Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Бережна М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Бережна М. В. 
Тринадцять етапів перекладу власних імен та назв / М. В. Бережна // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2007. - 2, № 1. - С. 62-67. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розкрито 13 етапів стратегії перекладацької роботи, в результаті яких перекладач приймає рішення щодо способів передачі власних імен і назв на мову перекладу. Розглянуто типи ономастичних відповідників та методи їх формування у процесі перекладу. Проаналізовано 212 прикладів власних назв та імен з роману Дж. К. Ролінг "Harry Potter and the Philosopher's Stone", а також їх відповідники в російському перекладі "Гарри Поттер и философский камень" (перекладач І. В. Оранський), а також в українському перекладі "Гаррі Поттер і філософський камінь" (перекладач Віктор Морозов).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-77 + Ш143.21-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бережна М. А. 
Методи логічного проектування дискретних пристроїв з убудованими засобами діагностування : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / М. А. Бережна; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Запропоновано нові методи побудови діагностичних експериментів, що грунтуються на використанні інформації функціонального та вентильного рівнів проектування з метою мінімізації витрат на діагностичне забезпечення. Розроблено метод та алгоритми тестопригодного проектування, що передбачають виключення функціональної та схемної надлишковості на етапі кодування станів автоматичних моделей та синтезу комбінаційної частини пристрою. Наведено новий метод аналізу комбінаційної надлишковості, що базується на використанні модифікованої еквівалентної форми булевої функції. Розроблено процедуру аналізу та розглянуто нову модель багатовихідної комбінаційної схеми у вигляді графа основних суттєвих вершин з розгалуженнями, визначено необхідні та достатні умови синдромного тестування схем у процесі організації псевдовичерпного тестування. Запропоновано нову універсальну модель синдромно-сигнатурного аналізатора. Наведено нові ефективні методи логічного проектування синдромно тестованих схем на програмувальних матрицях логіки, синтезу синхронних та асинхронних пристроїв на підставі використання зворотних таблиць переходів їх автоматних моделей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бережна М. В. 
Ономастикон романів Дж. К. Ролінг циклу "Гаррі Поттер" в українському та російському перекладах : автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.16 / М. В. Бережна; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості передачі імен власних, вжитих у циклі романів жанру фентезі сучасної англійської письменниці Дж.К. Ролінг, українською та російською мовами. Встановлено, що імена власні у художньому творі використовуються з номінативною та характеристичною метою та позиціонуються як один з головних стилістичних засобів, який обумовлює необхідність проведення доперекладацького аналізу й уважного вибору методу формування відповідників онімів. Виявлено основні фактори, що впливають на остаточне рішення перекладача щодо вибору методу формування онімних відповідників. Досліджено основні методи формування відповідників в українському та російському перекладах. Виконано контрастивний контекстуальний аналіз авторських онімів у тексті мови оригіналу і текстах мов перекладу. Встановлено основні типи непередачі/зміни інформації, яка міститься в імені власному, під час перекладу з англійської українською та російською мовами. Розроблено систему типів деформації авторського тексту у процесі передачі імен власних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Ролінг Дж.К. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Проблеми економіки та управління у промислових регіонах : матеріали доп. IV міжрегіон. наук.-практ. конф., 27 - 28 трав. 2011 р., Запоріжжя / упоряд.: П. В. Гудзь, Т. В. Пуліна, М. С. Бережна; МОНМС України, Запоріз. нац. техн. ун-т, Приазов. держ. техн. ун-т, Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка, НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж., Акад. екон. наук України. - Запоріжжя, 2011. - 370 c. - укp. - рус.

Висвітлено актуальні проблеми розвитку промислових регіонів України. Розкрито питання моделювання диференційованих стратегій ефективного використання потенціалу приморських курортно-рекреаційних територій за типами відтворення. Обгрунтовано методологічні засади діагностики економічного розвиту приморського міста. Запропоновано методи оцінювання регіональної інвестиційної політики. Розкрито вплив позикового капіталу на оптимальну структуру капіталу для промислових підприємств. Проаналізовано ефективність аграрного менеджменту корпоративного сектору вітчизняної економіки. Вивчено особливості американської моделі корпоративного управління. Визначено переваги та недоліки диверсифікації діяльності підприємств. Обгрунтовано концептуальну модель захисту інтелектуального капіталу підприємства. Висвітлено принципи розробки індикаторів для моніторингу курортних територій. Розглянуто чинники впливу на ефективність впровадження в Запорізькому регіоні механізму продажу міських територій. Увагу приділено реформуванню системи державних закупівель в Україні на основі впровадження електронних аукціонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У. я431(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА744891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Невлюдов І. Ш. 
Комп'ютерні технології автоматизованого виробництва : [навч. посіб.] / І. Ш. Невлюдов, М. А. Бережна. - Вид. 2-ге, переробл. й доповн. - Харків : Компанія СМІТ, 2014. - 367 c. - Бібліогр.: с. 366 - укp.

Викладено основні аспекти поняття сучасного виробництва та терміни, які використовуються у сучасному автоматизованому виробництві. Увагу приділено різним підходам до методів та засобів проектування й виготовлення радіоелектронних пристроїв з використанням засобів обчислювальної техніки. Розглянуто комп'ютерні засоби проектування та графічного моделювання. Описано технологію створення 3D-примітивів методом витягування. Розглянуто особливості використання 3D-елементів методом осьового обертання. Описано основи технології створення тонкостінних деталей і елементів. Викладено методику створення деталей з листового металу. Описано технологію створення 3D-моделей складального кресленика. Подано інформацію про створення комплекту документації складального кресленика з використанням сучасних комп'ютерних технологій. Наведено технології створення порожнини, сердечників й ливарних форм, зварювання компонентів. Розглянуто сумісність даних SolidWorks із різними CAD/CAM/CAE-системами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-02-5-05 я73 + З965.912-018.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА780638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бережна М. С. 
Мережні війни у зовнішній політиці США наприкінці XX - початку XXI ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / М. С. Бережна; МОНМС України, Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено мережеві війни у зовнішній політиці США на прикладі іракських кампаній "Буря в пустелі" (1991 р.) та "Шок і тремтіння" (2003 p.). Проаналізовано американські теоретичні підходи щодо ведення інформаційних і мережевих війн із початку 1990-х рр. минулого століття, класифіковано види та методи ведення мережевих та інформаційних операцій. Здійснено дослідження впровадження мережевої війни у зовнішньополітичні та військові доктрини США протягом 1991 - 2003 pp. Визначено цілі та завдання мережевих війн, а також апарат, технічні засоби та технологію проведення мережевих операцій під час військових акцій "Буря в пустелі" та "Шок і тремтіння" в Іраку. Починаючи з 1990-х pp. в США почалася трансформація поглядів про конфлікти нового покоління, які були спричинені розвитком інформаційного суспільства. Поява асиметричних загроз, в т.ч. мережних війн спричинила перегляд зовнішньополітичних і військових доктрин США та стала новим засобом реалізації зовнішньополітичних інтересів США. Агресія США проти Іраку 2003 р. стала першим круппо-масштабним конфліктом XXI ст. Багато в чому прийоми та способи протиборства, які використовувалися під час даної кампанії, будуть розглядатися як канони мережевої війни, як мінімум до наступного великого конфлікту, як це вже відбувалося після операції "Буря в пустелі" в 1991 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)64-68

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бережна М. О. 
Нейроно-гліально-капілярні взаємовідношення верхньої лобової звивини головного мозку людини : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / М. О. Бережна; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Одержано оригінальні достовірні показники, що висвітлюють характер нейроно-гліально-капілярних взаємовідносин верхньої лобової звивини (ВЛЗ) головного мозку людини. Визначено щільність нейронів, гліальних клітин і капілярів. Встановлено кількісні характеристики компонентів у зазначеній ділянці кори лівої та правої півкуль людей різної статі та віку. Дослідженнями підтверджено взаємозв'язок щільності нейронів і капілярів з віком. Виявлено зменшення щільності нейронів та капілярів у віковій динаміці. З'ясовано, що одночасно зі збільшенням віку простежується збільшення щільності гліальних елементів. Сформульовано гіпотезу, що простежена за цих умов зміна кількісних співвідношень нейронів і капілярів, нейронів і глії може бути наслідком перебудови трофіки нейронів. Уперше визначено морфометричні відмінності морфології ліво-правої асиметрії верхньої лобової звивини та нейроно-гліально-капілярних взаємовідносин в осіб різної статі у лобовій ділянці кори головного мозку людини. Уперше розглянуто питання щодо асиметрії клітинного складу ВЛЗ головного мозку людини. Охарактеризовано морфологічну мінливість ВЛЗ кори головного мозку людини в процесі онтогенезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*699.177.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бережна М. В. 
Стів Джобс як метасимволічна сильна мовна особистість / М. В. Бережна // Філол. трактати. - 2019. - 11, № 1. - С. 15-24. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено тип мовної особистості Стіва Джобса. Матеріал для дослідження взято з біографічного роману "Стів Джобс", створеного В. Айзексоном (2011), і його українського перекладу (2012). Тип мовної особистості Стіва Джобса визначається на основі двох параметрів, а саме, реалізації його психологічного типу у вербальній поведінці, а також рівня комунікативної компетенції. Визначено мовленнєві характеристики, які надають змогу віднести його до певного типу. За психологічним типом С. Джобс розглядається як метасимволічна мовна особистість. Серед мовленнєвих особливостей, які дозволяють віднести його до зазначеної категорії, виокремлено наступні: домінування інтуїції та логіки; невиражені сенсорне сприйняття, емоції та співчуття; концентрація на картині в цілому; усвідомлення важливості майбутнього; фігуральність і асоціативне мислення; багатий словниковий запас; прямота та критичність мовлення. Відповідно, за рівнем комунікативної компетенції Стів Джобс розглядається як сильна мовна особистість. У цьому аспекті виокремлено його здатність до створення текстів будь-якої тематичної та жанрової спрямованості, оперування великою кількістю прецедентних текстів та вміння творчо поєднувати різноманітні мовні елементи. Щодо його небажання дотримуватися деяких етичних норм спілкування показано, що Стів Джобс, як сильна мовна особистість, змінює наявні стандарти та правила так, як вважає за потрібне. Продемонстровано, що його мовленнєвий портрет у перекладі відрізняється в деяких аспектах від оригіналу. В українському перекладі його мовлення подекуди спрощене або незрозуміле. Крім того, брак фонових знань перешкоджає читачам повною мірою сприйняти й оцінити всю потужність і силу його мовлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сучасна філологічна наука: актуальні питання та вектори розвитку : колект. монографія / М. В. Бережна, Л. І. Дузь, М. А. Карп, І. П. Мамчич, Н. В. Романова, О. Г. Тараненко, О. В. Федорова, І. М. Шелепкова, О. Є. Бондарева, Т. В. Горанська, Н. В. Науменко, Т. С. Чонка, Н. І. Давиденко, О. М. Медвідь, О. П. Стеценко, V. V. Zhukovska, S. V. Nasakina, Yu. V. Yulinetska, V. Ya. Mizetska, S. V. Korkishko; Національний університет "Одеська юридична академія". - Львів : Ліга-Прес, 2021. - 511 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp. - англ.

Розглянуто два психолінгвістичні архетипи одного кіноперсонажа. Окреслено складові психолінгвістичного образу Малефісенти в однойменному пригодницькому фентезійному фільмі Роберта Стромберга (2014). Основою визначення психотипу персонажа слугує класифікація кіноархетипів В. Шмідт (2007). Зазначено типологічні особливості професійної комунікації за участі іноземних студентів у музичному закладі вищої освіти (міждисциплінарний дискурс). Наведено теоретичні передумови вивчення текстотвірних категорій когезії і когерентності. Зроблено порівняльний аналіз антонімічного протиставлення у творах Марини Гримич, Оксани Забужко, Марії Матіос. Описано лінгвістику емоційного досвіду германського феодального товариства ХІІІ століття. Висвітлено особливості семантико-прагматичного аспекту лексеми "бізнес" в українській та англійській мовах. Розкрито наукові підходи до дослідження художнього образу в сучасній лінгвістиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861727 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського