Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Ахаладзе М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Ахаладзе М. Г. 
Права працюючих жінок в Україні = Women Workers'Rights in Ukraine / М. Г. Ахаладзе, Т. Ю. Ахаладзе, В. І. Костриця, Е. М. Лібанова, Є. М. Луценко, Г. В. Осовий, О. О. Яременко; ред.: О. О. Яременко; Держ. ком. України у справах сім'ї та молоді. - К., 1999. - 160 c. - укp.

На підставі аналізу чинного законодавства України та міжнародних стандартів стосовно прав працюючих жінок, а також результатів соціологічних досліджень і статистичних матеріалів висвітлено різні аспекти соціального становища українських жінок. Значну увагу приділено взаємодії та співробітництву владних структур, профспілок, об'єднань роботодавців та неурядових жіночих організацій з метою захисту прав працюючих жінок. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства з даних питань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.41 + Х879(4УКР)5 + С5*665.243.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Войтенко В. П. 
Медико-демографічний атлас України / В. П. Войтенко, М. Г. Ахаладзе, В. П. Колодченко, Н. М. Кошель // Пробл. старения и долголетия. - 2004. - 13, № 1. - С. 63-80. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Медико-демографічний атлас України складено в межах досліджень за темою 0102U001419 "Розробка багатовимірної математичної моделі смертності, що залежить від віку, й аналіз на цій основі регіональних особливостей медико-демографічної ситуації в Україні". У таблицях наведено статистичні матеріали, які характеризують ситуацію в Україні в цілому. Карти віддзеркалюють регіональні коливання значень окремих медико-демографічних показників; з метою їх уніфікації наведений цифровий матеріал унормовано за стандартним відхиленням (сігмою) від середньої для всіх регіонів величини. Умовні позначення (штрихування) дозволяють унаочнити регіональні відмінності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Баранова І. О. 
Епідеміологія артеріальної гіпертензії та чинників ризику її розвитку в російсько-українській та кримсько-татарській популяціях сільськогосподарських районів АР Крим / І. О. Баранова, Т. М. Семесько, Л. М. Єна, М. Г. Ахаладзе, А. М. Христофорова // Пробл. старения и долголетия. - 2006. - 15, № 1. - С. 76-82. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

У ході обстеження кримсько-татарського та російсько-українського населення Судакського (502 чол.) і Роздольнинського (300 чол.) районів АР Крим зареєстровано зростання рівня артеріального тиску (АТ) в обох популяціях у віці 50 років і старше, причому темпи його вікового підвищення більш виражені в російсько-українській популяції. Показано, що надмірна маса тіла виступає істотним чинником зростання АТ, в більшій мірі систолічного та пульсового, незалежно від етнічної належності. Більш виражене зростання з віком АТ у порівнянні з кримсько-татарською популяцією) зумовлено нераціональним типом харчування в російсько-українській популяції (висока енергоємність, підвищене споживання насичених жирів, простих сахаридів, хлориду натрію, алкоголю). Таким чином, національно-етнічні відмінності поширеності артеріальної гіпертензії та її чинників ризику значною мірою опосередковані типом харчування і надмірною масою тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-1 + Р11(4УКР-6КРН)026.241.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ахаладзе М. Г. 
Ефективність розвантажувально-дієтичної терапії хворих різного віку з артеріальною гіпертензією та ожирінням / М. Г. Ахаладзе, Л. М. Єна, І. О. Баранова, В. Є. Кондратюк, О. М. Волянський, Д. О. Варламов // Пробл. старения и долголетия. - 2005. - 14, № 3. - С. 254-262. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

У 91-го хворого віком 32 - 53 роки (24 чоловіки, 67 жінок) з м'якою та помірною артеріальною гіпертензією (АГ) і супутнім ожирінням без ознак хронічної серцевої недостатності вивчено вплив 10 - 12-добового курсу розвантажувально-дієтичної терапії (РДТ) на стан вегетативної нервової системи (ВНС), центральної та церебральної гемодинаміки та мікроциркуляції. В процесі РДТ на тлі зниження маси тіла достовірно знижувався артеріальний тиск (АТ), що супроводжувалось покращанням загального стану хворих. Не встановлено істотних вікових і статевих відмінностей клінічного й антигіпертензивного ефектів РДТ. Як у випадку м'якої, так і у випадку помірної форм АГ АТ знижувався за рахунок зменшення ударного об'єму. Скоротлива функція міокарда в процесі РДТ не змінювалась, але знизилися ступінь напруженості адаптаційних механізмів ВНС і симпатична активність. Динаміка мозкового кровообігу свідчила про нормалізацію значень основних гемодинамічних показників. Зміни спектра ліпідів крові характеризувалися зниженням загального холестерину та альфа-холестерину за незмінності індексу атерогенності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-51 + Р415.201.2-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пішель І. М. 
Зв'язок IBBsmD- і IBTaqD-поліморфізму гена рецептора вітаміну IDD з ризиком виникнення переломів у жінок у постменопаузальному періоді / І. М. Пішель, О. О. Євтушенко, Ю. І. Леонов, Н. В. Григор'єва, Т. В. Орлик, Д. В. Шитіков, М. Г. Ахаладзе, В. І. Варус, В. В. Поворознюк, Г. М. Бутенко // Пробл. старения и долголетия. - 2009. - 18, № 2. - С. 150-159. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83 + Р712.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Ахаладзе М. Г. 
Оцінка темпу старіння, стану здоров'я і життєздатності людини на основі визначення біологічного віку : автореф. дис... д-ра мед. наук / М. Г. Ахаладзе; Ін-т геронтології АМН України. - К., 2007. - 40 c. - укp.

Досліджено кількісні та якісні характеристики старіння за чотирма напрямками - популяційним, клінічним, професійним і прогностичним. Установлено, що у формуванні тривалості життя популяцій важливу роль відіграють темпи старіння. Показано, що між темпами старіння та хронічною патологією немає рівнозначного взаємозв'язку. З'ясовано, що механізми старіння та розвитку певної форми хронічної патології можуть збігатися за своєю суттю та відрізнятися, прискорюючи або не впливаючи на темпи старіння організму. Доведено, що довготривалі спостереження (на підставі визначення біологічного віку) за робітниками різних професій за різних умов виробництва є інформативні щодо прогнозування динаміки стану їх здоров'я. Установлено, що прискорення темпів старіння за умов впливу іонізуючого випромінення відбувається за більш раннього розвитку хронічної патології (особливо для осіб більш молодшого віку). На підставі ретроспективного аналізу біологічного та кардіопульмонального віку показано, що ці показники можуть розглядатися як певні предикатори більш ранньої смерті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*73*334.6 + Е70*334.6 + Р259.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пішель І. М. 
Залежність мінеральної щільності кісткової тканини від IBXbaD-поліморфізму гена рецептора естрогена $E bold {ER1 alpha} у жінок літнього віку / І. М. Пішель, О. О. Євтушенко, Ю. І. Леонов, Н. В. Григор'єва, Т. В. Орлик, Д. В. Шитіков, М. Г. Ахаладзе, В. І. Варус, В. В. Поворознюк, Г. М. Бутенко // Пробл. старения и долголетия. - 2009. - 18, № 4. - С. 403-411. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*446.33 + Е70*669.372*725.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Єна Л. М. 
Геріатричний синдром депресії в пацієнтів похилого і старечого віку з гіпертонічною хворобою / Л. М. Єна, Г. М. Христофорова, М. Г. Ахаладзе // Артер. гіпертензія. - 2020. - 13, № 2/3. - С. 61-65. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Вікові зміни, вік-залежна патологія, мультиморбідність, поліфармація виступають факторами погіршення фізичного та психоемоційного здоров'я, формування геріатричних синдромів. Депресію розглянуто в низці "великих" геріатричних синдромів. Мета роботи - встановити частоту й тяжкість депресії в осіб старшого віку з гіпертонічною хворобою на основі скринінгових інструментів. Було проведено скринінг депресії у 116 пацієнтів віком 60 - 89 років шляхом використання опитувальників PHQ-2 і геріатричної шкали депресії. Встановлено високу частоту депресії (33,6 %) з домінуванням легкої і помірної - 23,4 і 7,6 % відповідно. Жіноча стать позитивно корелювала з тяжкістю депресії. Розбіжність визначення депресії за опитувальником PHQ-2 з вираженою переоцінкою частоти депресивних розладів у жінок у порівнянні з геріатричною шкалою депресії засвідчує перевагу клінічного інтерв'ювання над самооцінкою психоемоційного стану. Висновки: висока частота депресії у літніх пацієнтів, її відома асоціація з іншими геріатричними синдромами, погіршенням якості життя, збільшенням смертності ставить питання щодо необхідності цілеспрямованого скринінгу депресії в лікувальних закладах різного рівня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Єна Л. М. 
Геріатричний синдром депресії в пацієнтів похилого і старечого віку з гіпертонічною хворобою / Л. М. Єна, Г. М. Христофорова, М. Г. Ахаладзе // Артер. гіпертензія. - 2020. - 13, № 2/3. - С. 61-65. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Вікові зміни, вік-залежна патологія, мультиморбідність, поліфармація виступають факторами погіршення фізичного та психоемоційного здоров'я, формування геріатричних синдромів. Депресію розглянуто в низці "великих" геріатричних синдромів. Мета роботи - встановити частоту й тяжкість депресії в осіб старшого віку з гіпертонічною хворобою на основі скринінгових інструментів. Було проведено скринінг депресії у 116 пацієнтів віком 60 - 89 років шляхом використання опитувальників PHQ-2 і геріатричної шкали депресії. Встановлено високу частоту депресії (33,6 %) з домінуванням легкої і помірної - 23,4 і 7,6 % відповідно. Жіноча стать позитивно корелювала з тяжкістю депресії. Розбіжність визначення депресії за опитувальником PHQ-2 з вираженою переоцінкою частоти депресивних розладів у жінок у порівнянні з геріатричною шкалою депресії засвідчує перевагу клінічного інтерв'ювання над самооцінкою психоемоційного стану. Висновки: висока частота депресії у літніх пацієнтів, її відома асоціація з іншими геріатричними синдромами, погіршенням якості життя, збільшенням смертності ставить питання щодо необхідності цілеспрямованого скринінгу депресії в лікувальних закладах різного рівня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Єна Л. М. 
Частота геріатричного синдрому немічності у хворих на гіпертонічну хворобу в похилому та старечому віці / Л. М. Єна, Г. М. Христофорова, М. Г. Ахаладзе, О. Г. Гаркавенко // Укр. кардіол. журн. - 2021. - 28, № 1. - С. 35-42. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - визначити частоту і тяжкість синдрому немічності у хворих похилого та старечого віку з неускладненою гіпертонічною хворобою (ГХ) за допомогою геріатричних інструментів. У 120 хворих віком 60 - 89 років з ГХ II стадії здійснено опитування за анкетою FRAIL і модифікованим фенотипом Frailty, проведено фізичне тестування за Короткою батареєю тестів фізичного статусу. Частота виявлення синдрому немічності у хворих на ГХ суттєво залежала від застосованого методу і становила 17,2; 10,9 і 11,1 % за анкетою FRAIL, фенотипом Frailty і Короткою батареєю тестів фізичного статусу відповідно. Найчастішою формою порушення фізичного стану у хворих на неускладнену ГХ у похилому і старечому віці була пренемічність, реєстрація якої, залежно від методу діагностики, варіювала від 20,2 до 68,2 %. Частота синдрому немічності зростала з віком, цей синдром частіше реєстрували в жінок порівняно з чоловіками при визначенні за анкетою FRAIL і фенотипом Frailty. Висновки: у пацієнтів похилого і старечого віку з неускладненою есенціальною гіпертензією виявлення геріатричного синдрому немічності залежить від використовуваних методів. Стан пренемічності виявився переважною формою фізичного розладу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського