Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Бербець А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Польова С. П. 
Клініко-морфологічна діагностика і лікування дисфункції плаценти у вагітних, хворих на туберкульоз / С. П. Польова, І. С. Давиденко, А. М. Бербець, О. В. Бакун // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2009. - 8, № 1. - С. 10-14. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати клінічного обстеження 45-ти вагітних, хворих на туберкульоз, та морфологічного дослідження їх плацент. Проаналізовано клінічні та морфологічні порушення плацентарного комплексу на тлі туберкульозного ураження. Вивчено застосування актовегіну та озонованого 0,9 % розчину NaCl з метою корекції плацентарної дисфункції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.54 + Р716.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бербець А. М. 
Перебіг вагітності, пологів та стан плода у жінок, які перенесли загрозу переривання вагітності в I триместрі : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / А. М. Бербець; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Вперше обгрунтовано необхідність комплексного визначення порушень білковосинтезувальної та гормональної функцій плаценти, що формується, та розладів у системі гемостазу у патогенезі невиношування I триместру гестації. Встановлено цінність визначення рівнів білків вагітності (трофобластичного бета-1-глікопротеїну, альфа-2-мікроглобуліну фертильності) як діагностичного критерію розвитку плацентарної недостатності II - III триместру у випадку загрози викидня ранніх термінів. Вперше вивчено кореляційні зв'язки між показниками системи гемостазу, гормональними показниками та рівнем білків зони вагітності у здорових вагітних та жінок з загрозою переривання вагітності у I триместрі. Розроблено й апробовано методику комплексного лікування з використанням гормональної терапії, екстракту гінкго білоба й ериніту. Проаналізовано клінічну ефективність запропонованих терапевтичних заходів щодо перебігу вагітності, пологів і стану новонароджених і наявності загрози викидня у I триместрі й оцінено особливості їх дії на функціональний стан плаценти та показники гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кравченко О. В. 
Морфометричні особливості плацент у жінок із невиношуванням в I триместрі гестації / О. В. Кравченко, А. М. Бербець // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 311. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Бакун О. В. 
Вплив плазмаферезу на показники гуморальної ланки системного імунітету в жінок із безплідністю трубного походження / О. В. Бакун, А. М. Бербець, В. Г. Купчанко // Буков. мед. вісн.. - 2009. - 13, № 2. - С. 3-5. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Бербець А. М. 
Взаємозв'язки між деякими показниками гомеостазу у жінок із невиношуванням у ранні терміни гестації / А. М. Бербець, О. В. Бакун, В. М. Знак // Буков. мед. вісн.. - 2011. - 15, № 1. - С. 6-9. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обстежено 30 жінок із неускладненим перебігом вагітності та 96 жінок з ознаками невиношування в I триместрі. Вивчено сироваткові рівні білків вагітності (трофобластичного beta-глікопротеїну (ТБГ), alpha-2-мікроглобуліну фертильності (АМГФ)), гормонів крові (естрадіолу, прогестерону, кортизолу) та показники гемостазу. Для лікування невиношування в складі терапевтичного комплексу використано екстракт гінкго білоба та ериніт. Зроблено висновок, що дані препарати покращують функцію трофобласта в I триместрі, а ТБГ та АМГФ є головними чинниками, що перешкоджають розвитку порушень у системі гемостазу у разі невиношування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ніцович І. Р. 
Клінічні аспекти терапії бактеріального вагінозу у вагітних / І. Р. Ніцович, О. А. Андрієць, А. В. Семеняк, С. Г. Приймак, А. М. Бербець // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 2. - С. 98-101. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Терапія бактеріального вагінозу (БВ) під час вагітності залишається складною проблемою через несприятливий вплив етіотропннх препаратів на плід. Лікування БВ у ранні терміни вагітності є найбільш ефективною профілактикою ускладнень у період вагітності, пологів та післяпологового періоду. Тому пошук ефективних і безпечних для ембріона препаратів щодо лікування БВ у ранні терміни вагітності залишається актуальним завданням сучасного акушерства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бербець А. М. 
Лікування змін системи гемостазу та фібринолізу в жінок із загрозою невиношування в ранні терміни гестації / А. М. Бербець, О. В. Бакун, І. Р. Ніцович // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 3. - С. 8-12. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обстежено 30 жінок із неускладненим перебігом вагітності та 49 жінок з ознаками загрози невиношування в I триместрі. Вивчено показники гемостазу, фібринолітичної та протеолітичної систем крові. Дійшли висновку, що у разі загрози викидня в I триместрі виникає підвищення загального коагуляційного потенціалу крові на тлі певного зниження фібринолітичної активності й активності протизгортальної системи крові. Запропоновано патогенетично обгрунтоване лікування виявлених змін за допомогою екстракту гінкго білоба та ериніту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бербець А. М. 
Плацентарна дисфункція при порушенні роботи шишкоподібної залози: патогенез, діагностика, профілактика, ведення вагітності та пологів : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / А. М. Бербець; Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. - Тернопіль, 2021. - 35 c. - укp.

Присвячено патогенетичному обґрунтуванню та розробці комплексу діагностичних, прогностичних та лікувально-профілактичних заходів у вагітних жінок, чия вагітність ускладнилася плацентарною дисфункцією, що проявляється у вигляді синдрому затримки внутрішньоутробного росту плода, на тлі порушенні роботи шишкоподібної залози. Шляхом експерименту на піддослідних тваринах (вагітних щурах) встановлено вплив світлового режиму на вагітність та на будову і функціонування шишкоподібної залози на тлі вагітності. У вагітних жінок з дисфункцією плаценти встановлено структуру розладів сну та характер виділення мелатоніну. Уперше вивчено взаємозв'язок між функцією шишкоподібної залози, зміною активності цитокінової ланки імунної системи та показниками гомеостазу фетоплацентарного комплексу у вагітних жінок та тлі клінічно діагностованої плацентарної дисфункції, досліджено корелятивні зв’язки між вивченими показниками. Відстежено зміни концентрацій мелатоніну, цитокінів та плацентарного фактору росту в пуповинній крові роділь, вагітність яких ускладнилася плацентарною дисфункцією. Досліджено експресію та розподіл мелатонінових рецепторів типу 1А та 1В в тканині плаценти на тлі плацентарної дисфункції. Запропоновано комплекс діагностичних та лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на поліпшення перинатальних результатів при дисфункції плаценти, що проявляється, у вигляді синдрому затримки внутрішньоутробного росту плода, шляхом нормалізації функції шишкоподібної залози у вагітних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12 + Р716.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Савка Р. Ф. 
Шишкоподібна залоза і прееклампсія - сучасний погляд на проблему (огляд літератури) / Р. Ф. Савка, А. М. Бербець // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2022. - 21, № 2. - С. 73-79. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Прееклампсія - складний патологічний процес, значну роль у розвитку якого відіграє зниження рівнів мелатоніну в організмі вагітної, що є наслідком дисфункції шишкоподібної залози та плаценти. Найважливішим гормоном шишкоподібної залози вважається мелатонін, що є похідним триптофану і незамінної амінокислоти. Мелатонін є сильним природним антиоксидантом. За його зниження існує небезпека прогресування прееклампсії як патологічного стану у вагітних, що супроводжується високим артеріальним тиском, системною поліорганною недостатністю та навіть набряком мозку та судомами. Отже, хоч прееклампсія і вважається захворюванням матері, її радше слід розглядати, як патологічний стан плаценти, що відображається на здоров'ї як матері, так і плода. Оскільки ключовим фактором плацентарних розладів є оксидативний стрес, багато дослідників розглядають мелатонін, як потенційно корисну опцію для лікування прееклампсії. Зазначено, що у вагітних з прееклампсією відзначається зниження нічних концентрацій мелатоніну у порівнянні зі здоровими вагітними, що може засвідчити про розлад функціонування шишкоподібної залози при прееклампсії. Отже, нормалізаціярівнів мелатоніну може бути перспективним напрямком у лікуванні прееклампсії вагітних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського