Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Березенко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 100
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Значення ультразвукової діагностики при синдромі збільшеної печінки у дітей і підлітків / Б. А. Тарасюк, С. О. Бабко, В. С. Березенко, В. В. Яременко, М. М. Новікова, О. Д. Іголкіна, Н. І. Гончаренко // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 4. - С. 70-72. - Бібліогр.: с. 72. - укp.

Проведено аналіз 601-го випадку дифузних та осередкових пошкоджень печінки у дітей вікової групи від 0 до 18 років за даними ехографії. Результати досліджень доводять, що ультразвукова ехографія є безпечним та високоінформативним діагностичним методом етіології гепатомегалії.

Проведен анализ 601-го случая диффузных и очаговых поражений печени у детей возрастной группы от 0 до 18 лет по данным эхографии печени. Результаты исследований показывают, что ультразвуковая эхография является безопасным и высокоинформативным диагностическим методом этиологии гепатомегалии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лук'янова О. М. 
Особливості функціонування системи L-аргінін-NO у дітей з хронічним вірусним гепатитом та цирозом печінки / О. М. Лук'янова, В. С. Березенко, Ю. В. Кудрей // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 3. - С. 20-23. - Бібліогр.: с. 23. - укp.

У 78-ми дітей з хронічним вірусним гепатитом В і С (ХГС і ХГВ) і у 15-ти з цирозом печінки (ЦП) досліджено рівень L-аргініну і сумарних нітритів та нітратів (NOx) в сироватці крові та їх екскреції з сечею. Встановлено, що для дітей с ХГС та ХГВ характерно зниження рівня L-аргініну в сироватці крові і зменшення синтезу оксиду (за вмістом NOx в крові і сечі). На відміну від хворих ХГС у дітей з ХГВ в період ремісії рівень NOx в сироватці крові нормалізується. У хворих на ЦП встановлено різноспрямовані зміни в функціональній активності системи L-аргінін - NO залежно від стадії захворювання.

У 78-ми детей с хроническим вирусным гепатитом В и С (ХГС и ХГВ) и у 15-ти с циррозом печени (ЦП) исследован уровень L-аргинина и суммарных нитритов и нитратов (NOx) в сыворотке крови и их экскреция с мочой. Установлено, что для детей с ХГС и ХГВ характерно снижение уровня L-аргинина в сыворотке крови и уменьшение синтеза оксида азота (по содержанию NOx в крови и моче). В отличие от больных с ХГС у детей с ХГВ в период ремиссии уровень NOx в сыворотке крови нормализуется. У больных ЦП установлены разнонаправленные изменения в функциональной активности системы L-аргинин-NO, которые зависят от стадии заболевания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.40-3 + Р733.514.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чернега Н. В. 
Холивер в комплексной терапии хронических вирусных гепатитов у детей / Н. В. Чернега, М. Ф. Денисова, И. Н. Хохол, Т. П. Крепченко, В. С. Березенко // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 1. - С. 73-74. - Библиогр.: с. 74 - рус.

Проведено клінічні дослідження у 25-ти хворих на хронічний гепатит. Всі діти знаходились під наглядом у гастроентерологічному відділенні ПАГ АМН України. Застосування холівера в комплексній терапії ХВГ в дитячому віці сприяло нормалізації пігментотвірної функції печінки, на що вказувала нормалізація рівня загального білірубіну та його фракцій. На підставі аналізу проведених клініко-лабораторних досліджень встановлено, що комплексна терапія з включенням препарату "Холівер" є ефективною в лікуванні ХВГ мінімальної і помірної активності.

Клинические испытания проведены у 25-ти больных хроническим гепатитом. Все дети находились под наблюдением в гастроэнтерологическом отделении ПАГ АМН Украины. Применение холивера в комплексной терапии ХВГ в детском возрасте способствовало нормализации пигментообразующей функции печени, на что указывала нормализация уровня общего билирубина и его фракций. На основании анализа проведенных клинико-лабораторных исследований установлено, что комплексная терапия с включением холивера является эффективной в лечении ХВГ минимальной и умеренной активности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Березенко В. С. 
Особливості метаболізму сполучної тканини та стану системи L-аргінін-NO у дітей з хронічним вірусним гепатитом С під впливом інтерферонотерапії / В. С. Березенко // Клініч. фармація. - 2005. - 9, № 4. - С. 16-19. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Ключ. слова: Діти, хронічний вірусний гепатит С, сполучна тканина, система L-аргінін-NO, інтерферонотерапія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Чернега Н. В. 
Ефективність використання донаторів NO на прикладі цитраргініну у дітей з хронічним вірусним гепатитом B чи C / Н. В. Чернега, М. Ф. Денисова, В. С. Березенко, О. Г. Шадрін, Ю. В. Кудрей // Сучас. гастроентерологія. - 2002. - № 1. - С. 71-73. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Приведены результаты использования цитраргинина как донаторов NOx у детей с хроническим вирусным гепатитом B и C. Включение в комплекс терапии таким больным препарата способствовало повышению содержания L-аргинина и NOx в сыворотке крови, улучшению микроциркуляции, уменьшению вираженности метаболических расстройств, нормализации процессов пищеварения. У детей, которым назначили цитраргинин, не отмечены осложнения, аллергические реакции, побочные явления.


Ключ. слова: система L-аргінін-оксид азоту, мікроциркуляція, хронічний гепатит, цитраргінін
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Денисова М. Ф. 
Урсодезоксихолева кислота (урсофальк) у лікуванні хронічного гепатиту у дітей / М. Ф. Денисова, В. С. Березенко // Сучас. гастроентерологія. - 2003. - № 3. - С. 71-73. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Изучена эффективность использования препарата урсодезоксихолевой кислоты (урсофалька) при лечении 20-ти детей с аутоиммунным гепатитом (АГ) и 26-ти с хроническим вирусным гепатитом (ХВГ). Установлено, что урсофальк в комплексе с другими препаратами способствует ускорению регрессии клинических (астенического и диспептического синдромов) и параклинических признаков заболевания (цитолитического, мезенхимально-воспалительного синдромов, гипербилирубинемии) при АГ. У детей с ХВГ, кроме улучшения общего состояния, ускорения темпов регрессии цитолитического синдрома, урсофальк способствует повышению эффективности противовирусной терапии и ослаблению побочных эффектов от ее применения. Осложнений и побочных эффектов при использовании в комплексной терапии детей с хроническим гепатитом препарата урсофальк не выявлено.


Ключ. слова: діти, хронічний гепатит, урсофальк
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.116-52

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Березенко В. С. 
Біохімічні маркери склерогенезу печінки у дітей з хронічними вірусними гепатитами B та C / В. С. Березенко, В. К. Тищенко, Ю. В. Кудрей // Здоровье женщины. - 2005. - № 3. - С. 178-181. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У 140 дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит B (ХГВ) та хронічний вірусний гепатит C (ХГС), досліджено деякі біохімічні маркери обміну сполучної тканини: рівень загального гідроксипроліну (ГП) та його фракцій (вільного, пептидо- та білковозв'язаного ГП), глікозаміногліканів (ГАГ) та еластази в сироватці крові, а також добову екскрецію з сечею ГП та ГАГ залежно від активності гепатиту та фази інфекційного процесу. Встановлено, що у всіх хворих з активним процесом у печінці спостерігається активація синтезу та катаболізму молодого колагену на тлі зниження еластазної активності. У фазі реплікації вірусу гепатиту B та C у даного контингенту хворих, незважаючи на відсутність активності, також відмічено активацію процесів колагеноутворення. У хворих на ХГС, на відміну від хворих на ХГВ, виявлено пригнічення деструкції новоутвореного колагену в період ремісії.


Ключ. слова: діти, хронічні вірусні гепатити B та C, склерогенез печінки, біохімічні маркери
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лукьянова Е. М. 
Клинические варианты цирроза печени у детей / Е. М. Лукьянова, М. Ф. Денисова, В. С. Березенко, Н. В. Чернега, С. М. Донде, Н. Т. Реминная, М. Б. Каниболоцкая // Перинатология и педиатрия. - 2007. - № 3. - С. 37-42. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Представлены результаты ретроспективного анализа 38 историй болезни детей с циррозом печени (ЦП). Проанализированы особенности течения ЦП в зависимости от этиологического фактора. Освещены основные патогенетические механизмы, лежащие в основе клинико-лабораторных проявлений ЦП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лук'янова О. М. 
Медикаментозна корекція склерогенезу як профілактика цирозу печінки у дітей з хронічними вірусними гепатитами / О. М. Лук'янова, В. С. Березенко, А. Г. Ципкун // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2006. - № 4. - С. 5-10. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Для оценки влияния различных вариантов терапии на процессы склерогенеза в печени в динамике лечения обследовано 60 больных с хроническим вирусным гепатитом B и C (ХГВ и ХГС) с нормальным уровнем трансаминаз, или с минимальной активностью, в фазе репликации вируса. 30 детей основной группы (ОГ) (15 с ХГВ и 15 с ХГС) в течение 3 месяцев получали урсодезоксихолевую кислоту (Урсофальк), гепабенэ и глутаргин в дозах соответственно возрасту по разработанной схеме. Дети группы сравнения (ГС) с ХГВ и ХГС в таком же количественном составе получали общепринятое лечение (гепатопротекторы, поливитамины, фитотерапию). Противовирусные препараты больным обследованных групп не назначались. Установлено, что у детей ОГ, в отличие от ГС, быстрее наступает регресс клинических и биохимических проявлений заболевания. Доказано, что трехмесячный курс терапии у больных ОГ приводит к торможению коллагенообразования и повышению синтеза оксида азота, чего не отмечалось у детей ГС. Разработанную схему лечения можно рекомендовать больным с ХВГ при невозможности проведения или неэффективности противовирусной терапии для сдерживания склерогенеза в печени и профилактики цирроза.


Ключ. слова: дети, хронический вирусный гепатит В и С, склерогенез, лечение
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.40-52 + Р733.514.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лук'янова О. М. 
Морфологічні, ультраструктурні та імуногістохімічні особливості апонекрозу і апоптозу в гепатоцитах при хронічних вірусних гепатитах у дітей / О. М. Лук'янова, В. С. Березенко, Т. Д. Задорожна // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 2. - С. 59-63. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

За допомогою гістологічного, імуногістохімічного та електронно-мікроскопічного методів досліджено 40 біоптатів печінки дітей, хворих на хронічний вірусний гепатит В (ХГВ) та хронічний вірусний гепатит С (ХГС). Встановлено, що у даного контингенту пацієнтів основним механізмом пошкодження гепатоцитів є апоптоз та апонекроз на фоні їх дистрофічних змін та порушення апоптозного каскаду. Вивчено та описано характерні ознаки апонекрозу у дітей з хронічним вірусним гепатитом. Доведено, що етіологічний чинник визначає відмінності дистрофічних, апоптозних та апонекротичних змін гепатоцитів. На фоні ушкодження гепатоцитів в біоптатах печінки дітей з ХГВ та ХГС виявлено різні прояви склерозу; склеротичний процес більш виражений у хворих на ХГС. Це підтверджується превалюванням зрілого колагену I типу у дітей з даною патологією.


Ключ. слова: діти, біопсія печінки, апоптоз, апонекроз
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Денисова М. Ф. 
Опыт ведения детей с болезнью Вильсона - Коновалова / М. Ф. Денисова, С. М. Донде, Ю. В. Кудрей, В. С. Березенко, Н. Т. Реминная // Перинатология и педиатрия. - 2007. - № 2. - С. 130-132. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Приведены данные опыта ведения семи пациентов детского возраста с болезнью Вильсона - Коновалова. Показаны особенности диагностики, клинического течения и лечения детей с данной патологией. Рассмотрена методика подбора доз препаратов базисной терапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.620.426.8-3

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Денисова М. Ф. 
Опыт применения антисекреторных препаратов при кислотозависимых заболеваниях у детей / М. Ф. Денисова, С. М. Донде, В. С. Березенко, Н. Т. Реминная // Сучас. гастроентерологія. - 2006. - № 2. - С. 62-64. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Для вивчення ефективності препаратів "Гастросидин" і "Хелікол" у дітей із кислотозалежними хворобами обстежено 30 хворих на хронічний гастрит (ХГ) і хронічний гастродуоденіт (ХГД). У всіх обстежених була підвищена кислотопродукція. Хворим на ХГ і ХГД із супутнім рефлюкс-езофагітом на тлі базисної терапії призначали препарат "Хелікол" (лансопразол), а без нього - "Гастросидин". Доведено, що вказані антисекреторні препарати у більшості хворих значно зменшують клінічні та параклінічні симптоми вже до кінця 2-го тижня лікування. Побічних ефектів на тлі застосування цих препаратів не виявлено. Тривалість терапевтичного курсу антисекреторних препаратів у разі кислотозалежних захворювань рекомендовано встановлювати індивідуально.


Ключ. слова: кислотозависимые заболевания, лечение, антисекреторные препараты
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Денисова М. Ф. 
Опыт применения биологически активных добавок серии "Биотроф" в комплексном лечении детей с патологией органов пищеварения / М. Ф. Денисова, С. М. Донде, В. С. Березенко, Н. В. Чернега, Н. Т. Реминная // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 3. - С. 148-151. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Обследовано 15 детей с хроническим вирусным гепатитом (ХВГ) и 7 - с язвенным колитом (ЯК). Больные с ХВГ на фоне базисной терапии получали "Биотроф"-4 и "Биотроф"-2.1, а с ЯК - "Биотроф"-2. Биотрофы дозировались с учетом возраста пациентов. Продолжительность лечения составляла 6 недель. Оценка клинических и параклинических проявлений заболевания проводилась до и после курса применения Биотрофа. Установлено, что по сравнению с контрольной группой у больных ХВГ и ЯК вследствие приема биологически активных добавок (БАД) отмечается положительная динамика клинических и параклинических показателей заболевания, повышается эффективность базисного лечения. Переносимость БАД была хорошей, только у детей с выраженной пищевой аллергией, прием добавок усиливал кожные проявления аллергии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Денисова М. Ф. 
Опыт применения препарата "РИАБАЛ" при лечении гастроэнтерологической патологии с проявлениями синдрома абдоминальной боли у детей / М. Ф. Денисова, С. М. Донде, Ю. В. Кудрей, В. С. Березенко, Н. Т. Реминная // Перинатология и педиатрия. - 2007. - № 1. - С. 72-74. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Приведены результаты применения препарата "Риабал" (прифиниум бромид) для купирования синдрома абдоминальной боли у 20-ти детей в возрасте 2 - 18-ти лет с разной степенью его выраженности. Приведены данные динамики нивелирования абдоминального болевого синдрома на фоне применения риабала у детей с различной патологией желудочно-кишечного тракта, а также режим приема и дозировки препарата.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Березенко В. С. 
Особливості обміну сполучної тканини у дітей з аутоімунним гепатитом / В. С. Березенко // Соврем. педиатрия. - 2006. - № 2. - С. 99-101. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено особливості обміну сполучної тканини (СТ) у 35-ти дітей, хворих на аутоімунний гепатит (АГ), залежно від активності процесу в печінці та у 20-ти практично здорових. Характер метаболічних процесів у даного контингенту хворих оцінено за вмістом у сироватці крові та екскрецією з сечею окремих маркерів синтезу та деструкції СТ (фракцій гідроксипроліну, глікозаміногліканів) та активністю еластази. Встановлено дисбаланс між синтезом та деструкцією СТ в бік посилення першого у всіх групах обстежених. Максимальна активація синтезу колагену та пригнічення його катаболічних процесів має місце у хворих з високоактивним АГ. По мірі стихання запалення в печінці активність колагеноутворення знижується та посилюється деструкція новоутвореної СТ. Однак, нормалізації цих процесів у даного контингенту хворих не відбувається. Лише у третини дітей з АГ катаболізм СТ визначається підвищенням еластазної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Березенко В. С. 
Особливості перебігу хронічного вірусного гепатиту C у дітей / В. С. Березенко // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 1. - С. 91-94. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Надано клініко-параклінічну характеристику хронічного вірусного гепатиту C (ХГС) 72-х хворих. За результатами проведеного дослідження встановлено, що ХГС у дітей характеризується малосимптомним перебігом з превалюванням у клінічній картині астеновегетативного синдрому. За результатами біохімічного дослідження крові активний процес в печінці виявлено лише у 64,75 % хворих, помірну активність - у 20 % обстежених. Серед біохімічних синдромів у дітей з ХГС переважає синдром цитолізу. Не існує прямої залежності між клінічними симптомами хвороби та результатами гістологічного дослідження біоптату печінки у хворих з реплікацією вірусу.


Ключ. слова: діти, хронічний вірусний гепатит С, печінка
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Тарасюк Б. А. 
Особливостi ехографiчної структури печiнки при високочастотному скануваннi у дiтей iз захворюваннями гепатобiлiарної системи / Б. А. Тарасюк, В. С. Березенко // Перинатология и педиатрия. - 2007. - № 3. - С. 43-44. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

За допомогою ультразвукових датчикiв з частотою 7,5 - 13 МГц обстежено 202 дитини з дифузними захворюваннями печiнки. Визначено крапчастi, тубулярнi та трикутнi дрiбнi утворення дiаметром до 2 мм. Вивчено стан глiссонової капсули (товщина, звивистiсть, щiльнiсть). Показано, що високочастотне сканування дозволяє поглибити ехосемiотику дифузних захворювань печiнки у дiтей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Березенко В. С. 
Профілактика та лікування фіброзу печінки у дітей з аутоімунним гепатитом / В. С. Березенко // Соврем. педиатрия. - 2006. - № 3. - С. 136-139. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Для оцінки впливу різних варіантів терапії на процеси фіброзу в печінці та клініко-параклінічний перебіг хвороби в динаміці лікування обстежено 30 хворих з аутоімунним гепатитом (АГ) переважно з мінімальною активністю хронічного процесу. На тлі імуносупресивної терапії 15 дітей основної групи протягом 3-х місяців отримували урсодезоксихолеву кислоту, гепабене та глутаргін в дозах відповідно до віку за розробленою схемою. Діти групи порівняння в такому ж кількісному складі отримували лише імуносупресивну терапію. Встановлено, що включення у комплексну терапію АГ урсодезоксихолевої кислоти, гепабене та глутаргіну прискорює регрес клінічних та біохімічних проявів захворювання, призводить до гальмування колагеноутворення та підвищення синтезу оксиду азоту. Розроблену схему лікування можна рекомендувати для використання у хворих з АГ для стримування фіброгенезу та профілактики цирозу печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.51-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лук'янова О. М. 
Роль прозапальних цитокінів та трансформуючого фактора росту $E bold {TGF beta sub 1} у перебігу хронічного гепатиту у дітей / О. М. Лук'янова, В. С. Березенко, В. П. Чернишов, Б. В. Донськой // Журн. Акад. мед. наук України. - 2006. - 12, № 3. - С. 470-483. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.116-3

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Гончаренко Н. І. 
Сучасні методи вивчення ендотеліальної дисфункції у дітей / Н. І. Гончаренко, І. С. Лук'янова, Б. А. Тарасюк, В. С. Березенко, І. Ю. Омельяненко // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 1. - С. 53-55. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані щодо функціонального стану ендотелію у дітей в нормі та у разі захворювань, які мають системний характер. Обстежено 68 дітей, яким проведено доплерографічне дослідження плечової артерії за стандартною методикою. Ендотелійзалежну вазодилятацію оцінено шляхом проведення проби з реактивною гіпертермією. Доведено, що зміна діаметра судин у дітей залежить від виду патології та має 3 ступені реакції.


Ключ. слова: доплерографія, судини, ендотеліальна дисфункція, діти
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського