Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Башенко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Башенко І. В. 
Концепція свободи Л. Шестова / І. В. Башенко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 2. - С. 121-130. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано ключові ідеї концепції свободи Л. Шестова у їх взаємозв'язку з традиціями російської релігійно-філософської думки та філософією екзистенціалізму. Висловлено думку, що свобода для Шестова полягає в тому, щоб людина не підкорялася ніяким законам, щоб знання й етичні норми не перетворювалися на культ. Він розуміє свободу як можливість можливості, як явище, що міститься поза причинним зв'язком, як внутрішню творчу енергію людини, що йде від духовного початку і не детерміновано ні природою, ні суспільством і прагне до неможливості. Також проаналізовано моральні позиції Л. Шестова, виявлено сучасне значення його філософських ідей.


Ключ. слова: мораль, свобода, природа людини, Бог, апофеоз безгрунтовності, розум і віра
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.18 + Ю3(4РОС)6-695

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Башенко І. В. 
Концепція свободи М. Бердяєва в контексті російської релігійної філософської традиції / І. В. Башенко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2005. - Вип. 1. - С. 111-120. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано своєрідність християнської концепції свободи у російських релігійних мислителів XIX ст., передусім Хомякова та Достоєвського, та розкрито взаємозв'язок їх ідей із філософською концепцією свободи М. Бердяєва. Показано, що від слов'янофілів М. Бердяєв сприйняв ідеї про свободу в церкві, про зв'язок особистості та соборності, про необхідність цілісного синтезу розуму та віри, про своєрідність російської християнської культури та перспективи входження Росії у західну цивілізацію, а від Достоєвського - антропологізм та антропоцентризм, уявлення про трагічні шляхи людської свободи.


Ключ. слова: свобода, особистість, соборність, боголюбство, "свобода в добрі", гуманізм, слов'янофіли
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-663

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського