Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Буйвало В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Єжова О. 
Адаптація шкали VISA-P для україномовних пацієнтів із пателлярною тендінопатією та її надійність / О. Єжова, О. Степаненко, В. Буйвало, Д. Воропаєв, О. Ситник, С. Король // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2021. - № 2. - С. 120-125. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Буйвало В. П. 
Застосування терапевтичних вправ для корекції ковтання внаслідок мозкового інсульту / В. П. Буйвало, О. О. Єжова, А. А. Краснюков // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 2. - С. 129-137. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Дисфагія (грец. Dys + phagein - їсти, ковтати) - це порушення функції ковтання, за якого відзначається відчуття дискомфорту або утруднення транспортування харчового болюса з рота в шлунок. Оскільки розлад акту ковтання у випадку інсульту має, як правило, нейрогенне походження і визначається низкою неврологічних порушень і дисфункцій, у пацієнтів з гострим порушенням мозкового кровообігу (ГПМК) краще використовувати термін "нейрогенна дисфагія". На актуальності даної проблеми наголошено у разі розробки комплексу терапевтичних вправ за такого соціально важливого захворювання, як гостре порушення мозкового кровообігу. Одним із грізних ускладнень інсульту є порушення акту ковтання. Це призводить до значного зниження якості життя, збільшення ризику розвитку вторинних ускладнень, що, в свою чергу, суттєво підвищує вірогідність летальних випадків. Порушення акту ковтання спостерігається у 26 - 45 % пацієнтів внаслідок гострого ішемічного інсульту. Наявність дисфагії несе розвиток таких небезпечних життю ускладнень, як аспіраційна пневмонія, дегідратація та зневоднення організму, а також суттєво знижує якість життя таких хворих. Таким чином, корекція акту ковтання засобами фізичної реабілітації після пошкодження головного мозку являє собою достатньо важливу задачу реабілітолога. Якщо довгий час єдиним методом реабілітації дисфагії залишалася логопедична корекція, то на даний час можна широко застосовувати терапевтичні вправи для відновлення функцій мімічної мускулатури та жувальних м'язів. Проведення скринінгу на порушення ковтання надає змогу оцінити функцію жувальних м'язів за п'ятьма етапами, внаслідок чого це надає змогу більш індивідуально та досконало розробити комплекс терапевтичних вправ після кожного етапу скринінгового дослідження. Залежно від того, в якій фазі ковтання спостерігаються порушення, авторами було розроблено індивідуальний комплекс терапевтичних вправ, що будуть виконуватися пацієнтом на кожному з п'яти етапів скринінгового дослідження, якщо пацієнт не зміг подолати цей етап.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського