Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>A=Білан В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Білан В. Ю. 
Основи ботаніки: анатомія, морфологія і систематика рослин / В. Ю. Білан; Поділ. держ. аграр.-техн. акад. - Кам'янець-Поділ. : Абетка, 2003. - 108 c. - Бібліогр.: с. 106. - укp.

Визначено роль рослин у природі і житті людини. Досліджено будову рослинної клітини та її органічні речовини. Надано морфологічну класифікацію плодів, а також характеристику бактерій та водоростей. Розглянуто анатомічну та морфологічну будову стебла та листка.

Определена роль растений в природе и жизни человека. Исследованы строение растительной клетки и ее органические вещества. Приведена морфологическая классификация плодов, а также характеристика бактерий и водорослей. Рассмотрено анатомическое и морфологическое строение стебля и листка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Білан В. М. 
Українсько-угорське співробітництво: формування системи міждержавних відносин у 1990-х роках : Автореф. дис...канд. іст. наук : 07.00.02 / В. М. Білан; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено формування системи українсько-угорських міждержавних відносин у 1990-х рр. та введено в науковий обіг значний обсяг неопублікованих документальних матеріалів. Висвітлено еволюцію головних напрямків і форм взаємин органів державної влади й управління України та Угорської Республіки, розкрито особливості процесу формування добросусідських відносин між двома країнами в 1990-х рр. Узагальнено досвід білатеральних взаємин даних держав у цей період, виділено його позитивні тенденції і гальмівні чинники та доведено необхідність розробки стратегічної концепції зовнішньої політики України щодо Угорської Республіки й держав регіону Центрально-Східної Європи в цілому за сучасних геополітичних реалій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Т3(4ВЕН)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Глущенко Л.Д. 
Економічна та енергетична ефективність застосування різних систем удобрення під пшеницю озиму на чорноземі типовому / Л.Д. Глущенко, С.М. Калініченко, Ю.І. Дорощенко, В.М. Білан, Л.М. Запорожець, О.Л. Біланович // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 1. - С. 37-39. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Застосування добрив є одним із найважливіших напрямів підвищення продуктивності сільськогосподарських культур та покращання родючості грунту. Зі збільшенням доз мінеральних добрив зростала собівартість 1 ц зерна пшениці озимої та зменшувався умовно-чистий прибуток і коефіцієнт енергетичної ефективності. Експлуатація грунту без застосування сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур і зокрема без внесення добрив (як одного із заходів відтворення його родючості) призведе до катастрофічного зниження родючості грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-434 + У9(4УКР)325.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бутенко В. Г. 
Формування естетичного ставлення до корекційно-педагогічної праці : монографія / В. Г. Бутенко, В. А. Білан; Чорномор. держ. ун-т ім. Петра Могили, Укр. НДІ естет. освіти. - Херсон : Грінь Д.С., 2014. - 271 c. - Бібліогр.: с. 193-224 - укp.

На основі аналізу наукової літератури з'ясовано сутність та розроблено структуру естетичного ставлення дефектолога до корекційно-педагогічної праці. Визначено критерії, показники та рівні, досліджено сучасний стан його формування. Науково обгрунтовано педагогічні умови формування естетичного ставлення майбутніх дефектологів до корекційно-педагогічної праці, набули подальшого розвитку положення щодо організації виховного процесу, експериментальним шляхом підтверджено їх ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА781652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Білан В. А. 
Формування естетичного ставлення майбутніх дефектологів до корекційно-педагогічної праці : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / В. А. Білан; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. - Умань, 2014. - 20 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та практичне розв'язання наукового завдання з формування естетичного ставлення майбутніх дефектологів до корекційно-педагогічної праці. З'ясовано сутність та розроблено структуру естетичного ставлення дефектолога до корекційно-педагогічної праці. Визначено критерії, показники та визначено рівні сформованості естетичного ставлення їх до зазначеної праці. Досліджено сучасний стан та особливості формування естетичного ставлення майбутніх дефектологів до корекційно-педагогічної праці. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено ефективність таких педагогічних умов формування естетичного ставлення дефектологів до такої праці, як: системний підхід до формування естетичного їх ставлення до корекційно-педагогічної праці; ознайомлення їх зі складниками естетики означеної праці; оволодіння майбутніми дефектологами способами естетичної активності, необхідними для зазначеної праці; набуття ними досвіду естетичного ставлення до корекційно-педагогічної праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Білан В. Ю. 
Високовітамінні профілактичні і лікарські рослини / В. Ю. Білан, А. В. Білан; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. - Кам'янець-Подільський : Зволейко Д.Г., 2015. - 187, [1] c. - Бібліогр.: с. [188] - укp.

Висвітлено значення рослин у житті людини, а також сучасний стан науки в боротьбі з хворобами цивілізації. Розглянуто причини виникнення хвороб і шляхи їх профілактики. Описано основні біологічно-активні речовини рослин, а також високовітамінні і лікарські рослини. Наведено рецепти профілактично-лікарських чаїв від основних хвороб людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 я9 + Р352.5 я9 + П214.3 я9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА798106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Верхола М. І. 
Моделювання та комп'ютерне визначення оптимальної величини початкової фази осьового ходу розтиральних циліндрів / М. І. Верхола, І. Б. Гук, В. П. Білан // Наук. зап. / Укр. акад. друкарства. - 2018. - № 1. - С. 20-30. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто завдання визначення оптимальної величини початкової фази осьового ходу розтиральних циліндрів на прикладі фарбодрукарської системи (ФДС) послідовної структури. Для вирішення поставленого завдання розроблено математичну та структурну моделі ФДС, на основі яких побудовано від повідний симулятор в середовищі Matlab Simulink, який дає можливість відтворювати процеси колового і осьового розподілу і передачі фарби, які відбуваються під час тиражування друкованої продукції. У результаті моделювання такої ФДС досліджено вплив величини осьового ходу розтиральних циліндрів на перерозподіл фарби на виході ФДС в поперечному напрямі відбитків. Встановлено характер впливу початкової фази роботи розтиральних циліндрів відповідно до друкарської форми на рівномірність товщини фарби в тих зонах відбитка вздовж напряму друкування та отримано відповідні графічні залежності. Запропоновано метод комп'ютерного визначення оптимальних параметрів початкової фази розтиральних циліндрів для їх налагодження на заданий сюжет друкованої продукції, який дає змогу суттєво скоротити час налагодження розтиральних циліндрів та відповідно зменшити затрати паперу і фарби при підготовці ФДС до тиражування відбитків.


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.602-5

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Березовий М. І. 
Дослідження умов ефективного впровадження в Україні несупроводжуваних контрейлерних перевезень / М. І. Березовий, В. В. Малашкін, В. В. Білан // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 16. - С. 4-12. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Виконано аналіз особливостей контрейлерних перевезень на північноамериканських та європейських залізницях та основні напрямки підвищення ефективності таких перевезень і шляхи залучення їх додаткових обсягів. Проаналізовано основні параметри українських залізниць стосовно здійснення контрейлерних перевезень, систему нарахування тарифу за перевезення, додаткових плат та зборів і основні технічні та технологічні недоліки існуючої технології перевезення автомобільних напівпричепів на залізничних платформах. На підставі аналізу європейських контрейлерних систем шляхом їх порівняльного аналізу для подальших розрахунків ефективності впровадження обрано систему CargoBeamer. На підставі розрахунку вартості доставки автомобільного напівпричепа від складу відправника до складу отримувача в містах Дніпро та Львів було розроблено технологію перевезення напівпричепів та варіанти організації їх перевезення за системою CargoBeamer, що відрізняються тривалістю обігу вагону та обсягом перевезень. Шляхом розрахунку економічних показників проекту встановлено термін окупності капітальних інвестицій та відкинуто збиткові варіанти організації перевезень. Економічна ефективність проекту встановлена розрахунком чистої поточної вартості, внутрішньої норми доходу та індексу прибутковості для варіантів з терміном окупності до 12,5 років. На підставі розрахунку показників ефективності інвестиційного проекту за різними варіантами проекту встановлено умови, при яких прибуткові варіанти проекту є ефективними для інвесторів. За результатами розрахунків сформульовано основні висновки щодо напрямків залучення контрейлерних перевезень та підвищення конкурентоспроможності залізничного транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.6(4УКР) + У9(4УКР)372.0-813

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
9.

Березовий М. І. 
Дослідження умов ефективного впровадження в Україні несупроводжуваних контрейлерних перевезень / М. І. Березовий, В. В. Малашкін, В. В. Білан // Трансп. системи та технології перевезень : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 16. - С. 4-12. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Виконано аналіз особливостей контрейлерних перевезень на північноамериканських та європейських залізницях та основні напрямки підвищення ефективності таких перевезень і шляхи залучення їх додаткових обсягів. Проаналізовано основні параметри українських залізниць стосовно здійснення контрейлерних перевезень, систему нарахування тарифу за перевезення, додаткових плат та зборів і основні технічні та технологічні недоліки існуючої технології перевезення автомобільних напівпричепів на залізничних платформах. На підставі аналізу європейських контрейлерних систем шляхом їх порівняльного аналізу для подальших розрахунків ефективності впровадження обрано систему CargoBeamer. На підставі розрахунку вартості доставки автомобільного напівпричепа від складу відправника до складу отримувача в містах Дніпро та Львів було розроблено технологію перевезення напівпричепів та варіанти організації їх перевезення за системою CargoBeamer, що відрізняються тривалістю обігу вагону та обсягом перевезень. Шляхом розрахунку економічних показників проекту встановлено термін окупності капітальних інвестицій та відкинуто збиткові варіанти організації перевезень. Економічна ефективність проекту встановлена розрахунком чистої поточної вартості, внутрішньої норми доходу та індексу прибутковості для варіантів з терміном окупності до 12,5 років. На підставі розрахунку показників ефективності інвестиційного проекту за різними варіантами проекту встановлено умови, при яких прибуткові варіанти проекту є ефективними для інвесторів. За результатами розрахунків сформульовано основні висновки щодо напрямків залучення контрейлерних перевезень та підвищення конкурентоспроможності залізничного транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.6(4УКР) + У9(4УКР)372.0-813

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Терновий Ю. Ф. 
Отримання комплексних лігатур на основі марганцю методом розпилення розплаву водою / Ю. Ф. Терновий, О. С. Воденнікова, В. І. Білан // Наук. вісн. ХДМА. - 2019. - № 1. - С. 162-167. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано технологію отримання комплексних лігатур складного хімічного складу шляхом водного розпилення сплавів та отримання суміші замість механічного дроблення простих феросплавів. Одержані комплексні лігатури системи Mn - Si - Mo - Ni, Mn - Mo - Ni, Mn - Mo - Ni - Ti, Mn - Si - Mo - Ni - Ti, Mn - Si - Mo - Ni та Mn - Si - Ni - Cr - Mo при тиску розпилення води до 5,5 МПа мають високу плинність ідрібнодисперсність фазового складу та забезпечують гартування в межах 105 - 107К/с. Використання порошкових комплексних лігатур на основі марганцю при виготовленні порошкового дроту дозволяє досягнути високих технологічних імеханічних характеристик зварних з'єднань, особливо при їх експлуатації в умовах низьких температур, та покращити екологічний стан, знизити пожежо- та вибухонебезпечність за рахунок пасивування порошку при розпиленні розплаву водою високого тиску.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73742 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського