Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Варивончик А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Варивончик А. В. 
Традиційна народна вишивка як складова українського одягу (XX ст.) : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / А. В. Варивончик; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2011. - 16 c. - укp.

Вперше розглянуто значення традиційної вишивки в українському одязі ХХ ст. Висвітлено історико-культурні умови розвитку вишивки в Україні. Охарактеризовано особливості новаторства у творчості художників-модельєрів і народних майстрів, які працювали на виробництвах "Укрхудожпрому" та у Будинках моделей. Проаналізовано шляхи формування нового різновиду художньої вишивки в одязі початку ХХІ ст., а також узагальнено досвід роботи зі збереження традицій української народної вишивки завдяки вивченню їх у навчальних закладах, діяльності Украінського центру культурних досліджень й обласних науково-методичних центрів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.963(4УКР)0 + Т52(45УКР)-426

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Салюков А. О. 
Оцінка виробничої канцерогенної небезпеки, спричиненої природним ультрафіолетовим випромінюванням / А. О. Салюков, А. В. Варивончик // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2012. - № 1. - С. 8-20. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Визначено невирішені ключові наукові питання з оцінки та зниження рівнів виробничої канцерогенної небезпеки, спричиненої природним (сонячним) ультрафіолетовим випромінюванням (УФВ). Окреслено перспективні напрями первинної профілактики виробничо-зумовлених злоякісних новоутворень шкіри та ока, пов'язаних з надлишковою експозицією працюючих УФВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.31 + Р124.425.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Традиційна народна вишивка як складова українського одягу (XX ст.) : навч. посіб. для студентів ВНЗ / уклад.: А. В. Варивончик; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ, 2013. - 107 c. - Бібліогр.: с. 78-92 - укp.

Подано ретроспективу традиційного українського одягу у контексті творчого досвіду та духовної культури українців. Висвітлено питання етнічної самобутності, історії, сьогодення та майбутнього українського костюма. складником якого є традиційна українська вишивка. Зазначено, що кожен зразок вишиваного одягу дає уявлення про практичні навички, рівень майстерності, потреби та запити українського народу, а також є прикладом його неповторності у світовій культурі. Важливу роль у збереженні, відродженні, використанні історичного досвіду українського народного мистецтва вишивання відіграє зацікавлена підтримка держави, яка сприяє успішному запровадженню кращих здобутків традиційного мистецтва не лише у мережу індивідуального пошиву, але й у масове серійне виробництво повсякденного одягу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.963(4УКР)0 + Т52(45УКР)-426

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА781896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Варивончик А. В. 
Художні промисли України: генеза, історична еволюція, сучасний стан та тенденції : монографія / А. В. Варивончик. - Київ : Ліра-К, 2018. - 527 c. - укp.

Висвітлено ретроспективу "Укрхудожпрому" у контексті творчого досвіду, духовної культури українців. Розкрито питання етнічної самобутності, історії, сьогодення та майбутнього українських художніх промислів у побуті та мистцетві як складової формування зацікавлення та підтримки суспільства. Зазначено, що у XX ст. держава відігравала значну роль у розвитку художньої промисловості у регіонах, що були осередками традиційного українського мистецтва: на базі колишніх "артілей", виросли навчальні центри, випускники яких стали надійним резервом кадрів для потужних виробничо-творчих об'єднань з експериментальними лабораторіями, виробничими цехами та філіями з новітньою для первого періоду спеціальною технікою. Показано, що все це сприяло успішному запровадженню кращих здобутків традиційного мистецтва у масове серійне виробництво. Увагу приділено питанням розвитку ткацтва, килимарства, вишивки, різьбярства, кераміки, скла та порцеляни, ювелірної справи та ковальства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ123(4УКР)6 я656

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Варивончик А. В. 
Художні промисли України: ґенеза, історична еволюція, сучасний стан та тенденції : автореф. дис. ... д-ра мистецтвознавства : 26.00.01 / А. В. Варивончик; Київський національний університет культури і мистецтв. - Київ, 2020. - 32 c. - укp.

Відображено результати комплексного мистецтвознавчого та культурологічного дослідження, узагальнено науково-теоретичні та методологічні підходи до вирішення проблеми. Уточнено понятійний і предметний зміст ключових понять, зокрема таких, як "виробництво" та "промисловість". Представлено результати ретроспективного аналізу діяльності концерну "Укрхудожпром" у контексті автентичного промислового досвіду, спрямованого на збереження та просування багатовікової культури України. Висвітлено питання історії, сьогодення та майбутнього українських художніх промислів у побуті та мистецтві як складової формування зацікавлення та підтримки суспільства. Визначено роль держави щодо сприяння розвитку традиційного українського мистецтва та художньої промисловості у XX ст. Установлено, що на базі "артілей" створювались навчальні центри, готувались кадри для виробничо-творчих об'єднань з експериментальними лабораторіями, цехами та філіями, формувалася творча еліта України. Вміщено додаткові матеріали: архівні світлини, документи організаційно-виробничого та фінансового характеру, які розкривають діяльність концерну "Укрхудожпром".


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ123(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції аспірантів, здобувачів, магістрів "Актуальні питання, проблеми та перспективи розвитку гуманітарних наук у сучасному соціокультурному просторі", Київ, 8-9 квітня 2022 р. : [збірник] / ред.: О. С. Бойко, А. В. Варивончик, А. А. Гоцалюк, Н. П. Донченко, М. В. Лисинюк, Т. В. Новальська; упоряд.: М. А. Бондар, В. А. Зотова, В. І. Стратюк; Київський національний університет культури і мистецтв, Київський національний університет культури і мистецтв, Приватний вищий навчальний заклад "Київський університет культури" , Київський університет імені Бориса Грінченка, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Рівненський державний гуманітарний університет, Київський національний університет культури і мистецтв, Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв імені І. П. Котляревського. - Київ : КНУКіМ, 2022. - 171 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Представлено результати наукових досліджень аспірантів, здобувачів і магістрів, у яких висвітлено актуальні питання розвитку культурно-мистецької освіти у викликах часу. Висвітлено художні практики минулого та сучасності в оптиці мистецтвознавства. Визначено соціокультурні проблеми сучасного дизайну і художньої творчості. Розглянуто питання інформаційної, бібліотечної та архівної справи в медіапросторі України. Представлено завдання прикладної культурології: сучасні тренди.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70530 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського