Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>A=Білоусов О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Білоусов О. І. 
Затримання підозрюваного у кримінальному процесі України : монографія / О. І. Білоусов, С. М. Смоков. - О., 2009. - 112 c. - Бібліогр.: с. 97-112. - укp.

Розглянуто питання затримання підозрюваного (ЗП) у кримінальному процесі України, охарактеризовано його правове положення. Наведено рекомендації щодо вдосконалення українського законодавства, проаналізовано чинне законодавство та слідчу практику з питань ЗП. Увагу приділено правовій природі ЗП, кримінально-процесуальному регламенту ЗП, підставам і процесуальному порядку звільнення затриманого.

Рассмотрены вопросы задержания подозреваемого (ЗП) в уголовном процессе Украины, охарактеризовано его правовое положение. Приведены рекомендации по усовершенствованию украинского законодательства, проанализировано действующее законодательство и следственная практика по вопросам ЗП. Внимание уделено правовой природе ЗП, криминально-процессуальному регламенту ЗП, основаниям и процессуальному порядку освобождения задержанного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)140.5 + Х819(4УКР)112.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА710619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Білоусов О. Г. 
Прогнозування, рання діагностика та профілактика тяжких форм прееклампсії : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. Г. Білоусов; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. - Донецьк, 2006. - 18 c. - укp.

Проведено ретроспективний клініко-статистичний аналіз перебігу вагітності та пологів у жінок з прееклампсією різного ступеня тяжкості та визначено фактори ризику виникнення даної патології. Вперше проведено комплексне вивчення імунологічних і гемодинамічних змін у вагітних з групи високого ризику розвитку прееклампсії. На підставі одержаних результатів визначено ранні діагностичні критерії прееклампсії (показники комплексної сенсибілізації до фетальних антигенів плаценти, печінки та нирок, індексу залишкового тиску, достатнього для гломерулярної фільтрації, а також імунорегуляторного індексу хелпери/супресори та індексу резистентності маткової артерії). Показано можливість визначення зазначених показників до появи клінічних симптомів прееклампсії. Вперше розроблено математичну модель прогнозування прееклампсії, яка грунтується на зміні найбільш інформативних імунних та гемодинамічних показників на ранній стадії розвитку захворювання. Вперше використано антигомотоксичні препарати для профілактики важких форм прееклампсії у вагітних групи високого ризику. Уточнено методи оцінки стану плода у жінок з групи високого ризику розвитку прееклампсії у динаміці вагітності та за прееклампсії різного ступеня тяжкості з виділенням найбільш цінних прогностичних показників (пульсаторного індексу артерії пуповини плода, індексу резистентності маткової артерії та залишкового тиску, достатнього для гломерулярної фільтрації). Вивчено ефективність запропонованого комплексу діагностичних заходів з використанням математичної моделі прогнозування прееклампсії та профілактичних заходів з застосуванням антигомотоксичних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Білоусов О. М. 
Формування і відтворення засобів виробництва в сільському господарстві : Автореф. дис... канд. екон. наук / О. М. Білоусов; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2006. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні засади розвитку та відтворення засобів виробництва у сільському господарстві. Розкрито суть та охарактеризовано засоби виробництва, особливості їх відтворення в аграрній сфері. Розглянуто питання розвитку ринку виробничо-технічних засобів обробки землі у сільському господарстві. Проаналізовано процеси забезпечення, використання та відтворення засобів аграрного виробництва. Запропоновано технологію визначення оптимальної потреби у складній техніці та розміру капіталовкладень на мікро- та макрорівнях шляхом врахування обсягів виконання агротехнічних операцій, а також мінімізації витрат на експлуатацію та доукомплектування чи переукомплектування технопарку й використання динамічного програмування на базі принципу оптимальності. Досліджено організаційно-економічні напрямки розвитку та відтворення засобів сільськогосподарського виробництва. Розглянуто особливості формування вторинного ринку техніки, що була у використанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-571.1-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Білоусов О. С. 
Інституалізація громадської ініціативи в Україні: світовий досвід та національні особливості : автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. С. Білоусов; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2008. - 19 c. - укp.

Досліджено національні особливості, суперечності та форми інституалізації громадянської ініціативи в Україні, розкрито засоби оптимізації цього процесу. Розглянуто класичну спадщину світової соціально-філософської, суспільно-політичної думки та сучасні концепції громадянського суспільства в контексті їх актуальності для процесу демократичних перетворень в Україні. Виокремлено та досліджено правові, політичні, соціально-економічні передумови громадянської ініціативи в країні у контексті поєднання світового досвіду з національною специфікою. Уточнено смислові межі вживання поняття "громадянська ініціатива" у сучасній науковій літературі та подано його визначення на основі матеріалів дослідження. Виявлено підстави для можливих критеріїв класифікації громадянської ініціативи в сучасному суспільстві, розглянуто її основні суб'єкти та взаємодію між ними. Проаналізовано стан і основні проблеми розвитку громадських організацій, охарактеризовано форми громадянської ініціативи й специфіку їх функціонування в різних сферах суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ф016.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Розова Т. В. 
Громадянське суспільство: історія та сучасність : монографія / Т. В. Розова, О. С. Білоусов, Л. В. Вінокурова, С. В. Довгий, Я. О. Легеза, П. Г. Манжола, Ю. В. Опалько; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - О. : Юрид. л-ра, 2010. - 342 c. - укp.

Висвітлено проблематику громадянського суспільства (ГС) в історії світового суспільно-політичного розвитку (СПР), участь ГС у політичному процесі як передумову легітимації влади. Розкрито специфіку взаємодії структур влади, бізнесу та громадських організацій. Розглянуто питання трансформації СПР і становлення публічної політики. Проаналізовано правові, політичні та соціально-економічні передумови громадянської ініціативи в Україні. Визначено стратегічні напрямки становлення ГС у державі, закономірності поширення впливу інститутів ГС на систему влади, перспективи становлення ГС у контексті забезпечення легітимності влади, вплив судової влади на становлення ГС і правової держави.

Освещены проблематика гражданского общества (ГО) в истории мирового общественно-политического развития (ОПР), участие ГО в политическом процессе как предпосылка легитимации власти. Раскрыта специфика взаимодействия структур власти, бизнеса и общественных организаций. Рассмотрены вопросы трансформации ОПР и становления публичной политики. Проанализированы правовые, политические и социально-экономические предпосылки гражданской инициативы в Украине. Определены стратегические направления становления ГО в государстве, закономерности распространения влияния институтов ГО на систему власти, перспективы становления ГО в контексте обеспечения легитимности власти, влияние судебной власти на становление ГО и правового государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.013 + Х809(4УКР)23 + Ф036

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА730105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Білоусов О. М. 
Організаційно-економічний механізм розвитку діяльності підприємств з виробництва та переробки сої: теорія, методологія, практика : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / О. М. Білоусов; ПВНЗ "Міжнар. ун-т бізнесу і права". - Херсон, 2011. - 40 c. - укp.

Розкрито економічну сутність і категоріально - понятійний апарат соєвого підкомплексу України, обгрунтовано його структуру, функції й основні напрями розвитку. Проаналізовано тенденції розвитку світового ринку сої та соєпродукції та причини, що їх обумовлюють, місце та перспективи українських підприємств соєвиробників і переробників на сої, досліджено економічні, організаційні, техніко - технологічні передумови функціонування соєпродуктової індустрії в Україні. Розкрито основи та показано роль держави та ринкових регуляторів як єдиного економічного механізму регулювання соєпродуктовим комплексом і забезпечення ефективності розвитку його підприємств. Розроблено моделі, які дозволяють інтенсифікувати біологічну фіксацію азоту з метою скорочення витрат на його внесення з мінеральними добривами та підвищення екологічності виробництва сої, запропоновано модель фактичних значень та ліній тренду перспективних показників посівних площ, урожайності та валових зборів зерна сої, як основи прогнозних оцінок, економічних програм, техніко - економічних обгрунтувань, бізнес - планування для директивних органів управлінських структур, aгpoвиробничих формувань, підприємств соєпродуктового підкомплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.584

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Білоусов О. М. 
Організаційно-економічні засади формування та розвитку соєвого підкомплексу : монографія / О. М. Білоусов. - Херсон : Наддніпряночка, 2011. - 268 c. - Бібліогр.: 192 назв - укp.

Викладено теоретико-концептуальні основи стратегії формування соєвого підкомплексу як складової вітчизняного АПК. Висвітлено методико-прикладні аспекти й особливості організації системи аграрного маркетингу в соєвиробництві. Охарактеризовано розвиток соєпродуктів в Україні та світі. Розглянуто основні складові державної політики на ринку сої. Приділено увагу формуванню організаційно-економічного механізму функціонування соєвиробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У532.515.158.4 + У584.215.1 + У9(4УКР)325.151.584 + У9(4УКР)421.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА743227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чайка В. К. 
Клінічний випадок: успішне розродження інтраопераційно діагностованої доношеної черевної вагітності / В. К. Чайка, І. Т. Говоруха, О. Г. Білоусов, І. В. Новікова // Здоровье женщины. - 2011. - № 2. - С. 95-96. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Білоусов О. М. 
Теоретико-практичні засади управління зарубіжними інвестиційними проектами на українських підприємствах / О. М. Білоусов // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2012. - Вип. 4. - С. 86-90. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто залучення інвестицій із закордону в економіку України. Проаналізовано теоретичні засади управління цими проектами. Важливе значення мають структури та виконання, принципи і методи визначення ефективності проектів. Проблема залучення інвестицій на підприємства та їх ефективного використання є актуальною, тому проектний менеджмент - це важлива складова залучення зарубіжних інвестицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Білоусов О. О. 
Горизонтальне перенесення внутрішньоклітинних бактерій роду IBWolbachiaD від коменсальних кліщів IBTyrophagus noxiusD до IBDrosophila melanogasterD / О. О. Білоусов, Л. О. Колодочка, С. О. Заблудовська, І. А. Козерецька // Доп. НАН України. - 2011. - № 4. - С. 139-142. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.211.132 + Е40*801.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Білоусов О. О. 
Мутації генів iminiature/i та idusky/i та їх вплив на матурацію крила iDrosophila melanogaster/i : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / О. О. Білоусов; НАН України, Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. - К., 2012. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.223 + Е621.158.262 Dro *333

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395090 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Білоусов О. 
Залучення громадян до конструктивної співпраці з владними структурами у інформаційно-комунікативному просторі: Досвід ЄС / О. Білоусов // Наук. вісн.. - 2015. - № 1. - С. 166-177. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано роль сучасних інформаційно-комунікативних технологій у реалізації актуальних завдань щодо залучення громадян до конструктивної співпраці з владними структурами. Надання більшого обсягу інформації та більш ефективна комунікація є передумовою народження відчуття причетності до політичних процесів Європи. Створення транснаціонального "простору", де громадяни з різних країн могли б обговорювати питання, які, на їх думку, є важливими викликами ЄС, є необхідною і першочерговою задачею сучасності. Ці відносно нові введення допомагають владним структурам залишатися проінформованими про громадську думку в ЄС та визначити ті Європейські проекти, які одержать підтримку громадськості. У той же час, маючи зворотний процес, вони враховують громадську думку і тим самим створюють стабільне підгрунтя для подальшого визначення вектора соціально-політичного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Білоусов О. С. 
Інформаційне суспільство в сучасній Україні: тенденції розвитку : монографія / О. С. Білоусов; Одес. нац. політехн. ун-т. - Одеса : Гельветика, 2015. - 359 c. - Бібліогр.: с. 333-359 - укp.

Досліджено передумови становлення та розвиток концепцій інформаційного суспільства від формування теорії постіндустріалізму до сучасності. Здійснено критичний аналіз та теоретичне осмислення змін, викликів і загроз, що постають у процесі формування інформаційного суспільства у світовій філософській і політичній думці. Проаналізовано світовий досвід формування та розвитку інформаційного суспільства та його вплив на політичні процеси. Вивчено розширення інформаційних прав і свобод у контексті євроінтеграційних процесів. Розглянуто вплив поширення сучасних інформаційно-комунікативних технологій на характер і основні тенденції розвитку громадянського суспільства в Україні. Визначено загальні закономірності активізації громадянської участі та специфіку їх реалізації в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)16 + С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Білоусов О. 
Криза традиційної моделі представницького правління в постіндустріальному суспільстві та шляхи її подолання / О. Білоусов // Наук. вісн.. - 2015. - № 9. - С. 194-213. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто концепцію електронного урядування як одного з інструментів розвитку інформаційного суспільства, впровадження якого сприятиме створенню умов для відкритого та прозорого державного управління. Обгрунтовано, що держави, які знаходяться на різних стадіях розвитку електронного уряду, можуть застосовувати різні моделі електронного уряду залежно від своїх запитів і потреб з метою створення електронному уряду для розвитку і зміцнення інституційної згуртованості, інтеграції управління та сфери послуг. Адже, прийняття та реалізація такої стратегії - це виконання міжнародних зобов'язань України за результатами роботи Всесвітніх самітів із питань інформаційного суспільства, можливість для України стати рівноправним членом глобального інформаційного суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.302 + Х849(4УКР)053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Наумкіна С. М. 
Посилення глобальних ризиків у світовому політичному просторі / С. М. Наумкіна, О. С. Білоусов // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2016. - № 3. - С. 143-151. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розкрито проблему, сутність якої полягає у тому, що в епоху Модерну суспільний ризик набуває нового статусу - глобального ризику. Розглянуто статистичну та ситуативну точки зору на ризики. Показано, що ризик стає зростаючим компонентом суспільного виробництва, призводячи до "ефекту бумерангу", тобто до універсалізації та глобалізації ризиків, які порушують національні межі. "Ефект бумерангу" породжує зворотній зв'язок, а споживання ризику одночасно є і початком його виробництва, що надає можливість стверджувати про неможливість керування сучасним соціумом як жорстко детермінованою системою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + С5*218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Білоусов О. Ю. 
Фільтрувальні композити на основі пороутворюючих матеріалів різного генезису : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.11 / О. Ю. Білоусов; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". - Київ, 2021. - 21 c. - укp.

Розглянуто питання розвитку наукових засад хімічної технології виробництва пористих керамічних фільтрувальних матеріалів за умов розширення сировинної бази, підвищення експлуатаційної надійності та конкурентоспроможності. Досліджено склад, структуру і властивості поверхні різновидів вихідних матеріалів штучного та природного походження як сировини для виготовлення пористих фільтрувальних композитів поліфункціонального призначення. Сформульовано вимоги і розроблено нові раціональні склади фільтрувальних матеріалів на основі композицій сировини різного генезису при диференціації кількісного співвідношення компонентів, їх гранулометрії, зв'язуючих, умов формування та ступеню термічної обробки. Розроблено технологічні принципи застосування вихідних матеріалів різного генезису – керамічного шамоту та магматичних порід для виготовлення фільтрувальних композитів і внесено відповідні зміни в технічні умови на їх виробництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Теоретико-правові та методичні засади судово-експертних досліджень у справах про банкрутство підприємств : монографія / О. М. Білоусов, С. С. Ненько, О. В. Лепьохіна, Т. В. Кузькіна, І. А. Петрова, І. В. Губанова, О. В. Аніщенко; Національний науковий центр "Інститут судових експертиз імені Заслуженого професора М. С. Бокаріуса". - Харків : ІСЕ ім. Заслуж. проф. М. С. Бокаріуса, 2021. - 334 c. - Бібліогр.: с. 321-334 - укp.

Увагу приділено судовій економічній експертизі як джерелу доказів у судочинстві України. Розглянуто основні положення законодавства України із процедур банкрутства. Висвітлено загальні підходи до вдосконалення системи мінімізації ризиків банкрутства підприємств і шляхів їх нейтралізації. Визначено роль судової економічної експертизи у виявленні та запобіганні банкрутству підприємств. Здійснено аналіз сучасної економічної думки щодо визначення категорій "фінансова стійкість" і "фінансова стабільність" підприємства. Наведено детальний алгоритм проведення експертиз, пов'язаних із визначенням рівня фінансової стійкості у справах про банкрутство підприємства. Визначено алгоритм вирішення завдань судової економічної експертизи із встановлення фінансової стійкості та стабільності підприємства при проведенні судово-економічних експертиз, пов'язаних зі справами про банкрутство підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855346 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського