. Атаєв // Екол. безпека. - 2013. - № 1. - С. 68-71. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено матеріали уточнення санітарно-захисної зони проектованого корівника в Рівненській області з урахуванням існуючої інфраструктури ферми та її регіону. Встановлено, що основним критерієм уточнення зони виступає рівень хімічного забруднення приземного шару атмосферного повітря, що формується за рахунок поширення продуктів життєдіяльності великої рогатої худоби. Запропоновано використовувати реальну санітарно-захисну зону як оптимізуючий показник при розширенні (модернізації) виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.541

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Атаєв С. В. 
Інтеграція інформації про вплив гідротехнічних споруд на довкілля шляхом експертно-аналітичних процедур / С. В. Атаєв // Екол. безпека. - 2012. - № 2. - С. 67-71. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено аналіз досвіду, проблем та перспектив застосування експертних оцінок та процедур їх формалізації у ході оцінки впливу гідротехнічних споруд на довкілля та населення. Встановлено, що найбільш перспективними для екологічного обгрунтування об'єктів гідротехнічного будівництва на різних стадіях "життєвого циклу" залишаються процедури формалізації експертних оцінок, в основі яких реалізується попарне порівняння альтернатив та врахування фактора ризику в різних його інтерпретаціях. Показано ефективність вищезгаданих процедур оцінки та прогнозування впливів споруд різного типу та призначення на довкілля та населення, яка полягає у відповідності результатів прогнозів тій ситуації, що складалась після реалізації проектних рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Атаєв С. В. 
Оцінка ризику хронічних захворювань населення, викликаних емісіями диоксиду азоту (на прикладі вул. Тимірязівської Печерського району м. Києва) / С. В. Атаєв // Екол. безпека. - 2011. - № 2. - С. 106-110. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розраховано потенціальний територіальний ризик виникнення хронічних респіраторних захворювань населення, що мешкає в районі вул. Тимірязівської Печерського району м. Києва. Розрахунки проведені для трьох сценаріїв емісій токсикантів: фонове забруднення, від проектованого об'єкта та "проектований об'єкт + фон". За результатами розрахунків складені карти розподілу ризику при різних сценаріях емісій токсикантів, які характеризують досліджуваний регіон за чотирма зонами поширення ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-2К)026.241.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Атаєв С. В. 
Бальна оцінка впливу на навколишнє середовище гідротехнічних споруд з врахуванням ризику : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / С. В. Атаєв; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Подано модель комплексної бальної оцінки та прогнозування впливу гідротехнічних споруд (ГТС) на довкілля та населення, в якій вперше враховується ризик впливу споруд на основі порівняння різних альтернатив і невизначеність експертних оцінок щодо впливу споруд. Запропоновано модель бальної оцінки ризиків впливу ГТС на окремі складові та довкілля в цілому, яка дозволяє об'єктивно зважити всю користь і небезпеки, пов'язані із зміною їх стану в процесі взаємодії зі спорудами. Розроблено інтервальні логарифмічні шкали зміни стану різних складових довкілля, які використовуються для бальної оцінки та прогнозування впливу споруд незалежно від типу показників, що описують стан складових довкілля. Розв'язано задачу оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) ефекту спуску водосховища на прикладі тимчасового виведення із експлуатації шлюза-регулятора з метою реконструкції. Набула подальшого розвитку концепція процедури ОВНС як ітераційного (динамічного) процесу, яка залежно від інформації про стан окремих складових і довкілля в цілому дозволяє в будь-який момент визначити тенденції зміни їх стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н77-082 + Б1(4УКР) с7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Атаєв С. В. 
Обгрунтування параметрів екологічно безпечної конструкції димової труби біопаливної ТЕС / С. В. Атаєв // Екол. безпека. - 2019. - № 1. - С. 7-13. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто особливості поширення продуктів згорання біопалива на теплових (конденсаційних) електричних станціях (ТЕС). Встановлено, що масштаб впливу біопаливних ТЕС визначається особливостями конструкції димової труби, видом та властивостями біопалива. Розглянуто екологічні наслідки переведення вітчизняних ТЕС на газове або рідке паливо, альтернативні види палива (біопаливо). В рамках техніко-економічного обурунтування ТЕС, що спалює дерев'яну щепу, розглянуто основні продукти згорання, визначено закономірності їх поширення у навколишньому середовищі, наведено перелік критеріїв, на основі яких визначається екологічно безпечна конструкція димової труби. При виборі та обурунтуванні основних параметрів труби ТЕС (висота та діаметр) розглядаємо всі допустимі сценарії забруднення повітря, які враховують обмеження аеродинамічних та теплових розрахунків. Поряд із розрахунками розсіювання складових димових газів екологічно безпечна конструкція димової труби біопаливної ТЕС має враховувати результати аеродинамічних розрахунків газовідвідного ствола, теплового розрахунку труби та розрахунку її оболонки на міцність. Практика показує, що не завжди результати обрахунків екологічно безпечної конструкції димової труби співпадають із обмеженнями технічного характеру на основі аеродинамічних та теплових розрахунків. Процес порівняння варіантів конструкції димової труби біопаливної ТЕС, які відповідають різним сценаріям забруднення повітря, надає можливість визначити обгрунтовані технічні параметри найоптимальнішої з точки зору розсіювання забруднюючих речовин конструкції труби.


Індекс рубрикатора НБУВ: З350.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського