Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Веремеенко К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Системная энзимотерапия. Теоретические основы, опыт клинического применения / ред.: К. Н. Веремеенко; сост.: В. В. Бережной. - К. : Морион, 2000. - 320 c. - Библиогр.: 281 назв. - рус.

Надано відомості про біохімію протеолітичних ферментів тваринного та рослинного походження, що входять до складу препаратів системної ензимотерапії, а також їх основні плазмові інгібітори крові. Наведено результати досліджень щодо взаємодії протеїназ із білковими інгібіторами. Розглянуто сучасні уявлення про шляхи всмоктування протеолітичних ферментів, введених перорально, а також можливі механізми їх терапевтичної дії. Узагальнено дані щодо обгрунтування та клінічного застосування системної ензимотерапії у різних галузях медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р352.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мельников О. Ф. 
Небные миндалины и противоопухолевая резистентность организма / О. Ф. Мельников, М. Б. Самбур, В. В. Кищук, К. Н. Веремеенко, Л. Д. Кривохатская, Т. А. Заяц, М. Д. Тимченко // Онкология. - 2001. - 3, № 2-3. - С. 151-154. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Веремеенко К. Н. 
Роль протеолиза в инвазии и метастазировании злокачественных опухолей (Обзор литературы и собственных исследований) / К. Н. Веремеенко, Д. И. Заболотный, А. И. Кизим // Журн. Акад. мед. наук України. - 2002. - 8, № 2. - С. 217-237. - Библиогр.: 50 назв. - рус.

Систематизовано й узагальнено дані літератури та власних досліджень щодо ролі протеолітичних ферментів у процесах інвазії та утворенні метастазів злоякісних пухлин. Наведено відомості щодо функції обмеженого протеолізу, участі серинових, тіолових, метало- та кислих протеїназ у деструкції міжклітинного матрикса, який є бар'єром для клітин, що інвазують. Висвітлено значення інгібіторів протеїназ як факторів регуляції протеолітичного потенціалу пухлини. Представлено дані щодо прогностичної значущості дослідження ферментів з різною специфічністю та механізмом дії - активаторів плазміногена, колагеназ, лізосомальних протеїназ як біохімічних маркерів інвазивної активності злоякісної пухлини, можливості її рецидивування та термінів виживання хворих. Обмірковано питання, що стосуються розробки нових терапевтичних підходів до пригнічення агресивності пухлин на різних стадіях їх розвитку, в тому числі з використанням антипротеїназних засобів білкової та синтетичної природи.


Ключ. слова: протеолиз, внеклеточный матрикс, маркеры опухолевой инвазии, метастазирование, ингибиторы протеолиза
Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Веремеенко К. Н. 
Влияние ингибиторов плазмы крови на активность сериновых и цистеиновых протеиназ / К. Н. Веремеенко, А. И. Кизим, А. И. Терзов, В. Е. Досенко, О. А. Носенко // Укр. біохім. журн.. - 1998. - 70, № 6. - С. 35-42. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Наведено дані щодо дії інгібіторів плазми крові на активність протеолітичних ферментів підшлункової залози (трипсин, хімотрипсин), рослинних цистеїнових протеїназ (папаїна, бромелаїна) та їхніх комбінацій, які використовуються для пероральної ензимотерапії. Встановлено, що серинові протеїнази тваринного походження більш чутливі до інактивації інгібіторами плазми, порівняно з цистеїновими. Основним інгібітором останніх є alpha-2-макроглобулін, у комплексі з яким вони зберігають значну частину вихідної активності. Запропоновано високочутливий метод визначення активності цистеїнових ферментів як окремо, так і в комбінації з сериновими протеїназами за присутності надлишку інгібіторів плазми крові. Він може бути використаний для вивчення фармакокінетики ензимних комбінацій, що суттєво для розуміння механізмів терапевтичної дії ферментів за перорального введення і оптимізації засобів використання їх у клінічній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Веремеенко К. Н. 
Протеолитические ферменты и апоптоз / К. Н. Веремеенко, В. Е. Досенко, В. С. Нагибин, А. И. Кизим, А. А. Мойбенко // Укр. біохім. журн.. - 2003. - 75, № 6. - С. 10-24. - Библиогр.: 101 назв. - рус.

Систематизовано сучасні уявлення про ключову роль специфічних протеїназ (каспаз, гранзимів, кальпаїнів) та їх інгібіторів (інгібіторів апоптозу, серпінів, кальпастатинів, цистатинів), а також протеасомного та лізосомного протеолізу в механізмах розвитку запрограмованої загибелі клітин (апоптозі). Основні механізми запуску апоптозу умовно поділено на три групи: мембранні (рецептор-опосередковані), мітохондріальні й ядерні. Акцентовано увагу на убіквітинзалежному протеасомному протеолізі як важливій системі, що регулює процес апоптозу. Наведено дані стосовно можливих порушень реалізації апоптотичної програми за різних патологічних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*550.38 + Р252.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Веремеенко К. Н. 
Активность цистеиновых протеиназ и их ингибиторов в раковых опухолях гортани / К. Н. Веремеенко, А. И. Кизим, Т. В. Семешкина // Укр. біохім. журн.. - 2005. - 77, № 2. - С. 159-161. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Наведено результати дослідження активності цистеїнових протеїназ та їх інгібіторів у злоякісних, доброякісних пухлинах гортані та слизовій оболонці, яка їх оточує (контроль). У біоптатах ракових пухлин гортані на відміну від біоптатів слизової оболонки і папіломи виявлено підвищення загальної активності цистеїнових протеїназ і значне зниження вмісту їх інгібіторів. Запропоновано коефіцієнт співвідношення між активністю цистеїнових протеїназ та вмістом їх інгібіторів, що є інформативним біохімічним показником потенціалу цистеїнових протеїназ у ракових клітинах і здатності останніх до інвазії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського