Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>A=Бикова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бикова О. В. 
Основні принципи організації підготовки до боротьби з великомасштабними пожежами / О. В. Бикова, Д. М. Откідач // Наук. вісн. УкрНДІПБ. - К., 2001. - № 3. - С. 146-149. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто напрями вдосконалення навчання фахівців протипожежних служб з питань боротьби з великомасштабними пожежами та запропоновано методи підвищення ефективності проведення оперативно-тактичних дій під час гасіння таких пожеж.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н96р

Шифр НБУВ: Ж70610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бикова О.В.  
Проблема формування командирської готовності курсантів до професійної діяльності пожежника / О.В. Бикова // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1 . - С. 27-34. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Формування командирської готовності курсантів до професійної діяльності пожежника базується на природному таланті лідера, відповідальності, інтуїції, сміливості, рішучості. Основою командирської готовності до виконання управлінських функцій є професійно педагогічна, психологічна й особистісна спрямованість людини до лідерства, підкріплена авторитетом командира. Керівник пожежогасіння (КПГ) повинен організувати роботу так, щоб забезпечити комунікаційність, взаємодію всіх підрозділів для виконання бойового завдання за різних умов. Психолого-педагогічний процес виховання особистостей з проявами лідерських здібностей має забезпечити спроможність керівника користуватися єдиноначальністю, єдність і централізацію, а ефективне використання свого авторитету, уміння працювати з радниками - гнучке й оперативне керівництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н96р

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бикова О. Ю. 
Укладення та розірвання шлюбу за законодавством України : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. Ю. Бикова; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання, пов'язані з регулюванням процесів укладення та розірвання шлюбу. Розглянуто умови та порядок вступу у шлюб, визначено підстави для визнання його недійсним або неукладеним. Проаналізовано особливості правового регулювання заручин. Розкрито правову природу шлюбу, проаналізовано проблеми його розірвання державним органом реєстрації актів цивільного стану та за рішенням суду. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення положень чинного сімейного законодавства, що регулює порядок укладення та розірвання шлюбу. Зокрема розроблено пропозиції щодо внесення змін до СК та КТМ України, а також Закону України "Про органи реєстрації актів громадського стану" та інших нормативно-правових актів. Проаналізовано зарубіжний законодавчий досвід правового регулювання укладення та розірвання шлюбу й обгрунтовано необхідність прийняття Закону України "Про акти цивільного стану".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)73

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бикова О. В. 
Формування готовності до професійної діяльності майбутніх офіцерів пожежної охорони : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. В. Бикова; Ін-т вищ. освіти АПН України. - К., 2001. - 21 c. - укp.

Досліджено формування готовності до професійної діяльності майбутніх офіцерів пожежної охорони. Доведено, що поліваріантність пожежної служби має чотиривекторну систему: командири-керівники гасіння пожежі, командири інспекції пожежного нагляду, науково-педагогічні кадри, представники пожежно-прикладного спорту. Цю специфіку враховано для обгрунтування змісту й основних компонентів готовності: морально-психологічної, командирської, авторитативної, креативної та комунікативної. Розроблено й експериментально перевірено педагогічні технології ідентифікації особистостей курсантів з вимогами протипожежної служби. Запропоновано методику підвищення морально-психологічної, командирської, спортивно-прикладної готовності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н96 р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бикова О. С. 
Регіональні особливості голоду 1921 - 1923 рр.: Поволжя, Крим, південь України / О. С. Бикова // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2011. - Вип. 31. - С. 134-145. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Вивчено період голоду 1921 - 1923 років в Криму, у порівнянні з аналогічними подіями в Поволжі і в Південній Україні. Розглянуто причини голоду, особливості його протікання в різних регіонах країни, масштаби допомоги, яку надавали голодуючим радянські і іноземні організації допомоги, втрати від голоду і його наслідків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)614-209 + Т3(4УКР)614-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бикова О. С. 
Причини голоду 1921 - 1923 років в Криму / О. С. Бикова // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2012. - Вип. 32. - С. 216-223. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто причини голоду 1921 - 1923 рр. в Криму. Проаналізовано політичне і економічне становище, в якому опинився півострів після громадянської війни. Охарактеризовано перші кроки, здійснені більшовиками після встановлення в регіоні радянської влади, простежено, як ці кроки вплинули на становище населення. Розкрито особливості продовольчої політики більшовицького центру в Криму у порівнянні з Поволжям і Південною Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)614-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бикова О. В. 
Формування інформаційної культури студентів / О. В. Бикова // Освіта на Луганщині. - 2013. - № 1. - С. 173-175. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто шляхи формування інформаційної культури студентів у контексті становлення інформаційного суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481 в2:Ч23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бикова О. С. 
Становлення радянських органів влади в Криму в 1917 - 1921 рр. / О. С. Бикова // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2013. - Вип. 37. - С. 114-118. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто питання створення і діяльності радянських органів влади в період їх становлення на кримському півострові. Проаналізовано політичну ситуацію, яка склалася в Криму в період 1917 - 1921 рр. та її вплив на формування і принципи роботи радянських організацій. Виявлено особливості радянської системи даного періоду та роль нових структур влади у посиленні диктатури пролетаріату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бикова О. Ю. 
Деякі особливості розірвання шлюбу державним органом реєстрації актів цивільного стану / О. Ю. Бикова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 22. - С. 338-343. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.032.3 + Х839(4Укр)735.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Бикова О. Ю. 
Укладення шлюбу за сімейним кодексом України / О. Ю. Бикова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 23. - С. 297-303. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Бикова О. М. 
Мовні засоби реалізації експресивності на синтаксичному рівні в текстах сучасного пресового репортажу / О. М. Бикова // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2013. - Вип. 2. - С. 59-64. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Охарактеризовано мовленнєву експресію на синтаксичному рівні - ознаку репортажного тексту, що передає зміст зі збільшеною інтенсивністю, виражає внутрішній стан мовця. Розглянуто мовні засоби вираження найпоширеніших конструкцій експресивного синтаксису, вжитих у текстах сучасного пресового репортажу. Виявлено ті фігури експресивного синтаксису, які забезпечують особливу виразність тексту та виконують певні стилістичні функції у сприйманні й розумінні репортажу: вставлені конструкції, повтори, окличні речення, парцельовані конструкції. Наголошено на тому, що експресивні синтаксичні конструкції допомагають краще розкрити внутрішній світ репортера, виражають ідейно-емоційні глибини авторської свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.162.4 + Ч620.174.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Бикова О. С. 
Голод 1921 -1923 рр. у Криму : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. С. Бикова; ДВНЗ "Запоріз. нац. ун-т" МОНМС України. - Запоріжжя, 2012. - 20 с. - укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексний аналіз голоду 1921 - 1923 рр., його причин, особливостей перебігу та наслідків на регіональному рівні - у Криму. Встановлено, що основні причини, які викликали голод полягали в політиці більшовицького режиму. Посуха тільки загострила і без того критичну продовольчу ситуацію в Криму. Голод став найбільш дієвим засобом боротьби з антирадянським повстанством на кримському півострові. На відміну від Поволжя в Криму голод довгий час не визнавали, тільки з лютого 1922 р. регіон був визнаний голодуючим і населення стало одержувати допомогу. На півострові діяли регіональні комісії та комітети допомоги голодуючим, також Крим був прикріплений до більш врожайних регіонів для отримання допомоги. З серпня 1922 р. в Криму працювали іноземні благодійні організації, допомога яких була для кримського населення дуже важливою. Визначено наслідки голоду, які проявилися в економічній, соціальній, культурній сферах. Найбільш тяжким наслідком голоду 1921 - 1923 рр. у Криму було скорочення населення - жертвами голоду стали більше 100 тис. осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)614-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Жук С. І. 
Залізодефіцитна анемія вагітних / С. І. Жук, Т. В. Пехньо, О. Г. Бикова // Здоровье женщины. - 2014. - № 8. - С. 40-42. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто питання ефективності застосування препарату заліза (III) гідроксид-сахарозного комплексу (Суфер) під час лікування залізодефіцитної анемії у вагітних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.023.2-5

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бикова О. М. 
Комунікаційно-жанрові модифікації репортажу в сучасній українській пресі (за матеріалами періодичних видань 2000 - 2012 рр.) : автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / О. М. Бикова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексний генологічний аналіз модифікацій сучасного репортажу в українській пресі з огляду на їх комунікаційно-жанрові та функціональні характеристики. Уточнено категорії жанру та жанрової модифікації, введено термін "домінанти" як поняття про основні ознаки жанру. Визначено генологічний статус репортажу як жанру соціальних комунікацій, систематизовано погляди науковців на жанрову природу пресового репортажу. Проаналізовано нові вияви жанрових домінант репортажу на сучасному етапі розвитку української періодики. Виокремлено й охарактеризовано різновиди репортажу, які складають вагому частину жанрово-стильового поля сучасної практичної журналістики й утворились у результаті постійного оновлення тематичних і системно-структурних констант репортажу. Розглянуто також жанрові різновиди репортажу, які з'явилися в результаті трансформаційної модифікації і одержали назву комбінованих (змішаних, синкретичних за жанровою структурою) жанрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Жук С. І. 
Порівняльна характеристика різних методів лабораторної діагностики передчасних пологів / С. І. Жук, І. В. Ус, О. Г. Бикова, Н. В. Пехньо // Здоровье женщины. - 2015. - № 5. - С. 38-40. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що важливим є питання про впровадження в клінічну практику маркерів передчасних пологів для розуміння причин і більш раннього лікування тих порушень, що провокують передчасні пологи та їх наслідки. Тест на фосфорильований протеїн-1 (ФП-1), що зв'язує інсуліноподібний фактор росту, є високоінформативним біохімічним маркером для прогнозування передчасних пологів. Використання сучасних цервіко-вагінальних тестів для визначення ФП-1 допоможе покращити точність прогнозування передчасних пологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бикова О. П. 
Електронний кейс з ділової англійської мови у самостійній позааудиторній роботі студентів / О. П. Бикова // Пед. процес: теорія і практика : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 3. - С. 38-48. - Бібліогр.: с. 47-48 - укp.

Досліджено проблему самостійного оволодіння діловою англійською мовою студентами економічних спеціальностей з використанням електронного кейсу. Уточнено сутність поняття електронний навчально-методичний портфель (ЕНМП) або електронний кейс. Визначено, що це один з електронних способів організації самостійної позааудиторної роботи студентів, що забезпечує реалізацію специфічної системи форм контролю, яка базується на самооцінці, самоконтролі й самокорекції, містить комплект навчально-методичних матеріалів, забезпечує керування їх самостійною навчально-пізнавальною діяльністю за позааудиторних умов.

Исследована проблема самостоятельной внеаудиторной роботы при обучении студентов экономических специальностей деловому английскому языку с использованием электронного кейса. Уточнено сущность понятия электронный учебно-методический портфель (ЭУМП) или электронный кейс. Определено, что это один из электронных способов организации самостоятельной внеаудиторной работы студентов, котрый обеспечивает реализацию специфической системы форм контроля, основанный на самооценке, самоконтроле и самокоррекции, содержит комплект учебно-методических материалов, обеспечивает управление их самостоятельной учебно-познавательной деятельностью в внеаудиторных условиях.

The article deals with the problem of independent mastering Business English by students of economic specialities with the use of electronic case.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.371.3 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бикова О. О. 
Зміни рівня швидкісно-силових здібностей гандболістів-пляжників 14 - 15 років під впливом спеціально підібраних вправ / О. О. Бикова, Є. Я. Стрельникова, І. П. Помещикова, Т. П. Ляхова // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2015. - № 6. - С. 30-34. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.761.521

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

"Йшла не тільки з духом часу, але й перед ним": Наталія Кобринська та літературний процес кінця XIX - XX століття : зб. наук. пр. / Г. А. Александрова, М. М. Барабаш, О. А. Бартко, О. М. Бикова, Л. О. Бондар; ред.: А. І. Швець; НАН України, Ін-т І. Франка, Всеукр. громад. орг. "Союз Українок". - Львів : Ін-т І. Франка НАНУ, 2015. - 360, [9] c. - (Літературознав. студії; вип. 22). - укp.

Розглянуто життєвий шлях і творчість Н. Кобринської в літературознавчому, мовознавчому, культурологічному й історико-філософському аспектах, а також з погляду емансипаційної діяльності, фольклористичних зацікавлень, взаємин з інтелектуальним середовищем. Охарактеризовано постать одного з найближчих соратників Н. Кобринської - І. Франка, зокрема, наведено інтерпретаційні статті про його художні тексти, науково-біографічні розвідки про творчі та родинні взаємини письменника, його суспільно-громадську та видавничу діяльність. Розглянуто широке коло загальнолітературознавчих проблем. Висвітлено творчість ряду письменників, зокрема, І. Вільде, Я. Верещака, І. Стешенка, на тлі літературного процесу кінця XIX - XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Кобринська Н. я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС60909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гнатов А. В. 
Електробус на суперконденсаторах для міських перевезень / А. В. Гнатов, Щ. В. Аргун, О. В. Бикова, О. В. Підгора // Вестн. ХНАДУ. - 2016. - Вып. 72. - С. 29-34. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено аналіз існуючих енергоефективних міських автобусів, а саме гібридних автобусів та електробусів. Виконано розрахунок енергетичних показників електробуса на суперконденсаторах для одного з маршрутів м. Харкова. Запропоновано як основний накопичувач електроенергії використовувати блок суперконденсаторів. Розраховано витрати на пальне (електроенергію) на один день роботи для дизельного, гібридного та електричного автобуса.


Індекс рубрикатора НБУВ: О333.9-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Жук С. І. 
Проспективне обсерваційне дослідження застосування ультратонкої голки для амніоцентезу: первинні результати / С. І. Жук, В. І. Ошовський, О. Г. Бикова // Здоровье женщины. - 2017. - № 1. - С. 127-130. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведено досвід та первинні результати використання пункційної голки малого діаметра з олівцеподібним типом гострення для проведення амніоцентезу у II триместрі вагітності. Мета дослідження: визначення ефективності та безпечності використання надтонкої голки діаметром 29 G для амніоцентезу у II триместрі вагітності. Проведено проспективне наглядове дослідження 80 випадків одноплідних та 3 багатоплідних вагітностей, під час яких проводили амніоцентез у період з серпня 2013 до серпня 2016 рр. на базах Кафедри акушерства, гінекології та медицини плода НМАПО ім. П. Л. Шупика та медичного центру "Уніклініка". В основну групу увійшли жінки віком від 21 до 42 років у терміні вагітності від 16 до 20 тиж. Критеріями виключення були: наявність вагінальних кровотеч менше ніж за дві доби до процедури, індекс маси тіла вище 35, одержання препаратів, що містять гепарин або ацетилсаліцилову кислоту, за 12 год до процедури. Від кожної пацієнтки було одержано інформовану згоду на проведення процедури. Окрім того, кожна пацієнтка перед амніоцентезом заповнювала спеціально розроблений опитувальник, в якому за допомогою бальної оцінки (від 1 до 10) можна було зазначити критерії загального сприйняття процедури, зокрема рівень схвильованості щодо потенційних ускладнень та впевненості у правильності вибору. Групою порівняння показників сприйняття процедури були 100 пацієнток, які заповнювали ідентичні анкети перед процедурою амніоцентезу голкою діаметром 200, що проводили на клінічних базах у 2011 - 2013 рр. У всіх об'ємах амніотичної рідини була достатня кількість клітин плода для визначення каріотипу. У 8 плодів виявлено патологічні зміни у кількості хромосом. Жінки переносили процедуру добре. Жодного випадку скарг не зафіксовано. Пацієнтки відзначали, що інформація про атравматичну ультратонку голку, яка була надана під час попередньої консультації, суттєво зменшила хвилювання перед операцією. В одному випадку діагностовано брадикардію плода, що тривала декілька хвилин і потім спонтанно минула. Протягом 7 діб не зафіксовано жодного ускладнення. Заключення: наведена техніка є адекватною та безпечною альтернативою амніоцентезу з використанням голок більшого діаметра і надає змогу не тільки зменшити травматизацію амніотичних оболонок, але й знизити рівень хвилювання жінки перед процедурою та полегшити прийняття нею рішення щодо пренатальної інвазивної діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського