Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Бушуєв А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Галстян А. Г. 
Кінетика окиснення 4-амінотолуолу озоном у рідкій фазі / А. Г. Галстян, А. С. Бушуєв, Р. М. Соломяний, Г. А. Галстян // Укр. хим. журн. - 2008. - 74, № 7/8. - С. 57-61. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вивчено реакцію озону з 4-амінотолуолом в оцтовій кислоті. Показано, що реакція озонування перебігає з високою швидкістю по вільній парі електронів гетероатома аміногрупи з утворенням переважно смолоподібних сполук, а також нітрозо-, нітротолуолу та толухінону. Напрям атаки озоном змінюється та спрямовується по метильній групі і ароматичному кільцю шляхом ацилювання аміногрупи. 4-Ацетамінотолуол окиснюється з утворенням продуктів руйнування ароматичного кільця - аліфатичних пероксидів (79,7 %) і продуктів окиснення по метильній групі - 4-ацетамінобензальдегіду та 4-ацетамінобензойної кислоти (16 %). Визначено константи швидкості реакції озону з 4-амінотолуолом і продуктами його перетворення. Запропоновано механізм реакції озону з 4-ацетамінотолуолом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.731.1-273.5

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бушуєв А. С. 
Основи хімії і технології рідкофазного окиснення амінотолуолів озоновмісними газами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / А. С. Бушуєв; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2010. - 19 c. - укp.

Показано, що реакція ізомерних амінотолуолів з озоном перебігає з високою швидкістю за аміногрупою з утворенням полімерних азосполук. Визначено, що ацилювання аміногрупи веде до зміни напряму реакції. Досліджено кінетику та схему реакцій озону з ізомерними ацетамінотолуолами в оцтовій кислоті та визначено, що озон витрачається за двома напрямами. З'ясовано, що в присутності ацетату кобальту (II) селективність окиснення ізомерних ацетамінотолуолів озоном за метильною групою дещо збільшується, але основним напрямом реакції залишається озоноліз ароматичного кільця. Вивчено кінетику основних стадій каталітичного циклу. Запропоновано схему окиснювально-відновного каталізу та знайдено оптимальні умови синтезу амінобензойних кислот. Одержані дані складають теоретичні основи процесу окиснення амінотолуолів та їх ацильованих похідних і дозволяють здійснювати цілеспрямований підбір каталізаторів та перебігу реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.731.1-273.5 + Л611.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бушуєв А. С. 
Окиснення 4-нітротолуену нітратною кислотою при надмірному тиску та підвищених температурах / А. С. Бушуєв // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2013. - № 3/6. - С. 4-8. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Виявлено основні закономірності процесу окиснення 4-нітротолуену нітратною кислотою за умов надмірного тиску та підвищених температур. Визначено кінетичні параметри реакції. Встановлено вплив параметрів процесу на селективність окиснення та вихід продуктів реакції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.711.1-27

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Галстян А. Г. 
Окиснення етилбензену озоном в оцтовій кислоті / А. Г. Галстян, О. О. Колбасюк, Г. А. Галстян, А. С. Бушуєв // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2013. - № 6/6. - С. 8-11. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено реакцію озону з етилбензеном в оцтовій кислоті. Показано, що основними продуктами реакції є пероксидні сполуки - продукти деструкції ароматичного кільця (60 %) і, меншою мірою, продукти окиснення за бічним ланцюгом - ацетофенон (25 %) і фенілметилкарбінол (10 %). Визначено константи швидкості реакції озону з етилбензеном. Запропоновано механізм реакції, який пояснює одержані експериментальні дані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.142-273.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бушуєв А. С. 
Кінетика окиснення етилбензену озоноповітряною сумішшю в оцтовій кислоті / А. С. Бушуєв, О. О. Колбасюк, М. О. Лагутенко, Г. А. Галстян // Укр. хим. журн.. - 2015. - 81, № 3/4. - С. 47-51. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено реакцію озону з етилбензеном в оцтовій кислоті. Показано, що озон переважно руйнує ароматичну систему (60 %) з утворенням озонідів, які надалі перетворюються в гідропероксиди, альдегіди та карбонові кислоти. Серед продуктів окиснення бічного ланцюга знайдено ацетофенон (34 %), метилфенілкарбінол, бензальдегід та бензойну кислоту. Розглянуто хімічну схему окиснення етилбензену і продуктів його перетворення, яка задовільно описує експериментальні дані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.1-273.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Галстян А. Г. 
Озонолітичний синтез ацетофенону - напівпродукту для виготовлення лікарських препаратів заспокійливої дії / А. Г. Галстян, А. С. Бушуєв, В. В. Котова, О. О. Демченко // Актуал. питання фармацевт. і мед. науки та практики. - 2020. - 13, № 1. - С. 23-30. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702 + Л662.252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Бушуєв А. С. 
Рідиннофазне окиснення 2-хлортолуену озоном до 2-хлорбензойної кислоти - напівпродукту для виробництва натрій диклофенаку / А. С. Бушуєв, А. Г. Галстян, В. В. Котова // Актуал. питання фармацевт. і мед. науки та практики. - 2020. - 13, № 3. - С. 324-329. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703 + Л663.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Галстян А. Г. 
Дослідження каталітичного окиснення 4-нітроетилбензену озоном до 4-нітроацетофенону - напівпродукту синтезу антибіотиків / А. Г. Галстян, А. С. Бушуєв // Актуал. питання фармацевт. і мед. науки та практики. - 2021. - 14, № 2. - С. 157-161. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

4-Нітроацетофенон – важливий напівпродукт для виготовлення антибіотиків широкого спектра дії, як-от левоміцетину. Сучасні методи синтезу кетону недосконалі. Найпростіший із них – окиснення 4-нітроетилбензену киснем повітря при атмосферному тиску й температурі 135 °С за наявності манган (IV) оксиду, але його недолік – низький вихід і необхідність проведення процесу в гетерогенному середовищі. Тому актуальним завданням є розроблення доступних і дешевих способів одержання 4-нітроацетофенону. Мета роботи – дослідити продукти та кінетику реакції каталітичного окиснення 4-нітроетилбензену озоном у кислоті оцтовій і розробити новий низькотемпературний синтез 4-нітроацетофенону. Під час експерименту застосовували 4-нітроетилбензен, 4-нітроацетофенон та 1-(4-нітрофеніл)етанол фірми Acros organics кваліфікації «х.ч.»; манган (ІІ) ацетат кваліфікації «х.ч.»; розчинник – льодяна кислота оцтова фірми Sigma кваліфікації «х.ч.». Для безперервного контролю поточної концентрації озону в газовій фазі використовували спектрофотометричний метод. У вимірювальну камеру спектрофотометра СФ-46 ЛОМО вмонтували тефлонову проточну кювету з кварцовими вікнами, що дало змогу вимірювати оптичну щільність газового потоку в УФ-ділянці. Концентрацію озону на вході та виході з реактора визначали шляхом запису результатів на потенціометрі КСП-4 як озонограму під час проходження озоновмісного газу через кювету за довжини хвилі монохроматичного джерела світла 254–256 нм. Кількісний уміст реакційної суміші визначали за допомогою газорідинної хроматографії, розрахунки концентрації компонентів виконали методом внутрішнього стандарту. Вивчили продукти та кінетику реакції озону з 4-нітроетилбензеном за наявності каталізатора – манган (ІІ) ацетату. Встановили, що за температури 20 °С процес окиснення перебігає переважно за бічним ланцюгом, вихід 4-нітроацетофенону досягає 98,5 %. У системі ідентифікували також слідові кількості 1-(4-нітрофеніл)етанолу. Цей факт пояснюється тим, що озон в умовах каталізу переважно реагує не з субстратом, а з Mn (II) з утворенням активної форми Mn (IV), що відновлюється за реакцією з 4-нітроетилбензеном, ініціюючи окиснення субстрату за бічним ланцюгом. Каталітичне окиснення 4-нітроетилбензену озоном у розчині кислоти оцтової перебігає переважно за бічним ланцюгом з утворенням 4-нітроацетофенону з виходом 98,5 %. Оптимальна температура реакції – 20–30 °С; її підвищення сприяє поглибленню процесу окиснення, і кетон починає перетворюватися на кислоту 4-нітробензойну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Галстян А. Г. 
Озонування 4-амінотолуолу як новий метод синтезу 4-амінобензальдегіду - напівпродукту для одержання протитуберкульозних засобів / А. Г. Галстян, А. С. Бушуєв, Є. Ю. Василенко // Актуал. питання фармацевт. і мед. науки та практики. - 2022. - 15, № 1. - С. 13-18. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.3-1 + Л668.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Галстян А. Г. 
Основи проектування виробництв активних фармацевтичних інгредієнтів : навч. посіб. / А. Г. Галстян, В. П. Шапкін, А. С. Бушуєв; ред.: Г. А. Галстян; Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ : КНУТД, 2022. - 315 c. - Бібліогр.: с. 301-302 - укp.

Представлено посібник, в якому викладено основи проектування виробництв активних фармацевтичних інгредієнтів. Розглянуто питання щодо проектування і експлуатації технологічних процесів, технологічних стадій та устаткування. Надано порядок розробки, узгодження і затвердження проектно-кошторисної документації на будівництво, що регламентується будівельними нормами і правилами України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л66-4-02 я73 + Н721.4-022 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862889 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського